Autor Wątek: TTT2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 699887 razy)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3300 dnia: Maj 10, 2013, 00:51:25 »
UF,n,4?

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3301 dnia: Maj 10, 2013, 03:30:10 »
Lars ma hopkicka?  :dansgame:

UF3 chyba od biedy można uznać za hopkicka  :plaza:
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2013, 03:34:05 wysłana przez Komandos »

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3302 dnia: Maj 10, 2013, 09:07:08 »
asuka nie ma -13 po hopkiku
A MOŻE WARTO UWIERZYC?

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3303 dnia: Maj 13, 2013, 19:04:55 »
Ogólnie tekken tag 2 jest tak k****sko rozbudowany, ze juz dawno sie pogubilem. Mysle ze przesadzili z iloscia postaci.  Zeby umiec dobrze karac to trzeba miec na prawde duzo doswiadczenia, a grajac online zdarza sie ze ktos uzywa prawie samych safe on block...
Kiedy odejmiesz wszystkie generic rzeczy w stylu hopkicka, którego u każdego* karasz tak samo, to tego zasadniczo nie jest tak wiele. Tylko trzeba wykazać odrobinę dobrej woli, chęci i czasu w practice.

*Baek dalej ma -10? No i Alisa inaczej.

Spoko tylko komu sie chce siedziec w practice 2h i cwiczyc refleks przy combo hwoaranga 1,1,33, zeby nie dostac trzeciego lowa i potem higha ? Tak samo z wszystkimi innymi tego typu hitami. Ostatnio próbowałem wyćwiczyć reakcję na d/f+3 brayana i nie umiem tego robic . Brayan ma jeszcze 2 hitowe combo po sidestepie zakończone lowem, po którym jest full juggle. Na practice uczyłem sie blokować tego lowa, i fajnie mi szło, ale w online meczach już się na to łapie jak jakiś nup.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3304 dnia: Maj 13, 2013, 19:07:01 »
Spoko tylko komu sie chce siedziec w practice 2h i cwiczyc refleks przy combo hwoaranga 1,1,33, zeby nie dostac trzeciego lowa i potem higha ? Tak samo z wszystkimi innymi tego typu hitami. Ostatnio próbowałem wyćwiczyć reakcję na d/f+3 brayana i nie umiem tego robic .
Może po prostu bijatyki nie są gatunkiem dla ciebie w takim razie ;) (a przynajmniej nie na takim poziomie, na jakim byś chciał).

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3305 dnia: Maj 13, 2013, 20:19:00 »
Spoko tylko komu sie chce siedziec w practice 2h i cwiczyc refleks przy combo hwoaranga 1,1,33, zeby nie dostac trzeciego lowa i potem higha ? Tak samo z wszystkimi innymi tego typu hitami.
No i o to mi właśnie chodzi, takie rzeczy jak hopkick większość hopkicków, albo na przykład 1,1,3,3 Hwo to są stałe fragmenty gry, na które - może nie od razu, ale w końcu - będziesz reagował zawsze jednakowo z dobrą skutecznością. I uwierz, na practice możesz sobie siedzieć nawet rok, bo, jak powiedział Bruce Lee do Chucka Norrisa, deska nie oddaje ciosu. Graj online w opór, dłuuugooo bądź cienki jak sik pająka, jak nie będziesz wiedział jak radzić sobie z daną postacią, to odpal practice i obejrzyj jej command listę sprawdzając gdzie się można schylić, gdzie stepnąć, a gdzie i czym ukarać, później długo nie karaj, nie schylaj się i nie stepuj, BO NIC NIKOMU NIGDY NIE PRZYCHODZI OD RAZU, po drodze oglądaj walki skośnych na YT podpatrując jak oni grają, jak radzą sobie z innymi postaciami, kopiuj sprawdzone metody, a później, sam nie wiedząc kiedy, zacznij się robić coraz lepszy. Tak mniej więcej wygląda granie w tą grę. Każdy dobry gracz był kiedyś cienki, nikt się orłem nie urodził, ale kto ćwiczy, ten kurą nie zdechnie.

Jeżeli natomiast oczekujesz natychmiastowych efektów, to ja Ci polecam GTA3. Wpiszesz kilka kodów, pojeździsz czołgiem, rozbijesz się helikopterem i rozstrzelasz komisariat. Tylko pamiętaj, że takie granie jest jak robienie minety Danonkowi - możesz być w tym najlepszy, możesz się tym nawet komuś pochwalić, ale na nikim nie zrobisz wrażenia i nigdy nie będzie Ci dane sprawdzić jak inni reagują na Twój skill. I ja nie mówię, że któreś rozwiązanie jest lepsze od innego, bo to jest indywidualny wybór każdego człowieka. Ja na przykład wolę interakcję z żywymi ludźmi.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3306 dnia: Maj 13, 2013, 21:37:43 »
Cytuj
I uwierz, na practice możesz sobie siedzieć nawet rok, bo, jak powiedział Bruce Lee do Chucka Norrisa, deska nie oddaje ciosu.

To nie był Chucka, bro. Przed Chuckiem by deska uciekła  :kapparyu:

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3307 dnia: Maj 13, 2013, 22:11:56 »
Zastanawiam sie czy kiedys bedzie jakis post HiKrusha z ktorym bym sie nie zgadzal calkowicie  :king:
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3308 dnia: Maj 13, 2013, 22:42:34 »
Wszystko fajnie, ale jakiś tam dryg do gierki od razu powinien być.

dziewiecpalcow

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko Biała
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3309 dnia: Maj 13, 2013, 23:13:27 »
Spoko tylko komu sie chce siedziec w practice 2h i cwiczyc refleks przy combo hwoaranga 1,1,33, zeby nie dostac trzeciego lowa i potem higha ? Tak samo z wszystkimi innymi tego typu hitami.
No i o to mi właśnie chodzi, takie rzeczy jak hopkick większość hopkicków, albo na przykład 1,1,3,3 Hwo to są stałe fragmenty gry, na które - może nie od razu, ale w końcu - będziesz reagował zawsze jednakowo z dobrą skutecznością. I uwierz, na practice możesz sobie siedzieć nawet rok, bo, jak powiedział Bruce Lee do Chucka Norrisa, deska nie oddaje ciosu. Graj online w opór, dłuuugooo bądź cienki jak sik pająka, jak nie będziesz wiedział jak radzić sobie z daną postacią, to odpal practice i obejrzyj jej command listę sprawdzając gdzie się można schylić, gdzie stepnąć, a gdzie i czym ukarać, później długo nie karaj, nie schylaj się i nie stepuj, BO NIC NIKOMU NIGDY NIE PRZYCHODZI OD RAZU, po drodze oglądaj walki skośnych na YT podpatrując jak oni grają, jak radzą sobie z innymi postaciami, kopiuj sprawdzone metody, a później, sam nie wiedząc kiedy, zacznij się robić coraz lepszy. Tak mniej więcej wygląda granie w tą grę. Każdy dobry gracz był kiedyś cienki, nikt się orłem nie urodził, ale kto ćwiczy, ten kurą nie zdechnie.

Jeżeli natomiast oczekujesz natychmiastowych efektów, to ja Ci polecam GTA3. Wpiszesz kilka kodów, pojeździsz czołgiem, rozbijesz się helikopterem i rozstrzelasz komisariat. Tylko pamiętaj, że takie granie jest jak robienie minety Danonkowi - możesz być w tym najlepszy, możesz się tym nawet komuś pochwalić, ale na nikim nie zrobisz wrażenia i nigdy nie będzie Ci dane sprawdzić jak inni reagują na Twój skill. I ja nie mówię, że któreś rozwiązanie jest lepsze od innego, bo to jest indywidualny wybór każdego człowieka. Ja na przykład wolę interakcję z żywymi ludźmi.

Zgadzam się z Twoim postem w większości. Wiem, że nic nie przychodzi od razu, jednak ja już troche tekkena znam. W tk3 gralem bardzo długo, w 5 i 6 tez. W ogóle gdy teraz odpalam tekkena 3 to gra idzie jakoś łatwiej, nie wiem czy animacje są wolniejsze, ale jakoś łatwiej w tk3 wyrywa się z rzutów, czy reaguje na takie d/f+3 brayana. Po prostu TTT2 jest dla mnie hardkorowy pod tym względem. Z rzutu na reakcję się jeszcze nie wyrwałem, jedynie przypadkowo przy spamowaniu jaba.
Swoja droga przez te wszystkie lata i tekkeny (3,5,6) nie uczyłem się badash cancelingu, ewgfow, crouchdasha itd bo nie bylo mi to potrzebne. Vs computer ogarniało sie wszystko prostymi schematami, a ze znajomych tylko jeden gral na moim poziomie. teraz w TTT2 ucze sie praktycznie calego movementu na nowo i to jeszcze na sticku dopiero od lutego i niezle lamię online. Pociesza mnie np to ze Mainman poziom jaki prezentuje dzis osiagnal po 6 latach grania na sticku (tak ostatnio w filmiku opowiadal).

Swoja drogra Qjon chcialbym widziec, czy Ty za kazdym razem reagujesz na d/f+3 brayana, na honmaru czy gdzies czytalem o tym temat i ktos  skwitowal cala dyskusje, ze kazdy czasem sie na to lapie i na inne tego typu zagrywki. Z twojej rady nie skorzystam, bo np. udalo mi sie zrobic wybitke ewgfem kazem po CH d/f+3, czyli refleks nie mam najgorszy. Tu chodzi chyba bardziej o opanowanie emocji w "waznej" walce np. online niz o predyspozycje.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3310 dnia: Maj 13, 2013, 23:19:30 »
Swoja drogra Qjon chcialbym widziec, czy Ty za kazdym razem reagujesz na d/f+3 brayana
Ja nie pisałem, że reaguję za każdym razem, ty napisałeś jakbyś nie umiał reagować na to wcale, co już przy takim stażu jest trochę :dansgame: Tak samo Hworangowe 1133 - ten string nie zmienia się od Tekkena 4(? na pewno od 5.0, czyli dobre kilka lat i jedną generację konsol), serio totalna nieumiejętność reagowania na coś takiego budzi wręcz poważne zastrzeżenia neurologiczne co do czasów reakcji.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3311 dnia: Maj 13, 2013, 23:32:44 »
Swoja drogra Qjon chcialbym widziec, czy Ty za kazdym razem reagujesz na d/f+3 brayana
Tak samo Hworangowe 1133 - ten string nie zmienia się od Tekkena 4
Juz w tekkenie 3 byl :)

Wyrywanie z rzutow musi stac sie odruchem, a nie reakcja(mam nadzieje ze zrozumiecie ocb). Pamietam jak gralismy z Nevanem w pair play w Poznaniu, i lapalem sie na tym ze wciskalem 2 rece mimo ze Anna byla na ekranie :D Rzuty mimo wszystko wygladaja bardzo roznie w zdecydowanej wiekszosci przypadkow i latwo rozpoznac po dluzszym graniu.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3312 dnia: Maj 14, 2013, 00:56:27 »
Cytuj
Zgadzam się z Twoim postem w większości. Wiem, że nic nie przychodzi od razu, jednak ja już troche tekkena znam. W tk3 gralem bardzo długo, w 5 i 6 tez. W ogóle gdy teraz odpalam tekkena 3 to gra idzie jakoś łatwiej, nie wiem czy animacje są wolniejsze, ale jakoś łatwiej w tk3 wyrywa się z rzutów, czy reaguje na takie d/f+3 brayana. Po prostu TTT2 jest dla mnie hardkorowy pod tym względem. Z rzutu na reakcję się jeszcze nie wyrwałem, jedynie przypadkowo przy spamowaniu jaba.


TTT2 to najszybszy tekken, musiałem się długo przyzwyczajać do tempa rozgrywki. Ja np. mam duży problem schylać się pod rzeczami typu f2,1 Lee. Z karaniem też niezłe jaja są bo czasami -13 ciężko nawet punch'ami ukarać.  :plaza: W tym tekkenie trzeba być po prostu 'on point' ze wszystkim.

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3313 dnia: Maj 14, 2013, 08:52:51 »
Zgadzam się z Twoim postem w większości. Wiem, że nic nie przychodzi od razu, jednak ja już troche tekkena znam.
No ale czego Ty oczekujesz? Że nowy Tekken przyjmie Cię jak starego znajomego, bo już tam kiedyś biłeś CPU bez problemu? Tłumaczyłem w poprzednim poście, granie z kompem to jak szlifowanie lancy przy Sashy Grey. A teraz grasz z żywymi ludźmi i nagle się okazuje, że to nie jest jak na filmach, gdzie kobiety są zawsze naoliwione i kwiczą jak zarzynane prosiaki kiedy dotkniesz je w sutek. To jest troszeczkę inny tryb gry, tu już nie chodzi tylko o Ciebie, bo na arenie jest drugi żywy człowiek, który widzi na przykład, że nie blokujesz snejk edża, albo nie rwiesz rzutów i może to wykorzystać - ja bym tak zrobił. Ty mu możesz później wysłać hatemaila i mieć chwilową radość, że mu pocisnąłeś, albo zacisnąć zwieracz i grać dalej, aż w końcu nakopiesz mu do dupy. Gram z masą graczy, z którymi na początku przegrywałem, a dziś ich leje i na odwrót - spotykam graczy, którzy kiedyś zbierali bęcki, a dziś mnie piorą. Życie.

Ja nie widzę zwyczajnie innej opcji jak grać. Grać, aż Twoje dłonie się zmęczą, a żyły zaczną pompować kawę. A później grać jeszcze trochę.

A z tą gadką o predyspozycjach bym nie przesadzał. To, że jednemu coś przychodzi szybko, a drugiemu powoli nie znaczy, że ten drugi się tego nie nauczy. Kwestia czasu i samozaparcia. A gadanie, że "trzeba mieć do tego dryg" to jest trochę nie tędy droga. Ale do czego zmierzam.

Facet, jak Ci przychodzi uczenie się grania w tą grę trochę trudniej, jak Ci się wydaje, że inni to kleją szybciej, lepiej i sprawniej, to całkiem możliwe, że rzeczywiście tak jest, ale trudno, takie jest życie. Jak dostajesz oklep na onlajnie - pogódź się z tym, bo NIKT nie wygrywa zawsze. Ale jak chcesz mieć refleks, manual i skill, to po prostu skończ jęczeć i zacznij grać. Tekken to nie jest język angielski, że z kursem SITA nauczysz się go leżąc i paląc dymka. To jest jak skrzypce, albo pilotaż promu kosmicznego - chcesz umieć, to musisz ćwiczyć, grać, grać do porzygu i i tak dostawać czasem oklep, bo tak już jest na tym zasranym świecie, że nawet Snejk czasem wyłapie po japie od jakiejś scrubowej Cammy, czy jak oni to nazywają w SFie.

Więc japa i idź grać.

Aha, i nie słuchaj tych megaskillowych wypowiedzi o tym, że coś tam jest jakieś tam i w ogóle to jest takie megałatwe, że jak można tego nie blokować, albo wyrywać, albo stepować, albo duckować. Nie ma rzeczy łatwych, są tylko takie, które już umiesz. A tych, których jeszcze nie umiesz też się w końcu nauczysz, tylko graj.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Benek

  • Learn to fly
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Niemcza
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3314 dnia: Maj 14, 2013, 14:04:14 »
achh piękne wzruszyłem się ;(

a teraz łap k**wa i nie mówcie ,że się nie da wszystkiego ogarnćć oglądać i k**wa na practice zapierdalać http://www.youtube.com/watch?v=M0gQUWRLNGk&feature=youtu.be&t=2h29m5s