Autor Wątek: Yoshi, Yoshi!  (Przeczytany 7294 razy)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Yoshi, Yoshi!
« dnia: Wrzesień 20, 2012, 12:12:15 »
Jak wrażenia z gry Yoshem? :)

Jak dla mnie - kompletna zmiana filozofii gry. Jeszcze muszę się przestawić z "szóstkowego" myślenia. Jest na pewno jeszcze lepszym przykładem "kombinatoryki stosowanej" niż w Tekkenie 6 ;)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 14:03:42 »
Pierwsza myśl po odpaleniu Yosha i pograniu nim chwile: "On jest świetny. Nigdy nie miałem lepszego Yosha :D ". Możliwe, że po dłuższym graniu powychodzą pewne rzeczy, ale pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Faktycznie możliwości kombinowania jest więcej i to jest super. Co prawda jeszcze się całkiem nie przestawiłem z T6, ale jest coraz lepiej z każdą walką. Najbardziej na plus zaliczam zmianę b+2. Nie tylko z powodu b+2,2, które już jest jednym z moich ulubionych zagrań, ale także dlatego, że teraz jest możliwość pociągnięcia konkretnej akcji z B! po zebraniu "tyłdwójką" z podłogi (co robi świetnie swoją drogą :) ). Kolejnym plusem są opcje po d+2,2 i co za tym idzie juggle z B! po flashu w postawie z mieczem  :). Generalnie zauważyłem dużo dobrych zmian , ale napisałem o tych najważniejszych moim zdaniem. Mam jednak wrażenie, że f,f+4 zrobiło się jakieś dziwne. Tak jakby juggle nie zawsze siedział i to w sytuacjach w których akcje dało się posadzić w T6, ale może mi się tylko wydaje.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2012, 15:21:45 »
Tak, f,f+4 to jeden z nielicznych ciosów Yosha który dostał jakiegoś małego nerfa, więc Twoje wrażenie jest dobre. :)

Tego jest tyle że trudno mi nawet wszystko spamiętać :) Dzięki za przypomnienie jakie dobre jest b+2 ;)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Gagarin

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Gagarin_PL
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:28:53 »
dla mnie zmiana jest przede wszystkim we wcinaniu się w stringi i karaniu (dla opóźnień -6f ~- 9f hihi)
- flash + juggle
- b+3_b+4,u/f+3 + juggle (podobno lepsze recovery)
- reversal 1+2 (ten Ravenowy) + okizeme

na "+"
- b+2,2 a jak zaczną się schylać to b+2,1 + juggle
- 4~3 jako asysta przy tagowych jugglach
- 3+4, tag  lub d+3+4, tag   fajna, płynna wymiana postaci
- d/b+1+2, 1  zostawia fioletową maź na przeciwniku (chyba najgorzej ta maź wygląda na Stevie ^^) trololo

na "-"
- FC d/f+1 mimo wszystko mały zasięg, takim Ogrem to wystarczy raz "b" nacisnąć i nie trafia
- u/b+1+2 nie trackuje już tak ładnie
- mało opcji/słaby dmg podczas jugglowania???
- flash (wydaje mi się, że miał większy zasięg w T6, teraz więcej wiffuje)?
- brak NC stringów krojących spory dmg (hwo/baek)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2012, 23:15:57 »
Flash IMO jest lepszy niż w T6, ma chyba większe okno. Ale nadal przeciwnik musi w ciebie praktycznie wejść.


Juggle Yoshi ma takie sobie, jak zawsze. Tag assault wcale go tak dużo nie ratuje. Jest za to całkiem niezłym tag assisterem.


Yoshi nie jest za dobrym punisherem, dostał co prawda b+2,2 ale to nie to co mają inne postaci.


Brak NC stringów? Ma przynajmniej 3 NC krojące ponad 40dmg (+ jednego strzała za 47dmg - cud miód orzeszki KIN 1+2) i parę NC ponad 30dmg. Yoshi zyskał też hit-confirma. Na grę w polu Yosha nie narzekam. Trafisz jednym, trafisz drugim i przeciwnik nie ma już pół energii :) A jak załączy się CH to jest jeszcze weselej.


Tylko najpierw trzeba trafić, i w tym cały jest ambaras :D Jedno trackuje w jedną stronę, coś innego w drugą, i bądź tu mądry :)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2012, 17:42:47 »
Cytuj
Juggle Yoshi ma takie sobie, jak zawsze. Tag assault wcale go tak dużo nie ratuje. Jest za to całkiem niezłym tag assisterem.

Fakt, że juggle Yosha to nie są cuda, jeśli chodzi o damage, ale z dobrym tagiem da się całkiem fajnie skroić. Z własnych doświadczeń wiem, że z takim Dragiem np źle nie jest. Nie pamiętam dokładnie, ale po np d/f+2,2 kroją coś koło 93, a po flashu 85 bodajże, więc jak dla mnie całkiem dobrze.

Co do flasha to mam mieszane uczucia. Raz mi się wydaje, że faktycznie z zasięgiem jest coś nie tak w stosunku do T6, a później znowu myślę, że jednak jest lepszy. I tu taka anegdotka: ostatnio poniosła mnie brawura i postanowiłem zflashować bara Fenga (nie pytajcie dlaczego, bo wiem, że przyjęcie go na blok i skaranie byłoby bardziej opłacalne). Jaki byłem zdziwniony i dumny z siebie, że się udało :D.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2012, 19:32:35 »
No, flash jest bardzo dobrym JG starterem, szczególnie NSS :)


No właśnie. Z tag assistem można dojechać do 90-ciu u Yosha, a inne postacie kroją ponad 100 :/
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2012, 15:51:33 »
Po ostatnim graniu coraz bardziej się przekonuję, że flash w TTT2 jest lepszy od flasha w T6.

No cóż, nie da się ukryć, że przy innych postaciach Yoshi nie wypada dobrze z dmg, ale jako, że to Yosho właśnie to uważam, że juggle z asystą w granicach 90 są naprawdę dobre. Z resztą on takie braki nadrabia swoją zajebistością :D.

Czy reversal w KIN działa, jeśli przejdzie się do KIN po jakimś ciosie?

Gagarin

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Gagarin_PL
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2012, 18:27:37 »
heh, dzisiaj udało mi się władować "flasha + juggle" postaci, która leżąc zaczynała dopiero animacje back-rolla. Chyba rzeczywiście ten flash jest lepszy...


K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2012, 07:34:29 »

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2012, 20:08:41 »
Po ostatnim graniu coraz bardziej się przekonuję, że flash w TTT2 jest lepszy od flasha w T6.

No cóż, nie da się ukryć, że przy innych postaciach Yoshi nie wypada dobrze z dmg, ale jako, że to Yosho właśnie to uważam, że juggle z asystą w granicach 90 są naprawdę dobre. Z resztą on takie braki nadrabia swoją zaj**istością :D .

Czy reversal w KIN działa, jeśli przejdzie się do KIN po jakimś ciosie?


Nie, reversal jest tylko podczas "suchego" KIN. Przy przejściach reversala nie ma. A szkoda, hehehehe.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2012, 14:46:37 »
No rzeczywiście szkoda, bo to by była całkiem świetna rzecz.

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2012, 21:00:24 »
Heloooo. Chciałem sobie ponarzekać jeżeli pozwolicie.Chodzi mi o tego rewersala co to robi sztuczkę ze zniknięciem ale gwarantowanej straty energii u przeciwnika nie ma, szkoda właśnie że flasz tak nie działa :D to by dopiero był power wafel. Poza tym czy jest coś silniejszego bez ściany u Yosza po dp+2,2 niż 79 punktów ? po kolanie wychodzi mi 68.

t+2,2 faktycznie super zagranie, muszę opanować używanie kin 2,1+2 jezu jaka szkoda że to nie chce wejśc po 4~3 ależ by pięknie wyglądało takie dobicie do ziemi po wybiciu!
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2012, 22:43:58 »
Cytuj
muszę opanować używanie kin 2,1+2 jezu jaka szkoda że to nie chce wejśc po 4~3 ależ by pięknie wyglądało takie dobicie do ziemi po wybiciu!

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jesteś pewien, że nie wchodzi? Np. po CH SS+4 to działa, ale po SS+4 jest przejście do KIN, więc nie wiem czy to dobry przykład, ale wydaje mi się, że po 4~3 też powinno. Jeśli nie to zrobić 4~3, CD+1~KIN 2,1+2 i powinno być git :).

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Yoshi, Yoshi!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2012, 02:36:24 »
Przepraszam za zamieszanie, najpierw spłodziłem posta, potem pograłem i pomyliłem zupełnie.Chodziło mi o Marshalowe 1~2!~5 , szkoda że po tym to nie wchodzi.Bo przeciwnik tak pięknie się układa przed Yoshimistrzem na ziemi...
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...