Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 21869 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Dyskusja ogólna
« dnia: Kwiecień 27, 2010, 06:58:39 »
Temat do dyskusji o tej postaci. Materiały tu zgromadzone będę starał się umieszczać w dziale SSF4 na stronie.

Jeśli będzie taka potrzeba, to wszystkie postaci dostaną osobne działy.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 23:36:23 wysłana przez cieslak »

Patrese

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Patrese_PL
  • Skąd: Cracovia
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2010, 10:57:05 »
Witam,

Jak skutecznie grać Sagiem przeciwko Blance z U1? Kompletnie nie radzę sobie ze zwierzakiem, ciężko utrzymać mi dystans, a U1 z bliska to najczęściej wyrok śmierci :( Poproszę życzliwych o tutka lub linki YT.
Main: Sagat
Other: Ryu, Akuma

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 14:57:19 »
J bym raczej chcial wiedziec jak na Setha grać tym panem?

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2010, 17:06:25 »
Juniorku, proszę:
Cytuj
Seth is an even match up. You have the health advantage, and remember THE GAME TIMER IS YOUR FRIEND :) ... Seth's advantage is his amazing speed, teleport and the ability to negate your TS with his ultra. If you are playing against a long limb happy seth player (standing fierce punch, jumping fierce punch) TIGER UPPER THAT ISH! TU does 150 dmg, seth has like what? 750-850 health... max? Jumping MP also beats seth's jumping fierce. If you get seth into a corner, don't crowd him. Treat him like akuma. When a seth gets in the corner they want to wall jump out of there, so stand at a distance that prevents him from jumping out. Contain him.

When seth gets his ultra, he will go to the opposite end of the screen and throw a crap load of sonic booms. If you jump over his sonic boom, you eat the ultra (and still get hit by the sonic boom during the ultra animation because it pushes you back). your best bet is a neutral jump, and purposely land ontop of the sonic boom. If the seth player is antsy, they will toss out the ultra, and since you got hit by the boom, you will not get sucked into the ultra - and seth will lose meter. Also, do not throw tiger shots while he has ultra, basic but it needed to be said.

FEAR HIS ULTRA. most people brush it off because it's weak. The best part of the ultra, is not the ultra itself, but how it makes you eat any sonic booms he threw before the ultra animation, and on wake up seth can throw a sonic boom, teleport behind you, cr. lk cr.lp cr. mp mk lightning legs kick you, and if that's in a corner, thats followed up with 3 head stomp and a dive kick.... FREEEEEEEEEEEE. That's an insane amount of stun, once you're stunned he can lvl 3 focus, dash up, cr. fierce punch HK machine gun kick, 3 head stomps and dive kick and start the wake up game.

HE GETS LEVEL 2 FOCUS INSANELY FAST. Do not get into stupid focus battles with him. The only time you should focus against seth is when he jumps up for a fierce punch or crouching fierce punch. Dash up to him. If you focus a jumping fierce punch while hes high in the air, treat him like dhalsim. dash up - upper cut him on the way down, FADC forward round house ultra.

If seth loves to throw sonic booms, wall jump into a round house dive kick. He will do 1 of two things (if he's skilled). 1. hit you with the wall dive and combo your ass (do not try to option select to prevent a grab, this is covered later) . 2. go for a free command grab spd because you are blocking (this is why you don't option select). If you see the wall dive just jump back with hard kick or if you can time it, tiger upper him. get some space away from him after that, or if he's timid he will jump back and go back to long arms and sonic booms.

DON'T JUMP IN ON SETH. YOU'RE SAGAT. NEVER JUMP. You're slow and half blind. Seth can catch you with a free LP upper into 3 head stomps and a dive kick at the end. This stun damage adds up. if you need to close the gap for whatever reason, tiger knee or kara tiger knee. Also, seth's in air jumping MP hits you twice, you fall in a juggled state, he lands first, and can follow up with 3 head stomps and a dive kick.


So, to sum it up. Play the game timer, turtle, tiger shot the crap out of him when he doesn't have ultra, focus his limbs or TU if he's being predictable. neutral jump his sonic booms, don't try to cross him up in the corner, just keep him contained. if he wall dives, jump back and create space or TU if you can on reaction.
;p

Patrese, chodzi ci o chipa czy po prostu nie wiesz jak blokować U1 Blanki?

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2010, 17:53:42 »
Dzięki Sneju ^^ jest tylko jeden problem z tym tutkiem! Manieq nie używa starej ulti ^.- ale porady dobre :)

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2010, 18:29:44 »
To lepiej dla Ciebie, bo możesz spamować więcej tiger shotów.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 18:33:52 »
Taster, nie używaj tego słowa, plis ;d

Ta druga ultra setha przydaje sie do czegoś poza combosami? Po co w ogóle jej używać na postacie typu Sagat? :F

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2010, 18:59:27 »
Nie przydaje się. Chyba, że ktoś skacze Sagatem.

EDIT: Może jakies cheap dmg w rogu? Btw co ty Sneju cenzurę na forum chcesz wprowadzić? ;p
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 19:02:37 wysłana przez TasTer »

Patrese

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Patrese_PL
  • Skąd: Cracovia
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2010, 21:32:19 »
Patrese, chodzi ci o chipa czy po prostu nie wiesz jak blokować U1 Blanki?

Bardziej chodzi mi o chipa, U1 potrafię blokować tylko wtedy gdy moja postać jest neutralna, choć i tak wychodzi mi to dość randomowo (na YT widziałem filmik - najpierw blok dół, potem blok góra, potem znowu blok dół i najczęściej się udaje, o ile mam dość energii). Generalnie chodzi mi o najlepszą taktykę na Blankę - walka na dystans, z bliska czy w półdystansie? Rozwalają mnie jumpy Blanki a raczej ich szybkość :/ Szlag mnie trafia zwłaszcza od szybkich crossów i akcji dash/throw.
Main: Sagat
Other: Ryu, Akuma

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2010, 11:13:57 »
U1 można blokować tylko jak postać jest neutralna (stop pressing those damn buttons!). Blokuje się dół (0 dmg), a później ZAWSZE warto robić LP TU - nawet jeżeli się go spieprzy to dmg jest mniejszy niż z chipa.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2010, 14:04:35 »
Swoją drogą, jak już gadamy o U1 Blanki. Da się to w ogóle safe jumpować?

I przy okazji dysponuje ktoś listą bnb combosów dla tygryska? Bo fora srk są jakieś liche i mają większość zebranego info z vanilli. Wejścia na U1 i U2 znam. Bardziej chodzi mi o kary, block stringi, czy coś w ten deseń :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 14:06:09 wysłana przez Gargooletz »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2010, 14:16:23 »
Ta ultra ma chyba ze 3-4 klatki więc raczej nie da się safe jumpować. 

Co do combosów to wiem tylko tyle że już nie opłaca się używać TU, bo mało bierze, więc większość combosów kończy się tiger knee. Jeśli chodzi o linki to trzeba opanować c.lk, c.lk (z trudnych linków Sagata to jest chyba jedyny użyteczny). Ale niech lepiej jakiś pro sagat się wypowie. Taster? ;f

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2010, 14:48:47 »
W vanilli grałem nim w programie "wytrenuj sobie S tiera" a teraz już nie :P.

Najlepiej poczekać na Arcade Edition bo podobno ma wrócić między innymi cancel s.lk z max dystansu <3.

Mago ostatnio sporo grał cyklopem chociażby na Canada Cup. Warto pooglądać.
O tu np. też gra http://www.youtube.com/user/mynaissh#p/u/16/BBiVuS89zXs

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2010, 15:42:12 »
Tak, ultra małpy jest 1+3. Nie wiem tylko od kiedy można robić safe jumpy.

Dzięki za link Tas. Próba przesiadki z Akumy boli, ale powoli chyba ogarniam.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2010, 15:48:34 »
Safe jumpy można robić na reversale od 5 klatek wzwyż, bo po zrobieniu ciosu będąc w powietrzu, przy lądowaniu mamy 4 frejmy recovery.

Czemu zostawiasz Akumciaka? :[