Autor Wątek: Tekken Revolution  (Przeczytany 59334 razy)

Mendrek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • d/b+1
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ComaPL
  • Skąd: M-ce
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:38:37 »
Nie, ale za to można levelować do woli. Także potem Warrior Warriorowi nierówny...
*roah*

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:52:54 »
Jak dobijesz do Warriora to dostajesz wiadomość o osiągnięciu maksymalnej rangi.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:26:06 »
stepy powinny omijać wszystko oprócz homingów
Ale by było tańczenie, szczególnie vs postaci z karalnymi homingami.
Czemu takie d/f+1 mialoby nie trackowac w ogole? Byloby to high risk low reward. Slaby pomysl.

W moim założeniu byłyby homingi na różne wysokości, każdy miałby przynajmniej 1 midowego hominga i14, każdy miałby też hominga na low.
Poza tym zakładam istnienie "półhomingów" trackujących tylko jedną stronę. Chodzi mi o to, że jeśli cios ma trackować to ma trackować na 100%, a nie "trackuje trochę lepiej, trochę gorzej, czasami trackuje". Za dużo zmiennych.

Czyli ciosy dzieliłyby się na 4 typy: homingi, półhomingi-ssr, półhomingi-ssl i ciosy linearne.

Sens punchy i df+1 jest szybka ofensywa. Ogólnie te ciosy można stepować, u jednych postaci lepiej, u innych gorzej. Według mnie powinno być to ujednolicone, np.
- df+1 u każdego jest półhomingiem który zawsze trackuje SSR. Chyba że jest to wybijające df+1 jak u Marduka
- klasyczne d+4 zawsze jest homingiem
- punche są linearne, zawsze można stepnąć tzw. BufferStepem (o tym za chwilę)
- high cruh jest zawsze high crushem
- low crush jest zawsze low crushem

itp itd. terefere hocki klocki :)

Wtedy wszystko byłoby jasne, a nie sytuacje w stylu "przecież to stepowałem". Taki system byłby również lag-friendly.

-> BufferStep
Wiadomo że to, czy coś się da stepować czy nie, zależy od straty na bloku. Na tym polega jedna z trudności Tekkena. Nie każdy ma intuicyjne rozeznanie, czy bezpieczny cios który został zablokowany ma więcej czy mniej klatek na minusie, i jak szybkim ciosem zaraz zaatakuje przeciwnik. Dlatego myślę, że obok dotychczasowej mechaniki trzeba wprowadzić coś o ustalonych parametrach i jasnych zasadach.

1. Bufferstep to sidestep który omija wszystko (invincible :P ) oprócz homingów i półhomingów, nawet jeśli ktoś ma -9 na bloku.
2. Warunkiem jest wbuforowanie tego stepa w recovery bloku (nie ważne czy ja blokuję czy zostałam zablokowana). Ma szczególną animację, coś w stylu SCV.
3. Bufferstep zawsze może zostać skontrowany przez homing i14 i szybszy (nie można cancelować do 14 klatki stepu). Z tego też powodu nie jest możliwe wystepowanie punchy BufferStepem i ukaranie hopkickiem (przez 14 klatek nie można nic robić) - trzeba użyć coś szybszego.
4. Bufferstep jest zaprogramowany i możliwy podczas serii ciosów kończących się midem lub lowem. Można BufferStepować tylko w 1 określoną stronę (bo np. kończący mid jest półhomingiem) Jednak przeciwnik może się zatrzymać i zgarnąć BufferStepa swoim homingiem lub półhomingiem.

BufferStep >>> Invincible move :)

Tak sobie kombinuję... w sumie trudno uprościć ten system. Dochodzi wiele innych kwestii, np. co robić z pushbackami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 12:28:11 wysłana przez Tenshimitsu »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:41:27 »
W Tekkenie gdzie praktycznie kazdy ma inna wielkosc postaci to jest niewykonalne, a jakby sie ujednolicilo to wszystko w ten sposob to gra stalaby sie bardzo nudna. Z reszta nawet ciosy ktore by trackowaly w jedna strone albo w ogole moznaby zrobic po glebszym dashu co i tak by spowodowalo ze by zlapaly stepa (bo sie skonczyl). I ja zawsze powtarzam ze Namco nigdy nie stworzylo legit systemu crushy, tylko poprostu jedne ciosy omijaja jakis tam hitbox w pewnych klatkach. Od tego w ktorej klatce zalezy czy udalo sie ominac cios czy nie, to nie jest randomowe ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 20, 2013, 16:06:38 »
Ponad godzinny wywód na temat Revolution dostarcza Aris, Rip i ktoś kogo pewnie powinienem znać ale wydaje mi się że to po prostu bicz Arisa ;)
http://www.youtube.com/watch?v=rCkKlFD0_Bg

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 20, 2013, 16:09:30 »
W Tekkenie gdzie praktycznie kazdy ma inna wielkosc postaci to jest niewykonalne, a jakby sie ujednolicilo to wszystko w ten sposob to gra stalaby sie bardzo nudna. Z reszta nawet ciosy ktore by trackowaly w jedna strone albo w ogole moznaby zrobic po glebszym dashu co i tak by spowodowalo ze by zlapały stepa (bo sie skonczyl). I ja zawsze powtarzam ze Namco nigdy nie stworzylo legit systemu crushy, tylko poprostu jedne ciosy omijaja jakis tam hitbox w pewnych klatkach. Od tego w której klatce zależy czy udało się ominąć cios czy nie, to nie jest randomowe ;)

Wielkość postaci byłaby ignorowana, skoro ten specjalny step byłby "invincible" (czyli Namco po prostu zabrałoby hitbox). To byłby dodatek do już istniejącego poruszania się, a nie jedynie słuszny sposób.

Wiadomo, że dotychczasowe reguły wciąż miałyby miejsce (naprowadzanie się, itp.). Ale w sytuacji "po blocku/hicie", podczas walki w zwarciu, nie powinno być sytuacji, w których jakiś cios spudłuje mimo że "co prawda nie jest homingiem ale ogólnie trackuje w tamtą stronę"). Stąd pomysł półhomingów, które usystematyzowałyby wszystkie "minor trackings". Wtedy bardziej byłoby wiadomo, dlaczego coś trafiło lub nie trafiło, a nie byłoby zastanawiania się, czy może był to bug gry, albo ta postać ma z jakiegoś powodu lepszy sidestep (bo ma postawę bojową szerszą lub węższą - hitbox), itp itd.

Oczywiście, że każdy cios ma inny zakres crushowania, np. większość hopkicków crushuje od ósmej klatki (wiedząc to można np. po przewagach robić szybkie ciosy na low bez obawy o crush).
Ponadto, te hitboxy o których mówisz - powinny być ujednolicone. High to jest high, high crush to jest high crush (w określonych klatkach). Prawidłowy high crush ignoruje hitbox ciosu na high, o ile ten trafił w okno crushowania, co często się widzi (przenikanie się kończyn przeciwników). Nieprawidłowy highcrush to taki, który ktoś wymyślił z wykorzystaniem hitboxa przeciwnika i pushbacka lub animacji kucania (np. setupy Yosha na high-crushujące uf+3 mimo że ten cios technicznie nie high-crushuje, albo w T6 trick z jump-cancelem UF~+3 - przed skokiem postać się nachylała, obniżając swój hitbox, co z odpowiednim timingiem można było wykorzystać, dodając właściwość crusha/omijania ciosów na high).

Crushe powinny być naprawione, np. Bad Breath Yosha kiedyś był poprawnym high-crushem nawet podczas trwania ciosu (ciosy przechodziły przez głowę Yosha). Teraz tylko postawa db+1+2 "omija", a sam cios (~1) można już trafić ciosem na high.

Acha - co mnie jeszcze denerwuje to brak możliwości stepowania w dół ekranu z FC (np. po FC stagger). Pod tym względem poruszanie się z T4 było lepsze (kucanie tylko db lub df)

Zresztą, to tylko takie małe dywagacje.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 20, 2013, 22:33:12 »
To najbardziej defensywny Tekken ever, albo tańczenie i czekanie aż ktoś zrobi coś głupiego aby pokarać/odpalić inv lub czekać na inv i pokarać. Nie widzę sensu prowadzić ofensywy ponieważ to zwiększa szanse na wyrwanie random inv. To jest cholera hopkick v2.0

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 21, 2013, 08:29:50 »
Zmienić na niekaralne.
PROFIT
Kazuya niekeralne df2 imba.

Nie no, Tenshi, pomysły są ciekawe, ale imo trochę w takim ułożonym systemie brakowałoby tej "dzikości", tego uśmieszku, kiedy widzisz na online stepującego Jacka/P.Jacka, albo tego typu sytuacje. Aktualnie jest dużo rzeczy, których nie można się nauczyć na pamięć z jakiegoś poradnika, można je jedynie poczuć na własnej skórze i "czuć". I to jest piękne, ale też czasami niemożliwie wkurzające, taki urok gry.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 21, 2013, 11:27:52 »
Mogliby z df+2 zrobić normalny cios a dać mu inny homing. Dalej profit.

Pat007

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Nie wiem
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 21, 2013, 14:14:51 »
Podniesiono maksymalną rangę do Pugilista, jest postęp  :kappa:

DevilManiek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 21, 2013, 18:00:58 »
Jak dla mnie gra jest beznadziejnie pomyślana, po jakichś 4 godzinach grania nabiłem wariora, mam 17 lvl a bije się z 50. Ja mam 40 powera oni mają po 100/150. Trzeba się strasznie napocić żeby coś ugrać z przeciętnym kazuyą. Aż nawet pomyślałem o bostingu na golda, (player match, dwaj gracze po 2 tickety raz jeden wygrywa a potem przegrywa i tak w kółko do nabicia sporej ilości golda)bo z tego co wiem po wygranym meczu na player match ticket wraca czyli dałoby rade coś zrobić takiego, jednak honor gracza nie pozwala mi na takie coś.No trudno, jakoś trzeba żyć.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 21, 2013, 18:15:39 »
@DevilManiek
Jest taka gra w ktorej nie liczy sie ilosc zetonow ktore kupisz i to jaki masz lvl, nazywa sie Tekken Tag Tournament 2  :kappa:
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

KO.Mastah

  • TcT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 129
  • aka Robson
    • Zobacz profil
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 21, 2013, 18:27:10 »
Grałem z kolesiem co miał 178 powera, bolało :)

Szybko te rangi lecą, 7 wins i już Duelist.
Kolejne 7 i Pugilist.

Wg mnie nie powinno być w ogóle invincible moves w tej grze. Mając przewagę po trafieniu nie mogę swobodnie kontynuować ataku, bo można to wyłapać. Wkurzające z deka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2013, 21:40:00 wysłana przez KO.Mastah »

DevilManiek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 21, 2013, 19:17:14 »
@frizen
Może Cie zaskoczę ale wiem, jednak moją uwagę do Tekken Revolution przyciąga niesamowity tryb online. Idzie wyłapać każdy rzut, schylić sie pod każdym lowem. Udało mi się nawet ugrać 3 perfecty z graczem mającym rangę marauder, co według mnie w TTT2 byłoby niemożliwe, ponieważ lagi tam widać. Online piekielnie przyciąga do tego "syfu" (to tylko moje zdanie).

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken Revolution
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 21, 2013, 19:31:55 »
Rzuty maja z dwukrotnie wieksze okno na wyrwanie wiec to nie online. Ja tam nie widze roznicy w online miedzy ttt2 a tr.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"