Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 153209 razy)

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2010, 17:22:05 »
nie widziałem jeszcze nikogo dobrze grającego Rockiem, co gorsze nie przypominam sobie zadnego z tych nicków, jednak od teraz z wieksza uwaga bede na nie spogladal. Nie mam pojęcia co to jest te techtrap, tlumaczac sobie z angielskiego na polski tez za wiele mi to nie mowi, wiec wyjasnijcie , a  wtedy bedzie jasne czy to co znam nadaje sie do listy ciosow Ziega.
Powiedzcie mi jeszcze czy mozliwe jest by koles z leaderboard ,ktory zajmuje  miejsce 1, moze na zasadach fairplay dojsc do wyniku 9500 wygranych/ 8 przegranych ?Jakos nie chce mi sie wierzyc by przy tylu walkach nigdy mu sie cos nie "wymckło" badz nie trafil na lepszego od siebie.
Feel the Rhythm!

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2010, 17:46:19 »
"combo (gwarant) - akcja w pełni gwarantowana (od początku do końca); nie można się wyrwać ze stuna, nie można uciec dzięki Air Control" masz to w temacie 'legenda i informacje systemowe' ;)

czyli musisz sprawdzić akcję pod kątem wszystkich AC, wyrywania ze stunów i wszystkich ukemi.

cytat z neoseeker.com:
Cytuj
Advanced Terms

Tech Trap

Tech Trap, also known as Frame Trap is when you perform a move or tactic that leaves you with an advantage.

For example, if your opponent blocks Astaroth's 2B, it leaves them in a crouching position. Astaroth looks like he is going to have a long recovery time when in fact, they are equal.

Or Taki's AAB (which can be delayed). It leaves her in a crouching position, and if the last move hits, and the opponent tries to strike back, her WS K will get them first, resulting a counter-hit and stagger them. Which can then be followed with her 6A+B. If they get up, they are launched. If they stay down, they take the free hit. If they get wise to your AAB, you can fool them by going straight into a throw after just AA.

Another example of a Tech Trap is Zasalamel's 46B+G throw. It leaves the opponent staggered at the end, and Zasalamel has the advantage. Zasalamel could follow up with 6B which puts the opponent into a double-over stagger which can be escaped, but Zasalamel is still in the advantage. If they escape it, they are vulnerable to another throw. If they don't, they will be launched.

So this set-up is called a Tech Trap, but a tech Trap can be anything of this sort.

A Tech Trap is basically anything that sets up a move or places you in the advantage and leaves your opponent with a guessing game on what your going to do next.
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2010, 18:03:46 »
nie widziałem jeszcze nikogo dobrze grającego Rockiem, co gorsze nie przypominam sobie zadnego z tych nicków, jednak od teraz z wieksza uwaga bede na nie spogladal. Nie mam pojęcia co to jest te techtrap, tlumaczac sobie z angielskiego na polski tez za wiele mi to nie mowi, wiec wyjasnijcie , a  wtedy bedzie jasne czy to co znam nadaje sie do listy ciosow Ziega.
Powiedzcie mi jeszcze czy mozliwe jest by koles z leaderboard ,ktory zajmuje  miejsce 1, moze na zasadach fairplay dojsc do wyniku 9500 wygranych/ 8 przegranych ?Jakos nie chce mi sie wierzyc by przy tylu walkach nigdy mu sie cos nie "wymckło" badz nie trafil na lepszego od siebie.

1 - ja w najblizszy weekend bede sprzedawał swojego SC IV na X360, ale w tym tygodniu możesz jeszcze ze mną zagrać jeśli chcesz. Przy okazji zobacze czy faktycznie masz jakieś techtrapy ciekawe :-) Mój nick to "PePe PL"

2 - na 99,9 % niemożliwe

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2010, 18:48:22 »
GG Kati  :) udało nam się zagrać, i super połączenie, ani razu nie spadło poniżej 5.

"Tech Trap, also known as Frame Trap"

 :o

Może ja mam jakieś przestarzałe informacje, ale dla mnie od czasów SC3 to były zupełnie dwie różne rzeczy:

Frame trap czyli zabawa z przewagami w klatkach na trafieniu/bloku itp
Tech trap czyli używanie czegoś, co ściąga przeciwnika, który wykonuje ukemi po przewaleniu na glebę itp

Faktycznie można powiedzieć, że obie te nazwy odnoszą się do pewnego rodzaju zgadywanki ale nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś określał obie te rzeczy tech trap'em.

Cytuj
Powiedzcie mi jeszcze czy mozliwe jest by koles z leaderboard ,ktory zajmuje  miejsce 1, moze na zasadach fairplay dojsc do wyniku 9500 wygranych/ 8 przegranych ?Jakos nie chce mi sie wierzyc by przy tylu walkach nigdy mu sie cos nie "wymckło" badz nie trafil na lepszego od siebie.

Fakt, mało prawdopodobne ale IMO to możliwe, przynajmniej teoretycznie. Ja na swoim drugim koncie mam ok 550 wygranych i 5 przegranych i nie rozłączyłem się ani razu a te 5 walk przegrałem przez własną głupotę, jak np przypadkowe zaakceptowanie walki z kimś kto ma 3 kreski itp =P

Żeby dojść do podobnego wyniku grając "fair" trzeba zawsze grać z osobami, które mają dobre połączenie i więcej przegranych niż wygranych w statsach.  No i naturalnie, trzeba samemu dobrze grać. Niestety nigdy nie możesz przewidzieć jakie będziesz miał połączenie.Czasami pokazuje się przed walką jako "4" a w walce masz 3 i koszmarne lagi. Albo przed walka 5 a w walce spada do 1..

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2010, 19:08:53 »
Frame Trap =/= Tech Trap

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2010, 19:17:19 »
a  wtedy bedzie jasne czy to co znam nadaje sie do listy ciosow Ziega

Hej - to czego dziś używałeś to były tzw. "zgadywanki". Sieg ma ich trochę, ale prawie wszystkie poza tą jedną zaczynającą się od (chyba) 6B+K są bezużyteczne w walce offline z przeciwnikiem, który cokolwiek kapuje ^^

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2010, 19:21:42 »
ja tam nie wiem, ja się nie znam, ja tylko zacytowała ;) chociaż też mnie trochę zaskoczył ten "frame trap" ale nie śmiem kwestionować, z resztą jeśli przyjąć że wszystko opiera się na klatkach to może być ; )
edit: no i przyszedł Di i zarządził ; D

Ehh, muszę się ograć Ringu, mniejsza o zdolności manualne, przy mojej postaci nie są szczególnie wymagane, ale mało grałam z ludźmi i dawno i to widać ::) no i fakt faktem trochę mi krzyżak nawala, chyba się przesiądę na dualshocka z przejściówką - to na pewno da mi magicznego skilla i nagle stanę się mistrzem XD. Połączenie nam się udało, wciąż to nie to samo co offline ale prawie jak, jestem mile zaskoczona :) w sumie brakuje mi w online możliwości komentowania na żywo bo cisnęło mi się wiele pytań w trakcie walki :(
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2010, 19:52:34 »
Przedewszystkim musisz się pojawiać częściej =) Rozmawiać można w walce jak się ma headset. A pozatym, to można założyć chat i pisać podczas walki (ale bez klawiatury na USB podłączonej do PS3 ani rusz)

Frame Trap =/= Tech Trap
No, sam też nigdy nie nazywałeś np podcinania techrollujacego przeciwnika frametrapem więc mnie to zdziwiło =P

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2010, 20:02:24 »
w sumie brakuje mi w online możliwości komentowania na żywo bo cisnęło mi się wiele pytań w trakcie walki :(

Ja mam HS'a więc jakbyśmy kiedyś zagrali to można pogadać ^^ Tylko musisz się pojawić w jakiejś porze co by mi też pasowała :D Może jednak ten piątek o 7:30 :D

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2010, 21:36:17 »

"Tech Trap, also known as Frame Trap"

 :o

Może ja mam jakieś przestarzałe informacje, ale dla mnie od czasów SC3 to były zupełnie dwie różne rzeczy
Bez kitu, nie wiem kto pisał tego faqa, ale tech trap i frame trap to dwie zupełnie odmienne rzeczy od początku istnienia bijatyk ;p

Pepe - to czego używał Bladyszy to mixup'y. "Zgadywanki" to imo trochę szerszy termin, coś jak mind game. No ale to już kwestia gustu, co kto jak lubi określać ;]

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2010, 21:38:34 »
@ Snake - w sumie racja, zgadywanka bardziej pasuje jak jest jeszcze możliwość posadzenia rzutu czy jeśli mówimy o atakowaniu leżącego.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2010, 22:05:51 »
Po zagraniu z Pantocratorem (najlepszy Sieg w FR) zmieniłem nieco zdanie odnośnie tej postaci. Niesamowicie wkurzający zasięg zwykłych rzutów (czasami prawie jak CS Ivy, nic się tu nie zmieniło od czasów SC3, Sieg dalej magicznie przyciąga do siebie przeciwnika), RO i chore ciosy z wbudowanymi auto-SS/backdash. Takie np 22B unika verticali jak CL 214B Ivy, a Sieg przechodzi po tym do postawy, z której ma nieprzerywalny kick (na bloku) albo horyzontalny low o ogromnym zasięgu i backdashu (Siegfried odsuwa się na kilometr) lub coś jeszcze innego. Już o super TC w jego 3B nie wspominam, bo mi ciśnienie skacze, jak ten cios przechodzi ciągle pod WP 3A Ivy...
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 22:08:34 wysłana przez Ring »

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2010, 22:22:11 »
Sieg jest naprawdę mocny w tej części - jeszcze za czasów walk z Młodym i Aramisem na XBL był taki Maciokoki który na serio dawał mi się nim we znaki... Naprawdę mocarna postać, ale trzeba umieć wykorzystać wszystkie jego sztuczki :-) Coś jak Ivy pod pewnymi względami :-)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2010, 22:33:48 »
Na pewno trzeba nim umieć A:G:A. To jest ciut przesadzony cios, co prawda idzie na high ale ma 17 klatek, ogromny zasięg i daje +3 na bloku, nie wpominając o RO z kilometra. Albo jego 3A, też koszmiczny zasięg i idzie na mid, knockdown na normal hicie a na małych arenach 2x3A siedzi jako combo i wyrzuca postać ze środka areny...

Panto mi jeszcze robił takiego lowa z FC, który dawał ogromną przewage na trafieniu. Nie znam inputu, ale tam chyba było cos około +8, bo przerwał mi moje SW 4B (i12) swoim AA, które ma 18 klatek.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2010, 22:37:39 »
Ja wam powiem że sieg jest najlepszą postacią w grze, tak na 1-2 kreskach jest nie do pokonania, na 3-4 już jest tylko jedną z wielu najlepszych postaci w grze, na 5 kreskach jest mocny, a offline jest normalny, czyli ok.