Autor Wątek: Pytanie o fury  (Przeczytany 3218 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Pytanie o fury
« dnia: Marzec 20, 2011, 17:21:25 »
Które z tych dwóch aut byście wybrali:

- BMW z serii 3 (328xi coupe np.)
- Lexus IS 250 (awd)

/rocznik 2009/

Proszę o uargumentowanie po krótce czemu tak a nie inaczej. Proszę również pominąć kwestie estetyki czy jakiś stereotypów. Może znacie kogoś z którymś z tych aut? Słyszeliście o jakiś problemach, wadach fabrycznych? Na co zwrócić uwagę? Może lepiej dorzucić kasy i kupić np IS 350 albo 335 (chociaż aż tak mi na mocy nie zależy)? Audi, Acura i Infiniti odpadają jak coś.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 17:43:10 wysłana przez Dadrot »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2011, 03:39:05 »
Offtopic to strzeliłeś teraz i to nie byle jaki, ale imo bardziej nadający się na naszą klasę lub faceboka - trolowisko murowane.
Kto ma tym jeździć - ty czy my ? Bo jak my to taki autobus poproszę.
Argumentując, trudno i jest to wręcz niemożliwie, żeby pomijać kwestie estetyki/stereotypów, bo np takim BMW jak wymieniłeś jeździ kumpel i całkowicie pod utarty profil użytkownika BMW podpada. Teraz trochę o wadach i problemach - w obu przypadkach wszystko załatwia i naprawia (autoryzowany/nieautoryzowany) serwis, na który albo cię stać albo nie - jeśli nie to może lepiej kup inny samochód. Rozwalają mnie niektórzy co to kupią samochód a potem jeżdżą z rozwalonym reflektorem lub porysowanymi drzwiami bo na nowy nie wyskrobie 2 tysięcy a lakierowanie to tylko "z mini ratką", jeśli tak szukasz oszczędności to nie tędy droga.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2011, 13:42:37 »
Więc po kolei. Dla kogo auto pominę lol, wracając do estetyki i stereotypów uważam, że można śmiało wymienić się opiniami nie wchodząc na ten grząski grunt.
Jeśli chodzi o oszczędność to nie jest priorytetem, jeśli o serwis to niech cię głowa nie boli. Skupmy się może na samych autach. Oba z nich to raczej dupowozy a nie żadne samochody do szpanowania czy ścigania się po ulicach. BMW ma tańszy serwis, lexus teoretycznie mniej awaryjny i więcej w standardzie. Prawie wszystkie czynności serwisowe można śmiało robić u zaprzyjaźnionych mechaników z odpowiednim sprzętem. Części wiadomo $$$. Co do zadrapań to nie przesadzajmy. Lakier będzie zawsze się rysował, jeśli to drobizna to można olać, jeśli ktoś cię przerysuje mocniej, albo coś wgniecie/rozbije od tego masz ubezpieczenie. Szukam auta w segmencie kompaktowy sedan. Wygodnego, przyjemnie się prowadzącego o twardawym zawieszeniu. Silnik nie większy niż 3l, 200hp styknie. Cenowo do 25k$. Nie zależy mi na mocy (kupiłbym pontiaca g8 w tej cenie luzem). Preferuje benzynę.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2011, 19:11:47 »
wiesz ja to napisalem z doswiadczenia i obcowania z właścicielami takich lepszych pojazdów.
jeden to kupil sobie okazyjnie Audi Q7 ucieszony poszedł ubezpieczyć i tyle sie z tego zakupu cieszył. Nie wytrzymal jak uslyszal ile... teraz zerknalem skąd piszesz no i dodam ze napewno troche więcej tam biora w ubezpieczalniach za takie autka jako potencjalnie narazone na stłuczki, brat tam siedzi to sytuacje mi nakresla dosc jasno.Jeszcze jedno, nie ma co porownywac  aut europejskiego rynku do tamtejszego, sa to zupelnie inne pojazdy na nieszczescie amerykanow (mniej rygorystyczne normy no i jakosc tym samym moze odbiega od tych naszych) za to ceny maja lepsze... cos za cos. i caly czas bede trzymal sie tego co napisalem ze uzytkownik wybierze to co chce i na 100%, ba nawet 200% jak sie uprze to nie przegadasz.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2011, 19:49:56 »
Nie no, jestem świadom cen ubezpieczenia a Q7 to akurat potwór, ciężko porównać cenowo te auta i nawet w jakikolwiek inny sposób. Q7 waży prawie 3 tony, ma 6 litrowy silnik w wersji V12 i 5sec 0-60m i nówka kosztuje ponad 100k lol :)

Ponadto lexus nie jest europejski i wersje na rynek NA są made in japan. Co do reszty to ja właśnie nie jestem uparty na żadne z tych aut, dlatego chciałem poprosić o czyjąś bardziej obiektywną opinie. Mam kumpla z is250 i bardzo chwali. Mam drugiego znajomka z bemerem i też zachwycony.. Teraz w czerwcu ląduje w VC, mam rozeznanie ile co kosztuje i na co mnie stać i chce zdecydować czym będę jeździł. Wcale nie jestem uparty, ani też nie jestem wielkim fanem żadnej z marek, chociaż do Japończyków mam większe zaufanie niż do europejskich aut, tym bardziej amerykańskich. Równie dobrze mogę znaleźć fajną okazję na lancera sedan albo nie wiem, postanowię że potrzebuje większe auto i łyknę SUVa. Generalnie celownik mam póki co na auto w segmencie kompaktowym. Dość uniwersalne i wszechstronne a przy tym w miarę żwawe, luksusowe i ładne. Patrzyłem troszkę też na sciony cT bo byłbym w stanie polecieć na ekonomie i kupić w tym pułapie nówkę sport, albo za połowę kasy 2-3 letni z przebiegiem około 20-30k. Potworów pokroju q7, m3, rs4, g8, chargery itp nawet nie rozważałem. Raz, że nie zamierzam się ścigać, dwa są totalnie nieekonomiczne, trzy nie praktyczne a cztery nie podobają mi się. Na różnych zagranicznych forach jest masa sprzecznych informacji do których mam dystans, ponadto ciężko o obiektywne info na forum bmw etc. Szukam więc wiedzy popartych obserwacjami ludzi co do których mam jakieś tam zaufanie. Tyle.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2011, 23:29:51 »
Mam kumpla z is250 i bardzo chwali. Mam drugiego znajomka z bemerem i też zachwycony..
He he he i tu pojawia się kolejny problem - mało kto jest w stanie powiedzieć że to czym jeździ ma takie a nie inne wady i obiektywnie popatrzy na swoje auto. Nic więc... jak to mówi jeden "powodzenia życzy Arnold" w poszukiwaniu tego doskonałego. Ja jestem zwolennikiem... rowerów a auto byle jechało i dowiozło z A do B. Choruje na Mercurego z 1950 (oczywiście tak jak i sticki - custom) i Porshe 911 z 1980 - może kiedyś jak będę na emeryturze to się za restaurację wspomnianych zabiorę...
PS dziś jechał ładny transport BMW (około 20 kilka wagonów po 10 sztuk na każdym) w kierunku wschodnim, więc może oryginalnie lepiej iść w luksusową toyotę :)
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2011, 17:30:48 »
w NA jest zdecydowanie więcej aut japan niż europejskich ;)
A rowery są cienkie już wolę land rowera, ale te lepsze mocno drogie i nieekonomiczne (duże) ;p
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Brutal_KAZ

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[DTS]=---
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lębork
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2011, 20:21:16 »
widze że preferujesz auta raczej z napędem na wszystkie kapcie :) którymi można pocisnąć tłukące się po naszych drogach kopcące diesle i w miare wygodne. Mi na myśl przychodzi lancer evo. Będzie taniej zarejestrować bo 2 litry motor. Będzie mniej jadł, jak nie będziesz cisnął żeby się turbo załączało :) no i ma bardziej dopracowane 4x4 niż bema i lex. Możliwe też że insignia 2.0T by się nadawała ale nie wiem jak ten jej 4x4 bo nie jezdziłem taką. Zależy też jakie skrzynki preferujesz? automat czy lubisz pomieszać wajchą ;) no i czy wolisz większy motor czy mniejszy z turbo
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 20:23:55 wysłana przez Brutal_KAZ »
Zgarnąć wszystkich do aresztu! Niczego nie będzie :)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2011, 19:46:52 »
ta, wole 4wd niż samą wsteczną oś natomiast lancer jest zbyt pretensjonalny, zbyt sportową sylwetkę ma, mało luksusowe auto w jeździe :)
co do silnika nie chcę dużej pojemności, transmission zdecydowanie manual ale w NA jest z tym ciężej więc się zobaczy. Nie wiem, chyba po prostu kupie to na co trafię, ale pozostanę przy tych dwóch markach. Liczyłem troszkę na to, że ktoś będzie miał więcej informacji na co uważać, czy były jakieś trefne serie etc. Będę musiał jeszcze pokopać w necie..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Brutal_KAZ

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[DTS]=---
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lębork
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:01:00 »
acha :) w takim razie jeżeli zdecydujesz się na bejke to pierwsze co obejrzyj podwozie. Czy plastiki są orginalne, czy nie było nic tam spawane dodatkowo i czy jest symetryczny. nie słyszałem o trefnych seriach ani jakiś akcjach naprawczych 328 a ludzie chwalą sobie te silniki. co do lexa nie bedę Ci mieszał bo poprostu mam znikome pojecie o tej marce i nigdy nie jechałem takim czymś :)
Zgarnąć wszystkich do aresztu! Niczego nie będzie :)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Pytanie o fury
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:46:56 »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true