Autor Wątek: vf5 final showdown  (Przeczytany 49360 razy)

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 18, 2012, 12:27:26 »
Ok mea culpa - ten sposób co podałem to jest z bufferingiem kierunku ucieczki z rzutu:). 33G działa jako fuzzy guard;].

Jak macie PS3 to pograjcie z gościem kingofvf5 (kingofvf4 na XBL) - gość od zawsze gra Aoi. Wymiatacz. W vanille w pewnym momencie potrafiłem nawiązać z nim równą walkę, ale teraz szmaci mną jak chce - warto pograć;].
"Don't f%ck with a witch"

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 18, 2012, 18:43:48 »
Ponawiam prośbę, wpiscie się jeszcze na VFDC do tematu ze spisem Polskich graczy bo jednak parę osób już tam znalazłem których ani tutaj ani na honmaru nie widziałem.

Próbowałem się tam już trzy razy zarejestrować, pod trzema różnymi adresami mailowymi, i nigdy nie dostaję aktywującego maila. Nie wiem o co chodzi.

Wczoraj pograliśmy z Endarem i fajnie się grało, choć lag lekki był (ale jadę na wifi, więc nie wiem jak by było po kablu).
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 21, 2012, 20:04:01 »
Można by spróbować zorganizować jakieś cotygodniowe granie na podobnej zasadzie jak jest to w SCV, co wy na to?
"Sua Sponte"

Crashmb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • CrashPOL @YT
  • CFN: Crashmb
  • PSN ID: Crashmb
  • Skąd: Siemianowice Ślaskie
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 21, 2012, 20:30:15 »
mam pytanko wiecie do kiedy bedzie to dla ps+ ? bo ps odzyskam dopiero koło 5.07

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 21, 2012, 22:52:57 »
Gra jest dostępna przez miesiąc jako tzw "June Game of The Month". Tak więc spodziewaj się że nie będziesz już miał opcji pograć za darmo niestety :( Chyba że u kogoś zaklepiesz "kupno" to wtedy może pozwoli ci zassać jeszcze raz ale to już pytanie do ludzi używających PS+
"Sua Sponte"

Mendrek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • d/b+1
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ComaPL
  • Skąd: M-ce
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 23, 2012, 20:06:32 »
Ależ masz pecha Crash, bo chyba akurat do 4 lipca będzie dostępne...

Zacząłem grać, przypominam sobie system. O ile dawno temu w VF 4 grałem Pai, o tyle teraz bardziej ją Lau przypomina, stąd przymusowa przesiadka. Przyznam, że ta postać to trochę taki stary dobry VF (szybkość + damage), ale też przez to łatwo się na nią nauczyć gry (mało mieszania, więc grać na przewagi i boleśnie karać). Online jest całkiem, całkiem - na dwóch kreskach idzie zagrać. Aczkolwiek online przesiąknięte jest tanimi Jacentymi, Grochami czy innymi Jeansami/Jinami. No i trochę już się juggli nauczyłem, możliwość oglądania replay'ów cudzych walk daje radę, akurat trafiłem tam ostatnio na mega walkę Wolf vs. Lau, toteż przyjrzałem się trochę jak grają pro ;) Anyway, kciuk mnie już ostro nawala. I nie sądziłem, że przechodzenie do Kokei może być takie dobre, które ma fajnego uppera 3P po np. 2P+K i dalej kontynuacje (np. 6P+K P, 9 K+G P). Jakbyście chcieli pograć jakieś takie sesje, to mnie uwzględnijcie ;)
*roah*

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 26, 2012, 21:37:51 »
Kupiłem i mam.

Na razie moja wiedza na temat gry to tyle co z omówienia systemu z LA Akirą w UltraChenTV i godzinka czy dwie w trening/score attack z demka ;)

Jestem rozdarty między kilkoma tytułami, ale chętnie pogram. Kogo byście polecali dla początkującego bardziej - Jeffreya czy Goha?

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:13:54 »
W sumie jeden i drugi mają wiele wspólnego z tego co wiem. Gohem gram sam i postać jest bardzo przyjemna i prosta manualnie i do tego jest fajnym grapplerem ;) Najważniejsza różnica odczuwalna to oczywiście waga, Goh jest jednym z najlżejszych facetów (początek middle weight) Jeffry  (heavy weight) jest lżejszy tylko od Taka Arashi który jest ma własną klasę wagową ;) Drugim nie robiłem jeszcze nawet command training ale paru dupę mi skopało i nawet jeśli znajdziesz twierdzenie że Jeffry jest "najsłabszą postacią" w grze to oznacza tylko tyle że czasami będziesz musiał więcej pogłówkować jak zdobyć wygraną ;)

@Mendrek: Jacky i Jean są popularni to fakt ale skąd ty wytrzasnąłeś masę tanich Gohów? Chyba że ja czegoś zwyczajnie nie rozumiem :P
"Sua Sponte"

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:36:10 »
@Mendrek: Jacky i Jean są popularni to fakt ale skąd ty wytrzasnąłeś masę tanich Gohów? Chyba że ja czegoś zwyczajnie nie rozumiem :P

Na mnie online grają 66,6% razy dziadkiem, jak nie więcej.
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 01, 2012, 02:15:51 »
http://www.honmaru.pl/forum/viewtopic.php?t=3337

Honmaru chce robić turniej online więc z własnej ciekawości pytam, ktoś ma ochotę wziąć udział?
"Sua Sponte"

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:18:35 »
Jean jest aż tak popularny na PS3? Na X0 spotkałem może z trzech, wliczajac w to jednego kumpla który wiedziałem, że będzie nim grał.


Ok myślę, że wrócę do Leia. Już chyba nieźle mi wychodzi granie na AS i mogę się przesiąść na coś bardziej wymagającego jak Jean. Problemem będzie tylko wciskanie PKG naraz po co drugim ciosie dla postawy.
"Don't f%ck with a witch"

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:44:15 »
http://www.honmaru.pl/forum/viewtopic.php?t=3337

Honmaru chce robić turniej online więc z własnej ciekawości pytam, ktoś ma ochotę wziąć udział?

Ja się zapisałem.
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 01, 2012, 14:14:13 »
Co do Jean'a to jest on popularny, może to bardziej w US widać niż u nas ale nim można na upartego grać na parę ciosów i przeciwnika każde trafienie będzie bolało ;) Ma wszystkie narzędzia do nauki fundamentali gry (dobre stringi, dobry combo dmg, sabaki) i nie ma postaw więc początkujący się nie pogubią (bądź leniwi jak ja ;) )

Ja już też się wpisałem do turnieju, zobaczę co jeszcze odpowiedzą mi ludki z VFDC :P
"Sua Sponte"

Mendrek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • d/b+1
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ComaPL
  • Skąd: M-ce
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 16, 2012, 23:14:18 »
System rankingowy w tej grze jest zaje.biście poje.bany zje.bany popie.rdolony i tak dalej i tak dalej...

Najpierw przez trzy walki z tym samym stopniem (warrior) i demote stopień niżej. Potem ku.rwa naklepałem się wszystkich jak leciało co dają mi coś do paska ranked, i sentineli, guardianów, barbarianów - i tyci tyci,. ale ok mówię - okupię to potem i łzami... A potem ku.rwa z du.py dwie porażki z kimś dwa stopnie niżej i... jestem niżej niż byłem! To jakiś ku.rwa śmiech na sali, sorry ale to jest random negatywny, że czasami gra z du.py odbierze ci pół paska ranked, ale nigdy nie da za dużo. Teraz już wiem czemu wysokie stopnie disconnectują się gdy przegrywają.
*roah*

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 16, 2012, 23:50:13 »
Im niższy level cię zbije to nie większy dla niego przyrost punktów ale przedewszystkim większa strata dla ciebie. Ten jak go nazywasz popierdolony system działa obecnie podobnie jak każdy inne ranked system jaki znam i nie zdziwię się że jest to po prostu ELO tylko nie podali nam dokładnych wartości :)
"Sua Sponte"