Autor Wątek: Dyskusja ogólna o Kazie  (Przeczytany 43897 razy)

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
Dyskusja ogólna o Kazie
« dnia: Styczeń 28, 2010, 02:28:24 »
Luźny temat zachęcający do dyskusji na temat Kaza!!

Co sądzicie na temat Low-ów Kaza w T6?? wcześniej się grało na d/b4 bo było niekaralne i dawało ogromną przewagę na trafieniu ale niestety teraz nie ma tak różowo!! kara na 11 klatek i " tylko" + 2 na trafieniu a trwa 19 klatek...alternatywa to HS o tej samej szybkości z większą karą(wybitka) ale scinający z nóg i dający setupy...
Zastanawia mnie też d/b+3 bo podkręcili ten cios....wprawdzie ma -14 ale to nie jest tak źle:) trwa tylko 16 klatek i crushuje high'e, na trafieniu równowaga czyli też spoko(lepiej niż w T5) tylko nie zwala już z nóg na ch.......
Jest jeszcze d+4 ale nie mam pojęcia jakie konkretnie ma teraz właściwości, sprawdzę jak  ktoś z TLT się do mnie przyturla:P
Czego wy używacie??który low jest najleprzy waszym zdaniem??

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2010, 02:49:50 »
Gdyby nie HS to w tej czesci byloby u kaza baaaaardzo krucho z lowami. Szczerze mowiac mysle ze panowie z namco troche go pod tym wzgledem pokrzywdzili w porownaniu do innych postaci. Juz nawet nie chodzi mi o to ze nie sa launcherami, ale w tej czesci po oslabieniu d/b+4 gra na lowach jest jeszcze trudniejsza. Brakuje tutaj tez jakis lowow w stringach. Samo 124 to dla mnie za malo w porownaniu do innych postaci ktore maja w czym wybierac pod tym wzgledem.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:11:03 »
Ale gdyby nie mial HS to Namco napewno daloby mu cos innego. A tak mamy lowa z gwarantem a jezeli wejdzie cd+(4).4 to jugglujemy. ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:17:39 »
Po co defensywnej postaci low? ;)

-10 -> kara za 29 + KND lub 31
-11 -> kara za 39
-12 -> kara za 61 (trudne, ale wykonalne)
-13 -> juggle

 :-X

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:19:55 »
Ja znam dobre lowy w stringu:
u/f+4,4,4,4
Bardzo dobrze wchodzą w Onlajn, to chyba nawet unblock jest  8)

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:39:53 »
Qjon, widac ze malo poki co grasz w ta gre :) Ten string to najwieksze scierwo jakie bylo dane Mishimom (teraz ma juz tylko Kaziu). Nawet osoba z reflexem szachisty z paruje lowy.
Jaki unblock?  ???
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:49:47 »
Frizen robię sobie jaja, serio nie widać  :-[?
A jeśli chodzi o unblock - nie grałeś chyba Kazuyą w TK6 online tuż po premierze (przed patchem) ;p

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:57:05 »
Qjon - naprawde nie potrafie wyczuc nawet oczywistej dla niektorych ironi po slowach i emotkach. Ta umiejetnosc mam naprawde na niskim poziomie  :-X
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:57:33 »
A propos unblocków - jak graliśmy z Dadrotem, to długa wersja unblocka Kaza trafiła Bryana, który stał za plecami... ;]

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:11:58 »
Ja znam dobre lowy w stringu:
u/f+4,4,4,4
Bardzo dobrze wchodzą w Onlajn, to chyba nawet unblock jest  8)
Qjon, widac ze malo poki co grasz w ta gre :) Ten string to najwieksze scierwo jakie bylo dane Mishimom (teraz ma juz tylko Kaziu). Nawet osoba z reflexem szachisty z paruje lowy.
Jaki unblock?  ???
O Boże.

Serio tak mu d/b+4 zbiedzili? Co za ciule ;/ Przecież to jest blokowalne na refleks i prawie nic nie zadaje.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2010, 14:21:11 »
Mam wrażenie, że niektóre unblocki mają powalone hitboxy.
Ta akcja o której mówi di to niezły lol był, dostałem kaza plecami gdy robił cios BT do mnie :P
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2010, 14:40:24 »
To się nazywa mega tracking  ;D

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2010, 16:39:29 »
Ja tam nie narzekam na jego lowy, to co ma mi wystarcza. I tak nigdy nie opierałem swojej gry na mix'ach low mid, ci co na nich swoją grę opierali na pewno będą mieli trochę ciężej.

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2010, 04:11:20 »
Hmmm mimo wszystko wydaje mi się że teraz dobrze jest używać więcej d/b+3.....

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dyskusja ogólna o Kazie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2010, 11:46:23 »
Nie wiem, wszystkie jego lowy mają jakieś plusy jakieś minusy.

d/b+4 jest najwolniejsze (20f) i nie kraszuje, ale jest też w miarę trudne do zablokowania, w miarę niekaralne no i daje tą śmieszną przewagę +2 która tak naprawdę nie pozwala na zbyt wiele i ryzykujemy jeżeli kontynuujemy atak. Mimo wszystko to wciąż przewaga. No i trakuje w jedną stronę ss/sw oraz jest jego najbardziej zasięgowym lowem obok hella.

d/b+3 to w sumie głównie jako interrupter, lub taki wybijacz z rytmu, dobrze kraszuje, jest ciutkę szybsze (19f), neutralna sytuacja klatkowa na trafieniu, większe opóźnienie na bloku(-14), u niektórych postaci na wybitkę. Potrafi ładnie ściągnąć ze stepa, ale za to banalnie wymija się to sw którego jednak więcej się używa. Dobrą rzeczą jest to że jeżeli nawet ktoś nam to wyminie to jest nas trudniej wybić bo zostajemy w FC czyli ani juggle startery na high ani standardowe d/f+2 nas nie wybije.

d+3 dobry interrupter i wybijacz z rytmu, jest już dość szybki (16f), jest kraszem i zostaje w fc, na trafieniu jest niewielka strata (-3) która nie pozwala na wiele poza blokiem, kraszem lub ss w górę, na bloku już strata po której możemy dostać juggla z ws'a. Jednak nie każdy może o tym wiedzieć jak i o stracie na trafieniu jako że nie ma tych ciosów we FD, zawsze jakiś plus.

d+4 zastosowanie to samo co wyżej tyle że lepiej nadaje się w zwarciu, jest jego najszybszym low?em (12f) ale też najmniej zasięgowym. Na trafieniu podobna sytuacja co wyżej (-4) na bloku trochę mniejsze opóźnienie (-15) chociaż tutaj ratuje nas to że cios trwa niewiele i że niewiele osób zdąży ukarać nas jeżeli uda im się to zablokować, chyba że się tego spodziewali i są na to przygotowani. Również krasz i również zostawia nas w fc.

O hellu można by było nie pisać bo on się niewiele zmienia, trwa wciąż 16 klatek robimy najszybciej w 18, i jako że nie ma żadnego krasza to przez 15 klatek jesteśmy narażeni na CH. Do tego w tej części chyba trochę łatwiej go wyminąć. Poza tym samym Hellem nie wygramy. Kara na niego to często juggle za prawie pół paska bez ściany, więc przeciwnik często i tak wyjdzie na swoim jeżeli uda mu się zablokować 1 na 3 puszczone Helle. Więc nie można sobie po prostu na nie grać chyba że potrafimy robić iws1+2 z CD i wyciągać pół paska na schylonego przeciwnika, wiąż to swego rodzaju gamble, albo ładnie nam runda pójdzie albo przeciwnik dobrze zgadnie i ją stracimy.
 
Na dodatek wszystkie lowy oprócz hella zabierają niewiele. Więc tak kolorowo nie jest. To tak naprawdę kwestia tego czego się lubi używać, jeżeli masz do tego dobraną strategię to wszystko jest ok. Ja staram się używać tego wszystkiego żeby przeciwnika nie przyzwyczajać, ale Kaziem i tak nie gra się na lowy więc to wciąż używanie okazjonalne raz, dwa, trzy na rundę czasem trochę więcej w przypadku kiedy chce się więcej podziobać zmienić strat pomind gameować i takie tam.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2010, 12:02:04 wysłana przez CheeseOfTheDay »