Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 156161 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 12, 2010, 23:07:16 »
Nie będzie jutro jednak tego grania u mnie, ale i tak będę miał zbyt mało wolnego czasu, żeby wpaść :/

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 13, 2010, 01:09:54 »
No to trudno, mam nadzieje, że następnym razem uda nam się też zagrać w BD (musze oficjalnie potwierdzić zgon Ivy w tej grze =P) w sumie to w BD moglibyśmy zagrać online nawet.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2010, 01:48:42 »
Żaden tam god tier :P
Ja jestem zdania, że Ivy ma dobrze z Yoshem (chociaż słyszę głos który mówi, ze jest równo bądź nawet + dla Yosha)
Yoshek cierpi na brak konkretnych trackujących ciosów i słabo u niego z zasięgiem.
Ogólnie rzecz biorąc gdy Y jest w pogo i skacze to staraj się nie atakować gdy jest na ziemi bo zbierzesz B z TC. Musisz mieć jednak na uwadze fakt,że mam z tej postawy też dość szybkiego lowa ale zostawiającego mnie na ziemi oraz serie lowów (zwykle korzystam z tego by zakończyć runde) które maja jednak jakieś 24 klatki na bloku i stratę 15 na trafieniu (jednak dają one Knockodown na CH) dlatego leipiej stać a już na pewno nie ma sensu łapanie (chyba że Pasta) xD. No i jeszcze [ B ] z pogo mocno nadwyręża twoje SG.
Gdy jestem w DF to staraj się kucać by nie zgarnąc A (raczej nie robię B czy K z tej postawy online) ani K (B offline powinieneś zablokować na reakcje) jezeli wejde z DF w SDF to powinienes zrobic stepa. Gdy jestem w SDF i do Ciebie nadlatuje to musisz starać się odejść i w razie co robić stepa. Uważaj też gdy przyłapie Cię przy ścianie w SDF bo może pójść seppuku a jak tym dostaniesz to naprawdę boli : p
Y ma zdaje się małe straty po nietrafieniu większością swoich UB (B z SDF, 8A+B B, IFP _4s) jednak sądze, ze to wina laga, że nie możesz tego ukarać.
8A+B B trackuje : p Zdaje się, że musisz tam zrobić stepa w dobrym momencie, raczej tego nei wyturlasz.
Co do tego o czym wspomniał Ringu - Iron Fist Posession
Są to różne ciosy których wykonanie zależne jest od licznika. Wymienie te które mają jakieś znaczenie dla mnie :
X6 - ucieczka do tyłu. Zwyczajny, bardzo dobnry evade któreg niestety nie za często używam (a powinienem)
X4 -  UB. teleportuje za plecy. Wystarczy zrobić stepa by uniknąć. Jak oberwiesz to roluj do tyłu najlepiej (chociaż i tak mam tam 66B na gwarancie ale zawsze mogę zrobić 8A+B B)
X2 - auto evade. unika każdego, pojedynczego ciosu stawiając mnie w postawie (zwykle). Jeżeli zrobie to w złym momencie to posadź jakiegoś solidnego UB.
23,13,03 (niech szlag trafi tych co ustawiają rundy na 80 sekund : p) - Mój ulubiony czyli UB Jina z Teczkena. Świetnie trackuje, daje RO, ściane, zbiera z ziemi. Genialne na leżących i jako high crusher. Czasem potrafię zrobić to na pałę więc strzeż się^^ Ogólnie ciężko to wystepować (najlepiej przerywać). Jedyne czego nie wiem to od czego zależy długość ich trwania (wersja krótka jest świetna. Długą łatwo ominąć)
Pozostają jeszcze dwie sprawy.
Pierwsza to UB o którym Ringu wspominał. Nie jest to UB z IFP a z Reflection (ta postawa co stoi tyłem i się giba). A+B daje kilka klatek autoevede na wszystko (poza rzutami i UB ofkors) i jeżeli szczęście bądź refleks dopisze to Y wykona UB z powietrza. Nie wiem czy da się go ominąć czy przerwać. Wiem, że trackuje i, że po nim mam szanse na odnowienie życia jak przy lądowaniu z SDF
Druga rzecz to rzut B+G4 _B+G6. Jeżeli złapie Cię tym to nigdy po tym nie atakuj (prawie wszysyscy to robia |D) bo mam tam 13 klatek przewagi (mam na gwarancie k i A:B+K). Chyba, że widzisz na timerze 23, 13, 03 to bądź w pogotowiu :p
No... to chyba tyle ode mnie ^ ^ musisz częściej na niego grać. Szczególnie, ze mojemu Yoshkowi wiele brakuje tak naprawdę.
I nie spamuj tak lowów... to jest denerwujące :D
To tyle ode mnie Heniek out
PS. Sorka za moją niegramatyczność :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 01:53:06 wysłana przez Heniek »
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 13, 2010, 07:58:20 »
No to trudno, mam nadzieje, że następnym razem uda nam się też zagrać w BD
Nie na moim krzyżaku... :(

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2010, 10:08:01 »
Ten God-Tier wygrał jedną walke z moja Ivy na około 60 ostatnio jak z nim grałem ...

I praktycznie każdy cios, który uda Ci się wyminąć można ukarać, musisz się tylko pospieszyć.

W ogóle spamowanie 22K online żeby wygrać nie ma sensu - przecież to taki jakby cheat, offline nigdy by to nie zadziałało, a tak tylko zniechęci Twojego przeciwnika do grania z Tobą =P Yoshka ...


1 - Ringu, ale Ty to Ty więc to ŻADEN argument...
2 - online to dosyć trudne, może jak się ogram...
3 - z jednej strony masz racje ale z drugiej jeśli przeciwnik i tak wygrywa to go to nie zniechęci :P poza tym też nie na każdego da się to spamować - akurat Heniek często używa takiej turtle taktyki że stoi i blokuje czekając aż ja czymś uderzę na blok, będę miał stratę i wtedy on będzie mógł przejść do ofensywy... Ja nie dam rady w ułamku sekundy zbufforować CSa z neutrala więc tak jego bloku nie przełamie, UB Ivy są za wolne nawet online na taką sytuacje, ciosów z przewagą na bloku Ivy praktycznie nie ma, więc zostaje tylko WP 1B lub SW 22K :-) 

Ogólnie zauważyłem że Ivy jest dosyć słabe na ludzi którzy dobrze grają defensywnie - poza tym nieszczęsnym SW 22K nie ma ich za bardzo jak ugryźć (nie licząc bardzo szybko zrobionego iCSa)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 10:16:25 wysłana przez PePe »

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 13, 2010, 13:55:19 »
23,13,03 (niech szlag trafi tych co ustawiają rundy na 80 sekund : p)

Spodziewaj się czasu na 80 sec. ustawionego teraz zawsze ^^

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 13, 2010, 14:02:22 »
Wtedy to rywala zmusza do spamowanie lowów samemu i gra staje się jeszcze bardziej wypaczona : p
Co do mojego "karania" Ty Pepe wiesz, że ja nie mogę karać wielu Twoich rzeczy moim FC 3K (sprawdz sobie frame daty). A już na pewno nie SW 22K : D Pamiętaj, że Yosh nie ma żadnego konkretnego mida z WS (poza A ktore na trafieniu stawia obie postaci w BT) więc gdy widzisz mnie w FC to warto przycupnąć.
Że Unblocki Ivy som za wolne  ??? ?
Nie zapominaj, ze ma ona jeden z najlepszych UB w grze czyli SW A+B~A+B ( pozdro dla Diego który zbijał to prawie za każdym razem  :D )
Trzymaj mnie na dystans i nie machaj za dużo pejczem na oślep to powinno być dobrze ^ ^
23,13,03 (niech szlag trafi tych co ustawiają rundy na 80 sekund : p)

Spodziewaj się czasu na 80 sec. ustawionego teraz zawsze ^^
>:(
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 13, 2010, 15:21:48 »
też nie uważam, żeby ub Ivy były wolne ale ja mam w ogóle słaby refleks. To mi Heniu przypomniało cud łyknięcia ub Miny (swoją drogą chyba najgorszy ub w grze :<) :D
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 13, 2010, 15:55:16 »
Wtedy to rywala zmusza do spamowanie lowów samemu i gra staje się jeszcze bardziej wypaczona : p
Co do mojego "karania" Ty Pepe wiesz, że ja nie mogę karać wielu Twoich rzeczy moim FC 3K (sprawdz sobie frame daty). A już na pewno nie SW 22K : D Pamiętaj, że Yosh nie ma żadnego konkretnego mida z WS (poza A ktore na trafieniu stawia obie postaci w BT) więc gdy widzisz mnie w FC to warto przycupnąć.
Że Unblocki Ivy som za wolne  ??? ?
Nie zapominaj, ze ma ona jeden z najlepszych UB w grze czyli SW A+B~A+B ( pozdro dla Diego który zbijał to prawie za każdym razem  :D )
Trzymaj mnie na dystans i nie machaj za dużo pejczem na oślep to powinno być dobrze ^ ^

Heniu - nigdzie nie pisałem że Ty mnie karzesz... Ale jak stoisz w miejscu z blokiem to niewiele mogę Ci zrobić poza SW 22K... UB o którym wspomniałeś może się sprawdzić jako pułapka na wstającego albo coś w ten deseń, ale jeśli Ty stoisz w pełnej gotowości to zawsze albo się cofniesz jak bedziesz dalej albo mi przerwiesz jak będziesz blisko... Trzymanie na dystans jest lipne w przypadku Ivy bo to SW jest jej namocniejszym stanc'em - ale być może faktycznie na Yosha będe musiał popróbować wiecej zagrań z WP (1B ^^) i CL... Pożyjemy zobaczymy :-) W końcu się ogram (mam nadzieje....). Żeby tylko CS był łatwiejszy - jak jestem zestresowany i zdenerwowany (czyli zawsze jak walcze z Tobą) to mi nigdy nie wychodzi :(

PS Bawiąc się na Practice z Yoshem i Ivy stwierdziłem że to bardzo fajna postać i się chyba nauczę nim grać - ostatnio Kilikiem coś próbowałem ale jakoś mi nie siadł, do Hildy też się nie mogę przemóc :-) A Yoshi zdaje się być fajny - szybki, z różnymi postawami, teleportami i Unblockami :D Coś dla mnie ;-)

PS2 Ale jestem głupi - zagrałem Yoshem na ranked i się zabiłem zamiast się podleczyć ^^
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 21:51:15 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 13, 2010, 22:32:00 »
Dzisiaj zagrałem około 90 walk z Heńkiem i mam dość SC na następny tydzień chyba. Co do UB Yoshka to one są po prostu głupio randomowe, i jedyną opcją na nie jest samemu sie nauczyć kiedy Yoshimitsu z nich korzysta. W ogóle to tradycyjnie wiele śmiesznych rzeczy się przydarzylo, np kiedy robiłem 5hit JF Ivy, Yoshek Heńka poleciał mi za plecy i chciał mnie rzucic ale ostatni hit JFa Ivy go trafił od tyłu xD chore.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 13, 2010, 23:18:15 »
Tym razem grało się naprawdę fajnie. Mimo tego, że dostałem w papę to wiem, że zagrałem dobrze.
Jest jeszcze pare rzeczy których mógłbym sprobować ale to na następny raz ^^
No i w końcu nauczyłem się korzystać normalnie z FC 3K xD
Ogólnie rzecz mówiąc sporo się dziś nauczyłem i jestem bardzo zadowolony ^^
Dzięki Rignu, że sięnade mną zlitowałeś i zapaliłeś światło :D Głowa i tak trochę bolała ale to nic czego by nie uleczyła dawka świeżego powietrza :D
@Pepe nie martw się tym seppuku... mnie czasem też się zdarza chociaż bardziej przez to, że mi się pomyli z IFP ( pierwsze to 2A+K a drugie to 4A+K) :D
Staraj się nie nadużywać online "zgadywanki" z DF czy Reflection bo offline to nie bardzo działa gdy zbyt czesto się używa.
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 13, 2010, 23:34:03 »
Spoko Heniek - tylko póki co śmiesznie mi się gra bo Ty mówiłeś że Yosha trzeba na dystans trzymać, a ja grając jako on póki co sam dystansu potrzebuje bo inaczej nie mam czasu wejść w żadną postawę. Ale spoko nauczę się - na początku Ivy też cała masa dobrych ciosów wydawała mi się głupia bo nie umiałem sobie pod nie przygotować miejsca :-) Mam tylko jedno "ale" - mówiłeś że Yosh nie ma zasięgu, a jego 8WR A+B to chyba z połowy areny dosięga :D offline może łatwo go SS'ować ale online to prawdziwy killer :D

PS No nic czas spadać na jakąś imprezkę ^^

PS2 Ringu udało mi się dziś zrobić WP 66 [A], SE K_66K tak żeby K weszło nawet gdy A trafiło na blok - szkoda że to nie działa także z bliska... Za to z bliska mówiłeś że powinno działać SE B+K ale cosik mi nie wchodzi :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 23:36:03 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2010, 23:41:40 »
To musi być zablokowane z jak najmniejszej odległości. Dzisiaj Heńkowi zrobiłem 2 razy to RO na bloku xD całkiem fajna sprawa, jak się tego ciosu nie abusuje to prawie nikt się pod tym nie schyli na reakcje więc przy krawędzi i pod ścianą jest zgadywanka.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 14, 2010, 00:08:01 »
Nie potrzebujesz wielkiego dystansu by wejść w pogo. Poza tym do wejśca w niego dobrze używać też 2[A+B] a czasem dobrze nawet się pokusić o proste B+K. Pamiętaj, ze pogo jest najlepsze :D
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 14, 2010, 20:52:49 »
Heniek napisz może jakiś poradnik do yosha - w "move list" w grze są chyba jakieś braki bo nie znalazłem części z tych ciosów których używasz (np. tego zależnego od timer'a).

Ringu możesz podać o jakiej zgadywance przy krawędzi mówisz? No i jaki jest tego dokładny input - WP 44[A], SE B+K ?? Tak po prostu? Wiem że ja tutaj często miewam problemy z timingiem tego B+K - np. nigdy nie udało mi się dobrze wykonać SE K, B+K~6

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 23:06:34 wysłana przez PePe »