Media > Hardware

Jaki TV do Konsoli?

(1/9) > >>

Grey:
Stoję przed nie lada dylematem, mam do wyboru kilka modeli TV Full HD i sam już nie wiem, który w największym stopniu spełni moje oczekiwania na najbliższe 3-5 lat.

Pokój 20m2, słoneczny (ale spoko w oknach są żaluzje ;) )
TV koniecznie Full HD, min. 40 cali do PS3 (niski czas reakcji matrycy!) i Filmów HD z USB

Ciekawe IMO modele nad którymi się zastanawiam to:
Samsung UE40EH5000
Samsung UE40EH5020
Oba są w doskonałej cenie 1600zł i zapewne niczym poza cyferkami w nazwie się nie między sobą nie różnią.
Dokładając ok. 400zł mogę kupić:
Samsung UE40EH6030 (3D, najpewniej aktywne czyli trzeba będzie wydać na okulary)
Samsung UE40EH5300
Philips 42PFL3207H/12 (100Hz Perfect Motion Rate, czyli efekt post-procesingowy czy prawdziwe 100Hz za 1850zł?)
Philips 42PFL4007H/12 (200Hz Perfect Motion Rate)

Tylko czy te ok. 400zł extra przełoży się proporcjonalnie na poprawę jakości doznań względem tańszych modeli,
innymi słowy czy warto dopłacać? A może w tym układzie lepiej już dołożyć jeszcze 100zł i kupić:
LG 50PA5500 (50 cali, plazma)
LG 50PA6500

Jeżeli w tym przedziale cenowym znacie godne polecenia TV innych producentów to piszcie śmiało,
nie jestem koniecznie nastawiony na wymienione firmy czy modele

Komandos:
Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na pierdoły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

Pitrex:

--- Cytat: Komandos w Grudzień 27, 2012, 09:46:32 ---Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na p***doły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

--- Koniec cytatu ---

Ciężko znaleźć monitor co ma 0-2ms a co dopiero TV o.O

Co do tematu to szukałbym coś od Sony, sam mam 32" i nie narzekam (w tekkena mozna smialo grac)

Sony Smart TV KDL-40HX750   8ms opóźnienia

http://www.ceneo.pl/15773111#tab=spec

Albo bym poczekał i kupił za jakiś czas taniej albo dołożył i brał teraz ;)

Hiryu:
Im większy metraż TV tym większe lagi - tego o ile mi wiadomo nadal nie przeskoczono. Wszelkie cuda tylko 666hz real image all colors ekspres do kawy są w dużej mierze niezauważalne poza dedykowanymi do nich materiałami promocyjnymi.

Ja zalecam ogarnięcie pierwszych dwóch i wybranie spomiędzy nich. Sam miałem długo Samsunga z serii LE32B530 i był świetny, a też mieścił się w przedziale 1400-1600zł.

Komandos:

--- Cytat: Pitrex w Grudzień 27, 2012, 12:32:39 ---
--- Cytat: Komandos w Grudzień 27, 2012, 09:46:32 ---Ja kupiłem niedawno TV 42' LED Full HD 3D od Manty za 1500. Obraz bardzo dobry, 3D też spoko ale miał laga 50ms. To w sumie nie tak dużo, ale w tekkenie czuć różnice, więc wymieniłem się z rodzicami na starszego LG HD Ready, który gorzej świeci ale przynajmniej ma laga 0ms. :P Ogólnie z nowszych TV cokolwiek się kupi to obraz będzie zadowalający, ale ciężko coś znaleźć z lagiem poniżej 40ms. Na p***doły typu 100hz nie ma nawet co wracać uwagi, w LCD ta technologia w ogóle nie jest potrzebna.

--- Koniec cytatu ---

Ciężko znaleźć monitor co ma 0-2ms a co dopiero TV o.O

Co do tematu to szukałbym coś od Sony, sam mam 32" i nie narzekam (w tekkena mozna smialo grac)

Sony Smart TV KDL-40HX750   8ms opóźnienia

http://www.ceneo.pl/15773111#tab=spec

Albo bym poczekał i kupił za jakiś czas taniej albo dołożył i brał teraz ;)

--- Koniec cytatu ---

Sprawdzałem kilka razy programem który mierzy input laga i za każdym razem było 0ms. W każdym razie 25-30ms TV można brać śmiało do tekkena, bo i tak to opóźnienie będzie niezauważalne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej