Autor Wątek: Sparingi  (Przeczytany 75629 razy)

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 06, 2011, 00:57:06 »
Bitka to bitka. Manual,refleks,mindset... Pewne umiejentności są na tyle uniwersalne ze przekladaja sie na kazdy system- no chyba ze mamy doczynienia z czyms tak chorym i nieintuicyjnym ze doswiadczenie z innych gier nie ma zastosowania. MK na pewno takim tytulem nie jest.

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 06, 2011, 01:14:41 »
Vortex spisuje się wyśmienicie.

ja bym juz na tego vortexa tak nie polegal, jedynie w krytycznych sytuacjach lub gdy typ nie wie, ze skrubion moze dolem zaczac :P Ja teraz sie oduczam tym vortexem spamowac
Ja grę Scorpem traktuję nie jako spam, a jako rushing. Jeżeli ktoś wie, że Scorp może zacząć dołem, to wybiję go d2 i zacznę na nowo. Wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć, ale właśnie vortex i gra z głową pozwoli mi zacząć odnosić tutaj jakieś sukcesy.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 06, 2011, 01:25:04 »
Myślę że sanki nie mówił o tym że 50/50 Scorpa jest spammerskie, tylko o tym że jest niebezpieczne i trzeba go używać z umiarem. Jakby nie patrzeć, każdy launcher w vortexie to rzut monetą - kto dobrze zgadnie dostaje pełne combo, więc trzeba wiedzieć kiedy jechać z opcją maksymalizacji obrażeń z konkretnego juggla, a kiedy tworzyć sytuację pod safe jump i reset albo oki.

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 06, 2011, 02:42:16 »
Apock: Pdolisz. Gralem juz z masa ludzi, ktorzy mieli wymasterowane kombosy i kontry, a gral jaki cioty. Jak nie myslisz, to bedziesz lajza w tej grze, i to ty bedziesz bledy popelnial.

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 06, 2011, 03:55:17 »
Apock: Pdolisz. Gralem juz z masa ludzi, ktorzy mieli wymasterowane kombosy i kontry, a gral jaki cioty. Jak nie myslisz, to bedziesz lajza w tej grze, i to ty bedziesz bledy popelnial.

Tak jak piszesz to mam wrazenie ze ty w ogole nie przegrywasz xd

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 06, 2011, 07:08:58 »
Myślę że sanki nie mówił o tym że 50/50 Scorpa jest spammerskie, tylko o tym że jest niebezpieczne i trzeba go używać z umiarem. Jakby nie patrzeć, każdy launcher w vortexie to rzut monetą - kto dobrze zgadnie dostaje pełne combo, więc trzeba wiedzieć kiedy jechać z opcją maksymalizacji obrażeń z konkretnego juggla, a kiedy tworzyć sytuację pod safe jump i reset albo oki.
Owszem, ale nie oszukujmy się, Scorpion jest postacią ryzykowną. Trzeba nim brnąć przed siebiem tłuc jak leci. Tu raczej nie ma miejsca na obmyślanie strategii. Scorp to rusher i tak nim należy grać.

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 06, 2011, 11:10:43 »
Apock: Pdolisz. Gralem juz z masa ludzi, ktorzy mieli wymasterowane kombosy i kontry, a gral jaki cioty. Jak nie myslisz, to bedziesz lajza w tej grze, i to ty bedziesz bledy popelnial.

Tak jak piszesz to mam wrazenie ze ty w ogole nie przegrywasz xd

Zawsze można przegrać. Tym bardziej jak się gra raz na dwa tygodnie :P Brakuje mi ogrania+trochę refleksu, które też oczywiście się składa na dobrą grę, ale też nikt mi nie będzie mówił że myślenie się nie liczy i że bawię się w szachy.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 06, 2011, 11:24:49 »
...
Owszem, ale nie oszukujmy się, Scorpion jest postacią ryzykowną. Trzeba nim brnąć przed siebiem tłuc jak leci. Tu raczej nie ma miejsca na obmyślanie strategii. Scorp to rusher i tak nim należy grać.

Hmmm, właśnie moim zdaniem skoro Scorp sam w sobie jest ryzykowny to rolą gracza jest jak najbardziej to ryzyko amortyzować przez np. ostrożny meter management (imo. pięta achillesowa masy pod innymi względami dobrych Scorpionów), bo inaczej każdy matchup może zacząć przypominać rzucanie się z nożem na kogoś wywijającego mieczem dwuręcznym :D No ale w sumie każdy ma swój pomysł na grę ^^

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 06, 2011, 12:30:47 »
Po sparingu z Moonspellem...właśnie się obudziłem :)

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 06, 2011, 14:54:50 »
Drantzell,nikt Ci nic nie wmawiał, wyraziłem tylko swoje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, o ile dobrze pamiętam, nie ma osoby z tego forum która by z tobą w tą grę przegrywała, więc może warto czasem posłuchać rad lepszych. ;) W każdym topicu cię pełno, na PSN jesteś bardzo często, a ciągle mówisz jak to grasz tylko raz na dwa tygodnie, przestań kłamać i spójrz prawdzie w oczy. :P Wygranie randomowego turnieju o piwo, nie daje Ci prawa wmawiać, żeś "piękny umysł" mortal kombat. Graj swoje, innych zostaw w spokoju.

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 06, 2011, 14:55:23 »
...
Owszem, ale nie oszukujmy się, Scorpion jest postacią ryzykowną. Trzeba nim brnąć przed siebiem tłuc jak leci. Tu raczej nie ma miejsca na obmyślanie strategii. Scorp to rusher i tak nim należy grać.

Hmmm, właśnie moim zdaniem skoro Scorp sam w sobie jest ryzykowny to rolą gracza jest jak najbardziej to ryzyko amortyzować przez np. ostrożny meter management (imo. pięta achillesowa masy pod innymi względami dobrych Scorpionów), bo inaczej każdy matchup może zacząć przypominać rzucanie się z nożem na kogoś wywijającego mieczem dwuręcznym :D No ale w sumie każdy ma swój pomysł na grę ^^
Być może źle się wyraziłem. Nie traktuje Scorpa jak kamikadze. Bardziej jako postać, która nie stoi w rogu ekranu czekając na błąd przeciwnika. Doskonały reset vortexem otwiera drogę do błędu naszego lub drugiego gracza. Inna sprawa, że nasz błąd nie będzie kosztować nas tyle, ile przeciwnika w przypadku wspomnianych cięć combo Scorpionem. Nasz błąd to minus 40% życia, błąd przeciwnika może kosztować 3/4 paska. Ot cała filozofia gry Scorpionem, chyba, że są jeszcze rzeczy, których nie odkryłem. :)

Cytuj
o ile dobrze pamiętam, nie ma osoby z tego forum która by z tobą w tą grę przegrywała
Ja dostaje od Drantza notorycznie baty. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 14:57:02 wysłana przez Haro »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:01:09 »
Błąd Scorpa to oprócz 40% w plecy także całkowita utrata inicjatywy, w niektórych meczapach ciężko ją odzyskać.

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:02:49 »
Błąd Scorpa to oprócz 40% w plecy także całkowita utrata inicjatywy, w niektórych meczapach ciężko ją odzyskać.

+1

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:10:14 »
Drantzell,nikt Ci nic nie wmawiał, wyraziłem tylko swoje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, o ile dobrze pamiętam, nie ma osoby z tego forum która by z tobą w tą grę przegrywała, więc może warto czasem posłuchać rad lepszych. ;) W każdym topicu cię pełno, na PSN jesteś bardzo często, a ciągle mówisz jak to grasz tylko raz na dwa tygodnie, przestań kłamać i spójrz prawdzie w oczy. :P Wygranie randomowego turnieju o piwo, nie daje Ci prawa wmawiać, żeś "piękny umysł" mortal kombat. Graj swoje, innych zostaw w spokoju.

Są bardziej grzeczne sposoby wyrażania swojego zdania niż pisanie czegoś w stylu "Niektórym się gry pomyliły i próbują z tego robić partie szachów." Już samo nie zwracanie się bezpośrednio do mnie nie jest zbyt miłe.

Co do "nie ma osoby z tego forum która by z tobą w tą grę przegrywała", nie wiem skąd czerpiesz takie informacje. To że ty mnie raz czy dwa wyraźnie pobiłeś, to nie znaczy że każdemu to się udaje. Powiedział bym nawet że jesteś wyjątkiem, więc daruj sobie to generalizowanie i paplanie o słuchaniu lepszych. Nie wiem gdzie ty mnie na PSN widzisz, ale najwyraźniej nie potrafisz odróżnić nicku osoby offline, od osoby zalogowanej. Jakiś czas temu grałem całkiem sporo, teraz gram z 2 godzinki na tydzień. Weź się napij jakiejś meliski i schowaj w buty swoją "zajebistość". Co do randomowego turnieju, to po pierwsze wygrałem wódeczkę (a nie piwo), a po drugie zdaje sobie doskonale sprawę z randomowości tego turnieju. Pisałem chyba wyraźnie że to były casuale... To też Ci pewnie umknęło.

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 06, 2011, 15:15:37 »
Błąd Scorpa to oprócz 40% w plecy także całkowita utrata inicjatywy, w niektórych meczapach ciężko ją odzyskać.
Oczywiście masz rację. W przypadku choćby Raidena pozostaje np. wyjątkowo mocna defensywa - przekonałem się o tym na własnej skórze. Pokazuje to jednak, że nie ma w tej grze złotego środka i czasami warto grać dla radochy niż skupiać się na masterowaniu Kunga tylko po to, żeby odnosić zwycięstwo. Tym przyjemniejsze się ono staje, kiedy wygrasz walkę kimś odrobinę się przy tym męcząc. ;)