Autor Wątek: Sparingi  (Przeczytany 75594 razy)

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 05, 2011, 10:08:10 »
Taz_Thrash: Z tych Twoich postaci znałem matchup tylko na Cyraxa. Z Cagem nie grałem odkąd dostał armora na ex kopie, a z Kitaną nie pamiętam kiedy grałem ostatnio i musiałem się na nowo matchupu nauczyć. Później pogramy. Chociaż nie wiem kiedy, bo ostatnio bardzo mało gram w to.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 05, 2011, 10:30:23 »
Bonus__Jin to k**wa taki zoner jakiego jeszcze nie widzalem. (Dae - mowilem Ci o nim we Wrocku)
Ostatnio znowu mnie pojechal ze 4:0, ale fakt jest tez taki, ze jak dashuje z blokiem to czesto lykam fany - a to dzieki "malemu lagowi"

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:04:14 »
Drantzell ja Johnym prawie w ogóle nie umiem grać :) Fajne ma jednak kombinacje i postaram się go nauczyć, to samo Sonya. Mam nadzieję, że jeszcze pogramy :)

Co do Bonus_Jina, to jeszcze miesiąc temu wkurzałem się strasznie na jego styl gry. Kluczem do sukcesu jest obczajenie jego ruchów. On zawsze gra tak samo, nic nie zmienia. Tak często zoonuje, że pewne rzeczy robi już odruchowo.

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:11:02 »
Już prawie miesiąc nie gram online, ale chyba do tego wrócę.

Myślę żeby włączać walki i tylko blokować analizując jak ludzie grają i robiąc notatki, bo bardzo dużo rzeczy robię na pałę a to może być dobry sposób żeby się tego oduczyć i popracować nad yomi. Jak na razie inne metody "treningu" nie wiele mi dają.
Niby wiem że jestem beztalenciem bijatykowym, ale bardzo chciałbym to zmienić...

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:21:35 »
Każdy ma pewne nawyki w graniu. Jeśli zrobisz scouting większości graczy, wypiszesz ich słabe, mocne strony oraz najczęściej stosowane zagrania w różnych sytuacjach, to normalnie postawię ci wódkę.

Coś takiego wymaga mnóstwa wolnego czasu :)

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:34:25 »
Drantzell ja Johnym prawie w ogóle nie umiem grać :) Fajne ma jednak kombinacje i postaram się go nauczyć, to samo Sonya. Mam nadzieję, że jeszcze pogramy :)

Co do Bonus_Jina, to jeszcze miesiąc temu wkurzałem się strasznie na jego styl gry. Kluczem do sukcesu jest obczajenie jego ruchów. On zawsze gra tak samo, nic nie zmienia. Tak często zoonuje, że pewne rzeczy robi już odruchowo.

Dużo osób gra schematami. Czasem przegrywam pierwsze kilka walk, ale jak te schematy wyczaję, to kolesie zaczynają dostawać w tyłek i nie są w stanie zmienić strategii.

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:39:00 »
To ja z wami chlopaki nie gram bo mnie rozpracujecie i juz nigdy nic nie wygram!

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:40:10 »
Uh, wielu ludzi po prostu ćwiczy sobie jakiś element gry do znudzenia i średnio im przeszkadza że dostają od kogoś w trakcie casuala po tyłku... więc to nie zawsze jest "nie są w stanie zmienić strategii", czasem z tego czy innego powodu po prostu nie chcą^^ Warto o tym pamiętać zanim się w ogóle pomyśli o poważniejszym traktowaniu casuali.

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:45:53 »
@Wombat - Właśnie o to mi chodzi, pograć trochę bardziej dla nauki niż dla zwycięstwa.

@Onizuka - Mam nadzieję że ta uwaga skierowana jest bardziej do Drantzella i Taza, bo ja o żadnym rozpracowywaniu nic nie pisałem ;)

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:50:38 »
No dobra to ja was tez rozpracuje! ^^

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:53:39 »
OnizukaPM: Nie zauważyłeś że niektórzy grają schematami? Jak najbardziej można rozpracowywać niektóre nawyki, elementy gry przeciwnika. Np to po czym próbują crossupować, kiedy używają wakeupów, kiedy używają projectili góra/dół na zmianę (np. Reptile często rzucają kulkę szybką->kulkę wolną->kwas i znowu od początku to samo. Wtedy można wyczuć moment w którym można puścić iceballa na kulkę wolną/slide pod kwasem), kiedy po powaleniu Ciebie odrazu leci projectil itp. Jak nie zauważacie takich rzeczy, to jesteście ignorantami :P Jak ludzie grają, to czasem się wyłączają i grają mechanicznie. Sam też czasami mam elementy w których nie myślę i robię je automatycznie. Ludzie tak najczęściej wpadają w clony itp.

OnizukaPM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OnizukaPM
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:18:47 »
chlopaki wy to wszystko powaznie bierzecie do siebie, zartowalem tylko ;]

Traitor

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sankiatak
  • Skąd: Wasilków
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 05, 2011, 19:31:56 »
Vortex spisuje się wyśmienicie.

ja bym juz na tego vortexa tak nie polegal, jedynie w krytycznych sytuacjach lub gdy typ nie wie, ze skrubion moze dolem zaczac :P Ja teraz sie oduczam tym vortexem spamowac

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 05, 2011, 21:51:47 »
Niektórym się gry pomyliły i próbują z tego robić partie szachów. W tej grze w moim przekonaniu chodzi o wykorzystywanie błędów przeciwnika z największą mocą. Możecie być nawet mentalnymi potomkami Kasparov'a, mecze na papierze wygrywać jeszcze przed samym startem, ale jeśli nie będziecie potrafili wykorzystać szans to zawsze nie będzie banglać.
Ale tak już będzie, jeden na papierze spiszę całą historie, a drugi spędzi trochę czasu i wymateruje combosy i kontry. W tej grze, możesz być graczem wybitnym a i tak polegniesz np. z Mileną jeśli nie będziesz wiedział, że jej teleport trzeba blokować nisko (via Chris G), powiadam Wam.


kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Sparingi
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 06, 2011, 00:17:19 »
Cały system tej gry sprowadza sie do kar na przemian z framowa kapa jesli postac ja posiada
Doswiadczenie z innych gier nie ma kompletnie przełozenia na MK, nawet poprzednie czesci nie maja zadnego przełozenia a co dopiero inne gry niewazne czy 2d czy 3d.
dlatego Wong tam kariery nie zrobi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 01:21:50 wysłana przez kowal »