Autor Wątek: "Oficjalny" turniejowy regulamin?  (Przeczytany 24445 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:29:07 »
ad. 1) Ta zasada bardzo często obowiązuje na zagranicznych turniejach. Tak było np. jak byłem we Francji. Z kolei Ryan w Łodzi dziwił się, że np. Tokis nie wiedział o tej zasadzie.

ad. 2) A jak to inaczej liczyć? 9:6 > 8:5 po prostu :)

ad. 3) Zapomniałem napisać o baterii.

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:12:03 »
Ad.1) W Polsce do tej pory ta zasada nigdy nie była wymieniana ani praktykowana.
Moim zdaniem, nie ma sensu kogoś ograniczać. Dlaczego ktoś za to, że był gorszy w poprzedniej walce i ją przegrał ma mieć dodatkowe fory? Jeżeli ktoś nie potrafi "nadążyć" za przeciwnikiem i sobie nie radzi to nie zasługuje na wygraną.
Jestem ciekaw opinii innych osób, może ktoś jeszcze zechciałby się wypowiedzieć?

Ad.2) Chciałem tylko uściślić, że pierwszej kolejności liczy się ilość wygranych pojedynków (czyli z iloma graczami się wygrało). Bilans, a właściwie liczba przegranych, miałaby zastosowanie gdy liczba wygranych pojedynków byłaby identyczna u dwóch graczy.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 01:50:30 wysłana przez Rafimaru »

Snake

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:35:39 »
Zgadzam się z Rafim, ta zasada jest jak dla mnie bezsensowna. No, ale brak zakazu bindowania przycisków też jest głupi a się go praktykuje. Wiadomo że chodzi tutaj o counter-pickowanie, ale pamiętajmy że psychologiczna walka rozpoczyna sie już na ekranie wyboru postaci - czemu to odbierać? 8)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:37:14 »
Ad.1) W Polsce do tej pory ta zasada nigdy nie była wymieniana ani praktykowana.
Moim zdaniem, nie ma sensu kogoś ograniczać. Dlaczego ktoś za to, że był gorszy w poprzedniej walce i ją przegrał ma mieć dodatkowe fory? Jeżeli ktoś nie potrafi "nadążyć" za przeciwnikiem i sobie nie radzi to nie zasługuje na wygraną.?

Zgadzam się w 1000000%. Tylko że jeśli przyjedzie ktoś z zagranicy i przegra przez to że ktoś zmienił postać po wygranej, to zjedzie całą polską scenę na TZ, bo przecież reszta Europy zawsze wie lepiej. No i znów będą mówić że niegościnnie ich przyjeliśmy. ???

Snake

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2010, 23:50:05 »
To tak się gra na całym świecie? No dobra, to ja jestem jednak za ;) 

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2010, 00:13:31 »
Spokojnie, zastanów się dwa razy. Może zaraz będziesz przeciw;].
Ad.1) W Polsce do tej pory ta zasada nigdy nie była wymieniana ani praktykowana.
Moim zdaniem, nie ma sensu kogoś ograniczać. Dlaczego ktoś za to, że był gorszy w poprzedniej walce i ją przegrał ma mieć dodatkowe fory? Jeżeli ktoś nie potrafi "nadążyć" za przeciwnikiem i sobie nie radzi to nie zasługuje na wygraną.
Nawet jeżeli ten ktoś jest lepszy;]?

W sumie to śmieszna ta zasada. Ciężko mi powiedzieć czy za czy przeciw. Chociaż rzadko się spotyka kogoś kto na turnieju zmienia postać po wygranej walce.

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2010, 00:26:49 »
To tak się gra na całym świecie? No dobra, to ja jestem jednak za ;)
To, że na pewnej części europejskich turniejów coś obowiązuje, to nie wydaje mi się aby było to wystarczającym powodem, by wprowadzać coś takiego u siebie. Zresztą, zagraniczni gracze i tak nas olewają.

@Cheese
A czym zmierzyć kto jest lepszy?
Niech każdy gra czym chce i wówczas wygra lepszy.

Dodam jeszcze, tak na koniec, że turniej to nie jest miejsce by liczyć na jakieś ułatwienia czy fory od przeciwnika, LoL.  Dajesz sobie radę albo nie. Jak dla mnie, powoływanie się na tą regułę wydałoby się... żałosne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 01:52:58 wysłana przez Rafimaru »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2010, 01:59:15 »
Lepszy jest ten kto jest lepszy a nie ten kto wygra pierwszą walkę czy nawet dwie. To tak jak z rzutem monetą. To że w pierwszych 2 rzutach wypadła reszka nie oznacza tego że jest większe prawdopodobieństwo wylosowania reszki.
Jeżeli ktoś ze mną wygra 2 pierwsze walki nie mogę powiedzieć że jest ode mnie lepszy chyba że sam to widzę bo jest wyraźna różnica poziomów. Tak samo działa to w drugą stronę.
Wiele razy na normalnym graniu pierwsze walki dostawałem strasznie, a kiedy już się przyzwyczaiłem to się nadrabiało i wyrównywało.
Też pamiętam swój pierwszy, nie licząc hot dogowych budek, turniej chyba ttt1 lub ttt2 kiedy na sparach z Tenshi ugrałem pierwsze 2 lub 3 walki, nie oznaczało to że byłem lepszy bo różnica poziomów była widoczna i po tym nastąpiła seria wygranych Tenshi, bez żadnego mojego.
Podobnie było w grupach jak wygrałem chyba 3-0 lub z Punisherem który w sumie miał 4 miejsce i też wiedziałem że nie jestem lepszy bo w normalnych warunkach by nie było tak wesoło.

To jest turniej i tu, na zbliżonym poziomie, liczy się przede wszystkim to, kto się mniej denerwuje, kto jest lepiej ograny na postać przeciwnika i kto się szybciej przystosuje.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2010, 11:49:53 »
Postacie i plansze: w trakcie meczu postać zmienić może tylko przegrany poprzedniej walki; on również wybiera planszę (za pierwszym razem jest ona losowana)

Ta metoda wydaje sie byc niby sprawiedliwa. W koncu jesli ktos chce wygrac i udowodnic ze jest lepszy to po wygranej walce walczy "na warunkach przeciwnika" i jak tam go pokona to faktycznie jest lepszy. No ale z drugiej strony to jest wprowadzanie pewnych ograniczen. Zakladam ze do tej pory wszystkie plansze byly losowane i kazdy gral czym chcial tak? Coz... sam nie wiem co o tym myslec.

- kontrolera bezprzewodowego można używać wyłącznie z kablem USB po wyjęciu baterii;

Czyli jak nie chce mi sie przeprowadzac tej calej skomplikowanej operacji wyciagania baterii z sixaxisa to nie moge z nim grac nawet jak mam kabel? @_@

Dodatkowe informacje:
- w przypadku braku porozumienia w sprawie strony, decyduje rzut monetą

Wlasnie o to mialem spytac. Tylko czy strona jest dobierana na wszystkie walki czy na kazda z osobna?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2010, 12:18:01 »
na pewnej części europejskich turniejów
Sądzę, że to jest kwestia więcej niż "części europejskich turniejów". Przy okazji zasięgnę słowa gdzie trzeba.


Czyli jak nie chce mi sie przeprowadzac tej calej skomplikowanej operacji wyciagania baterii z sixaxisa to nie moge z nim grac nawet jak mam kabel? @_@
Tak. No bo co daje sam kabel? To, że podładujesz sobie baterię ;)
Chodzi o to, żeby nie móc ingerować w rozgrywkę innych.

Wlasnie o to mialem spytac. Tylko czy strona jest dobierana na wszystkie walki czy na kazda z osobna?
Na cały mecz.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2010, 12:55:34 »
Tak. No bo co daje sam kabel? To, że podładujesz sobie baterię ;)
Chodzi o to, żeby nie móc ingerować w rozgrywkę innych.

No o to zeby nie ingerowac to kapuje, no ale zdawalo mi sie ze wystarczy uruchomic pada w momencie gdy jest on podlaczony kablem do "nowej konsoli". Nie wiem jak to sie sprawdza w pomieszczeniu gdzie jest wiecej konsol wiec pewnie sie myle. W takim razie przejsciowka i pad do ps2/arcade stick?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2010, 13:11:12 »
Nawet jeśli wylogujesz się z konsoli po grze, to później po wciśnięciu przycisku Home znowu logujesz się do tej konsoli.

Możliwe opcje:
- stick/pad bezprzewodowy bez baterii
- stick/pad przewodowy + ewentualna przejściówka

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:17:15 »
No to lece rozwalic sixaxisa! ;p

Rafimaru

  • TcT
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Rafimaru_TcT
  • Skąd: Poznań TcT
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2010, 17:00:54 »
Ja tak się uczepiłem tego punktu bo nie lubię jak się komuś coś narzuca. Jestem zdania, że jak ktoś chce wygrać to powinien liczyć na siebie i swoje umiejętności, a nie wygrać bo "związał przeciwnikowi ręce".

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: "Oficjalny" turniejowy regulamin?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:34:06 »
Fragment regulaminu ze zbliżającego się b. dużego turnieju w USA:
Cytuj
b. If a player wins a game, that player is required to stay as the same character until he/she either loses or advances to the next match-up.

c. If a player loses a game, that player is allowed to switch character.

d. All stages are to be decided by Random Select.

Wychodzi na to, że nie miałem racji z planszami albo tutaj jest inaczej po prostu.