Autor Wątek: "Polska Scena 2d/3d" - level up?  (Przeczytany 6410 razy)

cieslak

  • Gość
"Polska Scena 2d/3d" - level up?
« dnia: Lipiec 04, 2010, 19:22:11 »
Witam.
Na temat naszej sceny można rozmawiać godzinami, wiadomo dokładnie, jak ona wygląda. Mamy sporo zaległości do takich jak amerykańska czy francuska. Jednakże byłoby fajnie troszkę do nich podbiec. Nie mówię tutaj o osiągnięciu takiego samego poziomu, bo to prawie niemożliwe, ale jeśli wykażemy się zaangażowaniem w jej rozwój, to najbliższe lata powinny być bardzo ciekawe. Wiem, wiem, na pewno myślicie sobie teraz: "Ale jak mamy to osiągnąć?". Cóż, jak wszyscy wiecie, od czasu do czasu robię Bursę czy jakiś inny zlot/turniej, dlatego chciałbym pójść na początku w tym kierunku. Mam jedną konkretną wizję tego projektu oraz jedną taką, która będzie głównie opierać się na Włocku, ale skoncentrujmy się teraz na tej pierwszej, a o drugiej napiszę później, pod koniec posta. :)

Moja wizja może będzie wydawać się wam nieco szalona na początku, lecz jeśli spojrzycie na nią z tej pozytywnej strony, to zauważycie, że będzie wesoło, jeśli się uda. Wystarczy tylko troszkę się zaangażować, a wszystko powinno się udać. nie wiem dokładnie, w jakich miastach mamy spore skupienie graczy, obojętnie w jaką grę, ale co powiecie na to, by porobić turnieje w różnych miastach, mowa tutaj o Włocławku, Poznaniu, Warszawie, nie znam innych miast, może Gdańsk/Gdynia, Katowice jeszcze, nie wiem, kto tam mieszka. Wszystkie miałyby jeden cel - zebrać jak najwięcej kasy na główny turniej, gdzie będą nagrody i na który będzie można zaprosić kogoś z innego państwa. Nie mówię tutaj od razu, by wpisowe wynosiły 50 złoty, bo jak wiadomo, mało kto będzie chciał taką sumę zapłacić. Wpisowe przeważnie nie wynoszą więcej niż 20 zeta, więc jeśli będzie ono wynosiło 35 zeta, a te 15 złoty od każdej osoby pójdzie na nagrody na główny turniej, to myślę, że po kilku mini turniejach uzbiera się niezła sumka. Oczywiście wjazd na główny turniej byłby nieco droższy, mówię tutaj już o takich sumach jak 30-50 złoty, bo byłoby fajnie, gdyby były konkrety za miejsca na podium.

Trzeba również wspomnieć o grach, w których będziemy grać. Chciałbym, by było ich jak najwięcej, dlatego postaram się przy każdym tytule podać powód i prosiłbym was, byście owe podali na "tak" oraz "nie" w swoich wypowiedziach.

Tekken - tutaj chyba sprawa jasna. Gra w to sporo osób w całej Europie. Mamy sporo dobrych graczy w Polsce, którzy znają obcokrajowców i mogą ich zaprosić.

Super Street Fighter 4 - nasza scena się rozwija, mamy sporawo graczy, krill nas teraz reprezentował i sporawo osób gra w Europie.

Guilty Gear - w Polsce jest nas kilkunastu, lecz to nie jest główny powód. Włocławek trzyma poziom Europy i znamy sporawo osób z innych państw (Szwecja, Francja, Rosja, Niemcy, Finlandia, Norwegia), którzy wiedzą, na co nas stać i z chęcią do nas przyjadą.

Soul Calibur - tutaj nic nie wiem. Proszę was o pomoc.

Nowy The King of Fighters - gra zapowiada się konkretnie, więc można zrobić tura również w ową grę.

Blaz Blue - jak wyżej. Sporawo osób również pogrywa sobie w to. Z tego, co wiem, to w Niemczech i Szwecji jest sporawo graczy.

Jakieś inne propozycje?

Oczywiście do zrealizowania owego projektu potrzeba sporawego zaangażowania, ale jestem dobrej myśli. We Włocku zajmę się wszystkim z Ryu, we Warszawie liczę na Di i krilla, we Poznaniu na Krisa i Slida, Gdynia/Gdańska - Snejku? Apolon? Myślałem również o Katowicach, Zabrzu i Gliwicach, ale nie wiem, kto tam mieszka. To pierwszy, ten konkretniejszy pomysł, a teraz ten drugi.

Jestem w stanie odwalić tyle zlotów/turniejów we Włocku, ile będzie potrzeba. Salę mamy bez problemu. Można zrobić ze sześć mini turniejów, co dwa miesiąca, uzbierać kasę, a potem walnąć jeden główny. Dla mnie żaden problem, ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Czy będziecie aż tyle razy chętni do pojawienia się we Włocławku. Wiem, że każdy wyjazd wiąże się z kosztami, dlatego najpierw wysunąłem propozycję różnych miast, ale jeśli się wam ona nie spodoba, to jestem gotowy do zrobienia wszystkiego we Włocku, tylko muszę poznać wasze zdanie oraz będę potrzebował waszego zaangażowania.

Co wy na to?

PS. Może i mnie pogięło, że wychodzę z taką inicjatywą, lecz efekt końcowy, jeśli nam się uda, wyjdzie nam na dobre. :)

Kaczka

  • [Zachodniopomorskie]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Play Hard Go Pro :]
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Kaczilla
  • Skąd: Gryfice
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:04:46 »
Moze w Szczecinie by dalo sie cos kombinowac. Duzo wiary w tekkena pyka, sf napewno garstka i w soula. Reszta to juz nie ma szans. Musialbym pogadac z Tasem i SubTagiem na ten temat.
Pomysl dobry w koncu trzeba ruszyc dupe i cos dzialac bo inaczej bedzie lipa :(.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 21:07:42 wysłana przez Kaczilla »

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:17:26 »
Nie ma szans na level-up jeżeli główną platformą jest online , offline musi zastąpić online a większość z nas codziennie gra online tak więc trzeba grać codziennie offline co jest niemożliwe na dzień dzisiejszy ponieważ jesteśmy porozrzucani po całej Polsce w niektórych miastach jest nas więcej a w niektórych mniej , najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby salon Arcade ale to jest też praktycznie impossible bo : w jakim mieście? , koszty.

(cały powyższy post jest na podstawie SSF4 , nie mam pojęcia jak jest z innymi grami)

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2010, 21:53:48 »
Jakiś czas temu planowałem coś podobnego tylko z tekkenem ale gdzieś przespałem ten pomysł.
Łódź - to miasto też dopisz.
Wydaje mi się że złym pomysłem jest robić kilka małych turów i jeden duży z pulą i wolnym wejściem.
Znając się na polityce znajdzie się taka grupka dobrych graczy którzy uznają że nie ma sensu startować w pośrednich turach, bo wystarczy wpaść na główny i zgarnąć nagrodę.
Żeby temu zapobiec można zrobić wolne wejście do DE na głównym evencie, dla top 3 z każdego mini turu. To może zachęcić niektórych do wzięcia udziału w małym lokalnym turnieju.
Pomysł ten wziąłem ze sceny q3 gdzie na każdym większym turnieju przyjezdni omijali (jeśli chcieli) fazę grupową.

cieslak

  • Gość
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:00:32 »
Szczecin i Łódź brzmią spoko. Dobre rejony Polski.

Kaczilla, pogadaj z nimi i napisz, czy dałoby tam u was znaleźć jakąś salę. Wiesz, to, że nie grają tam u ciebie w nic innego, to nie problem, bo zapewne przyjechaliby tacy, co by chcieli zagrać w inne gierki. :)

Junior, niezły pomysł z tymi grupami. Nie pomyślałem o tym, że niektórzy by nie przyjechali. Ale teraz już jest good idea na to.

madd, może i mówisz dobrze, ale czym więcej turów, tym wiecej grania offline. :)

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:04:56 »
Myślę że śmiało Wrocław weźmie w tym udział . Tak się złożyło że pod koniec miesiąca będzie u nas turniej w SSF4 i jeżeli będzie zainteresowanie to na pewno będą kolejne edycje . Co do samego turnieju to szersze info wkrótce .

Kaczka

  • [Zachodniopomorskie]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Play Hard Go Pro :]
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Kaczilla
  • Skąd: Gryfice
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:24:02 »
Ja mówiłem tylko o sytuacji w zachodniopomorskim. Nie wątpię ze znalazła by się wiara chętna przyjechać pograć w inne bitki. W poniedziałek mamy wędzenie offline to w środę dam odpowiedz.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:48:00 »
Żeby nie było że nie umiemy organizować turów ^^ :
http://www.facebook.com/album.php?id=100000262453646&aid=14534

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:37:47 »
Nie ma co sie ludzic - jedynymi bijatykami, w ktore obecna chwila warto "inwestowac" sa Super Street Fighter oraz Tekken. Zainteresowanie nimi u nas jest oczywiscie nieporownywalnie mniejsze niz na zachodzie oraz wschodzie, ale z drugiej strony na naszej rodzimej scenie pozostale bijatyki sa marginesem dla tych dwoch tytulow.

Czeste Bursy? Jestem jak najbardziej za.
Turnieje w roznych miastach? Rowniez.

Jak to by bylo z turniejami w Warszawie... jedyne, co mi w tej chwili przychodzi do glowy, to Arena badz A2 (rowniez blisko Centrum). Miejsca co prawda duzo nie ma, ale lepsze to niz nic. Na zalatwianie innej miejscowki niestety nie mam czasu :( Moglibysmy to zrobic u nas w formie ranbatow - najpierw wpisowe (powiedzmy 50 zl na miesiac, w trakcie ktorego zostana rozegrane 4 turnieje; ewentualnie SF na zmiane z Tekkenem co tydzien, 30 zl na miesiac).

cieslak

  • Gość
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:18:38 »
Di, ale mi nie chodzi o ranbaty w jednym mieście, bo to nic nie pomoże. Również dobrze moglibyśmy wpaść do krilla na chatę. Chodzi o to, by ludzie mieli opcję wyjazdu. Co do innych bijatyk, dokładnie, Tekken i SSF4 biją wszystko, ale wiedz, że jak wyjdzie nowe GG i KOF, to sporo osób zacznie grać. Będzie również opcja online, więc poziom wzrośnie. A jeśli chodzi o Arenę,  mi tam się podobało, ale chyba nie widzę tam opcji grania przez dwa dni, bo gdzie spać? Chciałbym właśnie zaznaczyć, żeby te tury były przynajmniej dwudniowe, bo inaczej nie opłaca się jechać gdzieś na jeden dzień. Jak mówiłem wcześniej, jeśli nie znajdzie się sporo miast, przynajmniej 6, gdzie będzie owa opcja, to słabo to widzę i jedyna opcja, to chyba częste przyjazdy do Włocka, bo ja nie mam problemu z salą.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:21:40 »
Na wiekszosci dwudniowych turniejow nie masz mozliwosci noclegu.

Poza tym napisalem o tym, co jestem w stanie zrobic :)

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2010, 19:00:41 »
Myślę że śmiało Wrocław weźmie w tym udział . Tak się złożyło że pod koniec miesiąca będzie u nas turniej w SSF4 i jeżeli będzie zainteresowanie to na pewno będą kolejne edycje . Co do samego turnieju to szersze info wkrótce .

Jak coś będzie to daj znać koniecznie  :)

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2010, 21:47:05 »
Ja mogę spróbować nakręcić miejscówkę z noclegiem w Łodzi ale bez burdellu panowie wiadomo ^^
Di jak oceniasz to miejsce gdzie kimaliście w trakcie AOT?
A ci którzy byli tam na turnieju SF4 w Łodzi, niech też się wypowiedzą.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2010, 22:03:00 »
Di jak oceniasz to miejsce gdzie kimaliście w trakcie AOT?
9/10
Brakowalo tylko opcji legalnego jedzenia/picia na miejscu :)

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: "Polska Scena 2d/3d" - level up?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2010, 23:19:51 »
Brawo panowie. Oby wypaliło.
Rozumiem, że oprowadzenie po mieście jest wliczone w cenę :).