Autor Wątek: Zafina - dyskusja ogólna  (Przeczytany 10849 razy)

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Zafina - dyskusja ogólna
« dnia: Styczeń 04, 2010, 12:15:47 »
Czyli jak prowadzić Zafinę, czego używać w danej sytuacji, na co uważać i czego się wystrzegać. Komentarze, dotyczące jej słabych i mocnych stron też mile widziane!



Ja mam takie pytanko od siebie, bo nie gram wszystkimi postaciami :P - czy jakiś char jest w stanie wybić na juggla Zafinę przebywającą w TRT, ew. po zablokowanym TRT 1_3. Pytam, bo ostatnio uczyniłem z TRT jedno z lepszych narzędzi presji pod ścianą i nie tylko, więc warto wiedzieć czy dostanę od kogoś umiejętnego wybitkę podczas przebywania w postawie.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 12:27:14 »
Mogę jedynie powiedzieć, że bryanem tego kopniaka albo liścia z reki tudzież szczupaka z bani nie ukarzesz jugglem :(
W ogóle nie mam pojęcia jak grać z tobą. Jakieś rady? Pisałeś o karaniu ale Bryan dopiero ma konkretną karę od -14 na bloku z bliska (Jet upper), poniżej to zwykłe 1~4 pozostaje to szturchania za ~25 damage. Muszę chyba usiąść w practice i pograć nią... masakra..

btw. Weźcie dodajcie mnie w friendsach na psn (TLT), pograłbym jeszcze z postaciami o których nic nie wiem, w tym tekkenie jest ich tak dużo a ja jestem w miare ograny tylko na te popularne - paul, law etc.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 13:26:00 »
TRT 1(ręka na low) ma karę na -11, zaś TRT 3(wywracający szybki kopniak na mid) ma na bloku -7. Niestety, nie wiem naprawdę jak to karać porządnie, bo nie gram przeciw Zaf. Proponuje jednak jakiś szybki low, żeby wybić ją z postawy, ew. db2 lub qcb4 od Bryana, może podniesie? Uważaj też na SCR - to ta postawa, gdzie Zafina stoi na jednej nodze - bo mam tam szybkiego high crusha, a widziałem że łykałeś go za każdym razem. Taka sytuacja - robię 1,2,3~SCR na blok, ty myślisz że możesz mnie tam ukarać lub chociaż przerwać(a mam jedynie -1 na bloku!), więc wyskakujesz z czymś szybkim na high, ja odpalam wspomniane SCR 4 i żegnasz się z 80 HP. ZAZNACZĘ jednak(wiedząc że kopię pod sobą dołek :), że ta wybitka ma -15 na bloku, więc niejedna postac mnie zjuggluje. Heh, załóżmy jednak że nie wbijasz się po 1,2,3~SCR(nie muszę przechodzić do postawy, btw) - robię wtedy SCR 1+2(~D), mocny mid z przewagą +6 na bloku i możliwością przejścia do TRT, a tam, na przewadze naprawdę mogę pomieszać. Wiesz już o co chodzi? Gra Zafiną jest z reguły dość niebezpieczna, a cała sztuka polega na ryzykowaniu i podpuszczaniu przeciwnika mieszaniem w postawach i stringach. Jak to się ma do bezpiecznych, silnych postaci typu Lars, Bruce czy Law, hę? Ja już wiem że Zafina jest naprawdę low tierem, ale tym przyjemniej jest pokonywać tych wszystkich wesołych janków spamujących df2 czy df1 z przewagą na bloku...

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 14:50:54 »
W takim razie z tej tarantuli raczej nie pokaram nic, mogę walnąć jakieś poke ale po co ryzykować KND/juggla za 8 dmg?
To jest cały problem, 80% wszystkich ciosów te postawy crushują db2 nie zbiera, d1 nie zbiera, df21 nie zbiera a to najszybsze midy bryana. QCB 4 zbierze ale nie juggluje, ale ryzyko za ok 30 damage jest okrutne bo cios zbiera się w 20 klatek jakoś. Nawet mega lipne df3 bryana nie juggluje z tej niskiej postawy, jedynie przewróci cię za jakieś 28 dmg, a ryzykuje -29 frames lol. Ponadto te juggle zafiny do słabych nie należą a oki to ma topowe, na poziomie Lili na bank. A ta wybitka ze wstającego, albo już byłem śpiący albo to cholerstwo crushuje co drugi cios. No nie mam koncepcji, poszukałem z godzine na youtube walk z korei i japonii z zafinami ale znalazłem tylko jeden set gdzie zafina przegrała lol, z jakim stevem, który nic nie karał nawet ale dobrze rozkminiał co ten typ zrobi. Generalnie to zero pomysłu prócz zmiany na postać z dobrymi lowami i zbierającymi nisko midami. Musimy pograć. Podejrzewam, że law, feng, heniek, beak ew lili mogliby być dobrym counterem.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 15:01:12 »
Czy jeśli po boundzie wykonamy d/f+1,4 które rzuci na ścianę to czy da się coś jeszcze gwarantowanego po nim wcisnąć? Chodzi mi o np taką sytuację: Mystic Forest (od razu na starcie) d/f+2, u/f+1, d/f+1, f+2,3 SCR 3+4 B! - przeciwnik jest tuż przed ścianą, więc zawsze wciskam f+2,3,4, które wchodzi calutkie na wallu.
Właśnie w tym momencie po boundzie próbuję użyć d/f+1,4, które rzuca na wall, ale po nim nie wcisnę już nic pewnego (jeśli przeciwnik zrobi techrolla na ścianie). Więc da się coś? :)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:50:01 »
A Zafina to nie jest przypadkiem jedna z tych postaci, typu Christie czy Xiaoyu, na które bierze się Fęga i robi się bara? ;)

Jak się nie jest ogranym na postać, to najlepszą obroną jest atak (w tej części, w DR to był movement) i nie pozwolenie jej na przejęcie inicjatywy. Zwłaszcza, że Zafina chyba nie za bardzo ma się czym bronić. Takie przynajmniej odniosłem wrważenie, no ale grałem z tą postacią w życiu równo 12 walk (z Tokisem w Łodzi;p).

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 04:56:58 »
Tokis - najlepiej z Zafiną w TRT radzi sobie Lars (f+3,2, db+2,1, f,b+2,1 B! [df+1, ff, db+2,1_iSW] - 53dmg) i Steve (f+2,1~b, FLK 1,f+1 B! f+2,1~b, f+3,1 - 40dmg albo f+3*,2, b+1, FLK1, f+3, iWS+2,1 B! ff, df+1+2 - 59dmg). Z ciekawostek: Baek niszczy TRT przy pomocy... 4:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 16:24:59 wysłana przez Wacho_VHO »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 01:18:40 »
A te śmieszne łapki po  TRT 1, mają one niby -11 ale co konkretnego może zafina zrobić po zablokowaniu? Może przejść w szybki blok tak że te -11 zmieni się w niewiele większe opóźnienie? Czy przejście do bloku jest tak długie że można tam sobie zrobić jakieś CC i np 20 klatkowy bound move?

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:12:21 »
Qjon - po B! df4,1 przy ścianie nie posadzisz już nic więcej. Ja robię w takiej sytuacji: B! f+2,3~SCR 3, SCR 1+2 - ostatni cios trafia leżącego przeciwnika, a nawet jak zrolują i blokują mida to masz +6 na bloku. Można ewentualnie wymienić SCR 1+2 z SCR df3_df4, ale to już jest niebezpieczne jeśli zablokują.

Snake - tak, wydaje mi się że Zafina to tego typu postać, bar wyjmie ją z każdej postawy(ile to trwa klatek w ogóle?). Całe szczęście, że nie każdy ma bara! :P

VHO - Hmm, damage konkretny rzeczywiście, ale trzeba szybko zareagować żeby wybitka siadła, więc może uda się przerwać za pomocą TRT 3, jeśli się wahają?

Cziz - bo zablokowaniu TRT 1 Zafina nie może nic tak naprawdę - wyjście z postawy trwa wieki a blokować nie można. Na szczęście, mało co wybija Zaf, przebywająca w TRT.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:50:36 »
Bar u Ling i Paula trwa 12 klatek, u reszty 13 o ile dobrze pamiętam.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2010, 17:16:26 »
Cytuj
damage konkretny rzeczywiście, ale trzeba szybko zareagować żeby wybitka siadła, więc może uda się przerwać za pomocą TRT 3, jeśli się wahają?
Z pewnością, te akcje są najlepsze z jakiegoś dystansu, zanim Zafinka do nas podpełznie :P

Aha, i taka ogólna zasada:
Wszystkie ciosy z TRT omija się sidewalkiem w lewo, natomiast z MNT e-step w dowolną stronę^^

Hate - bara Xiao nie zbiera z TRT, niestety.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2010, 17:37:51 »
To była ogólna odpowiedź na pytanie "ile to trwa klatek w ogóle?". :)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:54:56 »
Cytuj
Ja robię w takiej sytuacji: B! f+2,3~SCR 3, SCR 1+2 - ostatni cios trafia leżącego przeciwnika, a nawet jak zrolują i blokują mida to masz +6 na bloku. Można ewentualnie wymienić SCR 1+2 z SCR df3_df4, ale to już jest niebezpieczne jeśli zablokują.
Znalazłem lepsze rozwiązanie :)  B! f+2,3~SCR 4 - siedzi zawsze i daje najwiecej dmg (o 7 więcej niż f+2,3~SCR 3, o 6 więcej niż f+2,3,4) w takiej sytuacji.

Cytuj
Snake - tak, wydaje mi się że Zafina to tego typu postać, bar wyjmie ją z każdej postawy
Nie zapominajmy o tym, że z MNT można przejść do bloku ;)

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:02:15 »
Cytat: Qjon
Znalazłem lepsze rozwiązanie :)  B! f+2,3~SCR 4 - siedzi zawsze i daje najwiecej dmg (o 7 więcej niż f+2,3~SCR 3, o 6 więcej niż f+2,3,4) w takiej sytuacji.
O tej ścianie oczywiście mi wiadomo, jednak ja przedkładam nad nią tą setup'ową opcje(z SCR 3). Raz, że mam w najgorszym przypadku gościa pod ścianą na mojej przewadze, w najlepszym - juggla za ~80 dmg. Dwa, ta końcówka SCR 4 czasem nie siada z powodu kątów czy odległości, a że na whiffie jest koszmarne opóźnienie to przeciwnik może zdążyć zrollować i jeszcze zrobić nam kuku. Niemniej, korzystam z niej jeśli zależy mi na obrażeniach, bo to opcja max damage na ścianie, jeśli się nie mylę.
Cytat: Qjon
Nie zapominajmy o tym, że z MNT można przejść do bloku ;)
No można, można, ale nie zawsze z tym blokiem zdążysz, bo niektóre zablokowane ciosy z MNT/przenoszące do MNT mają okropna stratę. Niestety, MNT jest jej najmniej przydatną postawą - stepowalna, karalna, słaby movement i do tego brak mi tam konkretnego mida. SCR to podstawa, mimo wszystko.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Zafina - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2010, 14:06:39 »
Jeśli chodzi o postawę TRT to ja zaobserwowałem u Bruca to że jeśli jest w tej postawie to można ją z niej wybić przy pomocy b+2, ten cios ma bardzo duży piorytet ijeśli zafina wyprowadza cokolwiek z TRT to b+2 wchodzi na CH i Bruce ma juggle za np. 93, natomiast na normal hicie wybija ją z postawy w bardzo dziwny sposób i można zrobić jakiegoś setupa, ale nad tym bym musiał jeszcze pokminić...

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame: