Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 158163 razy)

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #540 dnia: Październik 03, 2010, 00:02:40 »
Ciekawa to nie to samo co rozbudowana. Ivy jest ciekawa dzięki temu że jest rozbudowana. Tira jest ciekawa dzieki temu że jest oryginalna (dziwne inputy tez się do tego liczą) i zrobiona z pomysłem - oczywiście głównie chodzi mi o te losowe zmiany humoru. Czyli imo Tira>Ivy jak chodzi o ciekawość :P

Co do GS B+K to dlatego napisałem że z bliska żebyśmy tylko na blisko to aGI rozpatrywali, bo łatwo sie nauczyć żeby go nie robić z daleka.
Hilde: ma aGI tylko przy C2A i C3A - oba maja o 3 klatki krótsze okno niz u Tiry, a C2A impactuje tylko horizontale = przydatność/2. C3A jest rzeczywiście dobre, high,mid,A,B i jak siądzie to zaczyna mini-doom combo. Ale GS B+K ma turbozajawową animację a Hilde i tak ma bana na turnieje więc tym samym rozstrzygam spór na korzyść Tiry :P
Vader:  jego impacty zżeraja mu moc i sa o 4 klatki krótsze. Damage też maja mniejszy tyle że chyba daja jakieś komba, bo nie wiem czemu byś go inaczej wymieniał bo poza tym to doły ma - nie ma o czym gadać wg mnie :D
O Amy nie wiem za dużo, ale wydawało mi się że jej impacty tylko na jeden typ ataków na raz działają (albo A albo B) ale to tak mi się tylko wydaje, nie wiem, jest tak?
Yoshimitsu: A+K to żart. Reszta nie wiem, nie znam go wogóle, co on tam ma? Po tym salcie z super dragonfly jak sie jfa zrobi to ma aGI ale to nic nie daje z tego co mi sie wydaje, no i łatwo na to zareagować nie atakując go po prostu.
A mitsu to już w ogóle, A+K i B+K działają tylko na konkretne typy ataków i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek gdziekolwiek widział impact z nich. No i RLC A+B+K jest fajne i ma prawie taki damage jak maksymalny mozliwy Tiry GS B+K ale krótsze okno, no i trzeba być w relicu do tego. Ale w sumie u Tiry trzeba być w GS także powiedzmy że Mitsu ma tylko troche gorsze aGI niz Tira ;)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #541 dnia: Październik 03, 2010, 10:32:32 »
A Ivy to nie jest oryginalna?! ;] Ivy to nie tylko rozbudowanie, to też nieograniczone możliwości mieszania atakami, przejścia między postawami w każdym momencie, ukryte ciosy, gwaranty, specjalne rzuty itp, już pomijając jej wygląd i styl:P

Co do aGI - podawanie tego ile one trwają klatek mija się z celem trochę, w przypadku Tiry mamy do czynienia z tym typem aGI mniej przydatnym w grze imo, którego używa się mając do czynienia z jakimś stringiem high-mid lub po prostu na reakcję widząc wolny cios. Na pałę tego używać nie można, bo recovery ma jakieś 50 klatek i wtedy po prostu możesz stracić pół zycia. Jak to porównywać do aGI, które są niemal bezpieczne? - wychodzą z atakami dającymi przewagę (Hilde), lub bezpiecznymi (Amy), albo po prostu są lepsze pod względem właściwości (Vader ma aGI na wszystkie ciosy w grze + rzuty w jednym, oraz ma na trafieniu gwaranta z przewagą na trafieniu lub RO do wyboru) lub mają małe recovery (Mitsu RLC A+B+K). W ogóle odnośnie Mitsa, to wiele osób gra nim na samych postawach i Belial np robi A+B+K na reakcję w wielu przypadkach.

W tej grze jest naprawdę dużo aGI, ale najlepsze wg mnie są te, które po prostu mają najmniejsze ryzyko nawet jak damage jest minimalnie mniejszy niż GS B+K Tiry. Dobre aGI ma jeszcze Voldo, Maxi, Algol (na wszystkie midy i lowy, a cios jest TC lol), Xian, Sophitia, Mina, Cerv, Suka... nawet Ivy ma w niektórych przypadkach przydatne (jej WS A+B ma aGI na wszystkie typy ciosów, zbiera ze stepa i można ją kontrolować podczas animacji no ale rzadko się tego używa bo ma ogromną stratę na trafieniu nawet)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 10:34:45 wysłana przez Ring »

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #542 dnia: Październik 03, 2010, 20:01:13 »
dobra, niech Ci siedzi, w końcu pewnie wiesz lepiej :P ale ja tam myśle że można na pałę czasem wsadzić takie aGI.

A co do oryginalności Ivy to widzisz, patrzysz na sprawę bardziej pragmatycznie - ciosy,rzuty,gwaranty - no fajnie to są rzeczy potrzebne, no i Ivy ma to wszystko i jest silna postacią którą można sobie poradzić w kazdej sytuacji. Ale to nie jest to o czym ja mówię. Może nie jest to podejście zrozumiałe dla hardcore pro playera ale dla mnie nie jest ważne tylko czy postać jest silna - musi sie dać nią robic jakieś dobre akcje i musi mieć fajny design. Jak ma coś oryginalnego tak jak humory czy inputy Tiry to tym lepiej. No i trudno sie nie zgodzić że styl Ivy jest ciekawy, ma fajną broń i mieszanie stance'ami jak nikt inny, ale jak dla mnie pomysły zaimplementowane u Tiry są ciekawsze. To jest opinia subiektywna i rozumiem że jako gracz o bardziej praktycznym podejściu możesz miec odmienne zdanie :P
W końcu zrobienie postaci, zarówno design, styl jak i mechanika to sztuka. Im więcej polotu i unikalności w takim dziele sztuki tym jest ono po prostu lepsze i ma wieksze szanse podbicia wiekszej ilości gustów.
Możesz sie po tym moim wywodzie troche dziwić czemu gram tak prostą i nie powalającą (choć też wcale nie taką złą) designem postacią jak Sophitia :P PePe może potwierdzić że na poczatku troche mnie zniechęcała swoim prostym stylem walki, ale przyzwyczaiłem się i dorobiłem sobie do niego głębię we własnym zakresie - i było to mozliwe tylko dzieki temu że w połączenie jej solidnego designu i prostego stylu walki autorzy wpletli "to coś". Jakąś cząstkę czegoś nieokreslonego co spowoduje że juz zawsze w każdego soula będe grał tą postacią.
No. To zaprszam wszystkich do dzielenia się własnymi przemyśleniami na temat sztuki w SC i jej wpływu na gracza :P
a tak serio to to chyba najbardziej casualowy post w tym temacie :P ale narobiłem hały -_-

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #543 dnia: Październik 03, 2010, 20:39:30 »
Akurat w moim przypadku się mylisz - ja nie patrze w taki sposób na te gre i nie wybieram do grania postaci, byle była silna i dało się nią wygrać (i nie jestem żadnym hardcore pro playerem xD). Ivy gram od SC2 bo podoba mi się jej design i styl walki (jak dla mnie jest najciekawszy ze wszystkich postaci) i tylko dlatego. Będę nią grał nawet jak będzie słaba (jak w SC3). Ja zawsze wybieram postacie trudne do opanowania i bardzo rozbudowane bo one dają najwięcej fun'u z gry.

Inna sprawa, że kiedy gra się na poważnie, to takie postacie jak Tira w SC4 (czy Ivy w SC3) mogą być powodem ogromnych frustracji. Wiem coś o tym, bo przez cały czas trwania SC3 Di mnie bił jak chciał, święto było jak wygrałem 1-2 walki na 10:P Takie coś może bardzo zniechęcić do tej gry. Na początku mnie to nie ruszało bo byłem kompletnym n00bem i to było naturalne, ale później mnie to już męczyło. Dlatego wybór postaci trzeba dobrze przemyśleć xD Dla mnie np wspomniany Arnboku marnuje swój talent na Tirę, i to nie jest tylko moje zdanie. On ma ogromną wiedzę o tej grze ale ta postać go ogranicza. No ale to jego wybór. Jeśli w następnym SC Ivy będzie słaba jak Tira, to mnie to również czeka. Chociaż ja dzięki SC4 zdałem sobie sprawę, że ogranie i znajomość postaci to najważniejsza rzecz więc będę grał wieloma (rekreacyjnie ale jednak)

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #544 dnia: Październik 03, 2010, 21:35:22 »
No, to jak Sophie też zrobią słabą to bedziemy sobie grali shittier tournamenty :P
A jak dadzą jej "deathfista z potrójnego podjazdu z automatycznym CF-em na bloku" to bede irytował Di :D

No jak bede grał od premiery to też pewnie sobie pogram cos każdym, bo nie ma przecież lepszego sposobu na nauczenie sie obrony przed przeciwnikiem jak poznanie jego sztuczek :P także tak po 3 dni solidnego napier****nia na każda postać żeby ogarnąć co ma karalne i jakie ma stringi i jedziemy bić Amerykanów ;)

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #545 dnia: Październik 04, 2010, 21:12:16 »
No to jak jedziemy do tego Cannes, bo nie wiem czy mam sobie dać spokój z soulem. Aragh weż zostaw ta Tirę :P


Jesteś GRZYBIORZEM.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #546 dnia: Październik 04, 2010, 23:29:36 »
bo nie wiem czy mam sobie dać spokój z soulem.

Nie


Aragh weż zostaw ta Tirę :P

nie bój żaby, Tira to bedzie tylko moja taka postać-ciekawostka, aczkolwiek musze coś nią pograć z kimś żeby cos sie naumieć. Takto już moje soulowe ego nosi złotą obrączkę z wygrawerowanym S. Może powinienem zmienić nick na Rothion? :P

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #547 dnia: Październik 05, 2010, 01:07:05 »
Malek się nie odzywa...

W ogóle odnośnie turnieju FSAK, polecam lekturę Oofmatic'a, który wyjawił co naprawdę się tam zdarzyło: http://www.8wayrun.com/threads/7823-Regarding-FSAK

W skrócie:

Cytuj
The second goes like this. There is player S, player W, and player M. Player M is a very special guest who has traveled from a country far far away, and works hard for his legitimate wins... Player S is in 3rd, and player M and W can either get 1st or 2nd, based on the yet to happen match between S and W. If player S and player W would play, and player S won, player M would have gotten 1st place. So player S and player W devise a plan to ensure player M doesn't win. Player S and W decide to not even play, and decide to LIE and report it as a win for player W anyways, thus eliminating any possibility for player M to win 1st place.

Wins based on lies.

M - Malek, S- SomethingUnique, W - Woahhzz

Fajnie potraktowali Maleka, który pewnie jeszcze się nie zorientował o tym. Ale teraz Oof jak nagłośnił sprawę to będzie afera pewnie xD

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 05, 2010, 07:41:19 »
Czyli tam nawet o 1 miejscu decydowała tabela ?? Nie było żadnej "walki finałowej" ?? Lipa...

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 05, 2010, 11:35:09 »
No, tam każdy grał z każdym (było ponad 60 osób =) Woahhzz wygrał tylko dlatego, że skłamał o swojej wygranej z S-U. Jak dla mnie to jest beznadziejne potraktowanie Maleka... to pokazuje tylko jacy są Amerykanie. Malek im wysłał tysiąc dolarów w marcu z własnej kieszeni (!) żeby mogli przyjechać do Cannes a oni mu teraz wbili nóż w plecy. How typical.

Oofmatic próbował się wcześniej doprosić na 8wr o filmik z walki Woahhzz vs S-U ale go zbyli w dziwny sposób ("Way to be Mr. Drama. Will you ever stop?"), i teraz dopiero zrozumiałem o co chodzi. Tej walki nigdy nie było.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #550 dnia: Październik 05, 2010, 13:53:47 »
Ten Malek jest jakimś multimilionerem że wszystkim tak kasę wysyła czy o co tu chodzi ?

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #551 dnia: Październik 05, 2010, 13:59:46 »
Ring nie ma co generalizować, bo to tylko 2 osoby tak postąpiły. To tak jakby powiedzieć że Off bezinteresownie wstawił się za kolesiem z innego kraju i to pokazuje jacy naprawde wspaniali są ci amerykanie;D.
To są tylko jednostki.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #552 dnia: Październik 05, 2010, 14:44:35 »
No niby 2 osoby mu uniemożliwiły wygranie tego turnieju, ale z tego co tam piszą ludzie, to na samym turnieju było więcej takich przypadków, że ludzie się zmawiali i kłamali żeby dany gracz zaszedł wyżej. No i fakt, że teraz wiele z tych topowych graczy jeździ po Oofmatic'u za to, że w ogóle o tym publicznie powiedział.... jakie to głupie. I pomyśleć, że FSAK to prawdopodobnie ostatni tak duży turniej SC w US na przygotowanie którego poszło wiele wysiłku ze strony wielu osób.

@ZajmaN, on jest dość rozrzutny jeśli chodzi o SC. Wg moich informacji, żaden inny gracz SC na świecie nie wydaje tyle pieniędzy na podróże/itp związane z ta grą. Nie wiem czy jest milionerem, ale chyba nie, na turnieju w Niemczech mi powiedział, że zarabia ok 1700euro miesięcznie, a to chyba taki standard we Francji.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #553 dnia: Październik 05, 2010, 14:59:13 »
No to faktycznie wydaje się bardzo rozrzutny :) Co nie zmienia faktu że ja tym typom bym po prostu przy najbliższej okazji zaje.bał, nie mówiąc o tym że na forach o SC zrobił bym z nich gów.no. Takie postępowanie powinno być surowo tępione .

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SC4 -> online + offline
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 05, 2010, 15:48:17 »
Cytuj
This is stupid.

Asking for honor and respect or whatever is borderline retarded.

This is a FG community such things don't exist, the difference between a player that mains Mina and one that mains Hilde should be sufficient evidence on what people's ideals are.
Najtrafniejszy post w całym temacie.