Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 233944 razy)

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #390 dnia: Marzec 03, 2010, 23:07:45 »
Cytuj
Szczerze, to ten tekken jest dla mnie najcięższy ze wszystkich do tej pory. Jest najprostszy i zarazem najciężej mi się gra, taki paradoks lol.

No bo ten tekken jest tylko pozornie prosty. Samo ogranie na postacie, frame data itp. to robota na grube miesiące. A bez tego cię nawet Panda i Zafina dojedzie  :P

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 03, 2010, 23:35:03 »
Cytuj
Co do grafy na ps3 to nie wiem do tej pory jak to możliwe skoro automat jest na płycie ps3?
A znasz takie logo: Kółeczko z zielonym X w środku?
Kiedyś pewnie wyjdzie na jaw, że TK6 na PS3 jest portem wersji na X360, dlatego grafa słaba xD

Mi się wydaje że to jakaś ściema z tym że automat to jest dokładnie PS3 - może ma architekturę PS3, ale na 90% wsadzili do niego np. mocniejszy chipset graficzny i więcej pamięci RAM. W innym wypadku wersja na PS3 odpowiadałby tej z automatu w temacie grafiki. I proszę na XBOX'a nie zwalać winy ^^ Jeśli gra była wpierw robiona na automat (który jest rzekomo taki sam jak PS3) to XBOX dostał konwersję, a nie PS3. Automat musi być choć troszkę "stuningowany" wezględem domowych PS3 :-)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 03, 2010, 23:53:43 »
Ponoć ma więcej ramu. To wystarczy. Mi to nie przeszkadza bo w realu automatowej wersji nie widziałem.

Daimossan

  • Gość
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 04, 2010, 10:50:20 »
Ja miałem okazję zobaczyć automatową wersję zwykłego T6 i żadnej porażającej różnicy nie widziałem:P druga sprawa że słynny automat z Łodzi zyskał nowy bebech i zamiast T6 włączyli tam jakieś 2D kulkowe popierdółki.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 04, 2010, 10:53:07 »
Ja miałem okazję zobaczyć automatową wersję zwykłego T6 i żadnej porażającej różnicy nie widziałem:P druga sprawa że słynny automat z Łodzi zyskał nowy bebech i zamiast T6 włączyli tam jakieś 2D kulkowe popierdółki.

 :o

Daimossan

  • Gość
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 04, 2010, 11:03:12 »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 04, 2010, 23:23:34 »
Ile klatek jest na zrobienie chickena przy reversalu Asuki?

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 05, 2010, 03:46:22 »
Dobre pytanie ;p Ale nasuwa się kolejne, na kiego grzyba to komu ?!

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 05, 2010, 11:59:25 »
Bo chcę wiedzieć.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 05, 2010, 12:08:34 »
Sprawdziłem, na chickena jest równo 12 klatek.

Gajda

  • TLT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 05, 2010, 14:13:41 »
Do tych co nad sobą i T6 płaczą:

1) u/f+3 - wybitka Larsa która ma 21 klatek straty a wychodzi w 16, crush'uje low'y, high'ie i niektóre mid'y wyprowadzane z góry (jakby ktoś z naszych teoretyków nie wiedział to w tekken'ie są 3 rodzaje mid'ów: wychodzące od góry np. f,f+1+2 Larsa, od dołu które dobijają na ziemii np. d/f+3 Kazka, i typowe mid'y idące od środka np. 1+2 Asuki. Dwa pierwsze można "skraszować" choć zdarzają się wyjątki, ale ostatniego już NIE) juggle starter wykonywany kolankiem więc nie można go "reversować", wszystko ładnie pięknie ale jest karalne na wybitke. Każda postać każe tak samo łatwo zaczynając od punch'a gdy Lars jeszcze jest w powietrzu lub jak ktoś woli poczekać gdy Lars jest na ziemii! O wiele gorszy lub lepszy jest hop kick Boba! Ma te same właściwości "kraszujące" + ma tylko 12 straty + track'uje jak jasna cholera coś ala łokieć Anny przez co nawet gracz z bardzo dobrym movement'em jest nieraz wybijany przez plecy Boba lub inne barko łokcie pod kątami, jedyny "minusik" tej wybitki jest taki, że można ją "zrewersować".

2) f,f+4,3 - również Larsa, tzw. hellsweep z nieprawego łoża, ma te same właściwości co inne HS'y, czyli można to przerwać każdym durnym punch'em, na bloku zawsze siedzi wybitka i to z tej wyższej półki (każda postać która ma u/f,N+4 juggle'ujące sadzi akcje za przynajmniej 80-90), pod względem damage'u to jest on w granicy reszty HS'ów, na trafieniu ma strate, jest tylko dobre na przeciwnika stojącego w miejscu, czyli cios ten jest tak naprawde kupą którą można rzucać w ściane bo wiemy że nie pobiegnie i nie odda.

3) Backdash - jak powszechnie wiadomo dużo ludzi narzeka, że został zbiedzony i mają racje, ale prawda jest taka, że każdy przynajmniej dobry gracz nie używa backdash'a bo można go ukarać na wiele sposobów zaczynając od zagrań o zasięgu pół dystansowym a kończąc nawet na wybitkach, dlatego każdy przynajmniej dobry gracz umie robić i stosować backdash cancel'e! Ale jest wiele sposobów ucieczki od agresywnego przeciwnika np. side walk, side step, electric step jak widać gra nie musi się opierać tylko na backdash'u, a skoro wielu graczy ma nawyk stosowania backdash'a to mogą go również cancel'ować przez dolnego punch'a lub zagrywki które odchylają np. d/b+1+2 od Larsa albo hop kick'iem czy inną wybitką, również można zrobić zwykłą 4 (na CH u niektórych postaci jest starterem) bo ta zwykła 4 bardzo lubi wcinać się pomiędzy różne zagrywki. Jak widać możliwości jest sporo, więc problem pozostaje tylko na ograniczonej wyobraźni naszych wiecznie narzekających rodaków, których myślenie, albo boli, albo nie mają czasu bo w trakcie grania patrzą w ekran TV z tekken'em myśląc o tym co napisać dziś na forum żeby nabić posty i być cool.

Na marginesie ode mnie:

Co do mojej walki ze Starscream'em, patrząc na jego walki przed turniejem byłem w szoku co ten typ wyprawiał musiałem zmienić całą moją koncepcje gry, wszystkie szybkie low'y parował dolnego bloku używał tylko do wolnych podcinek z dużą stratą, które karał wybitka+ściana+set up'y, więc grając z nim dałem mu do zrozumienia, że jestem noob'em, przez co zbiłem go z tropu i przestał uważać w trakcie gry. Było to widać chociażby gdy spodziewał się f'f+4,3 dostał f,f+2+juggle, chociaż był dwa takie momenty, że mogłem przegrać i zrobiło mi się bardzo gorąco, dlatego po walce się tak zdołował. Jeżeli ktoś oglądał inne moje walki to na każdej grałem inaczej w zależności od przeciwnika i postaci. A u/f+3 jest najlepszą opcją na poke'ującego Hwo tak przy okazji. Dla wielkich teoretyków i obserwatorów, gdyby moja gra opierała się głównie na u/f+3 i f,f+4,3 to we Frankfurcie nie wyszedłbym z grupy, turniej zakończyłem na 10 miejscu przy 160 uczestnikach z 14 krajów, a 3 naszych w dziesiątce Europy pokazuje skill i manual polaków, bo czołówka europejska prawie w całości się wstawiła na tym turnieju, nie było tylko Bode i The Emperor'a tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Jeżeli ktoś nie wie jakich 3 polaczków znalazło się w dziesiątce Europy to już spieszę się z pomocą:
miejsce 8-Tokis, 9-Devil, 10-Gajda

PS.1 Niech nasze płaczki zaczną w końcu grać i myśleć bo to co ze sobą prezentują i jak się wypowiadają prosi o salwe śmiechu lub w niktórych przypadkach o współczucie.
PS.2 Mam nadzieje, że na następnym turnieju ludzie nie będą narzekać tylko zrobią wszystko żeby w naszym kraju podniósł się poziom nie tylko gry, ale i kultury i będzie chociażby tak jak było w Lesznie gdzie w trakcie gry były oklaski i wiwaty a nie cisza i biadolenie za plecami, prawda jest taka, że tak częstych i gromkich oklasków od naszych rodaków nie słyszałem już od lat i nie było ważne kto gra tylko to co się działo na ekranie, i mam wielką nadzieję, że taka atmosfera będzie coraz częściej.

Dziękuję za uwagę.     

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 05, 2010, 15:10:38 »
Mógłbyś chociaż nie używać zwrotu "polaczek".
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 05, 2010, 15:20:09 »
Haha, wiedziałem że zaraz się ktoś o to oburzy, nawet spodziewałem się tutaj konkretnej osoby, ale w życiu bym się nie spodziewał że to będziesz akurat ty o_O Zwłaszcza, że sam używasz zwrotów typu "niemieckie bydło" ;]

Gajda - gratsy, płacz starscreama po walce - bezcenny 8)

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 05, 2010, 15:23:37 »
Wow. Pierwszy post i taki długi :P
Najlepsze jest to że w zasadzie wszyscy mamy w dupie szczekaczy i proELOziomów xD
Ludzie którzy próbują wypowiadać się na temat gry innych a sami nigdy na żaden tur nie zawitali są śmieszni ale nie zabawni xD
A biorąc pod uwagę ich znajomość sceny i wypowiedzi z cyklu "on na pewno by go zbił tylko był zmęczony/miał kaca/żona mu nie dała etc. widać dla czego tak mało ludzi zaczyna w to grać w PL xD Przecież po co zaczynać grać w grę w którą i tak będziemy chujowi!?
Co do komentowania gry innych :P żeby komentować to jak ktoś gra najpierw trzeba mieć trochę wiedzy i umiejętności, później trzeba do tego dodać trochę wyobraźni i elokwencji. I dopiero spełniając te warunki można zacząć komentować xD
Wychodzi na to że ja i Gajda strzelamy wybitkami na pałę i ogólnie jesteśmy beznadziejnymi graczami xD

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 05, 2010, 15:36:32 »
no ok, tylko propagując kulturę i wymagając jej od innych sami nie używajmy tego typu obraźliwych zwrotów snejku :o
co do niemieckiego bydła to było to na czacie, poza tym obrażanie innych narodowości jest ok, gorzej jak ktoś pokpiewa ze swoich rodaków 8) :D

Może zareagowałem impulsywnie ale kuwa.. w obronie Polaków! 8)

Co do tematu to h... z nim, jeśli gajda pisał do komandosa niech to określi albo napisze mu na PM, tekken to tylko gra i tyle nie ma co tego traktować uber poważnie. A jeśli chodzi o krzywdzące uogólnienia na temat gry kogoś znacznie lepszego od siebie to ostatnim razem gdy na to zwróciłem uwagę jakoś nikt nie podzielił mojego zdania i wyszła awantura na forum i oczywiście to ja byłem tym złym, gdy broniłem Knee :o
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.