Autor Wątek: Street Figter 3: 3rd Strike  (Przeczytany 120429 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 21, 2010, 10:40:09 »
W sumie nie wiem po co sie pytałem, to było oczywiste : P

No to idź do Ornita, on cię nauczy.

Slide

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 21, 2010, 17:02:18 »
nie wiem kim, podoba mi się wstępnie urien :)

Dadrot Urien to jest moc nagi koles w gaciach :D grałem nim, ale niestety nie ograłem go bardzo dobrze :/ jakiegoś nieblokowanego nauczyłem się i podstawy ale to za mało żeby grać w tą grę bardzo dobrze

ornit

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 21, 2010, 17:47:06 »
Do Uriena potrzebujesz sticka, inaczej nie poruchasz (napisałem tak bo z Twoich dotychczasowych postów wynika, że grasz na padzie). Bez charge partitioning i dobrego precharge'a nie wykorzystasz nawet w połowie jego potencjału.

Jeśli jednak planujesz zakup AS, ew. z niejednego garnka jadłeś (lub byłeś w wojsku i masz zahartowaną dupę) możesz spróbować. Polecam filmy z takimi graczami jak RX, Pierre, Senaka, Messatsu Yarou (nie, tego nie polecam bo gra zbyt ryzykownie).

Jeśli miałbyś jakieś pytania, a nie chciałoby ci się przeszukiwać tematów na SRK chętnie na wszystko odpowiem (jeszcze pamiętam jak się lusterko stawia)

Ja, albo Slide, on też grał Urienem i stoczyliśmy chyba jedynego w moim plugawym życiu mirror-matcha (offline oczywiście) :D

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 21, 2010, 18:06:25 »
Sticka mam i cały czas się oswajam, a na padzie radze sobie ok póki co też, poza tym gram w zasadzie samymi chargowalnymi postaciami więc luzik. Co do jego designy wiem, że wygląda troszke pedalsko w tych pieluchach ale z drugiej strony nie ma zbyt wiele postaci w tym tytule, które jakoś by do mnie przemawiały. To jest zarazem największy minus tej gry dla mnie, a chun czy ryjem/kenem po prostu z założenia nie gram lol. Swoją drogą znacie historie third strajka? Początkowo to miało być zupełnie nowe IP, powiew świeżości, ale panowie z capcom stwierdzili w zaawansowanym stadium prac nad grą, że chyba coś się nie sprzeda i dodali (z dupy i to widać) kena, ryja, chun i akume.... Właśnie, jeszczy chyba Q mi się podoba, bo ten kolorowy koleżka co jest bratem uriena chyba banowany jest nie?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

ornit

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 21, 2010, 18:16:32 »
Tak, Gill jest banowany. Co do historii 3s to ja nawet nie wiem o co biega, jakoś nigdy mnie nie obchodziło. Jedyne co mnie zaskoczyło, to kolo podobny do Jean Reno w endingu Alexa, ale nvm. O co chodzi z tym powiewem świeżości? Na początku ze starych postaci to dostępni byli tylko Ryu i Ken. Wydając kolejne inkarnacje sf3 Capcom pokazało, że jednak mają jaja i potrafią wydać grę z nie tylko nowym systemem ale także nowymi (często o dosyć kontrowersyjnym wyglądzie) postaciami. Ze starych wrócili jedynie Akuma (2i) i Chun (3s). To tak dużo?

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 21, 2010, 18:32:30 »
Dużo nie ale jakoś nie pasują mi do tej gry.. właśnie Alex! jeszcze ta postać mi się podoba.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 21, 2010, 18:54:33 »
Q nie ruszaj, trzeba być Kurodą żeby nim coś ugrać.

W jaki sposób Ken i Chun nie pasują ci do tej gry? ;p

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 21, 2010, 19:06:18 »
A czemu Q jest taki zły? Pytam poważnie, nie wiem.
Ken i chun nijak się nadają, kontrastują na tle reszty postaci, są zbyt.. nie wiem.. tradycyjne? To tak jak gdyby wsadzić je do GG lol.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

ornit

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 21, 2010, 19:06:30 »
Q nie ruszaj, trzeba być Kurodą żeby nim coś ugrać.
Żyjemy w Polsce, tu może ownować nawet Seanem...Zresztą, Q gra się na 3 ciosy, nie oszukujmy się. Wystarczy mieć tylko b. dobrze opanowane podstawy i grę defensywną. Reszta to niemal flowchart taunt, s.mk x qcb+PP albo xx super, tył+MP/qcb+HP (a-a), kara-throw z tył+MP, c.mk, s.lp, j.MK/HP/HK i od czasu do czasu hcb+K i juggle z dash punchy. Super z klatkami niewidzialności na reakcji też i to wszystko.

Ja grałem Q dość długo i jeszcze raz napiszę. Na polskie warunki to on nawet może być topem (co nie zmienia faktu, że na świecie jest oceniany jako c***owa postać - jego ciosy są bardzo wolne,słaba defensywa [nie mówię o braku trzech tauntów, tylko ogólnie] to jego główne bolączki) więc spokojnie możesz nim grać i wyrabiać. Polecam FAQ Ultradavida na forum SRK.

EDIT: Czy mi się zdaje czy te wszystkie emulatory cps3 to można sobie w dupę wsadzić? Zupełnie inaczej mi się gra.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2010, 19:13:26 wysłana przez ornit »

ornit

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 28, 2010, 07:44:08 »
http://d.hatena.ne.jp/video/niconico/sm10852739

Najlepszy Ken jaki kiedykolwiek grał w 3s. Deshiken KFG jest nadal klasą samą w sobie 8)

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 28, 2010, 12:48:33 »
Jeżeli chodzi o 3s jestem kompletnym noobem, ale cholernie mnie ciekawi ile czasu skubany musiał grać żeby dojść do takiego poziomu.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 28, 2010, 14:19:56 »
Ważniejsze raczej z kim grał i ile wysiłku w to włożył ; )

Ogólnie zajebisty Ken, ale nie wiem po co używa target combo xx fireball xx super, zamiast od razu mp,hp xx super. Raz nawet przez to dostał. Z tego jest jakiś dużo lepszy damage czy jak? No i nie miałem pojęcia że fireballa Kena można ukarać nawet na trafieniu ;d

Fajnie ten koleś używa far mp. Sam muszę zacząć to wykorzystywać, zawsze zapominam o tym ciosie.

ornit

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 28, 2010, 15:11:14 »
Ogólnie zajebisty Ken, ale nie wiem po co używa target combo xx fireball xx super, zamiast od razu mp,hp xx super. Raz nawet przez to dostał. Z tego jest jakiś dużo lepszy damage czy jak?
Tutaj chodzi o hit confirmation (masz sporo czasu, to niemal tak jakbyś kręcił dwie osobne kombinacje), tak samo jak tył+HP x fireball xx super u Chun.
Cytuj
Fajnie ten koleś używa far mp. Sam muszę zacząć to wykorzystywać, zawsze zapominam o tym ciosie.
Jak go pierwszy raz zobaczyłem kilka lat temu na walkach z cooperation cup jak robił far mp xx super to nawet nie wiedziałem, że da się tak tego używać. Bardzo rzadko spotyka się kogoś kto to robi. Na ogół na tym dystansie koncentrują się na c.mk xx super a Deshiken jest chyba jedynym Kenem, który tak tego nadużywa.

Ogólnie to polecam jego walki na YT, jest pojebany

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 28, 2010, 15:27:12 »
W sumie tak myślałem, że chodzi o hit-confirma. Ja nie lubię tego robić, ryzyko parry i grubej kary jest dość spore, a przecież po samym target combo można bardzo łatwo sconfirmować supera. U chun-li to rozumiem, bo po pierwsze hit-confirm po samym b+HP jest mega trudny (przynajmniej dla mnie), a po drugie b+HP to tylko jeden cios, więc przeciwnik ma mniej czasu na zareagowanie i sparowanie fireballa.

Ogólnie mind-game'y jakie można robić Kenem w tej części są chore :F

ornit

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 28, 2010, 16:48:28 »
W sumie tak myślałem, że chodzi o hit-confirma. Ja nie lubię tego robić, ryzyko parry i grubej kary jest dość spore, a przecież po samym target combo można bardzo łatwo sconfirmować supera. U chun-li to rozumiem, bo po pierwsze hit-confirm po samym b+HP jest mega trudny (przynajmniej dla mnie), a po drugie b+HP to tylko jeden cios, więc przeciwnik ma mniej czasu na zareagowanie i sparowanie fireballa.

Ogólnie mind-game'y jakie można robić Kenem w tej części są chore :F
Akurat mi się łątwiej confirmuje samo tył+HP xx super Chun niż mp,hp xx super Kena. Poza tym tył+HP Chun jest mega-priorytetowe więc jeszcze jak wejdzie na CH (a to się b. często zdarza) to już wogóle mamy kupę czasu na hc.

Siła Kena w tej części polega głównie na ZBYT wielu sposobnościach do wykorzystania supera
c.lk,c.lp,c.lk xx sa3
c.mp/s.mp xx sa3
c.mk xx sa3

overheady
tył+mk, sa3
UOH, sa3