Autor Wątek: vf5 final showdown  (Przeczytany 49354 razy)

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 12, 2012, 16:54:56 »
Do VF nie ma nic lepszego niż VFDC.

Jak Qjona powiedział. Chyba że znasz Japoński to wtedy da się znaleźć coś więcej :P

Comobosów poszukaj na forum w dziale Pai po prostu bo póki jeszcze jest wielki research time to wątpię że tam od razu będą wrzucać chyba że po prostu akai i Myke nie mieli czasu bo de facto oni najwięcej na stronie zmieniają.
"Sua Sponte"

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 12, 2012, 17:25:26 »
Dzięki. Pai zmienili tyle, że w sumie lepiej by było w ogóle nie grać w VF5, tylko od razu w to :D
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 12, 2012, 23:20:14 »
No ja przez pewność że inputy są nowe w wielu miejscach oraz że system evade'ów i escape throw został zmieniony czekałem na FSa już :)
"Sua Sponte"

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 13, 2012, 12:47:45 »
No więc gra się zmieniła, bardzo się zmieniła. To jest w zasadzie bardziej kolejna część niż reedycja. Lei niby ten sam, ale inny. Eileen dostała sporo przejść do swojego "małpiego biegu", Sarah z VF5 umarła i wróciła ta z 4E + 2 nowe postawy. Najbardziej szokująca jest chyba dla mnie póki co Aoi - teraz jej cancele są po prostu niesamowite dzięki follow-up'om. Z nowych postaci wziąłem na warsztat Jean'a - bardzo fajna, totalnie ofensywna postać. Grafika w grze mi osobiście wydaje się słabsza trochę jak w VF5, sam nie wiem czemu. Online boski, customise ok, muzyka lepsza jak w VF5. Zmiany w systemie jak najbardziej na plus. Jest bardzo dobrze;].
"Don't f%ck with a witch"

EndarSeth

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: EndarSeth
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 13, 2012, 15:16:55 »
Myślę, że jeszcze z tydzień, i mój kciuk ulegnie deformacji. Kolejnej :)

Zgadzam się z tym, że to bardziej kolejna część. W końcu ile, 5-6 lat na to czekaliśmy? Tyle się nawet gran turismo nie robi... :P
Jean to cholerny powerhouse. Spokojnie można nim grać nie używając ani jednego charge'owanego ciosu. Szybki i mocny. Wczoraj trenowałem na nim reversale i niestety muszę powiedzieć, że paru jego "niezłych" combo starterów się nie da skontrować. Blok też raczej odpada, bo dostajemy stagger'a.. Tylko uniki mi zostają :)
[/img]http://www.dark-souls.pl/upload/Forum/3ca70318e5.jpg[/img]

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 13, 2012, 15:30:12 »
Ja mimo wszystko na razie siedzę na Jackym bardziej niż nad Jeanem mimo że na tego drugiego miałem ostry hype ale zobaczymy jeszcze co z tego wyjdzie bo może ogram się karateką również :)

Co do muzyki Grave, jeżeli nie zwróciłeś uwagi to w menu możesz ustawić OSTa z dowolnej części :)
"Sua Sponte"

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 15, 2012, 11:04:17 »
Tak, wiem ale i tak gram przy tej z Rki i FS;].

W kwestii konwersji SEGA dała ciała w jednym aspekcie - stage. Na automacie były wszystkie z 5tki, Rki i FS a tutaj są tylko z FS, a szkoda bo w R'ce niektóre stage miażdżyły kule.

Aha i jedno mi się nie podoba - stage są za małe, o wiele mniejsze jak w 5tce i dodając do tego, że teraz juggle są po prostu szalone i idą przez połowę areny + wiele ciosów daje kilometrowe KND jak w tekkenie = ciągła nerwówka. Do tego hexagonalne to już masakra bo małe to, a ściany w tej grze tną ponad pół paska.

Najciężej przyzwyczaić mi się do braku staggera z łokci i sidekicków na schylonego - to była fajna kara jak ktoś jankował z 2P. Nie jest to minus, kwestia przyzwyczajenia.

Brak klasycznych backstaggerów też boli;f.
"Don't f%ck with a witch"

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 15, 2012, 12:28:26 »
Stagger staggerem ale za nie udany evade masz CH za frajer ^^ A to już w ogóle niebzpieczne narzędznie w odpowiednich rączkach ^^"

Z tym kilometrowym KND bym nie przesadzał bo już spotkałem się na VFDC z tym że niektóre startery nie odsuwają tak mocno jak w Vanillce.

Co do plansz, możliwe że dorzucę później, oczywiście jako DLC bo za darmo na XBLA wydać nie można czegoś takiego afaik.
"Sua Sponte"

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 16, 2012, 16:36:42 »
Ciekawym bajerem jest to, że można scancelować failed evade i wtedy co wolniejsze full spiny nas nie uderzą;]. Robi się to tak, ze po evade wciskamy 6323G. Niestety super to jest tylko w teorii bo w praktyce stosować to przy każdym evade to masakra i rzeź dla palców + kontrolera.

Jean jest jak dla mnie póki co najwyżej midem. Jego głównym problemem jest totalna liniowość. Każdy cios zbierający z którejkolwiek strony jest dla niego super ważny. Dobrze, że chociaż setupowe kicki w postaci [K] i 6[K+G] mają cancela w full spina - można na reakcję to robić w razie evade, ale sidestep to dla Jeana największy wróg, Ale taka jest cena niekaralności (nie licząc lowów to on ma karalne jakieś, nie wiem - 3, 4 ciosy?).
"Don't f%ck with a witch"

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 16, 2012, 23:46:22 »
Widać kto nie ruszył tutoriala :P Evade możesz cancelować robiąc po prostu 66G lub 33G ;) Czyli dash po evadzie który cancelujesz guardem ;)

Co do karalności, nie doszukujmy się tutaj kar rodem z Soul Calibura ;)

Z tym tierowaniem jest też jak chcesz koniecznie się w to bawić to jest pare topów (mają nieco łatwiej od mida), prawie same midy i parę lowów (mają nieco trudniej od mida) ale dalej są to bardzo małe gapy ;) Jean fakt faktem topem zdecydowanie nie jest.
"Sua Sponte"

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:06:44 »
Aye, ale w ten sposób nie schylisz się pod rzutem wsadzanym na failed evade:). Pseudo fuzzy fuard:)
"Don't f%ck with a witch"

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 17, 2012, 14:32:01 »
Przy 33G powinno wyjść. Póki co nie sprawdzę jednak bo mój movement jest za słaby x) Przez luźną gałe mam problemy z evade'ami.

Ktoś poza mną targnął się na DLCki?
"Sua Sponte"

Manior

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Assassin's Fist
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Manior
  • Skąd: Wrocław
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 17, 2012, 16:52:45 »
Ktoś poza mną targnął się na DLCki?

Oczywiście. Pai w Bikini i z bandaną Ryu wymiata xD
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona :O

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 17, 2012, 19:11:31 »
33G schyla się pod rzutem, dziś z Havoc'iem choćby miałem parę takich momentów;) Full wersję wiem, że poza mną na pewno ma jeszcze Draco, Griever i Guardian. Jak poza Poznaniem sprawa wygląda - nie mam bladego pojęcia.

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: vf5 final showdown
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 17, 2012, 19:44:51 »
Czyli dobrze mi się wydawało ;)

Ponawiam prośbę, wpiscie się jeszcze na VFDC do tematu ze spisem Polskich graczy bo jednak parę osób już tam znalazłem których ani tutaj ani na honmaru nie widziałem.
"Sua Sponte"