Autor Wątek: [MvC3] Dyskusja ogólna  (Przeczytany 116926 razy)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:00:46 »
Lepiej powiedz, które postaci Cię interesują. W mahvela na szczęście większością da się ugrać.
Dobre asysty: Tron (Gustaff Fire), Haggar (Double lariat), Sentinel (Sentinel Force - Charge), Doom (Hidden Missiles), Akuma (tatsumaki)
Dobra ofensywa: Magneto, Zero, Dante, Sentinel, Akuma
Dobry zoning/defensywa: Dormammu, Magneto, Dante, Phoenix, Wesker, Spencer, Tron, Taskmaster

Tymi postaciami bym się zainteresował w pierwszej kolejności.
(I nie, to nie jest super mega aktualna tier lista, tylko moje zdanie.)
Aha, DHC glitch: Dante (Devil Trigger), Zero (Sougenmu), Wolverine (Berserker... charge?). Jest tych postaci więcej, ale nie pamiętam reszty.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 16:05:47 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:13:39 »
Wymień 6-10 postaci które ci się najbardziej podobają, nie patrz na to jak mocne są, tylko których klimat czujesz, ja ci ułożę 2-3 teamy i sobie będziesz badał silnik i możliwości gry.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:35:52 »
Dobra ofensywa: Magneto, Zero, Dante, Sentinel, Akuma
Lol, jak można nie dać tutaj Wolverina? Obstawiam że po prostu zapomniałeś. :p
Cytuj
Dobry zoning/defensywa: Dormammu, Magneto, Dante, Phoenix, Wesker, Spencer, Tron, Taskmaster
Tron nie ma dobrej defensywy, dobry gracz zarushuje ją sobie jak będzie chciał (zresztą ofensywy też nie ma dobrej :(). Jej "zoning" działa tylko na postacie w stylu Haggara, a szczerze mówiąc to chyba tylko na Haggara. :d

Mejs, ciężko tak ułożyć team nie mając żadnej postaci do pracy, najlepiej podaj chociaż jedną postać którą po prostu chciałbyś grać. ;] Jeśli miałbym ci pomóc w oparciu o to co teraz wiem to powiedziałbym pewnie coś w stylu Wolverine/Sentinel/Akuma, Magneto/Wolverine/Akuma, Magneto/Zero/Sentinel albo Wesker/Haggar/Phoenix.

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:45:15 »
okejek, oto 10 postaci ktore mi sie podobaja najbardziej i chcialbym nimi grac:

1.tron
2.joe
3.zero
4.dormammu
5.magneto(z tym ze moj manual lezy totalnie, a z tego co sie orientuje jest jedna z trudniejszych postaci, ale jest prze chu ;f)
6.phoenix
7.sentinel
8.taskmaster
9.wolverine
10.wesker
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:47:45 »
Ano zapomniałem o Wolverinie u góry, sorry messere. Trzy razy zaczynałem to pisać i w końcu coś musiałem pominąć. Volvoryń ma ofensywę z kosmosu, zdecydowanie.
btw Tron ani tu ani tu nie pasuje? to ona poza asystą nic nie robi?

Właśnie Mace, zawsze możesz zacząć od takich topowych drużyn żeby ogarnąć grę.

@Mce:
Z Twojej listy na pewno Dormammu, Sentinel i Wesker nie wymagają mocnego manuala. Zero i Magneto na pewno wymagają.
Moje pięści krwawią śmiercią!

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:54:21 »
Bierz kogo chcesz i baw sie dobrze : ) Jak zauwazysz ze coś Ci nie pasuje to wymien cos w teamie. I za chiny nie bierz Deadpoola : )
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:07:10 »
Tzn. Tron może dawać radę w ataku, ale tylko jeśli ma dobrą asystę (czyt. drones), przy czym i tak nie jest to poziom takiego Wolverine'a czy She-hulk. Ma kilka rzeczy poza asystą, głównie spory damage output i meter building (jak już uda się wsadzić ten lucky hit ;]), DHC glitcha (in & out) i najlepszy design w całej grze.

Możesz pograć moim obecnym głównym teamem (Dante/Wolverine/Tron) to ci pokażę kilka fajnych rzeczy. Z tym że u Dantego trzeba trochę przysiąść nad combosami (animu). Nie wiem kogo z twojej listy można by tam wrzucić zamiast niego, może Weskera albo Taskmastera.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:24:09 »
http://www.youtube.com/watch?v=AN4b-gBi2lQ&feature=player_embedded#at=593


Its still good! It just won! To jest dokąłdnie cała prawda o zwycięzcy evo. Gość wydał DvD o sobie, oglądali go praktycznie wszyscy ludzie od marvela, on i tak wygrał :D


Mace :

Klasyczne układzik ulubionych postaci. Proponuję ci popatrzeć na to z tej strony :

Jako pierwsza postać w teamie najlepiej dać :

Wesker, Wolverine, Magneto - Goście zadają dobry DMG budując po drodze pasek hypera. Magneto ma trudne tylko niektóre komba, jako postać jest normalnym mutantem z 8way dashem. Najlepiej buduje pasek Wesker, Wolverine tak sobie buduje pasek że prawie zawsze zabija . Magneto zależnie od preferencji, można nim nabić sporo paska, sporo też można użyć (graviti squize ;] ). Generalnie te postacie świetnie pasują jako point characters. Wesker dodatkowo może być anchorem, głównie ze względu na asystę (która się przydaje takim postacią jak Trish czy Spider man). Świetna postacią point jest też Zero, pod niego jednak będzie trzeba zbudować dosyć specyficzny skład, no i nauczyć się jego Advanced BnB (które dla mnie są dość trudne).

Jako drugą postać :

Tutaj raczej do woli. Z tej listy najlepiej mi tutaj pasuje Sentinel, Joe i Dormammu (choć tego jeszcze jako trzeciego można dać). Druga postać ma do spełnienia kilka zadań. Jeżeli bardzo ci zależy to tutaj możesz mieć postać która ' odbiera' dhc glitcha lub postać która go inicjuje (wtedy pierwszą postacią robisz TAC w powietrzu, i drugą dobijasz do ziemi i odpalasz DHC).


Jako trzecia postać :

Anchor ma za zadanie wyczyścić wszystko co pozostało w grze, często będąc samemu kontra dwóm, czasem trzem przeciwnikom. Warto więc żeby po dwóch trupach pozostały mu jakieś paski hypera. Dlatego takie znaczenie mają baterie w naszej ekipie. Alternatywa jest zrobienie z trzeciej postaci asysty. Jest to ustawienie np. Trona jako trzeciej i liczenie że pierwsze dwie postacie w twoim teamie współ z asystą zrobią robotę. Fanami takiego stylu grania jest PR rog i Snake. Ja wolę pierwszy styl. Z wymienionej listy Anchorem jest Phoenix, Taskmaster, Tron (assist), Dormammu oraz sentinel (assist).

Postacie które mogą być wszędzie : Taskmaster, Magneto, Dormammu.

Teamy w oparciu o listę :

Classic phoenix - Wesker (b) Tron (gustaff fire) Phoenix (a lub b)- drużyna budowana pod phenix. Wesker nabija świetnie paski, asysta Tron sprawia że jest względnie bezpieczny i przeciwnik nie będzie cię atakował na jana. Gdy ginie Wesker, zostaje Tron któa ma tyle HP że jak zginie to już na pewno będziesz miał 5 pasków dla phoenix.

Dhc Glitch - Magneto (a) [Wolverine (c)/Zero (?)/Wesker(b)], Taskmaster(a) - Magneto ma akurat dość trudne (w porównaniu do np. Storm czy Deadpool) kombo inicjujące glitcha ale jak już się go nauczysz to masz z górki. Dodatkowo Wolverine ma świetne mixupy (berserker slash) z asysta Taska. To samo tyczy się Zero, jego pseudo teleport świetnie działa z asysta Taska. Analogicznie sprawa ma się do weskera, jego teleport w połączeniu z łukiem czyni cuda. Wszyscy trzej (wolv,Zero,Wesker) pasują do przyjmowania DHC glitcha (bo musi być inicjator i osoba która go 'odbiera' ;p) Taskmaster jako trzeci ratuje tyłek w każdej sytuacji. Dodatkowo asysta Weskera pasuje aby przedłużyć komba Magneto.


Dormammu team- Dorm(a) Wesker (b) Sentinel (a) - Drużyna Dormammu, asysta Weskera przedłuża jego komba, asysta Sentinela ma dodatkowe zastosowanie w postaci mixupów z teleportami Dormammu i Weskera.


Na razie tyle, mam nadzieję że do czegoś się przydało.


mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:46:49 »
dzieki wszystkim za odpowiedzi, a w szczegolnosci tobie Zajmanie ; ). masa informacji, wlasnie czegos takiego potrzebowalem. obczaje te teamy co mi podaliscie i mysle ze cos z tej puli wybiore. jak bede mial jakies watpliwosci to sie jeszcze bede pytal ; ).
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #579 dnia: Sierpień 05, 2011, 18:04:46 »
Cytuj
Fanami takiego stylu grania jest PR rog i Snake.


Snejk, jak się czujesz w jednym worku z vicemyszczem mvc3? ;)

Zajman, mówisz, że ostatnia postać ma być albo dobrym anchorem, albo dobrą asystą. Zawsze można wziąć Akumę i mamy 2w1 ;) (Sentinel też ma w miarę potencjał na comeback)

Mój skład (i jego wariacje) nie jest jakiś topowy i mało gram ostatnio, ale mój pomysł był taki - wziąć postać, która mi się najbardziej podoba i pasuje i dobudować do niej skład, ale jednocześnie udało mi się zrobić to tak, że ewentualna zmiana kolejności (czy to wymuszona matchupem, czy snap backiem) zbytnio nie obniży potencjału teamu (dhc działające we wszystkie strony, uzupełniające się asysty).

Prawdę mówiąc, to nie ma raczej sensu się przejmować pierwszym składem, który pewnie i tak raz dwa się zmieni. Warto się pobawić w treningu poszczególnymi postaciami i sprawdzić ich feeling. W ten sposób zawęzisz sobie listę. Have fun ;)

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #580 dnia: Sierpień 05, 2011, 18:15:54 »
Cytuj
. Zawsze można wziąć Akumę i mamy 2w1  (Sentinel też ma w miarę potencjał na comeback)

Mnie o tym mówić nie musisz :D Akuma jest dla mnie super mega topem ( pomaga mu szczególnie jego jugglujący overhead ze stójki ) ale Mace go nie wymienił na liście to mu nie będę głowy zawracał.



Cytuj
Mój skład (i jego wariacje) nie jest jakiś topowy i mało gram ostatnio, ale mój pomysł był taki - wziąć postać, która mi się najbardziej podoba i pasuje i dobudować do niej skład, ale jednocześnie udało mi się zrobić to tak, że ewentualna zmiana kolejności (czy to wymuszona matchupem, czy snap backiem) zbytnio nie obniży potencjału teamu (dhc działające we wszystkie strony, uzupełniające się asysty).

Prawdę mówiąc, to nie ma raczej sensu się przejmować pierwszym składem, który pewnie i tak raz dwa się zmieni. Warto się pobawić w treningu poszczególnymi postaciami i sprawdzić ich feeling. W ten sposób zawęzisz sobie listę. Have fun



+1 Sama prawda ;]

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #581 dnia: Sierpień 05, 2011, 19:40:22 »
A ja nie ogarniam Akumy poza asystą chlip chlip :(

Jest jeszcze koncepcja combofiendowa, tj. zrobić taki team, w którym WSZYSTKO działa - DHCki z każdej postaci w każdą, każda postać dobrze asystuje każdej itp. U mnie to działa niestety tylko mniej-więcej, bardzo tutaj liczę na Ultimate żebym mógł sobie złożyć lepszy team (na pewno

Aha i nie zgodziłbym się że Dormammu ma łatwy manual, ja tam miałem z nim ogromne problemy.

Skoro już jesteśmy przy budowaniu teamu... Ktoś ma jakiś pomysł jak podkręcić mój team Taskmaster (a) -> Akuma (b) -> Wesker (b)?
Generalnie Akumą średnio sobie radzę i dotychczas używałem jego asysty głównie żeby zrobić sobie trochę miejsca (wsadzałem jego asystę razem z combem Taskmastera, żeby uniknąć kary), a grając nim właściwie tylko spamują Tatsu, hadoki z powietrza i karam wszystko losowym hyperem z połowy ekranu. Wesker już nawet mi pasuje (przedłużanie comb Taska, całkiem niezła "kotwica"), tylko się zastanawiam czy dalej męczyć się Akumą, czy może spróbować np. Tron z jej wspaniałą asystą i mega-trudnymi combosami, albo nie wiem no. Na razie z radzonych mi tutaj rzeczy próbowałem Weskera na drugim slocie i Phoenix na końcu i nie lubię Phoenix. Próbowałem Taska na drugim i trzecim slocie, a Wolva na pierwszym, też średnio to działało. Ktoś mi tam Amaterasu polecał zamiast Akumy i chryste nie, granie nią jest równie straszne co przeciwko niej. Z takich zupełnie innych teamów to próbowałem jeszcze Combofiendowe She-Hulk -> Task -> Spencer, ale tu radziłem sobie dobrze chyba głównie dlatego, że moi przeciwnicy byli mocno nieograni na Spencera. Czytam sporo o tym Marvelu, obejrzałem zarówno LUYG jak i Viscantowy poradnik i kurcze blade nie potrafię nic wykombinować :p
smh tbh fam

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #582 dnia: Sierpień 05, 2011, 20:17:10 »
Btw. wczoraj zacząłem grać Skrullem: fuck, co za seksowna postać. 700k po 5A za jeden pasek - wtf?! Nie chciało mi się wymyślać teamu więc gram Dante/Skrull/Tron, ale już mi się podoba. Dante ładnie ładuje pasek dla Skrulla i ma z nim dobre dhc, no i już powymyślałem sobie mordercze resety i mixupy z jam session. Skrull + Tron to trochę jak She-hulk + Tron, czyli też scary ;] Ciekawy jestem tylko jak to wszystko będzie działać w praktyce, bo poza szybkim wave dashem trochę ciężko jest się nim poruszać po ekranie i zbliżać do przeciwnika, no i brakuje mi trochę jakichś mixupów poza command grabem.

INFERNOOOO.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:03:19 »
jeden z lepiej wygladających hyperów jak dla mnie

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: [MvC3] Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #584 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:03:29 »
Ze swojej strony chciałem dodać, że warto podpatrzeć teamy u pro graczy oraz warto poogladać walki, np. z ostatniego EVO.
To pomoże w wybraniu teamu, a przy okazji pozwoli lepiej zrozumieć system gry.

Od razu podam kilka ciekawych teamów:
Wesker (b), Taskmaster (a), Phoenix (a) / (b)
Wolverine (b), Taskmaster (a), Tron (b)
Wolverine (y), Sentinel (a), Phoenix (b)
Wolverine (b), Zero (y), Magneto (a)