Autor Wątek: Turnieje z cyklu Fight Day  (Przeczytany 8589 razy)

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Turnieje z cyklu Fight Day
« dnia: Sierpień 03, 2010, 10:20:03 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Otóż zamierzam zorganizować cykl 6 turniejów w Polsce pod hasłem Fight Day na którym odbędą się rozgrywki w trzy gry: Tekken 6 ; Street Fighter IV i Soul Calibur. Na początku ma to być 6 turniejów w 6 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice i Białystok) wpisowe na taki turniej wynosić będzie 25zł (dużo to czy mało?), oczywiście będę się starał o jak najlepsze nagrody dla pierwszej trójki każdej z gier. Z czasem mam nadzieję, że będzie na tyle duże zainteresowanie aby stworzyć nieoficjalną ligę konsolowych bijatyk w Polsce, a także powiększyć liczbę miast turniejowych do 10.

Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat. Czy bylibyście zainteresowani tego rodzaju przedsięwzięciem?

Od razu uprzedzam, że dopiero wkraczam w realia tej sceny więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.
Szejker


Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:23:45 »
Czy bylibyście zainteresowani tego rodzaju przedsięwzięciem?
Ma się rozumieć :)

Pytaj śmiało.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:37:47 »
To ja zapytam, jak to widzisz ze strony technicznej bo już o takich planach dyskutujemy tutaj na forum i z chęcią chciałbym przeczytać jak widzisz całość, jak ma to przebiegać, kto ma w tym uczestniczyć, kto będzie koordynatorem tego, jakimi środkami dysponujesz itp. Taki biznes plan :P

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:41:19 »
Jeżeli chodzi o same gry to tutaj stałym bywalcem będzie prawdopodobnie Tekken, po roku trwania cyklu chciałbym jednak aby wybór gier należał do uczestników. Oczywiście systemem pucharowym byłaby drabinka przegranych, która jak mniemam najlepiej się sprawdza w tego rodzaju grach. Sam finał każdej z gier byłby wyświetlany na projektorze, aby nadać mu rangi :)

Liczba konsol do gry wyniesie 20 szt. więc myślę, że w przypadku 100-150 osób powinno w zupełności wystarczyć. Macie może jakieś uwagi wynikające z doświadczenie z turniejowych wojaży?

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:43:41 »
OK skąd będziesz pozyskiwać sprzęt w danych miastach? 20 konsol w sensie u Ciebie w Białymstoku? co z TV? Czy masz już na te działania jakiś sponsorów kogoś kto może znacząco wspomóc czy mówimy o budowaniu tego od totalnych podstaw?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:44:04 »
Na 100 osób nie ma co liczyć tak przy okazji...

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:46:35 »
Kris zaraz spróbuję odpowiedzieć Ci na to pytanie :)

Sprzęt którymi będę dysponował:
20 - PS3
20- Monitor 21,5 z HDMI

Strona logistyczna:
Dowóz sprzętu samochodem dostawczym.

Brak ograniczonej liczby uczestników, koordynacją zajmie się firma, którą mam zamiar założyć we wrześniu (na razie walczę o dotację). Oczywiście mam nadzieję, że posłużycie mi nieco radą jeśli chodzi o organizację turniejów bijatyk. Jak na razie organizowałem tylko tury gry Pro Evolution Soccer w Białymstoku.

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:48:06 »
Na 100 osób nie ma co liczyć tak przy okazji...
Myślisz, że nawet przy dobrym nagłośnieniu imprezy i atrakcyjnych nagrodach rzeczowych nie znajdzie się stu chętnych?

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:50:17 »
OK to już jakieś dane. Kolejna kwestia, co z innymi miastami ? Tam kto będzie załatwiać sprzęt? Czy zamierzasz dostarczać swój?

Moim zdaniem można tą Twoja opcję podpiąć pod projekt o którym dyskutowaliśmy tutaj i wtedy martwiłbyś się o Białystok a ludzie z innych miast o swoje podwórka. Całość oczywiście wspomaga siebie i działa dla ogółu.

Na 100 osób nie ma co liczyć tak przy okazji...
Myślisz, że nawet przy dobrym nagłośnieniu imprezy i atrakcyjnych nagrodach rzeczowych nie znajdzie się stu chętnych?

Napiszę tak, u nas na turnieju będzie finał na około 50 calowym TV, opcja rzutnika o ile wyrobię się czasowo, do tego relacja w lokalnej TV i jakieś nagrody i max spodziewam się z 50 osób.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:52:01 »
Na początku na pewno nie. Na Art of Tekken mimo dużych nagród rzeczowych (jak na bijatyki) pojawiło się nieco ponad 70 uczestników, w tyl zaledwie dwie osoby z zagranicy. W ciągu ostatnich kilku lat (w zasadzie odkąd gram, czyli od połowy 2004 roku) chyba żaden turniej poza tymi oficjalnymi, organizowanymi przez Sony, nie przyciągnął takiej liczby graczy.


A co do telewizorów, to one muszą być sprawdzone pod względem opóźnienia.

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:52:33 »
Wszystkimi miastami mam zamiar zająć się osobiście wraz z dwoma pracownikami. Począwszy od strony marketingowej i logistycznej, a na samym prowadzeniu imprezy kończąc.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:54:28 »
Wszystkimi miastami mam zamiar zająć się osobiście wraz z dwoma pracownikami. Począwszy od strony marketingowej i logistycznej, a na samym prowadzeniu imprezy kończąc.

To w takim razie proponowałbym współdziałać bo my w ramach działania naszego serwisu www.level99.pl chcemy również podjąć działania mające na rozwoju scenę bijatyk i zaczynamy 28 sierpnia pierwszym poznańskim turniejem.

Szejker

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:56:44 »
Jeśli chodzi o monitory to czy czas reakcji - 5ms będzie wystarczający?

Czytałem o tym art of tekken tyle, że wpisowe było tam bodajże w Euro lub oscylowało na poziomie 40zł (poprawcie jeśli się mylę). Co do turniejów organizowanych przez Sony to nie miałem przyjemności być na takiej imprezie.
Dodatkowym atutem tego przedsięwzięcia będzie możliwość uczestnictwa w 3 rodzajach gier co w porównaniu do ceny wstępu 25zł jest moim zdaniem atrakcyjne.

Slide

  • Gość
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:59:13 »
Na początku na pewno nie. Na Art of Tekken mimo dużych nagród rzeczowych (jak na bijatyki) pojawiło się nieco ponad 70 uczestników, w tyl zaledwie dwie osoby z zagranicy. W ciągu ostatnich kilku lat (w zasadzie odkąd gram, czyli od połowy 2004 roku) chyba żaden turniej poza tymi oficjalnymi, organizowanymi przez Sony, nie przyciągnął takiej liczby graczy.


A co do telewizorów, to one muszą być sprawdzone pod względem opóźnienia.

Na reVolution w 2005 roku który organizowałem pojawiło się ok. 110 osób przez 3 dni imprezy.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Turnieje z cyklu Fight Day
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:01:01 »
Aż tyle? Wow, nie wiedziałem.

Jeśli chodzi o monitory to czy czas reakcji - 5ms będzie wystarczający?
Lag lagowi nierówny niestety, więc ta informacja nie jest wystarczająca, bo czas reakcji to co innego.
Jaki to producent i model?


Na razie to wszystko wygląda bardzo różowo. Kto wie, może aż za bardzo ;)