Autor Wątek: Trenowanie refleksu  (Przeczytany 10015 razy)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Trenowanie refleksu
« dnia: Styczeń 10, 2011, 19:10:57 »
Trenujecie jakoś refleks?

Ja na przykład dawniej lubiłem pograć w Vib Ribbona na PSX. Wrzucałem takiego na przykład Aphex Twina i po godzinnym mitingu całkiem inaczej się parowało. Teraz lubię sobie potrzaskać shoryukeny na refleks, kiedy mi ktoś skacze w moją stronę, tylko od tego akurat opuszek kciuka mnie boli, bo mam ostre przyciski na padzie przy kompie.
Dobry jest też tetris na wyższych poziomach. Nie dość, że refleks, to jeszcze krótkoterminowe planowanie.

Macie jakieś swoje sposoby?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Tundra

  • Gość
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:21:12 »
Refleks to jedno, natomiast zareagowanie to drugie. Nie ze czepiam sie pojec, po prostu refleks to szybkosc reakcji, ale reakcja musi tez byc poprawna. Ja doszedlem do wniosku, ze najlepiej cwiczy sie refleks ( jesli mowimy o Tekkenie) grajac w ta gre z zywym przecinikiem. W trakcie walki atakuje Cie wiele niewiadomych, co i kiedy przeciwnik zrobi, jak to zrobi, gdzie itd. Cwicza w practisie wyrywanie z rzutow, nastawieni jestemy na to ze poleci rzut, w walce nie wiesz kiedy on sie pojawi. Pojawia sie wiecej niewiadomych. Kazdy kto ze mna gra, wie ze gdy mnie rzuci, na bank odpale tekst w stylu "wyrywalem sie, kur%". I fakt wyrywalem sie, bardzo czesto z dobrej reki, ale za pozno. I pomimo ze reakcja jest za odpowiednia, to za wolna. Dlatego wydaje mi sie, ze cwiczenie refleksu jest moze fajne, i cos daje, natomiast najlepiej cwiczyc grajac z kims. Jako cel dajemy sobie dobre blokowanie lowow lub parowanie. To jest wedlug mnie najskuteczniejsze. I moze faktycznie, jak sie jakims programem cwiczy konkretny ruch, przez kilka godzin i potem pogra, to dalej jest sie w transie i wykonuje to lepiej, u mnie jednak jest to efekt krotkotrwaly i jak lepiej sie wyrywam, to cos innego na tym traci, bo za duzo uwagi skupiam na rzuty.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:35:12 »
Dużo prawdy. To znaczy naturalnie, że nic nie zastąpi gry z żywym przeciwnikiem i ja tu w żadnym stopniu nie mam zamiaru przeczyć. Ale zakładając, że masz grę obcykaną na siódmą stronę i wiesz co masz robić kiedy, to dobrze jest, żeby poćwiczyć oko. Szybsze reagowanie w ogóle na pewno przełoży się na szybsze reagowanie w Tekken'ie. A przynajmniej ja tak mam. Dlatego pytam, czy ktoś ma podobnie i czy podobnie stara się działać.

I słusznie prawisz, że goły refleks na nic się nie zda, bo musi być poparty konkretnym myśleniem. Takie właśnie myślenie można ćwiczyć na innych grach, które go wymagają. Tekken już dawno zrobił się grą mocno taktyczną i krótkoterminowe planowanie oparte na obserwacjach (których celność zależy między innymi od podzielności uwagi - Vib Ribbon i tetris się kłaniają) często w dużym stopniu stanowi o wyniku rundy/walki. W T3 można było kłaść lachę na to, w którym miejscu planszy aktualnie się znajdujesz, na czym stoisz i jaki rodzaj ściany masz za plecami, bo tych elementów albo nie było, albo nie miały żadnego wpływu na rozgrywkę, tymczasem w T6 to jest bardzo ważne, co świetnie widać po początkujących graczach. Jestem nieźle ograny w T5 i potrafię dostosować się do położenia postaci na mapie w stopniu pozwalającym mi na wygraną z kumplami. Tymczasem moi początkujący znajomi już niekoniecznie, bo jak któryś kopie Jacka któregoś pod ścianą, a ten nie robi lewego rzutu, to jest właśnie wynik słabej obserwacji i planowania krótkoterminowego. Polecam im zawsze tetrisa właśnie, albo różne zabawne gierki logiczne na różnych portalach i wierzcie, lub nie, ale efekty widać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 19:36:49 wysłana przez HiKrush »
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:44:44 »
W sumie praktycznie ten sam temat był tutaj wałkowany rok temu.

http://backdash.pl/forum/index.php?topic=297.0


HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:02:36 »
A, pardon, przeglądałem tylko dział z Tekkenem w poszukiwaniu czegoś takiego. My bad.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:24:54 »
[zródło - CiociaWiki]

Cytuj
Refleks - szybkość reakcji organizmu żywego na bodziec przekazywany za pośrednictwem układu nerwowego
Refleks przeciętnego człowieka waha się pomiędzy 0,20 a 0,27 sekundy. Sportowcy ćwiczący sztuki walki oraz atleci osiągają wyniki rzędu 0,15 sekundy.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Oscar

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Trophy Hunter!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: MrOscarPL
  • Skąd: Częstochowa
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:07:32 »
Fajny temat. Apropo niego, światowi gracze i nie tylko, fajnie unikają choćby zwykłego 1 albo 1, 2 :)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:34:21 »
Ja z kolei moge zaproponowac zabawe w układ posnera sprawdzajacy nasz czas reakcji. Normalnie sluzy on do badania uwagi mimowolnej, ale my mozemy sobie dzieki temu sprawdzic nasz czas reakcji. Doswiadczenie polega na reagowaniu na bodzce przy skupieniu uwagi na czerwonym punkcie obok dwoch kwadatow. W kwadratach pojawiaja sie krzyzyki wraz z dystraktorami, czyli pogrubieniem konturu kwadratu. Zadaniem badanego jest ragowanie na to po ktorej stronie pojawil sie bodziec wciskajac odpowiedni przycisk na klawiaturze (lewy ctrl dla lewego, prawy enter na klawiaturze numerycznej dla prawego kwadratu). Po zakonczeniu sesji klikamy w okno wyniki i mamy pokazany sredni czas reakcji dla "wskazowki poprawnej", czyli dla krzyzyku z obwoluta, oraz dla "wskazowki blednej" (krzyzyk bez obwoluty). Mi przy domyslnych opcjach (mozna zmieniac ilosc powtorzen i inne cechy, ale olejcie to) wyszlo 245ms dla wskazowki poprawnej oraz 261ms dla błędnej. Mozna to potraktowac jako swoisty trening czasu reakcji, ale zakladam, ze na necie sa do tego lepsze narzedzia.

http://www.megaupload.com/?d=3EJA51LP

bsurma

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stoned Minimum Professor
    • Zobacz profil
  • PSN ID: gggyb
  • Skąd: Kielce
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2011, 18:36:11 »
Znalazłem grę w niezłej oprawie graficznej, która na szybko trenuje refleks. Musisz zastrzelić 5 owiec które wylecą ze stada środkami usypiającymi jak najszybciej jak tylko się da. Gra liczy ci wszystkie 5 wyników razem i liczy średnią arytmetyczną. Za kliknięcie pistolecika w złym momencie są 3 sekundy kary dla tych w gorącej wodzie kąpanych :p

Można się przy tym troszkę pobawić. Nie jest to może tak skuteczne jak trenowanie poprzez normalne walki, ale fajny koncept. :)

Link na przykład tu: http://www.maniacworld.com/Test_your_reflexes.htm


Najlepszy w przegrywaniu na żyletkach evr.

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2011, 20:47:23 »
Zakładam że niejednemu z Was przez uszy i prawdopodobnie przez kompa , przeszła aplikacja do uczenia się wyrywania z rzutów dwa Jacki i hopa,nie wiem jak Wam szło ale mi po średnio, albo i słabiej.Ale zrobiłem sobie test.Sam na sobie przetestowałem czy potrafię rozróżnić rzuty i czy powinienem być w stanie wyrwać się z rzutów.ustawiłem aplikację by mnie wyrywającego ustawiało na randomie po prawiej lub lewej stronie, i hop - rozpocząłem trening,nie miałem zamiaru niczego wciskać, jedynie co robiłem to mówiłem na głos jeden dwa albo jeden plus dwa. co się okazało - bezbłędniie rozpoznaję rzuty z obu stron.na 50 randomowych rzutów, wszystkie rozpoznałem prawidłowo , wiec teoretycznie jestem w stanie się wyrwać , jednak wychodzi na to że pomimo że dostrzegam rzut to jednak mój układ nerwowy nie jest w stanie na czas przekazać impulsu do moich palców by wyrwać się z rzutu na refleks :/ można powiedzieć że jestem tekkenowo nie pełnosprawny.Poza tym kiedyś  ludzie się zastanawiali i pytali jakie cechy trzeba posiadać żeby wygrywać turnieje, oprócz refleksu żeby odpowiednio reagować na ciosy - trzeba być jeszcze " multi tasking"- przepraszam zapomniałem jak to się nazywa w naszym jęzku. Trzeba widzieć dystans, reagować na ciosy, wiedzieć gdzie się jest na mapie oraz trzeba być czujnym na rzuty.Mile widziane są inne skille typu znana wszystkim zimno krwistość Robsona :D
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2011, 20:56:16 »
Nie wiem jak tam u was ale ja ćwicząc sobie reflex na stronie RIP'a http://tekken.reepal.com/index.php/tbt/  średnio po 20 minut dziennie po ok. 10 dniach miałem naprawdę dobry reflex. Jeśli zaczniemy widzieć na tej "mini gierce" rzuty to w grze (nawet w najnowszej odslonie gry) będziemy się wyrywać znakomicie.

bsurma

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stoned Minimum Professor
    • Zobacz profil
  • PSN ID: gggyb
  • Skąd: Kielce
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2011, 21:21:20 »
http://aim400kg.ru/en/

Ruscy zrobili tą stronę wyśmienicie. Warto moim zdaniem zobaczyć, w połączeniu z trenowaniem throwbreaków daje dobre rezultaty. Jeśli chodzi o Tekkena, to szczególnie ważny jest szybka reakcja naciśnięcia przycisku, czyli press reaction w tym przypadku. :)


Najlepszy w przegrywaniu na żyletkach evr.

timpane

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: canada
Odp: Trenowanie refleksu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2013, 11:24:20 »
W T3 można było kłaść lachę na to, w którym miejscu planszy aktualnie się znajdujesz, na czym stoisz i jaki rodzaj ściany masz za plecami, bo tych elementów albo nie było, albo nie miały żadnego wpływu na rozgrywkę, tymczasem w T6 to jest bardzo ważne, co świetnie widać po początkujących graczach. Jestem nieźle ograny w T5 i potrafię dostosować się do położenia postaci na mapie w stopniu pozwalającym mi na wygraną z kumplami. Tymczasem moi początkujący znajomi już niekoniecznie, bo jak któryś kopie Jacka któregoś pod ścianą, a ten nie robi lewego rzutu, to jest właśnie wynik słabej obserwacji i planowania krótkoterminowego.  :paladin:
testking 000-575   testking 000-575
actualtests CISSP certification   actualtests CISSP certification
actualtests 640-461 exam   actualtests 640-461 exam