Autor Wątek: TTT2 - pytaj i odpowiadaj  (Przeczytany 32654 razy)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 25, 2012, 00:09:43 »
Mam pytanie, w sumie kilka, o co chodzi z tymi danami, i rankami w TTT2, jest to jakieś zależne od siebie czy coś np. żeby mieć wariorr trzeba mieć powyżej 11dan itp? i czy jest jakaś reguła kiedy wpadają promotion/demotion mecze? czy jest to po prostu losowe?

PS. mam dziwną sytuacje, gdzie gram już jakiegoś 30 fighta i nie mam żadnego ranking mecza
Trzeba grać (wygrywać) jak najwięcej w obrębie własnej rangi +/- 2 poziomy.

badboy123grk

  • TLT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ma jednej prawdy, moralności, racji...
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Magic
  • PSN ID: Magic
  • Skąd: Z krainy elfów
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 25, 2012, 00:27:03 »
Czyli wiesz tyle co ja Qjon :)
Co do rangi się zgodzę, natomiast jeśli chodzi o te zwycięstwa to nie ma reguły, bo tak czy siak wpadają/lub nie rank mecze.
Jeśli chodzi o dany, i rangi  znalazłem takie coś

http://www.tekkenzaibatsu.com/forums/showthread.php?threadid=123093

Natomiast z tego wynika że dany przypisane są do każdej rangi i nie można mieć np 12 dan i avangera jeżeli dobrze rozumiem

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 25, 2012, 00:34:58 »
Jeśli chodzi o dany, i rangi  znalazłem takie coś

http://www.tekkenzaibatsu.com/forums/showthread.php?threadid=123093

Natomiast z tego wynika że dany przypisane są do każdej rangi i nie można mieć np 12 dan i avangera jeżeli dobrze rozumiem
Uh, ale w czym problem? W tej części po prostu każda ranga ma też numerek Dana jako alternatywną nazwę.

badboy123grk

  • TLT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ma jednej prawdy, moralności, racji...
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Magic
  • PSN ID: Magic
  • Skąd: Z krainy elfów
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 25, 2012, 00:47:32 »
nie ma problemu, jestem ciekawy to pytam, jak masz problem to nie odpowiadaj

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 25, 2012, 13:29:26 »
Qjon dobrze napisał. 13 dan i Avenger to jedno i to samo, czego tu można nie rozumieć? W prawdziwym nazewnictwie w Japońskich sztukach walki wygląda to tak samo, np.1 Dan to Shodan, 7 Dan - Shihan.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 25, 2012, 20:22:06 »
No a setny dan to oczywiście True Tekken God. Kto by tego nie wiedział....

grungers

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Szczecin
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 21, 2013, 08:55:31 »
witam-co oznaczają te kułka(pierścienie) które na chwile pojawiają się podczas walKi na postaci i jeszcze nie wiem o co chodzi z tym zapalaniem dłoni na żółto?Proszę o odp.

Antrax

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AntraXAmV
  • Skąd: Łódź
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 19, 2013, 01:36:27 »
Ogółem szukam mentora/sparring partnera (Łódź) w temacie jestem całkiem od niedawna, więc... jeśli ktoś byłby chętny to świetnie 

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 19, 2013, 02:32:00 »
Łódź to jedne z lepszych miast jeżeli chodzi o Tekkeny, doskonale trafiłeś. Zapewne niedługo ktoś z Łodzi Ciebie przechwyci : )

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 10, 2013, 15:55:23 »
Postanowiłem, jako że dziś zrobiła się jesień i temperatura spadła 15*C, wrócić do Tekkena. Pewnie nie wkręcę się jak za czasów trójki, ale nadal! W związku z tym pograłem trochę po sieci i przeszedłem Fight Lab jeszcze raz. Teoretycznie, wszystko gra, praktycznie - nie do końca. Stąd moje pytania!
  • Jak "techować" (SF mnie zmienił:() rzuty? To jest, rozumiem, że kiedy przeciwnik mnie łapie, wciskam 1+2. Tylko kiedy dokładnie? Bo naprawdę ciężko zobaczyć "kiedy chwycą cię obie ręce", szczególnie jak ktoś ma masę p***dół ponakładanych. Próbuję w momencie pojawienia się "rozbłysku", ale nie wiem, siada różnie. Staram się nie uczyć złych rzeczy i nie mashować tej kombinacji.
  • Czy jest jakaś dobra postać/postacie na początek? Grałem od zawsze Heihachim i trochę Kazuyą, teraz niby dalej pamiętam podstawy (jednak ciężko przypomnieć sobie, co się robiło w trójce i piątce na padzie), ale jednak dużo przypadków to po prostu strzelanie. Istnieje jakiś tag czy postać, którą może w miarę przystępnie opanować podstawy?
  • Uczyć się juggli czy poczekać, aż lepiej opanuję inne rzeczy (jakie?)?)
  • Dp "Customize" wpadają czasem jakieś nowe fanty? Chodzi mi głównie o jakieś spodnie dla Heihachiego, co by bardziej jak w starych grach wyglądał :D

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:29:14 »
Input wyrwania jest zależny od rzutu, 1+2 techuje tylko rzuty z dwóch rąk, jest jeszcze rzut z lewej ręki i rzut z prawej ręki, z których wyrywa się 1 albo 2. Żeby rwać się skutecznie trzeba umieć rozpoznawać którą rękę wystawia przeciwnik przy startupie rzutu, co wymaga trochę treningu. Z rzutów od boku wyrywa się wciskając 1 albo 2 zależnie od strony z której jesteśmy rzucani. Rzutu w plecki nie da się stechować.

Proste postacie nadające się na początek to imo Alisa, Paul, Lili, Miguel, Feng, Wang, Bruce, Ganryu (mogłem o kimś zapomnieć albo moje info jest już nieaktualne ;p).

Zawsze warto opanować chociaż te podstawowe juggle (zwłaszcza że u większości postaci są one dosyć proste), żeby przy uczeniu się podstaw samej gry już utrwalać sobie robienie ich dobrze w walce zależnie od sytuacji (damage/oki/wall carry itd.). Popracuj nad movementem i zaznajom się z najważniejszymi narzędziami swoich postaci (np. przy pomocy tematów top 10 moves na Zaibatsu w dziale każdej postaci).

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:35:45 »
Może pomóc
http://www.youtube.com/watch?v=0uPf6Rizio8

Wyrwać się z rzutu możesz na 3 sposoby, zależy od rzutu. Musisz widzieć czy wychodzi z lewej, prawej czy z obu. To musisz po prostu wyćwiczyć.
Naucz się juggli, nie widzę powodu aby czekać ;d
Tu masz juggle
http://ttt2combo.kagewebsite.com/
Also imho : graj kim chcesz. Im więcej grasz daną postacią tym więcej rzeczy odblokujesz dla niej, zwłaszcza męcząc ghost battle i wybierając duchy ze złotą ramką.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 10, 2013, 23:20:58 »
Dzięki za info o tych rzutach. Póki co - za ciężko mi wypatrzeć, która ręka chwyta, bo dzieje się to za szybko. Ale staram się na to patrzeć i pewnie się uda.

Co do postaci, to Paula w sumie zawsze chciałem się nauczyć, popróbowałem trochę i Kaz/Hei jednak idą mi najlepiej, więc chyba przy nich zostanę.

No i dzięki za serię filmików :)

Lutek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Podlaskie
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 28, 2014, 20:12:54 »
Witam. Jestem jeszcze za zielony, albo jakiś ułomny, ponieważ nie mogę sobie dać rady z tag'owaniem, tzn.: gram głównie solo i nawet nieźle mi idzie, i chociaż bardzo bym chciał grać dwoma zawodnikami i nawet próbowałem, to za chiny nie umiem. Chodzi mi konkretnie o to, że robie comba, jug itp wieloma postaciami, ale jednej rzeczy nie mogę za nic zrobić, mianowicie podczas któregokolwiek jugla i po wciśnięciu tag, gdy następuje zmiana zawodnika jest wszystko ok, ale jedyne co mogę wtedy zrobić to 1-2 ciosy i przeciwnik odlatuje ode mnie tak daleko, że nie mogę nic już więcej zrobić. Moje pytanie w takim razie to jak to zrobić, czy ewentualnie jak poruszać się drugą postacią tak zeby podbiegała podczas ciosów pierwszej. Sorry za takie pytanie pewnie sie osmieszylem, ale nie moge sobie z tym poradzic i nigdzie nie moge znalezs pomocy. Pozdrawiam

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - pytaj i odpowiadaj
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 28, 2014, 21:11:13 »
Musisz wszystko robić z automatu, nie starać się "myśleć" czy czekać na wizualną wskazówkę (błysk) mówiący, że możesz z powrotem działać pierwszą postacią; wciskasz TAG, klepiesz wybraną kombinację wtagowaną postacią i natychmiast daszujesz/robisz to co byś chciał postacią pierwotną, nie czekasz na nic.