Autor Wątek: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych  (Przeczytany 7207 razy)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« dnia: Kwiecień 12, 2011, 09:46:21 »
Yo!
Bez pięknych wprowadzeń i innych takich zbędności. Wychodzę z propozycją do innych użytkowników backdasha.
Schemat:
Znaleźć miejsce spotkań – ogłosić się z nim – zorganizować/rozwinąć scenę

Ze swojej strony mam odpowiednie miejsce do taki spotkań w Warszawie, perspektywy drugiego  oraz załatwione wsparcie graficzne. Myślę, że najlepszym sposobem dotarcia do lokalnych graczy będzie wydrukowanie i rozwieszenie kilku plakatów w kluczowych miejscach koncentracji młodych ludzi (campusy, uczelnie, akademiki, domy kultury, itp.) plus wklejenie .jpg z ogłoszeniem do internetu (FB, NK, inne fora o grach/bijatykach) i czekanie na odzew.

Docelowo wystarczyłoby uzbierać po 5-10 osób na daną bijatykę w mieście i już można by szaleć z turniejami, ligami czy międzymiastowymi casualami via PSN.

Czy ktoś spoza Warszawy może i chce się przyłączyć do tej inicjatywy?
(krytykę też chętnie przyjmę, piszę lakonicznie żeby nie marnować naszego czasu)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 18:05:32 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2011, 13:09:23 »
Ja się chętnie mógłbym przyłączyć , do Warszawy nie mam daleko a w KRK nie mam z kim grać.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2011, 17:46:20 »
Maddest no właśnie o to chodzi byś rozwinął scenę ... w Krakowie.

Slide

  • Gość
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2011, 17:59:51 »
Kejim jest z Krakowa gra bardzo dobrze Blanką, aż ciekaw jestem jak mu by z Tobą poszło. W MvC3 też ostro ciupie. Pokmińcie coś. Ja do czasu ostatecznego oddania pracy dyplomowej robię sobię przerwę od "sceny".

Kejim

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Kejim
  • Skąd: Krak�w
  • Steam ID: Kejim
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:00:58 »
oi slide mnie wyprzedził :P   po za tym Patrese też jest z Krakowa.
:kejim:

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2011, 02:48:27 »
Hiryu, siedzę w Wawie i mam ochotę się faktycznie wreszcie zaangażować w scenę (w ogóle dziś się dowiedziałem, że jednak jest coś takiego w Polsce, ku mojemu bezbrzeżnemu zachwytowi). Mogę rozklejać ogłoszenia, pisać na FB i co tam jeszcze, rzuć mi tylko info o tym miejscu które znalazłeś/załatwiłeś w Wawie, co i jak, i tak dalej.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2011, 03:14:19 »
Proszę ludzi, bierzcie przykład z Pana z góry ;)

@Mumin i reszta zainteresowanych: jestem teraz tak zawalony, że na razie ograniczmy się do rozmowy na BD. Nie chciałbym zacząć a zaraz  zniknąć na tydzień. Myślę, że z początkiem maja będzie można z tym na serio ruszyć.

Najpierw jednak jeszcze raz zaapeluję do wszystkich o konstruktywną krytykę / porady:
-jak szukać ewentualnych miejsc na spotkania? Gdzie pytać? Jak unikać kosztów? (oczywiście poza prywatnymi mieszkaniami)
-co sądzicie o pomyśle z plakatami / wlepkami? (chcę zacząć od kilku plakatów a4)
-czy myślicie, że ogłoszenia w necie mają sens? (oczywiście FB czy inne tego typu portale nadają się idealnie, ale czy np fora miast też?)
-czy macie jakieś swoje pomysły, o których nie napisałem?

Mam swoje pomysły / opinie, ale im lepiej omówimy temat przed rozpoczęciem akcji, tym skuteczniej i sprawniej to wyjdzie :)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2011, 03:40:36 »
-co sądzicie o pomyśle z plakatami / wlepkami? (chcę zacząć od kilku plakatów a4)

Plakaty tak. Wlepki nie. Wlepki to najprostsze skojarzenie z kibolami. Wrzucisz jakas wlepke z ryu, a ktos pomysli, ze ryu reprezentuje barwy jakiegos klubu pilkarskiego ;d

ornit

  • Gość
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2011, 06:59:00 »
I tak nic z tego nie będzie.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2011, 07:06:37 »
I tak nic z tego nie będzie.
Dziękuję. Takich nieocenionych porad potrzebujemy najbardziej. Nigdy nie zapomnę Twojego wielkiego wkładu w tę sprawę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 08:04:17 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2011, 08:00:47 »
@ ornit:

Genialne podejście, brah. Tak trzymaj.


@ Hiryu:

Tak jak Furb jestem dosyć przeciwny wlepkom, źle się kojarzą niestety. Taki kraj, wlepka = kibole. Za to plakaty jak najbardziej. Może nawet takie z odrywanymi info kontaktowymi na dole, bo w sumie czemu nie, łatwiej dla odbiorcy, nie musi zapisywać tylko sobie dziabnie fragment i zachowa.

Ogłoszenia w necie BARDZO mają sens, zwłaszcza na portalach growych, a i z jakimiś forami warszawskimi też można popróbować. Generalnie im więcej i szerzej, tym lepiej.

Co do pytania o szukanie miejsc i omijanie kosztów, no to w tym temacie nie mam pomysłów niestety... Prywatne lokale to chyba najtańsza opcja.

A czy mam jakieś inne pomysły? Hm. Moim zdaniem najważniejsza jest po prostu odpowiednia forma i treść tych plakatów/ jpg-ów wklejanych do różnych miejsc. Na pewno trzeba podkreślić że nie zjadamy ludzi i nie wyśmiewamy początkujących, tylko im pomagamy (prawda...?). No i wypisać gry które dotyczą inicjatywy, konkretnie. No i żeby było ciekawe wizualnie, strzelić jakiegoś Ryu albo innego Kazuyę, no i koniecznie dużą krzykliwą czcionkę na najważniejsze hasła. Takie w sumie oczywiste oczywistości tutaj prawię, ale może to coś warte...

Na razie tyle ode mnie. Teraz święta, także trochę lipa, ale od przyszłego tygodnia będę mógł solidnie zacząć działać na mieście. :)
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

ornit

  • Gość
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2011, 11:53:51 »
I tak nic z tego nie będzie.
Dziękuję. Takich nieocenionych porad potrzebujemy najbardziej. Nigdy nie zapomnę Twojego wielkiego wkładu w tę sprawę.
Takie są realia a Ty tak naprawdę nie masz żadnego pomysłu. Najwyżej skończy się na plakacie/bannerze z wizerunkiem Raju i anonsem "gracz spotka gracza". Zajebiscie!

Ja miałem to szczęscie spotkać naprawdę fajnych ludzi, z którymi (większoscią) po dzis dzień utrzymuję jakis tam kontakt. Było to w czasach kiedy nie grano jeszcze w bijatyki online, więc trzeba było się spotykać w prywatnych lokalach (albo w arenie) żeby trenować i nauczyć się grać. Nigdy nie zapomnę tych nocy, bolących oczu i niewyspania kiedy to następnego dnia siadałem na wykładzie mysląc o tym jak  skontrować genei-jina albo o dupie Maryny.

Teraz jest inaczej. Większosć się zestarzała. Ostatni raz spotkałem się ze starą ekipą jakies 2 miechy temu, pogralismy, posmialismy się, rozjechalismy się do domów. Było fajnie, już tylko casualowo ale fajnie bo w doborowym towarzystwie. Jestem w c*** stary :D, nie wiem czy inwestować czas w spotykanie się z nowymi ludźmi, bo tak jak napisałem - stworzylismy fajną ekipę, taką mikro scenę w skali swiatowej, cos co prawdopodobnie nie będzie miało już miejsca. Jako za przykład niech służy te kilka filmów z czasów kiedy jeszcze bylismy aktywni:
http://www.youtube.com/watch?v=RBiLNNnQYFE

Myslisz o organizowaniu turniejów? Przejrzyj topic o Bursie. Narzekacie na frekwencję, tym samym zastanawiając się czy podobnych spotkań nie jest być może za dużo (2 x w roku! k**wA?! Czujecie klimat? 2 x w roku i za duzo!). Chcesz znaleźć 10 osób regularnie spotykających się na czyms innym niż grze w Tekkena?! Powodzenia! Jak będzie 5 chętnych do przyjscia to i na mnie możesz liczyć bo nie pójdę spać przed robotą tylko przyjadę to zobaczyć i trochę pograć.

I zluzuj trochę bo zabrzmiało tak dramatycznie jakbym Ci matkę i ojca zajebał.

EDIT:
Trzeba będzie wybrać max 2 gry, w które będzie się grało bez możliwosci wyboru innych tytułów (nawet do grania przy tzw piwku). To tak żeby nie wywołać przesytu graniem i sytuacji typu: dostałem wpi****l w ssf4 - co za c***owa gra!, włączmy marvela itd
kontrolery - na czym chcesz grać? nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie x0 i ps3 jednoczesnie a przesiadka na cos z czym nie jest sie obeznanym bywa czesto bolesna. 2 sticki zawsze i wszędzie to mus...

zresztą, idc
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 12:12:28 wysłana przez ornit »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:08:51 »
Jest jeszcze jedna sprawa, wokół której IMO warto się zakręcić, a nazywa się on program Kapitał Ludzki. Przedsięwzięcie na pierwszy rzut oka mocno karkołomne, ale jak się temu przyjrzeć, to nie taki diabeł straszny jak się umaluje.

Program Kapitał Ludzki (w skrócie KL, co się może zabawnie kojarzyć) obejmuje naprawdę ogromne pokłady pieniędzy, które dobrzy ludzie z EFSu chętnie przeleją projektodawcy, znaczy beneficjentowi na konto, jeżeli napisze im dobry projekt, który oni zaakceptują. KL zwykle kojarzy się z otwieraniem działalności, to znaczy założeniem firmy budowlanej, płaceniem przez rok połowy ZUSu i późniejszą likwidacją działalności w celu sprzedania sprzętu i zarobieniu kilkunastu, czy kilkudziesięciu klocków. I słusznie. Ale.

Jak się dobrze, czy nawet pobieżnie przyjrzeć temu, na co można dostać dofinansowanie, to wyjdzie na to, że można na wiele więcej. Di na ten przykład mógłby dostać dofinansowanie na prowadzenie portalu, Tenshi na takich portali tworzenie, etc. Ale dofinansowania można dostać dosłownie na wszystko, z tworzeniem świetlic młodzieżowych włącznie, a jak to przejrzałem, to takie właśnie coś najlepiej pasuje do promowania grania. W uproszczonym modelu wygląda to tak, że beneficjent, zwany potocznie benkiem, pisze projekt, akceptują go, dostaje dofinansowanie, z którego kupuje konsole, telewizory, gry, stół do ping ponga, wynajmuje lokal, kogoś od pilnowania tego dziadostwa i już można sobie spokojnie oglądać, jak dzieciaki przychodzą i sobie grają. W modelu realnym będzie to o niebo trudniejsze, ale trudne nie znaczy niewykonalne. No i, jak to się mówi, pisać można w opór, bo papier wszystko przyjmie. W najgorszym przypadku projekt zostanie odrzucony i tyle.

Dla większości z Was to wygląda na Utopię, ale reszta, która pamięta, że Utopia w założeniu jest czymś bardzo dobrym, może do mnie napisać na priv, bo tak się składa, że wiem na ten temat niewiele, ale jednak trochę więcej niż statystyczny Kowalski, czy Nowak. W czerwcu jest nabór wniosków z takiego fajnego programu, jak ktoś chętny, to opowiem, ale na priv, preferowany mail, albo gg.

PS. Ornit, to, że ekipa się trochę zestarzała wcale nie znaczy, że trzeba wszystkim cisnąć fpizdu. To, że niektórzy są już za starzy, żeby w tą grę coś osiągnąć nie znaczy, że nie mogą zbudować przyjaznego gruntu dla młodych, którzy mają przed sobą przyszłość.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:32:48 »
Juz pisales o utopiach, ale jesli ktos klasyfikowalby najbardziej nierealne i niepotrzebne pomysly z nierealnych i niepotrzebnych pomyslow to bylaby czolowka.

Cel jest prostszy - zachecic ludzi do grania. Mysle, ze pieniadze na to duzo nie zmienia. Po prostu turnieje musza miec wiekszy rozglos i dobrze by bylo gdyby mialy jakies oficjalne patronaty.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Inicjatywa rozwoju scen regionalnych
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:34:13 »
Cytuj
Ty tak naprawdę nie masz żadnego pomysłu

Tutaj muszę się niestety zgodzić, kompletnie nie rozumiem tej inicjatywy. Ornit ma rację, jeżeli chcesz stworzyć regionalną scenę bijatyk 2d to chyba by tych ludzi trzeba było importować bóg wie skąd. Te gry po prostu nie są popularne w naszym kraju i basta, na turniej w syfa przyjdzie 10 osób a na turniej w Fifę 110. Nie traktuj tego jako pojazdu, takie są realia, typowego kowalskiego nie da się zarazić na dłuższą metę hyper combosami. Tutaj największym problemem jest brak salonów gier, właśnie w salonach się rodzi scena bijatyk 2d (usa,jap,UK, kiedyś również Polska), to właśnie tam można walić po sticku ile wlezie i zamiast zdenerwowanej matki/żony/kochanki mamy stado podjaranych gości bo nam kombo weszło i był spektakularny comeback. Nie ma salonów, nie ma randomów którzy siedzą tam na przerwie w szkole i przyglądają się osiedlowym mistrzom w akcji. Właśnie w takich momentach rodzi się scena. Teraz postawić salon w Polsce to nie lada wyzwanie, wystarczą 3 bijatyki (t6, mvc3/ssf4, nowy mortal) w takim salonie i już by coś ruszyło ale koszta...ehh szkoda gadać, kiedyś było dużo taniej, miałem salon u siebie gdzie były wszystkie topowe gry a szefem był sąsiad to się troszkę orientuję. BTW ponoć Junior automaty TTT2 sprowadza, jest szansa dla sceny 3d :d .  Co do postawionych pytań:

Cytuj
1.jak szukać ewentualnych miejsc na spotkania? Gdzie pytać? Jak unikać kosztów? (oczywiście poza prywatnymi mieszkaniami)
2.co sądzicie o pomyśle z plakatami / wlepkami? (chcę zacząć od kilku plakatów a4)
3.czy myślicie, że ogłoszenia w necie mają sens? (oczywiście FB czy inne tego typu portale nadają się idealnie, ale czy np fora miast też?)
4.czy macie jakieś swoje pomysły, o których nie napisałem?

1. Pomijając oczywiście Arcady to imo tylko i wyłącznie bary, knajpy gdzie można było by podpiąć konsolę pod tvka. Dlaczego bary?:
- można siedzieć do późna
- można przeżywać walki (ku.rrrrrrrrrrrrrwa!)
- jest piwo (więc i knajpa na tym zarabia, czyli prawdopodobnie nie trzeba by było płacić za wynajem, ostatecznie tylko za rezerwację stolika)
-często na miejscu żarcie albo w pobliżu (kebab)

Alternatywą do tego są kafejki, wystarczy kabel vga i można wynająć 2-3 stanowiska na noc, cena raczej nie będzie wielka, pytanie tylko czy zasiadający na pozostały stanowiskach gracze wowa nie będą mieć pretensji że grupka entuzjastów wali po stikach całą noc.

2.Plakaty- tutaj sprawa jest prosta, za to trzeba płacić, sam to pokryjesz? Nie tylko za materiał ale i za miejsce na słupie itd. Rozmawiałem trochę wczoraj na ten temat z organizatorem turniejów z Białegostoku (wymiana poglądów) i to jest naprawdę delikatna sprawa, zamiast graczy przyjdą pały na miejsce spotkania i cię zrewidują czy to opłacone miejsca były ;) Oczywiście nie wszędzie miejsce na plakat kosztuje ale tam gdzie ma szansę dotrzeć do większego grona odbiorców niestety tak (wyjątek kampusy studenckie, akademiki, jak coś to już lepiej tam szukać nowych twarzy). Wlepki ? Je lepiej zostaw dla kibiców i undergroundowych ruchów oporu.

3. Nie rozumiem, jakie ogłoszenia? Zagram chętnie w streeta, mieszkam w Kluczborku ?To się czasem sprawdza, ja tak poznałem Nevana, TBT, Sepkonga i Gagarina. Tylko że do tego trzeba mieć sporo chęci, młodzi ludzie się boją ustawiać u siebie w domu.

Tyle, mam nadzieję że pomogłem ;]






« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 12:38:21 wysłana przez ZajmaN »