Autor Wątek: Miguel - dyskusja ogólna  (Przeczytany 6618 razy)

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Miguel - dyskusja ogólna
« dnia: Luty 23, 2010, 13:09:28 »
Jako, że zaczął się tydzień Miguela, parę takich ogólnych uwag na początek:

-koleś jest podatny na SSL, warto o tym pamiętać, można wystepować naprawdę sporo
-ma dobrą zgadywankę z FC; FC df+4 (low, niestepowalny), FC df+2 (mid, zgarnia SSL), WS 2,2 (NC mid high, juggluje, nie jailuje na bloku)
-dobry rzut setupowy df+1+2 (zostawia przeciwnika na nogach, z ujemnymi klatkami)
-trap na wstających z gleby: df+1, juggle...
-ma jedne z mocniejszych NC w grze, oczywiście hit confirmowalne

Co do ciosów poszczególnych:
1,2,4_1,2,1+2_1,3 - kłania się fuzzy guard (po pierwszym panczu klepiemy df - jeśli pójdzie 3, mamy low parry i juggle, jeśli 2 - robimy po tym SSL, unikamy kontynuacji 4_1+2 i mamy juggla)

3,4 - można wciąć się max i9 ciosem (Xia, Yosz)

1+2,1+2 - NC, kroi dużo, nie za dobrze radzi sobie z SSami, po pierwszym hicie na blok można stepować w lewo, po drugim na bloku mamy karę na wybitkę, co ciekawe - małe postacie mogą uniknąć drugiego ciosu trzymając B po pierwszym na blok ;D

f+3,4 - karalne i12 ciosem

f+4,2 - kolejne NC, f+4 to homing move o konkretnym zasięgu, całość jest karalna na wybitkę na bloku

b,f+1 - niekaralny high z wbudowanym małym SSem

b+2,2 - można przerwać i9 ciosem

uf+1 - high dający przewagę na bloku

b+3 - niezły low crush, często stosowany na wstających, uważajmy na to

SAV 1,2,1 - trzeci cios z tej serii stepujemy w lewo

SAV 3,3 - jailuje na bloku

SAV 4 - kolejny homing, z postawy tym razem

SAV df+1 - stepujemy w lewo

SAV df+2 - wybitka karalna na wybitkę

SAV d+4,3 - NC zaczynające się od lowa (yeaahhh), na szczęście łatwo stepowalne

SAV db+3 - low zgarniający oba stepy

SAV db+4 - SSL, albo blok i juggle

SAV b+1,2 - po b+1 możemy walnąć low crusha...

SAV b+1,3 - ...ale ryzykujemy, że oberwiemy midowym kolankiem.

SAV uf+3 - stunuje na normal hicie, karalne i13

10 hit combo - po drugim hicie stepujemy w prawo, low idzie jako siódmy

Rupert

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • I dare you, i double dare you say what again!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rupert_is
  • Skąd: Bytom
Odp: Miguel - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2010, 14:11:59 »
SAV b+1,4 drobna pomyłka :)

f,f+2,1 - NC, jeśli dwójka nie jest opźniona samo ff+2 -13 na bloku, 1 -14, drugi hit to high

d/f+4,1 - można dokończyć z jeszcze jedną jedynką, ale te dwa ciosy są NC, drugi high nie jailuje na bloku, można wejśc do Savage po drugim hicie

Główną bronią Miguela jest d/f+1~f [SAV] i kontynuacje po tym, której wszystkie można przerwać d+1, lecz radze nie nadużywać po można dostać low parra.

f+4,2 jest hit confirmble samo f+4 jest bezpieczne
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 14:52:16 wysłana przez Rupert »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Miguel - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2010, 00:51:27 »
Sporo sie juz nagralem na tego Migelka, postaram sie cos pozniej napisac jak granie na niego wychodzi "w praniu". generalnie wystarczy grac ostroznie, bez zbytniego wcinania sie, uwazac na ciosy z FC (stad najlepiej trzymac ciagle odpowiedni dystans, jak tracimy przewage w pressingu, cofnac sie kawalek, moze to tez zachecic Miguela do odpalenia ciosow karalnych na wybitke) i jest git.

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Miguel - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2010, 04:40:24 »
W ogole mega dzieki generalnie, za takie informacje dot. postaci. Na koniec fajnie bedzie mozna to w zmontowac w cos ala "frame data" - lista postaci, klikasz, a tam jej wady, ktore pomagaja w ataku. Hell - bedzie mozna to w english wersji tez zrobic i infa od VHO + reszty ludzi poleca wszedzie:). Przydatne, od reki sie tego nie nauczy czlowiek, ale z czasem owszem.

Rupert

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • I dare you, i double dare you say what again!
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rupert_is
  • Skąd: Bytom
Odp: Miguel - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2010, 08:32:06 »
Miguel jest moją główną i jedyną postacią, ostatnio zauważyłem że jego główną broń d/f+1 można w bardz łatwy sposób sidestepować w prawo, gdy zrobimy drugiego stepa to żadne dokończenie po d/f+1 od Miguela nie wejdzie  :'(

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2010, 00:51:34 »
Witam. Jako, że to mój pierwszy teczkenowy post to może być trochę nieścisłości.
Interesuje mnie wasze zdanie odnośnie espaniolskiej krwi poganiacza bydła z mojego avatarka.
Mianowicie, jaki potencjał widzicie w tej postaci ?
Ja odniosłem wrażenie, że jest to postać dość płytka, której wiele rzeczy może brakować. Jednak z drugiej strony podobają mi się (pomijając design i "zabójcze" UB  8) ) jego NC a także zgadywanka (?) z SAV a przede wszystkim to, ze zdaje się być w obsłudze prostą niczym cep bojowy ( boje się, że Heniek jest dla mnie zbyt wymagający :] ).
Czy sądzicie, że jest to postać warta zachodu? Może są na sali obecni ludzie, którzy mają jakieś większe pojęcie na temat Hiszpana ?
W razie jakichkolwiek, zbyt pochopnych ocen z mojej strony proszę o niezwłoczne wyprowadzenie z błędu :)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 01:05:35 wysłana przez Heniek »
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2010, 01:30:31 »
Miguellem naprawdę fajnie można pograć. Ma dobre whiff punishery u/f+4, d/f+2,1 d+1+2, dobrą podcinkę d/b+1 z jugllem - szkoda, że nie ma mocniejszej opcji pod ścianą. Po jugglach zakończonych d+4,1+2, d/f+2,2 d+2 ... świetne możliwości oki. No i nie zapominajmy o uważanym za najlepsze w grze d/f+1 z kontynuacjami i przejściem do postawy z której to można ładnie pomieszać :)  Damage jaki można wyciągnąć waha się od dobrego do bardzo dobrego wiele postaci ciągnie więcej, do ściany doprowadzamy raczej banalnie i to z dużej odległości. Brakuje dobrej kary na -12 lepiej możemy pokarać od -14 (f+1+2 z bliska, a później d+1+2 na gwarancie :D ). Miguel to postać raczej do pokingu do którego ma świetne narzędzia. Na początku wydaję się świetny jednak później odkrywamy, że wiele rzeczy ma karalnych co wymuszą ostrożną grę na znającego tą postać gracza. No i ogólnie pamiętajmy, że osobnik ten posiada brawurową zdolność do otwierania drzwi od stodoły :D Tutaj po odpowiedni tutorial odsyłam do zajmana :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 01:42:34 wysłana przez K' »

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2010, 02:26:56 »
Miguel to fajna postać, jest prosty i silny,a co najważniejsze ma zajebistego taunta  :P . Jego najlepsze ciosy to 1,2 ; df+1 ; uf+4 i db+4. Jest doskonały do skubania pojedynczymi ciosami. Juggle moim zdaniem ma całkiem mocne i do tego bardzo proste. Największa wada jakiej się dopatrzyłem to, że połowa jego ciosów jest karalna na wybitkę, więc jak ktoś go dobrze zna to trzeba się mocno ograniczać  :-[

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2010, 11:03:15 »
Zajman zna Miguela jak własną stodołę, więc trzeba poczekać, aż on się tutaj wypowie.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2010, 11:19:05 »
Miguel to prostak pokroju paula, pooglądaj walki raina, dobrze nim gra.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2010, 11:46:32 »
Nie wiem jak tam Zajman, ale Rupert ma zajebistego Miguela, top 10 w rankingu online. Najlepiej jakby on coś tutaj naskrobał  :P

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2010, 11:56:37 »
Ostatnio grałem z paroma dość dobrymi operatorami tej postaci i aż mnie krew zalewa... Nie widziałem jeszcze ani jednego Miguela defensywnego, wszyscy nim lazą tylko do przodu i na nic nie patrzą ??? WTF? Rozwala mnie ta postać, poczynając od desingu i na ciosach kończąc. Te ciosy wyglądają jak odpadki od innych postaci sklecone w jedną bezsensowną kupę.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2010, 12:36:54 »
Miguel to postać w stylu paula czy bruca  - 2 dni i umiesz nim grać , zero skomplikowania . Prawdą jest jednak że da się nim tak jak i wyżej wymienionymi nieźle namieszać : (tak skrótowo , K" dobrze go opisał )

+
-Jugglująca podcinka ze zwykłej postawy i savage (z sav dodatkowo można mieszać z kolankiem co nieźle irytuje przeciwnika )

-Doskonałe Launchery z hopkikiem i wiff puniszerem (d/f+2,1) na czele . Ponadto niezły launcher z ws wymienny z podcinką .

-Postawa Savage

-d/f 1 .... itd . Chyba najlepsze w grze a napewno jedno z lepszych . Multum  sensownych opcji czynni to zagranie chyba najlepsiejszym u miguela .


-Ogólnie niezłe mixupy związane z d/f+1 , b+1,4 ,d/f +1+2 i jego lowami  itd.

-Kilka ciekawych butów w stylu : b+4  ( otwieranie drzwi od stodoły) wr3 (otwieranie bramy od wioski ) b+3 (przekładaniec z tulupem) itp.

-chore naturale w stylu f+4,2  , 1+2,1+2 (mozliwe z ss) , d/f+2,1

-mocne i łatwe (a jakże) juggle + śiwtene i banalne podprowadzenie pod ścianę nawet bez sav w stylu :
a) d/f +2,1  d/f+4,1 d/f+4,1 d/f+4,1,1 W! d+2 B! d/f+4,1,1 - 13 hit 87 dmg do nauczenia w 2 minuty .
b) d/f +2,1  d/f+1 (sav) d/f+1 d/f+4,1 d/f+4,1,1 W! d+2 B! d/f+4,1,1 - 13 hit 93 dmg do nauczenia w 3 minuty (bo 2 minuty zajęło nauczenie tego z pod punktu a )
c) d/f +2,1  d,f+1 , (sav) d/f+1 d/f+4,1  d/f+2,2 B! d/f+4,1,1 (far W!) b+3 .

Każdy juggiel wykorzystuje technikę ukosu (d/f) :D

Minusy:

-Karalny na każdym chorym naturalu wybitką , ogólnie słaba postać przez to że na maksa karalna .

-Poza mixupami z d/f+1 przewidywalny.

-Zbyt prosty w obsłudze dla wymagających .

Śmieszny chopek roztropek z hiszpańskiej wsi , postac zabawna ale jako maina to nie polecam .
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 12:39:51 wysłana przez ZajmaN »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2010, 12:37:54 »
Samewise - aby zrozumiec Miguela trzeba kilka razy napic sie do zgonu i toczyc do domu ; ). DemoN swietnie gra miguelem, ale watpie aby cos naskrobal :- P.

Jedna uwaga - d/f+2,1 jest srednie, bo jak sie pomyliy i zaliczymy blok, to sami lecimy (-15 cios). Podobnie z f+4,2 pomylka - blok - lecimy w powietrze (-15 czy -16 not sure).

edit: a LajmaN napisal o tym nizej =P.

technika ukosu kaka :p. no i brakuje mu uniwersalnej kary na wszystko jaka ma Law :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 12:41:18 wysłana przez Solo »

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Odp: Tier lista
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2010, 12:41:27 »
Solo, ale jak zaliczę zgona to już się nie dotoczę do domu - sam :P Ale naprawdę, strasznie irytująca postać ten Miguel.