Autor Wątek: Turnieje z cyklu Fight Day  (Przeczytany 8590 razy)

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 04, 2010, 13:41:55 »
Potwierdzam, Szejker ma doświadczenie w robieniu turniejów. Oczywiście jeżeli będziesz chciał coś zrobić we Wrocławiu wal śmiało do mnie ;) Z Cd-Projectem był bym ostrożny, tez z nimi współpracowaliśmy i w póxniejszym okresie już nie było tak różowo.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 04, 2010, 14:29:35 »
170 osob na PES-ie w polsce jest w miare zrozumiale biorac pod uwage (nieuzasadniona) popularnosc pilki noznej w polsce. Jesli byloby te kolo 70 osob jak na AoT to moznaby mowic o pewnym sukcesie. Osobiscie zycze powodzenia i mam wielka nadzieje ze juz w krotce pojawi sie pierwsza zapowiedz turnieju z pod znaku Fight Day ;D.

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 04, 2010, 18:24:28 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Otóż zamierzam zorganizować cykl 6 turniejów w Polsce pod hasłem Fight Day na którym odbędą się rozgrywki w trzy gry: Tekken 6 ; Street Fighter IV i Soul Calibur. Na początku ma to być 6 turniejów w 6 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice i Białystok) wpisowe na taki turniej wynosić będzie 25zł (dużo to czy mało?), oczywiście będę się starał o jak najlepsze nagrody dla pierwszej trójki każdej z gier. Z czasem mam nadzieję, że będzie na tyle duże zainteresowanie aby stworzyć nieoficjalną ligę konsolowych bijatyk w Polsce, a także powiększyć liczbę miast turniejowych do 10.

Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat. Czy bylibyście zainteresowani tego rodzaju przedsięwzięciem?

Od razu uprzedzam, że dopiero wkraczam w realia tej sceny więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.
Szejker


Zajebiaszcza opcja  mam nadzieje SZEJKER że ci się uda i w końcu Polska będzie miała swoją lige w t6 sc2 sf4 bo takie już powinny być oddawna powodzonka jakby co jeśli chodzi o Wrocław to też moge pomóc  ;D ;D ;D

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:18:07 »
Projekt serii turów to całkiem fajna mrzonka.
Niestety ale w Polsce jak na razie nie ma to sensu. Ostatnio przemyślałem całą sprawę i doszedłem do wniosku że więcej niż 50 osób nie pojawi się na każdym z turów. Co z tego że to liga i cała seria etc.!? Nie ma w tym kraju aż tylu osób grających.
Jeśli chodzi o reklamę to nie jestem w stanie się zgodzić (chyba z Komandosem) że to jej brak powoduje, taką a nie inną ilość uczestników. Przed AOT (tak wpisowe było rzędu 40zł) w całej Łodzi wisiały plakaty, w jednej z naszych gazet ukazały się 2 artykuły reklamujące ten tur, a na dodatek przez 2/3 tygodnie trąbili o tym w Esce i EsceRock.
Sponsorów (stricte materialnych) można by zliczyć na palcach jednej ręki. Gdyby nie uprzejmość i zaangażowanie właściciela lokalu w którym tur miał miejsce, to nigdy nie udało by się nam znaleźć lepszej miejscówki. Bez ściemniania można powiedzieć że nic nie zyskał na tym turze poza drobną reklamą.
Podejrzewam a wręcz obiło mi się o uszy że cenega wymaga min. 150 uczestników zapisanych żeby w to weszli - zaznaczam że nie jest to pewna informacja.
Jeżeli chodzi o wymienione miasta to dla czego do ku*wy nędzy nie ma tam Łodzi? Sam środek polski, wszystko gotowe pod kolejne turnieje czyt. sponsorzy, reklama, miejsce, ludzie i chyba mogę powiedzieć że jakaś tam renoma.
Biorąc pod uwagę kwestie finansową, mogę powiedzieć tylko tyle że tury mordoklepek się nie zwracają. Nie mamy sceny wielkości CS'a, Quaka czy chociażby Warsow xD Jedyna rzecz która skłania ludzi do otworzenia własnych portfeli to reklama.
A że wielu nas nie ma to reklama nie będzie udana. Dla tego proponował bym podpiąć pod to właśnie PES'a i/lub jakąś grę PC'tową. Turniej od graczy dla graczy nie musi być łączony z innymi bo nie musi się zwrócić z nawiązką, jedyne co to ważne żeby na nim nie stracić.
Szczerze nie widzę wożenia 20x PS3 i 20xTV samochodem dostawczym po całej polsce - więcej za to zapłacisz niż będzie z wpisowego. Miało by to sens gdyby każdy z tych turów był min. w 1/3 tak duży jak chociażby Devastation lub Evolution.
A żeby tak było, to trzeba by ściągnąć ludzi z zagranicy, co jak wiemy kiepsko wychodzi. Nie zapominajmy że żyjemy w Europie, a na dodatek w kraju 3ciego świata. Więc jeśli we Frankfurcie, Koreańczycy spali na stercie gazet za jakimiś pudełkami to nie liczmy na to że ktokolwiek lepiej spojrzy na turniej w Polsce.
Dla tego chciałbym wiedzieć czy masz zamiar starać się o graczy z za granicy i jak chciałbyś nas wszystkich ugościć.
Czy tury miały by mieć miejsce w szkołach, pubach czy może hotelach?
Przy organizacji AOT na pierwszym miejscu była miejscówka i reklama a dopiero po nich nagrody.
Nie chcę cię zniechęcać i zdaję sobie sprawę że w organizacji turów masz już doświadczenie ale nierealne wydaje mi się zrobienie takiej, powiedzmy ligi i wyjście z tym na 0.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 17:23:11 wysłana przez JuniOr_TLT »

Snake

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2010, 22:07:20 »
Jeżeli chodzi o wymienione miasta to dla czego do ku*wy nędzy nie ma tam Łodzi? Sam środek polski, wszystko gotowe pod kolejne turnieje czyt. sponsorzy, reklama, miejsce, ludzie i chyba mogę powiedzieć że jakaś tam renoma.
Może dlatego że już są tam ludzie chętni do organizowania turniejów, za to nie ma takich w innych wymienionych miastach ;]

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 07, 2010, 00:21:34 »
Ale im więcej tym lepiej :P

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 08, 2010, 22:15:15 »
Nie wziąłem Łodzi po uwagę tylko dlatego, że jeden z turniejów odbędzie się w Warszawie. Chociaż jeśli nie uda mi się znaleźć tam odpowiedniego lokalu to na pewno będę chciał przenieść go do Łodzi. Tak jak napisałem wcześniej na razie turnieje z pod znaku Fight Day będą organizowane co dwa miesiące, jeśli zaś liczba chętnych będzie oscylowała w granicach 150 to wtedy wejdzie w tryb comiesięczny.

Rozumiem, że AOT był imprezą, której głównym produktem był Tekken. Właśnie. Dlatego w koncepcji Fight Day nie ma tylko jednej gry, a trzy. Jeśli ktoś nie lubi Tekkena to przyjdzie dla Street Fightera itd. Koncepcja Ligi jest na razie pomysłem bardziej na przyszłość gdyż nie znam jeszcze stałej ilości uczestników. Dlatego pierwszy sezon na pewno ligą się nie stanie.

Dzięki też za info odnośnie Cenegi, czy to znaczy, że kontaktowałeś się z nimi w tej sprawie?
Na tą chwilę wolałbym się skupić na pozyskaniu uczestników wśród krajan niż obcokrajowców. Jeśli zaś chodzi o nocleg to przy organizacji turów w PESa, nigdy nie był on zapewniany jako darmowy przez organizatora. Jest oczywiście info o miejscach noclegowych itp. ale tak jak wspominałem, nie wiem jeszcze ile osób zechce przyjeżdżać na ten cykl z poza miasta turniejowego.

Na razie jestem dobrej myśli i wolę być optymistą niż real, lub co gorsza pesymistą.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2010, 18:15:18 »
Pisząc "ugościsz" miałem na myśli miejsce w jakim odbywał się będzie turniej. Zawsze ludzie sami sobie załatwiają nocleg. Oczywiście da się dogadać z ludźmi, tak żeby dla np 30 osób taniej wynająć pokoje w akademiku.
Część graczy tekkenowych gra też w SF ale nie zmienia to faktu że jest nas mało :P
I nie jestem pesymistą ^^ mam nadzieję że uda się to wszystko. Jak będziesz potrzebował jakiejkolwiek pomocy to pisz.