Autor Wątek: TTT2 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 700083 razy)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2145 dnia: Sierpień 10, 2012, 20:56:57 »
Ciekawe czy po premierze TTT2 na polskich turniejach będzie więcej Mishima playerów. A mi się wydawało, że Kuma/Panda też ma sporo operatorów w Korei. Chociaz nie oglądałem ostatnich epizodów TB.
Ja przewiduję mały wysyp mishimowych onanistów, którzy na flow tier listy zaczną cesać elektryki i po turnieju, albo dwóch dotrze do nich, że mishimy mogą być nawet god tierami, a i tak to nic nie zmieni, bo są za trudni w operowaniu. Ja w każdym razie powodzenia życzę, mishimy for lajf. W domu. Na practice.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2146 dnia: Sierpień 10, 2012, 20:58:44 »
Najlepiej od razu niech kazdy wybierze larsa  :kappa:. Po co grac?

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2147 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:04:08 »
Rzekł Furb a.k.a. "Nie graj Kazkiem, graj Stiwem" :D
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2148 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:06:57 »
Bo sie denerwowales i byles slony. Jak sie ma odpowiednie podejscie to warto sie uczyc mishimow. Ale ja malo gram w ta gre, wiec sie nie znam.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2149 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:14:14 »
Mishimy jak Mishimy, ja się trochę zawiodłem Jinpachim, bo ma bardziej kosmicznie wyglądające ciosy niż sam Lars... Niektóre nowe uderzenia w TTT2 są naprawdę komiczne.

Chociaż na dobrą sprawę, czego się spodziewać po grze, w której postaci latają w powietrzu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 21:16:27 wysłana przez Kebab »
fade em
need dat

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2150 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:33:39 »
Chociaż na dobrą sprawę, czego się spodziewać po grze, w której postaci latają w powietrzu.
Tylko że tak można opisać (chyba) każda bijatykę ^_^. Ciekawe jest to, że tyle osób narzeka na Larsa w PL, a od dłuższego czasu na turniejach juz sie go nie widzi.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2151 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:34:42 »
Bo sie denerwowales i byles slony. Jak sie ma odpowiednie podejscie to warto sie uczyc mishimow. Ale ja malo gram w ta gre, wiec sie nie znam.
Nie zrozum mnie źle, jestem truly wdzięczny za dobrą radę. Przesiadka na Stiffa dała mi masę dobrej zabawy i wyzwań. Mishimy już nie są tym, czym były, to nie jest Tekken przed wyjściem T4, albo zaraz po. Chodzi mi o to, że elektrykiem nikt nigdy nie będzie karał z taką skutecznością jak przy pomocy zwykłego, prostego generic d/f+2 i nikt nigdy nie będzie miał 100% skuteczności w robieniu i13, czy w przypadku DJina i Henia i14 elektryka, ba! nikt nie będzie miał 100% skuteczności w robieniu elektryka w ogóle, bo nawet Knee lubi trzasnąć WGFa. Dlatego początkowa masowa ejakulacja mishim skończy się szybciutko, zjedzona hopkickiem, generic d/f+2 i goryczą nieukaranych ciosów z 15 klatkami straty.

inb4 ktokolwiek mówiący o wavedashu: Widząc wavedashującego mishimę wciśnij lowcrushujący, najlepiej niekaralny cios i obserwuj efekty.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2152 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:35:46 »
Chociaż na dobrą sprawę, czego się spodziewać po grze, w której postaci latają w powietrzu.
Tylko że tak można opisać (chyba) każda bijatykę ^_^.

Właściwie to masz rację, ale każda następna część Tekkena zmierza do tego, by te postaci latały coraz to dłużej w tym powietrzu poprzez wprowadzanie bounda czy rozbijania ścian i to była moja główna myśl, opisując dziwny wygląd niektórych ciosów w TTT2.

@HiKrush
W sumie to prawdziwe co mówisz i to zmusza do refleksji nad "znoobfriendleniem" Tekkena, imho.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 21:37:41 wysłana przez Kebab »
fade em
need dat

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2153 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:57:48 »
Chociaż na dobrą sprawę, czego się spodziewać po grze, w której postaci latają w powietrzu.
Tylko że tak można opisać (chyba) każda bijatykę ^_^. Ciekawe jest to, że tyle osób narzeka na Larsa w PL, a od dłuższego czasu na turniejach juz sie go nie widzi.


Tundra ostatnio wygrał Turniej uzywając miedzy innymi Larsa!!!!!!!

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2154 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:16:20 »
Włąsnie  :kapparyu:

Leito_PL

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Leito_PL
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2155 dnia: Sierpień 11, 2012, 00:33:10 »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2156 dnia: Sierpień 11, 2012, 16:01:23 »
@hi krush

To o czym mowisz to wszystko prawda, ale nie oznacza to ze Mishimy sa niegrywalne jesli nie umiesz tych wszystkich trudnych rzeczy. To sa nadal silne postacie. Po prostu nie zgadzam sie z stwierdzeniem, ze jesli nie korzystasz z nich na 100% to nic nie ugrasz.

keNzo

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: xK4milLx
  • Skąd: Warszawa
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2157 dnia: Sierpień 11, 2012, 17:06:33 »
@hi krush

 Po prostu nie zgadzam się z stwierdzeniem, ze jeśli nie korzystasz z nich na 100% to nic nie ugrasz.
Może nie, jeśli chodzi o Heńka czy DJ'ta(Lars i Jin to nie są już dla mnie mishimy- bo o styl walki tu chodzi chyba) ale fakt jest taki ze jeśli chociaż trochę nie umiesz wykożystac tego co napisał HiKrush to Kazikiem gra nie będzie Ci się kleiła i ciężko będzie coś ugrac. EWGF Rules! ^^

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2158 dnia: Sierpień 11, 2012, 18:00:19 »
@hi krush

To o czym mowisz to wszystko prawda, ale nie oznacza to ze Mishimy sa niegrywalne jesli nie umiesz tych wszystkich trudnych rzeczy. To sa nadal silne postacie. Po prostu nie zgadzam sie z stwierdzeniem, ze jesli nie korzystasz z nich na 100% to nic nie ugrasz.
Zgadza się, Mishimy NA PAPIERZE zawsze były topami, szczególnie Kazek. Ale co z tego? Sam we Wrocławiu cytowałeś Raina, który zapytany o to, czemu nie gra Kazikiem, skoro jest taki mocarny odpowiedział "It's a trap." I ja jestem tego samego zdania. Na papierze Kaz wybija od 13 klatki, ale co z tego, skoro nikt nie ma 100% skuteczności w tym i w całej reszcie. A żeby dopełnić obrazu pułapki, niezawodny starter Kazka wychodzi dopiero w 16 klatek (d/f+1,2_4). JDCR zwrócił w wywiadzie uwagę na to, że Larsów jest tak dużo, bo bardzo łatwo osiągać nim bardzo dobre efekty i wydaje mi się, że tu nie chodzi tylko o łatwość manualną, ale stosunek risk do reward. Robiąc takie, powiedzmy, u/f+4 ryzykujesz prawie nic, a zyskać możesz pół kreski przewagi. Podobnie sprawa ma się z Alisą, Bobem (tu już gorzej odkąd headbutt nie jest tak HC jak w T6) i tego typu postaciami.

Nie zrozum mnie źle, mishimy to jest pure Tekken i sam ich uwielbiam. Wydaje mi się po prostu, że czas ideałów się skończył, albo przegrał z generic d/f+2. Naturalnie są i zawsze będą idealiści, ale ja im kariery nie wróżę, chociaż bardzo im jej życzę.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: TTT2 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2159 dnia: Sierpień 11, 2012, 18:10:48 »
Mishimy to taki dobry trening, kazdy kto chce lepiej zrozumiem Tekkena powinien sie z nimi zapoznac, widac ze drzemie w nich ogromna sila, ale to taka utopia. Dążymy do niej ale nigdy jej nie osiągniemy. Bedzie podobnie jak w T6, na poczatku ci co chcieli grac mishimami beda nimi grac (pozdro Frizen^^) a jak sie okaze, że na turnieju nie zdaja egzaminu to sie je zmieni:) Nie przypominam sobie by ktokolwiek ugrał coś mishimami w Polsce w T6, w Tagu 2 bedzie podobnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 18:26:50 wysłana przez Tundra »