Media > Hardware

Jaki stick?

(1/72) > >>

keNzo:
Cześć wam! Tak wiem ...długo sie nie odzywałem :) ale miałem małą przerwe od Tekkena itp. Lecz w związku z coraz to nowszymi wieściami ze świata bijatyk ciężko mi pozostać obojętnym i na nowo się wkręcam ;) (a już myślałem, że się wyleczyłem). Piszę o tym gdyż wiążę się z tym fakt iż postanowiłem sobie sprawić sticka^^. I tu zwracam się z prośbą do Was jako wyjadaczy między innymi i w tym temacie...czy stick na podanym linku jest dobry na początek i czy troche wytrzyma (zaznaczam że nie jest ze mnie spokojna duszyczka XD).
http://allegro.pl/profesjonalny-arcade-stick-fighting-ps2-ps3-pc-i1607405357.html
Wiem, że ten stick jest trochę tani i może nie spełniać wymagań PRO ale miejcie na uwadze iż jestem (na razie...nadal...mam nadzieje...) wojownikiem średniej klasy i nie chce wydawać 700PLN na coś co może mi się nie przyjąć bo całe życie gram na padzie. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i pozdrawiam chinasmile

True_Mumin:
Siema Kenzo, fight on! :D

Ten mayflash jest z tego co słyszałem taki sobie, ale w sumie może być niezły dla początkujących. Jak to powiedział mi Hiryu to taki stick "zaczynam grać w bijatyki". :P Zresztą pewnie sam się zaraz lepiej wypowie w tym temacie, ogarnięty jest.

By the way, zajebisty kwiatek z opisu tej aukcji:

Wysokiej jakości gałka, bez problemu radząca sobie z szybkimi ruchami,
podrętkami (haryukeny, EWGFy itd).

HARYUKEN, bitch!

Hiryu:
Dobry dla początkującego? średnio, ale tak. Wytrzyma? Jeśli grasz regularnie, pierwsze problemy mogą wystąpić już po miesiącu, a spokojnie możesz się ich spodziewać po kwartale.

Jeśli nie jesteś "spokojną duszyczką" to odradzam taki zakup. Tego sticka da się używać (o czym pewnie napisze Ci ktoś, kto używał go dłużej. Gaawa?) ale z ostrożnością. Największym mankamentem tego typu rzeczy są słabej jakości przyciski. Im mocniej je naciskasz, tym szybciej padną na amen. Ogólne zastosowanie Mayflasha, to zakup całkiem niezłej budy, do której dorzucane są przyciski i gała "na początek".

Jeśli masz możliwość zaciśnięcia pasa i odłożenia w stosunkowo niedługim czasie 100-200zł, to możesz zakupić tego sticka, przyzwyczaić się do sterowania a potem go zmodować (zestaw Sanwa stick + przyciski to ok 50 USD + wysyłka, seimitsu podobnie) i wtedy jego zakup ma sens.

Im trudniej Ci wygospodarować kasę na sticka, tym bardziej radzę walczyć na padzie stopniowo ciułając na customa (~300-400zł), który będzie drogi, ale solidny i niezawodny. (lub ofc polowanie na jakiegoś TE, ale tu wysyłka boli w kieszeń)

tl;dr: brać można, ale szału nie będzie. Szybko się psuje, łatwo się moduje. Jeśli chcesz grać na sticku i tak musisz przygotować się na większe koszty. Kupując ten stick możesz odwlec poważniejsze zakupy i oszczędzić sobie szukania materiałów na budę customa.

wilku:
Nie kupuj go. Jeśli z marszu nie wymienisz w nim joysticka, będzie to tylko strata pieniędzy i na 100% chęci grania na nim. Przez ręce przeleciały mi już trzy sztuki (były dawcą elektroniki bo tą akurat ma dobrą) i jak do tej pory żaden nie miał tej gałki co najmniej tak dobrej jak Mayflash. Nie liczył bym też na szczęście, ten filmik obrazuje dokładnie ten sam problem na jaki się natknąłem, z grubsza tyczy się on wszystkich HONCAMów.

Lepiej dorzuć stówę i kup Fightsticka Madcatza lub Hori.


Gdy tej stówy naprawdę ci brak to szukaj nowego Mayflsha (krzyż na drogę przy kupnie używanego).

Przy intensywnym graniu przyciski będziesz musiał wymienić bardzo szybko (w stosunku do części Sanwy/Seimitsu) a i gałka też padnie niewiele później.

Tenshimitsu:
Wilku, miałeś w rękach to:
http://allegro.pl/arcade-stick-fight-tekken-street-sf4-usb-ps2-i1617027847.html ?

Zastanawiam się czy elektronika nadałaby się do customa, podoba mi się obecność PS buttona.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej