Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 158164 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 30, 2010, 09:20:56 »
Wiele osób ma problem z wyrywaniem się ze stunów, bo w SC4 dali ten nowy typ stuna, który wizualnie się nie odróżnia od zwykłych DOSów a wyrywać się można tylko po określonej liczbie klatek (czyli siedzą gwaranty). Nie mam jednak pojęcia ile postaci ma coś takiego.

W zasadzie każdy cios, który stunuje i daje dużą przewage (np 66A Lizarda daje +12 przy najszybszym przerwaniu stuna) sprawia, że trudniej jest się wyrwać z rzutu, o blokowaniu lowów nie wspominam (4A Siega sie kłania)

GGs to Pepe za wczoraj.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 30, 2010, 10:49:09 »
Z każdego stuna wyrywa się po określonej liczbie klatek tego stuna, zresztą zawsze tak było, tyle że w takim sc3 okienko które rejestrowało inputy zaczynało się wcześniej.

Tak w ogóle to zauważyłem że można boforować te wyrywania jeszcze przed trafieniem ciosu. Kilka klatek przed trafieniem klikamy 4 po zaraz po trafieniu 6, 4, 6 i postać się wyrywa. Sprawdzałem na tych stunach siega i setski. W sumie nie do wykorzystania w walce ale to dowodzi tego że nawet jeżeli postać znajduje się w początkowej fazie stuna gdzie nie może się wyrwać to i tak gra zapamięta kierunki i wykorzysta je w pierwszej klatce gdzie okno na wyrwanie się ze stuna się zaczyna.
Jak się szybko zrobi to czasami wygląda to tak że zrobimy 4,6,4,6 i postać  będzie jeszcze stała zestunowana przez jakieś 15-20 klatek po czym się wyrwie.

Też jest jedna nieprawidłowość, czasami po wpisaniu tych kierunków takim sposobem postać się nie wyrwie, zdarza się tak wtedy kiedy wpiszemy dany kierunek w trakcie kiedy cios nasz trafia. W takiej sytuacji jak nie wpiszemy dodatkowego 4 lub 6 to postać się nie wyrwie. Nie wiem na 100% czemu tak się dzieje ale wygląda to tak jakby w małym przedziale czasowym w okolicach trafienia ciosu nie działał bufor i nie zapamiętywał wpisanego kierunku. Jak się na to uważa to takie wyrwanie działa zawsze.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:23:57 »
Ok, pomyślałem sobie że miło by było wrócić na jakiś czas do domu. Jako że jeszcze po sc3 robi mi się niedobrze na samą myśl o siostrach, muszę sobie znaleźć jakąś inną fajną postać. Obiło mi się o uszy że Amy jest dobra, prawda to?

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:49:39 »
Amy jest bardzo wysoko. Ma chore mix-upy, szybkie wybitki i jest prawie kompletnie niekaralna :P
Jedyne czego jej brak to konkretnego zasięgu zdaje się.
Ogólnie postać prosta jak cep, przyjemna w prowadzeniu i bardzo mocna :P
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:51:40 »
Snejk pytał o jakąś fajną postać =P

Amy jest topem przez swoją źle zbalansowaną mechanikę (bezpieczne wybitki, najlepsze okizeme i wakeup w grze, przegięte aGI itp) ale z pewnością nie jest to "fajna postać" a coś, na widok czego będziesz miał odruchy wymiotne po dość krótkim czasie xD

Siostry to dość ciekawe postaci w SC4, a przynajmniej Cassandra. Gra Sophitia się dużo nie zmieniła, dalej jest to postać bez żadnych mixup'ów, której gra bazuje jedynie na whiff punishingu przy pomocy TAS B, karaniu wszystkiego co sie da i spamowaniu BB.

Najlepsza i najłatwiejsza w opanowaniu postacia w grze jest Hilde. W ogóle oto jej matchup chart:

Cytuj
- Amy: 7-3
- Astaroth: 7-3
- Cassandra: 7-3
- Cervantes: 7-3
- Ivy: 7-3
- Kilik: 6-4
- Lizardman: 7-3
- Maxi: 9-1
- Mitsurugi: 9-1
- Nightmare: 8-2
- Raphael: 9-1
- Rock: 8-2
- Seong Mina: 8-2
- Setsuka: 8-2
- Siegfried: 8-2
- Sophitia: 7-3
- Taki: 8-2
- Talim: 7-3
- Tira: 9-1
- Voldo: 7-3
- Xianghua: 7-3
- Yoshimitsu: 7-3
- Yun Seong: 8-2
- Zasalamel: 9-1

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:07:59 »
Setsuka: 8-2? Co się stało? Jeszcze rok temu się wykłócałem z maxikiem bo twierdził że setska ma w tym mu przewagę ;v.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:10:42 »
Omg, chyba pierwszy raz w życiu spotykam się z meczapem 9-1. Nice 8)

Co do Amy, to napisałem że jest fajna bo podoba mi się z dizajnu itd., ale jeszcze nią nie grałem. Z filmików widzę że rzeczywiście to taka szybka, łatwa, silna i przyjemna postać. Tira też mi się podoba w tej części, ale przy niej chyba za dużo czasu trzeba spędzić żeby to wszystko ogarnąć, a mi się nie chce ;p Zostaje jeszcze Xian, da się nią coś ugrać w tej części?

Wszystko, tylko nie Alexandry :-X

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:35:22 »
Da się i w czwórce jest fajną postacią którą trzeba umieć więcej jak 3 ciosy i jedno combo. Hilda też jest imo fajna, jest bardzo mocna a na sticku taka łatwa w opanowaniu to nie jest. Ogólnie jest tu dużo więcej fajnych postaci, akurat Amy jest jedną z tych mniej fajnych jeżeli włączy się tryb 'nudny i skuteczny'.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:42:43 »
No, Xian jest nieźle zbalansowana w tej części SC. Ma w zasadzie wszystko to co w trójce, ale osłabione (czyli z God tier'a mamy high-mid'a xD) Tira.. hmm, faktycznie imo jedna z ciekawszych postaci, ale nie jest zbyt silna, a poza tym strasznie randomowa. Jej największym problemem jest to, że wiele ciosów odbiera jej małe ilości życia, co niby rekompensuje w jakiś sposób ich właściwości ale to oznacza, że kiedy walki kończą się "na żyletkach" to nie można sobie nią poszaleć.

Setsuka: 8-2? Co się stało? Jeszcze rok temu się wykłócałem z maxikiem bo twierdził że setska ma w tym mu przewagę ;v.

Zmienił zdanie po Cannes, a dokładnie po tym xD http://www.youtube.com/watch?v=vLOzaeagFNw

Wiele osób mi pisało na PSN, ze Maxou gral w Cannes totalnie na pale, atakował na stratach po ciosach itp ale przez turniejowy stres i w ogóle mało osób go karało, no i jakoś tak doszedł do finału robiąc parasolka (blok) -> parasolka xD

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:59:33 »
No widziałem te walki i też śmierdziały mi stresem, 33b na blok w kolejne 33b to coś co teoretycznie nie powinno mieć miejsca na tym poziomie. Chociaż mnie by się może zdarzyło bo lubię zrobić coś szalonego i mało logicznego no i nigdy nie byłem za super bezpieczną grą.
Tak czy siak chyba trochę przesadził z tym 8-2;D.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 04, 2010, 00:23:36 »
Ja bym do fajnych postaci (obok oczywiście Ivy) zaliczył na pewno Yoshimitsu, Voldo czy Siegfireda. Można nimi grać całkiem ciekawie i skutecznie równocześnie. Całkiem ładnie można też grać Mitsu oraz Raphaelem (wiele przejść między postawami itp.)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 04, 2010, 11:41:20 »
Raph jest okropny w tej części. Jego postawy są bezużyteczne, wszystko się obchodzi bez problemu w obie strony bodajże. To jest postać, którą się głównie poke'uje i nic więcej. Co innego Mitsu - na jego postawy nie ma uniwersalnej metody, to taka fajna zgadywanka, ale ryzykowna dla obu postaci.

Dodałem do listy Some_randm_freak, bardzo dobry Algol i Mina. W ogóle to Locy mi zaczął zbijać SE A236A online, sick. Nikt wcześniej tego nie robił, ale szybko zauważyłem, że buforuje całość więc zacząłem robić samo SE A a potem WP 66B combo i żegnał się z 1/3 życia >:]

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:03:02 »
Cóż to znaczy że postać poke`uje, dziś koleżka przyniesie mi psp z SC BD obczaję wreszcie kratosa i dampiera, fajowo, dzis też trochę pogram online, może Pepek masz ochotę na jakiś spar [ oczywiscie nie rewanż bo o tym nie ma co marzyć puki co] Smacznych Jajek "Krój Cebula, Maluj Jaja, Sibko, Sibko"


Jesteś GRZYBIORZEM.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:39:15 »
Do do Raphaela to faktycznie jest trochę okrojony, ale ma parę wrednych zagrywek (mixupy z rzutami itp.). Jak ktoś nie jest na niego dobrze ograny to może mieć kłopoty. Ja z paroma ludzi online miałem wielkie kłopoty, chociaż może być w tym wielka zasługa lag'a i mojej niewiedzy. Niemniej faktycznie jest to najmniej atrakcyjna postać z tutaj wymienionych...

Bolgan - teraz jestem u brata i nie mam tutaj konsoli z dostępem do neta (przynajmniej na razie). Możemy zagrać w tygodniu, chociaż najbliższe 2 tyg raczej będę teczkena męczył :-)

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:33:17 »
spoko, ja nie mam T6 ale mam DR więc jak coś możemy pograć, tam mnie kurde wywalają z każdej sesji bo mam rank noobowski, a ostatnio mnie nie wywalili nie było laga wogule i pokarałem typa paulem jeeeeee  :D to był oftop, dziękuję


Jesteś GRZYBIORZEM.