Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 21870 razy)

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2010, 16:46:07 »
Jeszcze go nie zostawiam, spokojnie. Zająłem się Sagatem, żeby mieć jakiegoś alta/zyskać nową perspektywę na grę/sprawdzić, czy Akuma to moje powołanie. A w razie nawet jak sobie dam spokój z tygryskiem, to będe znał lepiej match up.

Właściwie od premiery supera męcze Akumę i warto sprawdzić, czy jestem taki cienki, czy może postać mi nie leży po prostu.

Pytanie bonusowe: Skąd kupić sticka TE? Widzę, że wyparowały z polskich sklepów/allegro. Jedynie round 2 za jakieś chore pieniądze spotkałem.
X'owy padzik doprowadzi mnie do nerwicy.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2010, 17:05:27 »
Niedługo będę mieć Full Equipment do X360 , pomogę ci sprawdzić czy jesteś taki cienki ]:-> .

http://icomp.pl/produkty.php?szukaj=arcade&skat=v15_konsole___akcesoria - ja stąd kupowałem.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2010, 19:26:34 »
Safe jumpy można robić na reversale od 5 klatek wzwyż, bo po zrobieniu ciosu będąc w powietrzu, przy lądowaniu mamy 4 frejmy recovery.
Not true. Blokować i przerywać rzuty można wcześniej, atakować i ruszać się można w 5 klatce na ziemi ZTCW.
http://www.youtube.com/watch?v=0o2AzYpYlf8
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2010, 07:45:30 »
jest jakaś możliwość wyjścia z syt. ze sethem mało HP u sagata a seth napierdala sonic boom po czym odskakuje od ściany i mnie II ultrą na cheap damage ? Nie potrafię w to uwierzyć, że jestem bez wyjścia w takich syt. :/. Próbuję tiger uppercutem bo zblokowaniu sonic boom ale na to już jest za późno

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2010, 12:56:45 »
Hmm... przeskoczyć nad fireballem? ;p

Nie potrafie sobie w sumie zbytnio wyobrazić tej sytuacji, może rzeczywiście nie da się nic zrobić. Najlepiej postaraj się po prostu nie dopuszczać do takiej sytuacji.

Btw. to jest (sun)chip, a nie cheap damage. ;]

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2010, 13:02:30 »
Masz to może nagrane? Bo moja symulacja tej sytuacji wskazuje, że można potraktować Setha większością AA. Nie rozumiem w jaki sposób block stun po sonic boomie miałby trwać dłużej niż recovery po nim + odbicie się od ściany + lot. Chyba dopiero przy naprawdę niewielkiej odległości od rogu mogłoby to zadziałać, ale wtedy Seth musiałby ci strzelać w twarz. Jak na moje to można to normalnie antiairować (nie sprawadziłem backdasha, ale Sagat ma kiepskiego), a jedynie trzeba uważać z tiger shotami, bo jak Seth przeskoczy przy pewnych odległościach to faktycznie cię zachipuje na śmierć.

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2010, 16:16:25 »
ja byłem pod ścianą a te sonic boomy wyglądały mi na light bo były tak wolne...

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2010, 16:35:32 »
Czyli Seth odbijał się od ściany zanim SB w ogóle doleciał? Wtedy to faktycznie może być działający setup. Jak Seth ląduje to już nie można mu nic zrobić (88 klatek niewrażliwości :0)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 16:37:23 wysłana przez Gargooletz »

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2010, 16:59:59 »
a mi się wydaje że ex tiger uppercut załatwiłby sprawę:) a z normali to nie wiem który mógłby zadziałać

Never give up no matter how bleak your situation is.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2010, 17:51:16 »
Ale co exTU miałoby rozwalić? Chyba nie U2 Setha xP 

Z tego co rozumiem, Seth strzela lp.SB i od razu odskakuje od ściany. Sagat stoi, blokuje SB i Seth ląduje tuż przed nim, odpalając od razu U2 i chip kończy zabawę. Wtedy błąd leży w zachowaniu przed tym setupem (blokowanie, a nie przeskok o którym mówił Snejk, czy FA itd.), a nie w prędkości mashowania TU xP

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2010, 18:25:18 »
FA nie przejdzie, skoro ma na tyle mało zdrowia że ultra by go zachipowała ;p

No jeśli leci do ciebie meaty fireball a Seth już odbija się od ściany, to Sagat rzeczywiście niewiele może zrobić. Możesz próbować robić ex TU (albo może u1) licząc że zdejmiesz Setha z powietrza (lepsze to niż czekanie na śmierć, jeśli wiesz że Seth zamierza chipować ultrą). Ewentualnie jakieś opóźnione ex TU FABDC.

Ale serio, to jest tak sytuacyjna akcja że raczej nie ma co się nad tym zastanawiać, ile razy ci się to zdarzyło? ;p Zresztą, jeśli Seth zdoła doprowadzić Sagata do żyletki i jeszcze zrobić hard knockdown (z dużej odległości? :psyduck:) to należy mu się wygrana. ;]

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2010, 19:23:53 »
No faktycznie, chyba z tym FA przegiąłem, chociaż U2 Setha mocno wchodzi na chipa. Swoją drogą dobry pomysł, żeby wykorzystać niewrażliwosć exTU a potem uciec FABDC, chociaż nie wiem czy wysokość Sagata/długość dasha nie sprawią, że mimo wszystko dostane w czoło tornadkiem.

Poczekajmy też na Gamera, bo z jego postów nie wynika, że miał tam miejsce jakiś knockdown.

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2010, 20:25:10 »
ile razy mi się zdarzyło tego już nie policzę na palcach jednej ręki. A EX tiger uppercut też nie bardzo a zresztą po przyjęciu sonic boom na bloku widać opóźnienie. Jak już nawet seth miał mnie pod ścianą i robił U2 to ja nawet próbowałem już tyle razy U1 i ex wszystko poza shotami...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 20:32:50 wysłana przez gamer »

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:23:12 »
Powiem tak jeśli przyjmie się lp.SB na blok to można już wtedy się cmoknąć w tyłek. Idea jest taka żeby w tuż przed doleceniem SB zrobic exTU bo to jest ten czas gdzie Seth jest w locie tuż za SB i myślę że dałoby go zdjąć. Dla mnie to po prostu nie można dopuszczać do takiej sytuacji. W ogóle U2 Setha przebija wszystkie ultry chyba :P poza U2 Kena , a uciec z U2 Setha może napewno Ryu swoim ex Shoryu (sprawdzone,potwierdzone) a czy ktoś jeszcze to nie wiem.Sagat chyba nie ma ucieczki z U2 Setha bo sprawdzaliśmy kilka opcji ( exTU exTK superka, ultra - nic z tego nie działa ) ale kombinujcie i piszcie, fajnie będzie się czegoś nowego dowiedzieć. Ach zapomniałbym dodać że przeskok przez SB może skończyć się wybitką na U2 Setha w danej sytuacji lub stompy ( czyli d.mk ), w zależności z czym Sagat podskoczy i czy trafi Setha w powietrzu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 23:26:20 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:24:39 »
k jeszcze raz opisz sytuacje DOKŁADNIE.

Jak Seth może po SB od razu odbić się od ściany??

Masz 2 sytuacje:

1/ puszcza SB - odbija sie od sciany ---> spokojnie kasujesz SC FireBallem i masz go na widelcu
2/ puszcza SB FADC i odbija sie od sciany ---> jak wyżej

Gdy Ty stoisz pod scianą on też musi na drugim końcu by się odbić od ściany.

W Superze prawie już nie gram Sethem ale nie słyszałem by dostał SB bez opóźnienia by jeszcze mógł odbić się od ściany i zdarzyć walnąć ultrę.

Kto może mi to wyjaśnić bo ja nie ogarniam...

@edit
Cytuj
Idea jest taka żeby w tuż przed doleceniem SB zrobic exTU bo to jest ten czas gdzie Seth jest w locie tuż za SB i myślę że dałoby go zdjąć.

to nic nie da, gdyż TU będzie zrobiony za wcześnie i U2 go złapie.

Jedyne wyjście, FADC (ale szybki do przodu) po czym zrobić TU lub EX TU.  Z tego co wiem to nawet ja masz malo energii to można FADC bez kary, a TU uciekniesz od Ultry (nie sięgnie Cię).

Wówczas pozostanie tylko skarać :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 23:34:17 wysłana przez Vipe »