Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 217939 razy)

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 14, 2010, 17:42:22 »
Ja nie mam zastrzeżeń co do oceny, wszystko git, reszta nią nie gra więc nie bierzemy ich pod uwagę. :D

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 14, 2010, 17:42:48 »
Dadrot, z całym szacunkiem, ale płaczesz. Bardzo.

Wypisz KONKRETNIE czemu Twoim zdaniem Zafina ma taką super ofensywę - Konkretne ciosy, FD, i tak dalej.

d/f+2 Ani crushuje? Chyba czas do niej wrócić. :D

Nie gram zafiną, ale postaram się coś poszperać w practice, zagraj tak w ogóle z tokisem i oceń sam, Tokis fakt świetny gracz ale naprawdę jego zafina wzbudza strach :P
Po drugie nie pisz mi, że strasznie płaczę. Jeśli zafina jest najsłabsza w grze to wg twojej oceny Jack6 jest praktycznie równie słaby co nie pokrywa się z tier listami zbytnio, dla porównania dałem Bryanowi naprawdę dużo punktów, podejrzewam, że na tekkenzaibatsu by tyle nie dostał więc to tyle jeśli chodzi o mój "płacz".

I na koniec, gramy z ludźmi, ludzie robią błędy, nikt nie jest w stanie wyrwać się z każdego rzutu, ukarać każdą stratę czy zablokować każdego lowa. Cała ta dyskusja wzięła się od tego, że napisałem iż uważam, że zafina powinna w ofensywie dostać troszkę więcej. Nigdziej nie napisałem, że jest TOPEM albo ma topową ofensywę ani, że Bryan jest słaby etc. Przeczytajcie sobie to wszystko na spokojnie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 14, 2010, 17:54:07 »
Tu oceniamy postać, nie gracza. Di wygrał Pandą z "legendarnym" Ryanem grającym Kazem, czy to świadczy o tym że Panda jest lepsza od Kaza?

Dlatego jak już napisałem - KONKRETY, mate.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 14, 2010, 17:57:58 »
Dadrot - napisales, ze Steve czy Bryan nikogo nie zaskoczy, a Zafina tak. Widzisz, sek w tym, ze na wysokim poziomie grania (takze w Polsce), nie liczy sie "zaskakiwanie", bo one jest dobre na kilka pierwszych sesji po premierze, tylko na karach, popelnianiu minimalnych bledow, wiffow i podejmowaniu wiekszego lub mnieszego ryzyka. Juz nie mowie, ze mase tych followupow np. ja wychwycile po kilku grach vs Zafina (oraz Leo, ma tez takie akcje) i dyszkami sie to skutecznie wylaczalo.

Steve nie musi Cie jugglowac, aby Cie rozniesc jadac tylko na CH i pokach . I nie musi Cie niczym zaskakiwac, nie musi uzyc zadnego mixupa. Moze presowac do woli, bez kar, a Ty usisz sie martwic jak to ugryzc:) Jak ktos Ci sklada duzo mixupow, to zmien styl grania, trzymaj odpowiedni dystans do postaci, a jak jestes blisko, wytracaj ja z rownowagi pokami i bedzie dobrze:)

Bez klotni prosze :D

A wszyscy i tak wiedza, ze Zafina ma 2.5 ofensywy, bo ma najlepszy harasment w grze (krecenie dupcią), przez co przeciwnik ciagle traci focus. I o to Tokisowi chodzilo ; ).
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 18:03:00 wysłana przez Solo »

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 14, 2010, 18:02:44 »
Cytat: Dadrot
Tokis fakt świetny gracz ale naprawdę jego zafina wzbudza strach :P
Prawda ;) Zafina Tokisa to postrach dla niecierpliwych graczy, którzy chcieliby się wszędzie wcinać tak jak np. Ja Bobkiem 8)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 18:04:41 wysłana przez SAMEWISE »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 14, 2010, 18:05:32 »
Nevan, ale wiesz, ze za kazdym razem jak te 10hit walisz, to nad glowa pojawia Ci sie napis "i suck"? ; D i mam potem focha na 1 gre ; ) + hate na 10 minut (:

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 14, 2010, 18:10:39 »
Cicho tam bo będziesz pisać 100x "nauczę się w końcu blokować 10 hit combo". I będziesz to pisać tradycyjnym sposobem, znaczy długopis i zeszycik.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 14, 2010, 18:17:16 »
A ty bedziesz za kare kleczec na grochu pod sciana z pusta butelka lecha.  To sie parruje bedac nawet w wc i nie widzac ekranu, ale tak mnie zawsze tym, ze w ogole smiesz to odpalic, ze dostaje stuna ; D. A kjurwa zobaczysz, w najmniej lajtowym momencie Ci kiedys odpale 2ga 10 hitowke Lili, ZOBACZYSZ! Skonczyles Bayonette?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 18:19:40 wysłana przez Solo »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 14, 2010, 18:24:21 »
Z tą pustą butelką lecha to uderzyłeś w mój czuły punkt...

Tą drugą dychę Lili to trzeba jeszcze umieć zrobić:P Wtedy pogadamy... A skończyłem, bo co?


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 14, 2010, 18:37:34 »
To przywioze Ci Twojego infamous i moje Darksiders to na kilka dni wezme Bayo (a jak nie chcesz jej zostawiac, to mozemy od razu potem sprzedac, obgadamy w realu itd ; o

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 14, 2010, 18:40:40 »
Jest mój drogi cała kolejeczka do tej gry... to nie takie proste:P


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 14, 2010, 18:44:49 »
no chyba snisz sobie ;- D.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 14, 2010, 18:56:22 »
Ta cala rozmowe potraktujemy jako dyskusje na temat miejsca Lili w tier liscie  ::)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 14, 2010, 19:13:51 »
Nie chciałbym tu robić jakiegoś zamieszania i skazywać się na nagonke ze strony ludzi grających Zafiną (nie znam jej i to jest fakt ::)), ale wydaję mi się, z ofensywy to taką słabą trójeczkę bym jej dał, z jednego prostego powodu: ma 3 postawy, nie wnikam która z nich jest przydatna, a która nie, no ale jednak umiejętnie nimi mieszając jakiś presing na przeciwniku można wywrzeć >:(. W zamian można odjąć jej np. od karania wiffów czy keep out'a, aby zachować ostateczny bilans. Pragnę również podkreślić że nie uważam Zafiny za topa - chociaż kiedyś na online dostałem od Tokisa 10-0 - ale za low tiera (właśnie przez tą frame datę) chociaż z drugiej strony sama frame data nie gra w tę grę, a 3 postawy też robią swoje...  :-
To było tylko moje skromne zdanie. Oczywiście nie jestem wielkim indywidualistą i zawsze zgodzę się z większością ;)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 14, 2010, 21:19:40 »
Same kryterium "straty na bloku" nic nie mówi, przewag na bloku trzeba z latarką szukać u każdej postaci. Ja chcę pogadać o "karalnych stratach na bloku" Zafiny w kluczowych zagraniach (zarówno przez stratę jak i odległość, bo powszechnie wiadomo że gdy cios odpycha, trudniej go poprawnie ukarać), a nie ciosach sytuacyjnych. To że jakiś sytuacyjny cios (np używany w jugglach) ma -20 to tez nic nie znaczy.

Poza tym, niestety - gdyby była ona bezpieczniejsza, to przy tych wszystkich wymijaniach z postaw i crushach mogłaby być przez przypadek topem. Ważne jest czy Zafina ma poprawny mind game, czy potrafi skutecznie zmusić przeciwnika np. do schylania się. Jeśli tak, to jej ofensywa nie musi wcale być zła. Nie jest ona tylko "no brainer".
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."