Autor Wątek: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]  (Przeczytany 24063 razy)

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« dnia: Sierpień 24, 2011, 18:51:51 »
Witam.
Zauważyłem ostatnio, że niewielu tak naprawdę jest u nas graczy z dobrym movementem (i ja niestety też jestem jeszcze słaby pod tym względem), więc postanowiłem zrobić listę całkiem fajnych poradników głównie do backdash cancela.



http://www.youtube.com/watch?v=wuLhI7Co8CA - dość znany poradnik, z tego co się dowiedziałem robienia sidestepa w ten sposób jest już w tej grze mniej opłacalne niż kiedyś, natomiast imho jeśli chodzi o movement raczej większość rzeczy straciła na sile w tej części
http://www.youtube.com/watch?v=-3L7YYvhTxA, http://www.youtube.com/watch?v=nKRexJeADoo&feature=channel_video_title - dobre opcje dla padowców
Tutorial by Rain, Tutorial by Ji3moon Ace - z tego co zaobserwowałem notacja KBD to: b,B,d/b~n~B,d/b~B,d/b~B,d/b...
Tutorial by BlackPriest [BDC pokazany na postaci ze swayem]
http://www.youtube.com/watch?v=0-fqYmowwog&feature=related - jeden z filmików by noodalls, który eksperymentuje z różnymi szybkościami backdasha
http://www.youtube.com/watch?v=5sOlfn1utkM - wavedash

I coś bardziej podstawowego dla początkujących (zauważyłem, że nowi użytkownicy [tak wiem, nie ma ich za wielu] często mają pytania odnośnie takich rzeczy, więc czemu nie podesłać tego)
Techroll
http://www.youtube.com/watch?v=kDXG3yZPFTs&feature=related - jak nie wstawać
Movement by LevelUpYourGame
Getup system by LevelUpYourGame
Wstawanie by NeoRussell

Myślę, że to by było na tyle. Jeśli uda mi się znaleźć więcej w miarę dobrych poradników, postaram się uaktualniać ten post. Mam nadzieję, że zebranie tego do kupy choć trochę komuś pomoże.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 19:50:11 wysłana przez KBB »
fade em
need dat

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2011, 18:58:47 »
Fajne poradniki, ale ja chcialbym miec manuala ;<. Mimo wszystko +1 za inicjatywe.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:38:24 »
Na Ace'a nie patrzcie. I tak nikt nie gra na koreańcu ;]

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:43:58 »
Na Ace'a nie patrzcie. I tak nikt nie gra na koreańcu ;]
W sumie nie, choć Pitrex przez długi czas grał na Crownie, ja trochę na Fancie próbowałem, kto wie czy ktoś w przyszłości nie sklei sobie takiego sticka.
fade em
need dat

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:51:48 »
Reszta git, ale czy potrzebny tutorial tak szczerze.. Liczę, że temat jednak zwróci na to uwagę co niektórych ;]. Nie trenować tego w practisie. W grze od razu. BDC zrobić umie każdy. Trzeba czuć Tekkena a movement to nie może być wysiłek manualny. To musi być naturalne a postać ma pływać sobie po ekranie :)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:53:26 »
Ostatnio po WCG odpalilem sobie DR-a. Ale tam fajnie kazek pływa ;<.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2011, 20:00:16 »
BDC zrobić umie każdy.
Hmmm... mój BDC jest bardzo słaby (wypadałoby powiedzieć, że w ogóle go nie ma:P) i uważam, że sporo jest graczy, którzy backdashują bez cancela i jest nie najlepiej. Przecież to proste działanie: nauczyć się i robić z zamkniętymi oczami... tak sądzę.
fade em
need dat

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2011, 20:34:05 »
Movement to nie jest właśnie coś takiego co się wyuczasz na pamięć i to potrafisz. To trzeba czuć i tyle. Bez odpowiedniego feelingu backdash będzie co prawda wyglądał poprawnie, ale nie będzie spełniał swojej roli. Technicznie można się tego wyuczyć na practice, ale najważniejsze jest wytrenowanie tego w walce. Szyper po części już napisać o co biega.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2011, 20:41:14 »
^ this.

Dobry movement to nie jest backdashowanie na pałę w każdym momencie poza robieniem juggla, bo takie coś zwykle kończy się tym że albo nic ci to nie daje, albo dostajesz barkę z rozbiegu. :P Movement to nie jest tylko manual, ale też ogranie, spacing, mind game'y. Taki Matt w czasach 5.0 nie umiał nawet robić szybkiego bdc, a miał mega skuteczny movement.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2011, 20:57:46 »
Spoko, macie rację. Ja nie twierdzę, że to trzeba robić na pałę, ale jak się tego nie potrafi to też nie jest super. Wiadomo, że jak się kupi automat do Tekkena z Korei to nie będzie się grało jak Sun Chip. Wiadomo, że jak się nauczysz backdasha, to nie będziesz od razu go skutecznie używał. Backdash to jedno, wykorzystanie go to drugie, ja chciałem pomóc przy tym pierwszym, bo drugiego nie umiem zbyt dobrze.
fade em
need dat

bsurma

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stoned Minimum Professor
    • Zobacz profil
  • PSN ID: gggyb
  • Skąd: Kielce
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2011, 16:48:40 »
Wystarczą dobre chęci i można się nauczyć wszystkiego, od BDC po elektryka. Moje skromne zdanie. :)

Chociaż i tak uważam że Namco powinno się wziąć za porządny tutorial, bo bez pomocy internetu dla totalnego nowicjusza to czarna magia :/


Najlepszy w przegrywaniu na żyletkach evr.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2011, 17:22:35 »
BDC czy generalnie "plywanie po ekranie" jak to okreslil szyder pozwala tez niektorym utrzymywac flow i tempo grania.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2011, 18:06:15 »
Chociaż i tak uważam że Namco powinno się wziąć za porządny tutorial, bo bez pomocy internetu dla totalnego nowicjusza to czarna magia :/
Lol, k**wa, to może niech Namco od razu gra za graczy, tak będzie najlepiej. Mówienie o czarnej magii w przypadku gry, w której gros postaci ma najmocniejsze akcje podane w command liście to jest jakaś patola. I nie porównywać mi tu do SF, bo tam to jeszcze trzeba umieć zrobić. W T3 postaci nie miały w command liście wypisanych wszystkich ciosów, a ludzie sobie jakoś radzili. Nie wiem, albo się rodzi pokolenie debili, albo ja tu czegoś nie kumam.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

bsurma

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stoned Minimum Professor
    • Zobacz profil
  • PSN ID: gggyb
  • Skąd: Kielce
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2011, 18:24:10 »
Jak uważasz, ale opanować grę w średnio zaawansowanym stopniu to już nie jest taka prosta sprawa... Trochę tak jak z jazdą samochodem, może złe porównanie... D:

Bo na przykład o tym, czy dany ruch ma jakieśtam specjalne właściwości już nie ma informacji w command list.

Nie mówię, że teraz jest źle, bo i tak practice mode daje wystarczająco dużo możliwości do szlifu skilla, ale brakuje czegoś, co dałoby możliwość typowemu newbie szybkiego wskoczenia do gry bardziej wyrafinowanej. Bez urazy :)



Najlepszy w przegrywaniu na żyletkach evr.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Tekken 6 - Movement [Zbiór tutoriali]
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2011, 18:28:35 »
Chociaż i tak uważam że Namco powinno się wziąć za porządny tutorial, bo bez pomocy internetu dla totalnego nowicjusza to czarna magia :/
Lol, k**wa, to może niech Namco od razu gra za graczy, tak będzie najlepiej. Mówienie o czarnej magii w przypadku gry, w której gros postaci ma najmocniejsze akcje podane w command liście to jest jakaś patola. I nie porównywać mi tu do SF, bo tam to jeszcze trzeba umieć zrobić. W T3 postaci nie miały w command liście wypisanych wszystkich ciosów, a ludzie sobie jakoś radzili. Nie wiem, albo się rodzi pokolenie debili, albo ja tu czegoś nie kumam.

Cebula Ci szkodzi.
Przeczytaj górną część postu kolegi, to zrozumiesz, że on nie ma problemu z nauką różnych rzeczy, bo ma chęci.
Chodziło mu tylko o to, że wielu podstawowych informacji o grze (stricte systemowych) dowiadujemy się z internetu, a nie z samej gry, a Ty też HiKrush okazałbyś trochę serca nowemu graczowi na forum.
fade em
need dat