Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 484430 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1500 dnia: Grudzień 19, 2010, 13:30:58 »
No wg daigo obaj są bardzo mocni (2 najsilniejsze postacie w AE, potem fei) i jedyne co jego zdaniem ich dzieli to mocniejszy super u yuna i lepszy chip damage u yanga czy coś w ten deseń. Co do opinii Andiego to sam nie wiem co myśleć, zmiany które zrobili są bolesne imo, ultra 2 na chargu z takim samym wolnym startup (22 klatki!), brak SK loopów w rogu ze względu na pushback, no i damage z s.Rh zmniejszony ze 110 do 80. Ani jednej zmiany na plus.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1501 dnia: Grudzień 19, 2010, 13:33:05 »
Yang to jest Rufus + Rekka + dobry reversal = śmierć , wydaje mi się że będzie on lepszy od Yun'a ale trzeba będzie chwile poczekać aby to stwierdzić.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1502 dnia: Grudzień 19, 2010, 14:07:10 »
Jaki jest Yang najlepiej byłoby wywnioskować z jakiegoś gameplayu, a takowych jak na lekarstwo :/
Mam nadzieję, że na dniach jakieś ciekawe nagrania z drugim chińskim bratem ktoś w końcu załaduje na YT. No i ciekawi mnie, czy super Yanga będzie praktyczny czy nie.
Moje pięści krwawią śmiercią!

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1503 dnia: Grudzień 20, 2010, 13:45:46 »
http://www.youtube.com/watch?v=40vEW8-jSQs

http://www.youtube.com/watch?v=FUspGI3dPWY

Troche Yunów i genei jinów. W pierwszym trochę słychać muzyczkę Yuna...

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1504 dnia: Grudzień 20, 2010, 13:59:26 »
O szit, fajne. W tym drugim filmiku z jednego frame trapa idzie pół paska  :o (http://www.youtube.com/watch?v=FUspGI3dPWY#t=0m38s).
Daigo mówił, że ten far mp można spokojnie cancelować w bara na reakcji (a potem w siupera ofc), bo okno na cancel jest duże. Jatka.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1505 dnia: Grudzień 20, 2010, 14:59:55 »
muszę przyznać, że zapowiada się krwawo :)
trochę szkoda, że wszyscy będą nimi grać, czuję, że zakończy się to jakimś patchem :/
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1506 dnia: Grudzień 20, 2010, 15:34:20 »
muszę przyznać, że zapowiada się krwawo :)
trochę szkoda, że wszyscy będą nimi grać, czuję, że zakończy się to jakimś patchem :/
Hehehehe true true


BTW nie ma się co podniecać tymi janojungami, jak każdą z postaci niepiardowych można (jeśli się uda i wie jak) trzymać na odległość firebalami, a co za tym idzie uniemożliwić jakieś sensowne podejście, jak się to ogarnie to masakra jest ale w te drugą stronę.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1507 dnia: Grudzień 20, 2010, 15:38:06 »
BTW nie ma się co podniecać tymi janojungami, jak każdą z postaci niepiardowych można (jeśli się uda i wie jak) trzymać na odległość firebalami, a co za tym idzie uniemożliwić jakieś sensowne podejście, jak się to ogarnie to masakra jest ale w te drugą stronę.

ależ wodzu, co wódz?

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1508 dnia: Grudzień 20, 2010, 15:44:14 »
Wódz pod prąd. W każdym razie grubo byłoby gdyby Y&Y >> reszta, a Capcom dałby DLC za darmo, ale jak chcesz grać Y&Y (ew. uruchomić sobie ich w treningu) to płać.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1509 dnia: Grudzień 20, 2010, 15:46:32 »
powoli zaczynam rozumieć, wyjdzie patch, będzie można grać za free przeciwko YY i cieszyć się świetnymi zmianami balansowymi, ale żeby wybrać YY trzeba płacić.
kumacie? Im potężniejszy YY tym większe sranie aby wykupić te postacie i utrzymać się na poziomie :o

pełna konspira.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

cieslak

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1510 dnia: Grudzień 20, 2010, 16:58:50 »
Może i ma dobrego GJ, nie powiem, ale panowie, tak dużo mu nie zjechał paska tym combosem. Poza tym robił to combo na bracie, a nie myślę, by jego defence był jakiś bardzo wyskoki. No i wiadomo, że ciężko będzie uzbierać dwa supery podczas jednej rundy. Zatem, cały GJ nie jest tak zajebisty i dużo mu brakuje do tego z 3rd. Do tego dochodzi też jego słaby defence, więc imo nie ma się czego tak bać. Na razie nikt nie umie grać na braci, poczekajmy, aż minie trochę czasu.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1511 dnia: Grudzień 20, 2010, 17:44:41 »
http://www.youtube.com/watch?v=fzHOHet4xKM - 11:53 - mistrzostwo xD
Dadrot się śmiał, że Snejk będzie grał lepszym z braci i wybierze Yanga, bo wszystko wskazywało, że to on będzie mocniejszy.
Widać Sneju miał cynk od Daigo, że jednak Yun wymiata :P
Żaden cynk, po prostu czapka z daszkiem > emo fryz. To było z góry wiadome, że Yun będzie lepszy ;p
sam do tego doszedłeś? :) Generalnie nie kieruję się za bardzo MU ale japończycy twierdzą ze jest 5:5.

Rufus ma milion opcji by skutecznie walczyć z Ryjem. Chyba nie chcesz mi wmówić, że jest gorszy bo ma słaby Wake Up. A słyszałeś o czymś takim jak rzut, backdash czy blok. Wszystko jest zgadywanką. Nawet super EX SRK walnięty na wake up może być  skutecznie skarany.

Ryu można skutecznie zonować, ale bez przesady Rufus akurat ma opcje by dać sobie radę. Więc nie wykłócałbym się akurat o ten 1 punkt przewagi grubasa. Są postacie, które mają przesrane i Rufus do nich nie należy.
Spoks, to jest po prostu moja opinia, nie każę nikomu się z nią zgadzać ;) Może po prostu nie do końca masz obczajony matchup z tą postacią i tyle. Ryu z dobrym gameplanem i reakcją odcina Rufusowi praktycznie wszystkie bezpieczne opcje, trzeba mocno ryzykować i po prostu lepiej zgadywać żeby wygrać.

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1512 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:25:23 »
Może i ma dobrego GJ, nie powiem, ale panowie, tak dużo mu nie zjechał paska tym combosem. Poza tym robił to combo na bracie, a nie myślę, by jego defence był jakiś bardzo wyskoki. No i wiadomo, że ciężko będzie uzbierać dwa supery podczas jednej rundy. Zatem, cały GJ nie jest tak zajebisty i dużo mu brakuje do tego z 3rd. Do tego dochodzi też jego słaby defence, więc imo nie ma się czego tak bać. Na razie nikt nie umie grać na braci, poczekajmy, aż minie trochę czasu.

Cieślak dobrze zauważył GJ nie jest wcale taki dobry. Zobaczcie ile to zabrało, a ile trzeba powciskać sobie przycisków. Ja bym powiedział, że bałbym się jego setupów z divekicka bo widać że te combosy po 3-5 hit będą strasznie denerwujące. Wydaję mi się, że jego siłą nie będzie GJ tylko właśnie mocne ciosy specjalne i zwykłe. Ciekaw jestem Yanga bo jeszcze nie widziałem nic szczególnego na sieci.

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1513 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:35:12 »
Zobaczcie tez, ze NIKT nie potrafil wykorzystac Geneijina w dobry sposob. W 3rd strike'u tez dalo sie zjechac pasek zycia minimalnie w GJ przeciwnikowi, jezeli nawalalo sie beznadziejne comba. Samo robienie GJ po barce z LP jest bezuzyteczne, bo kolejny cios na maxa scaluje, wiec zapewne jak w 3rd strike'u - najlepiej wejsc w custom combo bez zadnego ciosu wczesniej, badz zrobic GJ po lp lk mk GJ i potem dopiero (zaleznie od odleglosci) albo barka z mp, albo mp f+HP i jazda z hop kickami na przemian z palmem.

Ja w kazdym badz razie od poczatku mowilem, ze bede nimi grac i czy mieliby byc mega slabi czy mega mocni - bede gral obojgiem, bo to moje ulubione postaci ever z uniwersum SF.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1514 dnia: Grudzień 20, 2010, 18:44:44 »
Widzę, że braci na całym świecie dostają dużo wyznań miłości ;D
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.