Inne serie > BlazBlue: Calamity Trigger

Calamity Trigger - dyskusja ogólna

(1/7) > >>

Di:
Jaką postać polecacie na początek? Szukam kogoś łatwego (chcę grać na padzie :-X), stosunkowo silnego, który nie zmieni się za bardzo w Continuum Shift.

Snake:
Ragna - to jeśli lubisz rushować. Bardzo dobra postać w CT, w CS dzięku osłabieniu niektórych postaci wskoczył do pierwszej trójki. Jeśli wolisz poke'ować i grać bardziej na reakcję, to Hakumen (nie wiem jak z trudnością w graniu nim, ale podejrzewam że dużej filozofii w tym nie ma).

Łatwy i silny jest też Jin, ale w CS został bardzo osłabiony. Carl jest w obydwu częściach dość mocnym high-mid tierem, ale to postać z wyższej półki jeśli chodzi o trudność w opanowaniu. Arakune jest znacznie prostszy, ale nadal dość ciężki, zwłaszcza na padzie (combosy w których trzeba przytrzymywać i puszczać przyciski w odpowiednim momencie).

Litchi - słaba w CT, top tier w CS, ale też trudna w opanowaniu.
Bang - słaby w CT, najlepsza postać w CS - jego w sumie też polecam ;]
Taokaka - hmm, w sumie nie wiem. W obydwu częściach średniak, nie jest jakaś przesadnie ciężka.
Nu - Zepsuta postać w CT, mid tier w CS - mistrzyni zone'owania i defensywy ;p
Rachel - god tier w CT, shit tier w CS - jeśli ktoś nie grał w bbct od początku, to przez wzgląd na CS raczej nie warto uczyć się nią grać. No i nie jest prosta do opanowania.
Noel - nie wiem, niech się Liberty wypowie. Ale podobno w CS bardzo ją skiepścili.
Tager - jeśli lubisz postacie typu Zangief, T.Hawk albo Pot. Sam sobie odpowiedz. Chyba najsłabsza postać w CT, w CS też nie jest podobno za dobry.

Di:
A już myślałem, że sobie Arakune pogram :( Trudno, dzięki.

Snake:
Tak coś myślałem, że będziesz chciał grać Arakune. Ciekawe czemu... ;p

Nie no, jak sobie dłużej o tym pomyślałem to możesz spokojnie nim grać. Zdecydowanie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza postać w CT, w CS jest zaraz za topami. Te jego ciężkie combosy to są ciężkie w porównaniu z combosami innych postaci w tej grze, ale raczej nie mają porównania z np. tymi nowymi jugglami Lee, które przecież ci wychodzą ; )

CheeseOfTheDay:
Noel na pewno nie jest bardzo silną postacią a do tego nie jest taka łatwa jeżeli chce się robić kilkukrotne loopy 22C 6C grab cancel 22C itd a trzeba je umieć jeżeli chcemy zabierać nią konkretny dmg rzędu 60-70%.
Nie mam pojęcia jak z nią będzie w nowej części.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej