Autor Wątek: Tekken 6 - temat ogólny  (Przeczytany 233830 razy)

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1065 dnia: Kwiecień 06, 2011, 16:33:43 »
Przeciez akurat w T6 to sie uzywa 2 x wiecej ciosow niz w T5:DR. Po co ja mialem w T5:DR uzywac u Lili U+4? A w T6 owszem. Mam nadzieje, ze TTT2 bedzie czyms pomiedzy, byloby pieknie.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1066 dnia: Kwiecień 06, 2011, 17:54:48 »
<troll mode on> No to jest prawda, w t5 używało się wybranych ciosów działających najlepiej w danej sytuacji, resztę załatwiał dobry (nie tylko pod względem manualnym ofkors, o tym ludzie zbyt często zapominają) movement i mind game'y (bardziej rozgarnięte niż tylko mixup 50/50 któremu nie sposób zaradzić) i wygrywało się będąc po prostu lepszym graczem, a nie będąc 'graczem, który sporządził sobie skuteczniejszą listę dziesięciu najzabawniejszych zastosowań kombinacji nr. 85, którą przeciwnik widzi na oczy drugi raz w życiu' ;] <troll mode off>

@Raveman - 3-4 ciosy to już jest jakaś patologia, nie wiem skąd żeś to wytrzasnął odnośnie sf4 ;p Co do MK to nie wiem, bo nie grałem. W tekkenie nie mogłoby być 3-4 ciosów na postać, bo nie wystarczyłoby nawet zagrań żeby wykorzystać wszystkie elementy w systemie (low, mid, anty step, low crash, high crash, JS itd. itp.), no i combosy byłyby bardzo fajne, jak już wspomniał Szyper :F

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1067 dnia: Kwiecień 06, 2011, 18:46:01 »
<troll mode on> No to jest prawda, w t5 używało się wybranych ciosów działających najlepiej w danej sytuacji, resztę załatwiał dobry (nie tylko pod względem manualnym ofkors, o tym ludzie zbyt często zapominają) movement i mind game'y (bardziej rozgarnięte niż tylko mixup 50/50 któremu nie sposób zaradzić) i wygrywało się będąc po prostu lepszym graczem...
Chyba, że ktoś grał Fengiem.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1068 dnia: Kwiecień 07, 2011, 00:19:48 »
@Raveman - 3-4 ciosy to już jest jakaś patologia, nie wiem skąd żeś to wytrzasnął odnośnie sf4 ;p Co do MK to nie wiem, bo nie grałem. W tekkenie nie mogłoby być 3-4 ciosów na postać, bo nie wystarczyłoby nawet zagrań żeby wykorzystać wszystkie elementy w systemie (low, mid, anty step, low crash, high crash, JS itd. itp.), no i combosy byłyby bardzo fajne, jak już wspomniał Szyper :F

Nie chciałem tu obrazić nikogo ze sceny SF, ale i tak każdy turniejowo, w stresie będzie używał tylko 3-4 użytecznych ciosów. Ani nevan, ani solo, ani szyper nie zmienią mojego zdania. Oczywiście wiemy że to zależy od postaci etc. ale fakt jest faktem. W DR ludzie używali też 3-4 ciosów ale do tego dochodził movement, w BR jest ff, mid, low, throw, ff, bb, low, throw, mid... repeat... Oby TTT2 miał ok movement a np. KND 4 marduka przykładowo nie miało zasięgu jak 2x deadfist to będzie ok z -12...

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1069 dnia: Kwiecień 07, 2011, 00:46:20 »
No może i taki ten t6 jest;G. Ale jak na razie na najwyższym poziomie wygrywają w tą grę ludzie którzy mają movement i grają na trochę więcej ciosów xD.

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1070 dnia: Kwiecień 07, 2011, 01:00:48 »
Dobrze powiedziane :) najwyższym. Jak dobrze pamiętasz za czasów DR europa i ameryka były 100 lat za koreą, w T6 jest już trochę inaczej, niby żółci dalej TOP ale tak zwany "team world" potrafi coś urwać ani bez turbo movementu ani turbo refleksu.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1071 dnia: Kwiecień 07, 2011, 08:54:57 »
No były może 100 lat ale trochę ich podgoniliśmy (przynajmniej amerykanie dzięki tym koreańskim wizytom i masie turów). I to nie przez zmiany w movemencie, po prostu czas płynie i im jesteś na wyższym poziomie tym trudniej o progres.
Poza tym nie wiem czy pamiętasz ale mimo tych 100 lat na jednym z evo w T5 prawdopodobnie najlepszy wówczas gracz w DR'a na świecie Qudans dostał od Ryana. Ryan też wygrał ft5 z Ninem na UTX, a na UTXI wygrał MM z Soyondory który wygrał tego tura (gdzie też męczył się z jakimś europejczykiem gdzieś w drabinkach) . A Ryan nie miał wtedy jakiegoś koreańskiego movementu bo już wtedy zaczęło się jego granie bardziej w streeta jak w tekkena.
Na UTXI MM przegrał też Borami (z Bode), wtedy najlepsza Xio na świecie koleś który uczył grać Knee. I to nie były jakieś pojedyncze przypadki bo były jeszcze inne przy różnych turach w usa (np Shou dostający od Arario, chociaż akurat Shou jest z jap).

Teraz jest podobnie, euro dostaje od jap i kor, usa dostaje od kor. A ci którym udało się wygrać (Anakin, Fab) bynajmniej nie mają złego czy nawet średniego movementu czy normalnego refleksu (taki Anakin wyrywa się lepiej od większości koreańskich topowych graczy). Jedynie GM może odstawać z tym movementem ale koleś ma po prostu bardzo dobry mind set i geme plan i ma po prostu talent.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1072 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:29:36 »
Ryan ma największego skilla w Europie i dlatego potrafił wygrać z Azjatami. Problemu Soyo na pewno sprawił jakiś Włoch a Włosi w DR grali zdecydowanie najlepiej w EU. Większości czołowym graczom za DR, Tekken 6 się po prostu nie podoba. Stąd obniżka poziomu..
Podgonili tylko Amerykanie.

BTW, Borami nie przegrał czasem z tą inną Julią?

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1073 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:47:49 »
A Di pojechał Ryana pandą jak starą klacz. Więc pętla się zaciska.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1074 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:51:24 »
Ryan już w DR miał talent do przegrania z kimś zdecydowanie nie na jego poziomie. W T6 to się pogłębiło :D

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1075 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:03:43 »
Ryan już w DR miał talent do przegrania z kimś zdecydowanie nie na jego poziomie. W T6 to się pogłębiło :D

Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Zgadzam się w 100%, poziom spadł bo dobrzy gracze już na początku zlali T6.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1076 dnia: Kwiecień 07, 2011, 17:41:02 »
A skad wiesz, ze dobrzy gracze zlali T6? Ja tam Ryana widzialem w turniejach T6 w UK na arkejdach, jak jeszcze w polsce lizalismy przez szybe monitora (yt) T6.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1077 dnia: Kwiecień 07, 2011, 19:08:21 »
Ja nie powiedziałbym że to jest kwestia dobrych czy złych graczy, bardziej po prostu kwestia gustu. Jeśli ktoś lubił tekkena za to jaką był grą i na czym polegał, to wiadomo że czymś tam można się zniechęcić, jak przy każdej kolejnej części jakiejkolwiek gry. Jeżeli ktoś lubił tekkena tylko dlatego że to tekken, to raczej dalej będzie go lubił bez względu na takie rzeczy.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1078 dnia: Kwiecień 07, 2011, 22:38:00 »
Mistrz filmik o hitboxach w T6, nie wiem czy już go ktoś tutaj postował, jak tak to sorry
http://www.youtube.com/watch?v=zgluNdgRcbQ&feature=player_embedded#at=101

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - temat ogólny
« Odpowiedź #1079 dnia: Kwiecień 19, 2011, 09:35:05 »
TTT > T5DR > T6BR
A MOŻE WARTO UWIERZYC?