Autor Wątek: STREET FIGHTER x TEKKEN  (Przeczytany 270466 razy)

7ayat

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warsaw
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 31, 2012, 16:14:42 »
Mam do Was pytanie panowie, i nie chce żeby ktoś pomyślał, że troluje albo coś takiego, ale czy to prawda, że ta gra w USA już powoli umiera? Jeśli dobrze rozumiem całą sytuacje. Na dodatek na Evo bedzie 2vs2 a nie 1vs1 + 90% graczy mówi, że ta gra jest głupia.

No, and with tournament patch coming up soon, again no. Maybe after EVO, but now it looks to be a standard game at every event.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1111 dnia: Kwiecień 02, 2012, 18:31:42 »
Gargooletz, wez mi sie tu nie unos.  Skoro ktos mi podawal jakies linki, to widocznie je przeoczylem. W innym wypadku nie pytal o to samo 2 razy.
I dlaczego ten ziom jedzie po angielsku? Jakis muzin z wymiany przyjechal do Wawy na studia?
Marek Boom

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwiecień 02, 2012, 19:15:26 »
Wengrzyn, skoro przeoczyłeś, to jest to Twoja wina. Forumowicze poświęcają swój czas i starają się pomóc Ci, a Ty nie możesz poświęcić czasu na przejrzenie forum.

Jeśli masz problem z Trialami, najpierw obejrzyj filmy na http://www.youtube.com/vesperarcade, a później ewentualnie zapytaj, podając poprawny nr.

7ayat

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warsaw
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1113 dnia: Kwiecień 02, 2012, 21:13:23 »
Solving quarrels by Vidya? I suggest Nevan-Komandos style :kappa:

Ahahaha......the world would be a better place if all quarrels are solved vidya!  :dansgame:

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1114 dnia: Kwiecień 03, 2012, 01:10:44 »
Air tatsu Kena to jest najbardziej przerąbana rzecz w tej grze. Just fucking do it...

W sumie to powoli zaczynam widzieć, czemu w tej japońskiej tier liście Ken był w S, zaraz obok Ryu i Ravena.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1115 dnia: Kwiecień 03, 2012, 10:45:24 »
Di - no oczywiscie, ze moja wina. I nawet jestem sklonny honorowo przyjac lepe za swoje niedbalstwo, ale nie takie bombardowanie;)
Wilq - czy moge pisac po niemiecku czy francusku? Jes, of kors, naturlis ja wol, absolimon, tylko po co?
Myslalem, ze na forum jest obowiazek pisania po polsku (nie, zebym czytal regulamin, ale kiedys mnie ukarano, za nie pisanie po polsku - tzn bez ogonkow lol) wiec zapytalem grzecznie, dlaczego nawijamy po angielsku.
Bo chyba nie chodzi Wam o "muzina"?
I 7ayatowi mam odpisywac w jakim jezyku?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 11:05:28 wysłana przez Hiryu »
Marek Boom

TeeVar

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1116 dnia: Kwiecień 03, 2012, 11:15:13 »
Napisz po angielsku jak umiesz a jak nie to po polsku. Zapewne skorzysta z google trans.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1117 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:01:40 »
Lol ludzie, to, że typ napisał mudzin, nie znając Hayata, polskiej sceny itp. nie powinno od razu powodować lawiny hejtu, wystarczyło zwrócić uwagę, powiedzieć kim jest Hayat i czemu pisze po angielsku. W przypadku, gdy po podaniu takiej informacji chłop by dalej obrażał, wtedy można uraczyć takiego pana warnem i drobna dozą hejtu. Przypominam, iż pisanie " ziomek xyz wypier.dalaj' nie pomaga w rozwoju, nawet odstrasza. Jeżeli chcemy powiększyć bazę graczy musimy traktować wszystkich jednakowo, nawet jeżeli dużo piszą a mało rozumieją. Więcej tolerancji białasy ;p

Cytuj
Air tatsu Kena to jest najbardziej przerąbana rzecz w tej grze. Just fucking do it...

W sumie to powoli zaczynam widzieć, czemu w tej japońskiej tier liście Ken był w S, zaraz obok Ryu i Ravena.

Why ken air tatsu so godlike ? W porównaniu np. do ryjowego. No i dlaczego Raven jest taki dobry, też proszę o jakieś argumenty, chciałbym nim grać (lecz nie wychodzi mi to w ogóle).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 15:07:28 wysłana przez ZajmaN »

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1118 dnia: Kwiecień 03, 2012, 16:48:44 »
Wyśle mi ktoś zapro do tego czata sf4pl ?

PSN - zajmanek1000.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1119 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:10:24 »
Why ken air tatsu so godlike ? W porównaniu np. do ryjowego. No i dlaczego Raven jest taki dobry, też proszę o jakieś argumenty, chciałbym nim grać (lecz nie wychodzi mi to w ogóle).
Ryjowe też jest godlike, z tym że Ryu nie ma z tego full combo bez paska (musi zużyć jeden na taga) + nie ma tak zjebanego hitboxa, który praktycznie uniemożliwia anty airowanie tego ciosu. Wczoraj grając z jednym Kenem (btw. Ryu/Ken to zdecydowanie najbardziej scrubowy team w całej grze) próbowałem różnych rzeczy u różnych postaci i jedyne co działało consistently (oprócz supera Rufusa który jest genialny jako AA) to jump back jab Rolento. I nie, 30 dmg za każdym razem to nie jest wystarczająco dużo, żeby zniechęcić Kena do robienia tego. ;] Oczywiście po prostu blokować też nie można, bo Ken zawsze może zrobić zamiast tatsu zwykły jumpin/empty crossup c.lk/whatever. I nie chodzi mi tutaj o sytuacje kiedy Ken robi nam to na wake-upie, bo tutaj to jest legit mixup, z którego w dodatku możemy uciekać rollem. Chodzi mi o sytuacje kiedy dwie postacie stoją w mid range i Ken po prostu just fucking does it, a my mało co możemy na to poradzić.

Jeśli chodzi o Ravena, to ta postać moim zdaniem ma wszystko z wyjątkiem dobrego AA (tutaj niby jest s.mk i s.hk, ale te ciosy nie działają wystarczająco consistent imo) oraz reversali (przy czym i tak Raven w uciekaniu z pressingu nie ma aż tak cięzko jak niektóre inne postacie, ze względu na swój godlike backdash i teleport). A co ma?
1) świetnego fireballa z niezłym recovery, dobrym hitboxem i milionem zastosowań (może nim coverować teleporty, tk'owanie go daje mu forward/backwards momentum, kończenie nim blockstringów zostawia Ravena na przewadze, no i oczywste - zoning i runaway)
2) niekucalnego 3-klatkowego jaba z mega zasięgiem i +4 na bloku. Bez komentarza.
3) pełno różnych mixupów - qcf+lk/mk,  ambiguous j.mk crossup, b+mk,mk/hk, lp shuriken -> teleport, no i do tego dzięki godlike jabowi nawet tick throw/frame trap jest dosyć legit (jak na tą grę ;]).
4) dobry movement.
5) loldamage (ponad 350 meterless z hit-confirma s.lp, s.lp) + ogólnie dobre combosy (c.hp jest świetne do switch cancelowania i sam dobrze robi po tagu)

Przy czym Raven nie jest prostacki manualnie i nie ma jakichś easy-mode footsies (ani też kompletnie nie sra na footsies jak Rufus). Póki co to imo chyba najbardziej dopracowana i kompletna postać w tej grze.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:23:05 »
Gwiazdka xx teleport-  marvel here ? :dansgame:

Czyli w sumie większość tych rzeczy wiedziałem, rozumiem że teleport jest tym głównym reversalem podczas wakeupa ?
 

Cytuj
tk'owanie go daje mu forward/backwards momentum

Czemu mi robi zawsze backwards momentum ? Oczywiście mówię podczas robienia tego za pomocą TK.

Ogólnie zauważyłem mój główny minus- nie umiem jeszcze wykorzystywać practise tak jak w marvelu oraz za chiny nie umiem konwertować hitconfirmów. Nie wiem też zupełnie co robić na niektórych ludzi, niesamowicie mi brakuje advancing guard ;p

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:30:40 »

Przy czym Raven nie jest prostacki manualnie i nie ma jakichś easy-mode footsies (ani też kompletnie nie sra na footsies jak Rufus). Póki co to imo chyba najbardziej dopracowana i kompletna postać w tej grze.

lololo

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:32:44 »
zgadza się Raven jest mocny dlatego zaczynam z nim drugi team :D

tylko, że potrzebuje skilla dlatego w miom pierwszym teamie raczej nie bedzie :P

@Snake

co miałeś na myśli pisząc shuriken? (bo chyba takiego ciosu Kruk nie ma?)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:33:24 »
Temat nieco uprzątnięty, proszę nie kontynuować offtopa.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: STREET FIGHTER x TEKKEN
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:37:22 »
No, na srk ostatnio widziałem jak ludzie płakali że Raven ma lepszego teleporta niż marvel characters. :dansgame:

Momentum zależy od tego w którą stronę robisz tk, jak zrobisz qcf,u/f+P to Raven po rzuceniu poleci sobie jeszcze kawałek do przodu, jak qcf,u/b+P to do tyłu.

Jeśli chodzi o reversale to nie wiem, w biblii piszą że ex qcb+P ma klatki niewdzialności (nie ma tego w FD, ale potem mówią o tym w opisie ciosiu i w overview), ale ja szczerze mówiąc nie miałem żadnych sukcesów w używaniu tego, więc nie wiem na ile to prawda. Oprócz tego jest jeszcze qcf+lk+hk które działa, ale jest strasznie wolne (24 klatki). Więc w sumie najlepszym wyjściem jest teleport, oczywiście pomijając sytuację kiedy jesteśmy w rogu. ;p

No Vipe to, słaby nerdzie, shuriken to jest taka gwiazdka co ją ninjasi rzucają. ;]