Autor Wątek: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )  (Przeczytany 27233 razy)

Wiki_AKA_wmksdm

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn -> Gdynia
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 26, 2015, 22:05:51 »
Wtrącę swoje trzy grosze, bo widzę te żale.
Szkoda że organizuje się te turnieje tylko dla nagród i szkoda że większość tu pisząca tak o tym myśli.
Takie spotkania można organizować corocznie, wierzę że główny organizator komiksofestiwalu jest z tego powodu zadowolony, raz że są osoby chętne zaprezentować coś innego, a dwa to to że inni tam przebywający nie przejdą obojętne, nawet jeśli tylko patrzą.
Osobiście staram się wspierać scenę SF4, a odkąd się tylko pojawiła na komiksach byłem tam rok w roku bo mam po prostu blisko. Rodzina dzień beze mnie wytrzyma a praca też nie ucieknie. W tym roku nic z tego nie będzie bo mojej gry nie ma. Nigdy nie przyjeżdżałem z uwagi na nagrody ale dla tego żeby po prostu być i robić to co lubię, poznać kogoś ciekawego. Ale imo z podobnym myśleniem to oprócz garstki na tym forum nie ma zbyt wielu których jeszcze nie znamy. Gram codziennie endlessy online i wciąż niestety tylko z zagranicą. W PL na PSN w tą grę gra kilka osób których jak sądzę mam na liście, jak się trafi nowy Polak (np jest taki jeden RYU30Poland ale mnie kikuje bo zazwyczaj nic nie ugrywa) to jest święto ale nie odpowiada na MSG. Więc po co się takimi cymbałami przejmować i dla nich organizować cokolwiek, skoro osoby tego pokroju preferują łatwe wygrane i na 100% się tym bardziej na takie eventy nie stawią. Tu rozumiem Mańka i jego niechęć do organizowania dla samego faktu.
Dlatego dochodzę do wniosku że mordobicia nie są dla mas ale dla specyficznej grupy ludzi lubiących współzawodnictwo oraz przyjmują do wiadomości że ciężką pracą i treningiem coś się w końcu ugra,no i nie można się poddawać.
Obecnie tendencja jest taka ze smyranie palcem po tabletotelefonie jest super. To potrafi mój 11 miesięczny syn co potwierdza moje spostrzeżenia że ludzie są na równi w dół jeśli chodzi o elektroniczną formę rozrywki gdzie prym wiedzie Free 2 Playowe gówno, na które i tak w końcu trochę grosza trzeba wysypać. Zrozumiały to osoby tworzące Tekken Revoluton i choćby dlatego uważam że w jakiś sposób spopularyzowały tym ten tytuł i dzięki temu widać większą frekwencję która jak na Polskę jest również mizerna. Ale Tekken to imo specyficzny tytuł który został spopularyzowany głównie przez pirackie wersje na PS ONE i tylko dzięki temu jest główną siłą ciągnącą mordobicia w PL a i nawet na świecie bym powiedział.
W naszym przypadku te turnieje są jedynym rodzajem możliwości spotkania się. Nie ma co myśleć że będzie z nich siano i nie ma co się spodziewać nagród które zrekompensują koszta podróży i inne poniesione na przybycie, ale przez to że większość tak do tego podchodzi to jest jak jest. Jest to swego rodzaju hobby a hobby nigdy nie będzie dochodowe. Szkoda że się taką możliwość spotkania zabiera, ale też rozumiem czemu. W moim mieście i okolicy nie ma osób z którymi pograł bym offline, nawet świeżo nabyty Mortal X u znajomego na ps4 szybko wylądował w sklepie na wymianę bo podejście jego było takie jak pisałem i lepiej pograć w LOLA, Diablo, Wiedźmina którego łatwo przejść ale nie przedstawia żadnej długoterminowej rozrywkowej wartości. Taki Street Fighter trzyma przy sobie tylko zapaleńców z ery 8-bitowej i automatów do gry co widać nawet po światowych turniejach, non stop te same osoby które wcale młode już nie są. Prym wiodą zawody sieciowe ale że mordobicia nie są popularne to nie powoduje zwiększenia frekwencji na offline turniejach tak jak to się ma na LOLU lub podobnych. Evo też zaczynało od mało osobowych turniejów żeby dopiero po kilkunastu latach zaliczyć tysięczną frekwencję a tutaj spodziewać się mamy bóg wie czego po paru latach przy kilkudzisięcio osobowej społeczności w całym kraju.
Szkoda że społeczeństwo jest coraz bardziej roszczeniowe bo przez to uśmierca się praktycznie wszystko.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 28, 2015, 08:34:55 »
Muszę być w Grupie z Dzikim? Jeśli było losowanie i muszę, to spoko, ale jeśli nie muszę, to bardzo proszę o przerzucenie mnie, albo jego gdzie indziej, bo ze sobą, to se gramy często u siebie :)

PS. Jakby był SyF, to byśmy zboostowali frekwencję, ale z GG nie pomożemy, sorki :/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2015, 08:42:47 wysłana przez HiKrush »
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 28, 2015, 17:25:43 »
k**wa, nie wyjde z grupy :-(

Kossak

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Folers
  • Skąd: Warszawa
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 04, 2015, 16:34:13 »
Są juz może wyniki turniejów?
I'm the sensation with a registration!

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 04, 2015, 16:44:11 »
TTT2 podium:
1. Devil
2. Nevan
3. Pychu
--------------
4. Matt
A MOŻE WARTO UWIERZYC?

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 04, 2015, 17:46:05 »
Jakieś obszerniejsze wyniki pls  :plaza:

Wiki_AKA_wmksdm

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Skąd: Olsztyn -> Gdynia
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 04, 2015, 18:30:58 »
Matt przegrał z Nevanem
Pychu przegrał z Devilem
Pychu przegrał z Nevanem
Nevan przegrał z Devilem
Devil nie przegrał

Może być?  :trajhard:

Traitor

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sankiatak
  • Skąd: Wasilków
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 04, 2015, 20:01:43 »
Jak tam Mortal?

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 04, 2015, 20:41:00 »
1. Frizen
2. Taz
3. Thorx

Mnie chyba nie bylo w TOP 10.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 04, 2015, 23:15:53 »
 Niesamowite historie widzę tutaj są pisane. Nikt nie odwołał nagród pieniężnych z Guilty Geara więc nie wiem skąd ta informacja. Wstyd ? jaki wstyd ? I w ogóle dlaczego ma nam być wstyd za to że zorganizowaliśmy turniej, który się odbył, który jak sami gracze mówili miał dobry klimat i wszystko poszło jak należy. Skoro tak bardzo nawiązujesz do turniejów "Pro" to powinieneś wiedzieć że nagrody pieniężne są przekazywane przelewem na konto. Dlatego też poprosiłem Hiryu aby zebrał mi dane osób z top 3 wraz z numerami kont bym mógł te dane wysłać gdzie trzeba i gdy tylko wszystko zostanie sfinalizowane to panowie dostaną swoje nagrody. Przekazy pieniężne na nagrody od sponsorów są przekazywane czasami po evencie a nie przed gdyż wszystko zależy od budżetu i płynności finansowej oraz od rodzaju sporządzonej umowy, dzięki której to wszystko może być zrealizowane. Kwestia "wejściówek" - bilety na MFKiG są odrębnym elementem , niepowiązanym ze strefami turniejowymi i nie ma mowy by te pieniądze mogły być dane na nagrody. Poza tym udział w turniejach był darmowy. Każdy zawodnik nie jedzie bez pieniędzy na turniej, zwłaszcza jeśli jest to turniej za granicą. Zawsze musi brać pod uwagę fakt że nie wygra turnieju i będzie musiał za coś wrócić do domu. Jeżeli oczekujesz odpowiedzi na pytanie kto był sponsorem turnieju to od razu Ci odpowiem że takiej informacji nie udzielamy i dobrze powinieneś wiedzieć dlaczego. Pula pieniężna jest dzielona przez organizatora turnieju a nie przez sponsora który te pieniądze daje, chyba że trafia się sponsor który stawia warunek że wesprze konkretny turniej i tylko ten. Myślę że odpowiedziałem Ci konkretnie na twoje pytania i zarzuty. Jeżeli dokładnie zapoznałeś się z informacjami dotyczącymi nagród w turniejach powinieneś wiedzieć że nagrody pieniężne z turnieju Guilty Gear nie zostały wycofane i nie było żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Co do listy sponsorów była ona ujawniona na filmiku promującym wydarzenie oraz pokazywana na streamie. Chciałbym zaznaczyć że osobiście rozmawiałem z graczem OverkilL oraz z Hiryu i wyjaśniłem im jak przedstawia się sprawa nagród pieniężnych, zaś sami zainteresowani nie mieli żadnych obiekcji co do sposobu rozliczenia.
W momencie gdy rozpowszechniasz nieprawdziwe informacje na temat wydarzenia, w którym nawet nie brałeś udziału, działasz na niekorzyść wizerunku Turniejów organizowanych na terenie całej Polski, a dezinformacja potencjalnych graczy niesie ze sobą konsekwencję pogorszenia ich frekwencji.

Czy jest nam wstyd? Tak. Jest nam wstyd za osoby, które swoim brakiem rozeznania w temacie i czerpaniem informacji z 'trzeciej ręki' oficjalnie oskarżają nas o w/w aspekty organizacji, a tym bardziej boli nas fakt, iż postanowiłeś oczernić nas nie podejmując nawet jakichkolwiek kroków aby skonfrontować swoje informacje z osobami odpowiedzialnymi za organizacje całego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to rozwiało Twoje wszelkie wątpliwości. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.

Mariusz "Manieq" Dziarmaga oraz Bartłomiej 'Bart' Jakubczyk

Never give up no matter how bleak your situation is.

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 05, 2015, 00:10:31 »
1. Frizen
2. Taz
3. Thorx

Mnie chyba nie bylo w TOP 10.

Zaczniesz być jak nauczysz się karać :D Ja zaczynam grać na poważnie Kung Lao :D

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 05, 2015, 12:31:47 »
Dziekuję! Dziękuję za wspaniały event, ogrom pracy włożony przez Mariusza, Bartka i całą organizację. Dziękuję również wszystkim uczestnikom za wolę walki oraz poziom który reprezentowali, dzięki wam chce się żyć i chce się grać!  Ciesze się że znowu spotkaliśmy się w tak licznym i serdecznym gronie. 
Każdy, czy to organizator, uczestnik czy też stream monster, przyczynił się do rozwoju naszego FGC.
Do zobaczenia na następnym evencie!

Na koniec mała prywata: Moonspell, dziękuję za wspólną grę i rozmowę, to była cenna lekcja :)

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 05, 2015, 12:49:47 »
Chcialbym podziekowac wszystkim odpowiedzialnym za zorganizowanie mega fajnego eventu :) Szkoda tylko ze tak duzo osob zapisanych wczesniej na tekkena nie przyjechało, co doprowadzilo do absurdalnych sytuacji typu 4 osoby wychodzą z grupy ale na 7 zapisanych pojawily sie 3... Jednak poza tym obylo sie bez wiekszych niespodzianek. After byl 10/10  :rejwy: do zobaczenia za rok !
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Bati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ludzka dzida
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bati_KING
  • Skąd: Bytom
Odp: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 05, 2015, 15:38:19 »
Manieq, jest szansa na upload tekkenowych walk z niedzieli, na YT? Nie mogłem oglądać streama, a na hitbox.tv widzę że się streamy nie zapisują ;(
Flamingo KUR*A