Autor Wątek: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM  (Przeczytany 75140 razy)

Slide

  • Gość
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 08, 2011, 20:55:25 »
Wg. mnie: nowa treść - nowy post; poprawka (ew. dodatek mały) - edycja.

szostak bardzo dobrze pisze. Co z tego, że piszę posta pod soba, jak po dniu od napisania postu chcę już o czymś nowym napisać. Skąd ludzie mają wiedzieć, że poszedł edit?

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 08, 2011, 21:14:24 »
Edit jest widać w ostatnich nieprzeczytanych. Nie ma potrzeby pisania dwóch postów pod sobą.

Trochę za dużo bałaganu się robi na tym forum, więc będziemy bardzo zwracać uwagę na takie rzeczy.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 08, 2011, 22:26:37 »
Porządek, porządkiem, ale zabawnie wygląda (i tylko dlatego mój poprzedni post nie do końca na serio) kiedy moderator wlepia warna moderatorowi zupełnie bezpodstawnie. I ten się dziwi bo wychodzi na to że jest moderatorem który nie przestrzega regulaminu, którego nie zna, bo on nawet nie istnieje ; D.
Dobra 2 pytania. Czy jak ktoś będzie chciał napisać faq'a do postaci i zarezerwuje 3-4 posty to dostanie warna za triple/quadro posting? Tak się z kimś zastanawiałem;b.
Czy są jakieś % warnów czy jest po prostu warn a później ban? Bo tego też w sumie nie ma nigdzie podanego.


 

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 08, 2011, 22:56:28 »
60% uniemożliwia pisanie na forum
Warn to najczęściej 20%

Ja już pisałem, że double posty nie powinny być karane.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 09, 2011, 08:06:39 »
Edit jest widać w ostatnich nieprzeczytanych. Nie ma potrzeby pisania dwóch postów pod sobą.
Edycja powoduje, że trzeba przeczytać całego posta albo polegać na tym, że ktoś oznaczy dodany kawałek.
Trochę za dużo bałaganu się robi na tym forum, więc będziemy bardzo zwracać uwagę na takie rzeczy.
Bałaganem to jest wrzucanie 2 odrębnych i nie mających ze sobą wiele wspólnego wiadomości do jednej tylko dlatego, że ten czy tamten cierpią na multipostofobię. Nie mówiąc już o kwiatkach takich jak odpowiadanie komuś w poście powżej poprzez edycję http://backdash.pl/forum/index.php?topic=534.msg30165#msg30165
Na to też będziecie bardzo zwracać uwagę?
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

cieslak

  • Gość
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:01:21 »
Panowie, jak napisał Nevan, edit widać w ostatnich nieprzeczytanych. Poza tym ja wychodzę z założenia, i jak większość z was, bo to zauważyłem, że jak już robię edit, to używam bolda, więc wszystko ładnie widać i nie ma opcji, że ktoś pomyli stare info z nowym. Wybaczcie, że chcemy wprowadzić już niektóre punkty z powstającego regulaminu. Staramy się, by było ładnie i przejrzyście. Wszyscy wiedzą, że double posty wyglądają brzydko. :P

Liber, hmhm, dostaniesz głupią odpowiedź na drugie pytanie. :P Edytować tyle razy dany post, aż wyczerpie się mu limit znaków. :P A tak na serio, uwierz mi, że takie sytuacje to wyjątki i nikt za to nie dostanie ostrzeżenia.

szostakfm, oj tam, jak napisał już Slide. Temat trochę nawiązuje do tego posta, więc imo jest git. Chociaż nie powiem, mógł trochę pomyśleć, mowa o maddeście, no ale już na to za późno. Gdyby zamieścił coś, co w ogóle nie ma wspólnego z tamtym tematem, to wówczas jego posty zostałyby przeniesione do innego/nowego tematu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 12:06:33 wysłana przez cieslak »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:15:28 »
Porządek, porządkiem, ale zabawnie wygląda (i tylko dlatego mój poprzedni post nie do końca na serio) kiedy moderator wlepia warna moderatorowi zupełnie bezpodstawnie. I ten się dziwi bo wychodzi na to że jest moderatorem który nie przestrzega regulaminu, którego nie zna, bo on nawet nie istnieje ; D.
Dobra 2 pytania. Czy jak ktoś będzie chciał napisać faq'a do postaci i zarezerwuje 3-4 posty to dostanie warna za triple/quadro posting? Tak się z kimś zastanawiałem;b.
Czy są jakieś % warnów czy jest po prostu warn a później ban? Bo tego też w sumie nie ma nigdzie podanego.

To co piszesz nie mogło mieć miejsca, bo nie przypominam sobie ani nie widzę w logach by jeden moderator dał warna innemu. Mamy specjalne forum na którym wcześniej radzimy, czy dać temu czy innemu delikwentowi warna albo zbanować (do tej pory chyba tylko mi się zdarzyło dać komuś bana).

Staramy się podchodzić do swoich zadań w miarę zdroworozsądkowo, dlatego jeśli macie jakieś uwagi do naszych decyzji to jestem do Waszej dyspozycji.

Prace nad regulaminem są na etapie końcowym.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 09, 2011, 16:40:30 »
To co piszesz nie mogło mieć miejsca, bo nie przypominam sobie ani nie widzę w logach by jeden moderator dał warna innemu.

A jednak:

http://backdash.pl/forum/index.php?topic=479.msg28540#msg28540

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:26:38 »
Dostałeś bo Ci się należało, ja bym Ci dołożył jeszcze drugiego za wykłócanie się o ten fakt ale daruję sobie bo nie tykam forum SF.

A swoją drogą to miałem na myśli Global Modów pisząc poprzedni post, ale dobrze, przynajmniej widzę do czego dochodzi na tym forum.

Moderator, Globalny czy zwykły, podlega tym samym zasadom co reszta użytkowników i nie ma się co bulwersować.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:40:41 »
Moderator, Globalny czy zwykły, podlega tym samym zasadom co reszta użytkowników
W tym przypadku jeszcze niepisanym oraz aktywnie kontestowanym przez użytkowników forum.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 09, 2011, 18:58:40 »
Dostałeś bo Ci się należało, ja bym Ci dołożył jeszcze drugiego za wykłócanie się o ten fakt ale daruję sobie bo nie tykam forum SF.
Hehe, śmiechy. Nevan, nie znam Ciebie, więc nie wyczuwam czy żartujesz. Ale to chyba musiał być żart.

Pisząc coś o czymś innym nie ma sensu doklejać się do poprzedniego posta sprzed miesiąca. Tak jak pisał szostak - to jest wtedy bajzel. A pacykowanie edytki boldem trąci wiochą. Co jeżeli będę chciał napisać trzecią myśl w tym temacie? Wtedy zamiast bolda może napisać na czerwono? Weźcie się w garść panowie.

Slide

  • Gość
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:01:25 »
Dostałeś bo Ci się należało, ja bym Ci dołożył jeszcze drugiego za wykłócanie się o ten fakt ale daruję sobie bo nie tykam forum SF.

1. Nie widzę żeby 1 post Apolona gdzie pokazał przykład kiedy moderator dostaje ostrzeżenie miało na celu wprowadzenie kłótni.

2. Wybacz Nevan, ale czytając Twoje posty mam wrażenie, że sam prowokujesz do kłótni Twoją postawą wszystko mogę i nikt mi nie podskoczy.

Proponuję poczekać z ostrzeżeniami do czasu pojawienia się regulaminu.

EDIT: W przypadku tematu, w którym nie było posta od dłuższego czasu, nawet double post może wprowadzić powiew świeżości i wznowienie dyskusji. Moja osobista opinia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 19:10:03 wysłana przez Slide »

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:21:59 »
EDIT: W przypadku tematu, w którym nie było posta od dłuższego czasu, nawet double post może wprowadzić powiew świeżości i wznowienie dyskusji. Moja osobista opinia.
Slide dobrze mówi - w tym konkretnym przypadku drugi post Apolona pojawił się w ponad dwa tygodnie po poprzednim 0_o double post jak sama nazwa wskazuje to sytuacja w ktorej dwa posty pojawiaja sie w krotkim odstepie czasu - to jest tak oczywiste, że aż dziwi ta dyskusja która wokół tego wyrosła :D
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:47:18 »
@ Slide - mówiłem o wykłócaniu się w temacie o SF.

Dziękuję za Twoją sugestię, że powinniśmy darować sobie ostrzeżenia do czasu pojawienia się regulaminu, jednak pozwolę sobie nie brać jej kompletnie pod uwagę (chyba mi tego nie zabronisz?).


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wasze sugestie DOTYCZĄCE FORUM
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 09, 2011, 19:50:25 »
EDIT: W przypadku tematu, w którym nie było posta od dłuższego czasu, nawet double post może wprowadzić powiew świeżości i wznowienie dyskusji. Moja osobista opinia.
Ja cały czas tak robie na swoich subforach i na szczęście nikt się nie czepia (Global modzi nie zaglądają na szczęście na forum Marduka ;)). Po jakiś zaś czasie double posta usuwam, a jego  treść dołączam do posta wcześniejszego.