Autor Wątek: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.  (Przeczytany 7206 razy)

cieslak

  • Gość
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2011, 13:26:59 »
Wiem, chyba bede musial jakos scalic te watki albo przeniesc te posty.

Nie kazdego forum, bo na niektorych mamy do czynienia z niesamowita iloscia uzytkownikow, przez co ilosc tych, co moga sie wypowiedziec na jakies specyficzne tematy, rosnie. :)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2011, 08:03:59 »
W kwestii organizowania imprez z wykorzystaniem konsol wkleję, raz jeszcze to co otrzymałem z różnych firm.

Sony napisało jasno:

Cytuj
"Witam serdecznie,

Zgodnie z prawem, nie mozna pobierac zadnych oplat za korzystanie ze sprzetu PlayStation i wydawane przez nas gry.

Agnieszka Pocztarska
Product Manager
Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.

http://eu.playstation.com"

W przypadku kiedy chcemy zrobić turniej/imprezę w klubie:

Cytuj
"Jesli nie bedzie pobierana oplata za granie sprzet PlayStation oczywiscie moze stac sie dodatkowa atrakcja dla gosci klubu"

"Zabronione jest, wykorzystywanie sprzetu PlayStation w celach zarobkowych.
Nie mozna pobierac oplat za korzystanie z PlayStation - to sprzet domowego uzytku.

Agnieszka Pocztarska
Product Manager
Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.
http://eu.playstation.com"


Cytuj
"Microsoft:

Panie Krystianie,

Sprawa jest "na styku". Właścicielami praw autorskich do gier produkowanych na konsolę Xbox 360 są różni wydawcy i to oni będą ew. interpretować sytuację. Proszę zwrócić uwagę, że są dwa elementy, które łamią warunki licencji:
- impreza ma charakter publiczny
- jest pobierana opłata (wiem, że nie jest związana bezpośrednio z faktem umożliwienia grania)
Od czasu do czasu spotykam się z taką sytuacją. Wtedy nazywamy takie wydarzenie imprezą promującą Xbox 360 i używane są wyłącznie gry Microsoft Game Studios. Nigdy jednak nie jest pobierana opłata w związku z tym (bo to przeczy formule promocyjnej)

Pozdrawiam,
Kuba Mirski"

W kwestii praw autorskich do gier typu Guitar Hero to LEM, a konkretniej Pani Monika Lach PR menager wydała mi pismo w którym jest zapis, iż zezwalają, na to byśmy udostępnili dla ludzi Guitar Hero. Jeżeli byśmy chcieli na tym zarabiać trzeba pisać już do Activision.

Z Electronic Arts jest najlepiej, nie ma żadnych komercyjnych licencji na gry wydawane przez nich. Jedyny wymóg to zaopatrzenie się w gry w Empiku, wysłanie im paragonu i podpisanie darmowej umowy licencyjnej, która jest do pobrania na ich stronie.


Przyjęło się w Polsce, że nikt nie zwraca uwagi na turnieje i w sumie do tej pory problemów nie było, ale w przypadku, kiedy do gry wchodzą szkoły jest jedno rozwiązanie. Zrobić ten turniej w czasie Juwenaliów lub we współpracy z tymi firmami, szkoła pisze do firm, że chciałaby zorganizować taką imprezę i w przypadku gdy się zgodzą pomóc nawet jako patronat sprawa praw autorskich idzie w zapomnienie.


Tak jak pisałem wcześniej zróbmy petycję do firm, aby turnieje były w pełni legalne. Niech każda z firm wyda oświadczenie.

Może ktoś byłby w stanie podpytać jak to wygląda zagranicą? Czy jeżeli mają problemy prawne to w jaki legalny sposób je omijają.




Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2011, 08:35:45 »
Zainteresowała mnie jedna kwestia. Oficjalnie nie wolno robić MM w związku z tym, że to hazard. Czy turniej nie jest też formą hazardu? szczególnie, jeśli płaci się wpisowe, które idzie do puli nagród.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 28, 2011, 08:45:42 »
Nawet jeśli tym jest to i tak wszytko w dużej mierze rozbija się o płacenie za możliwość siedzenia przy stanowisku i granie.

Guile

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie Animatsuri
    • Email
  • PSN ID: Guile589
  • Skąd: Warszawa
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2011, 09:45:49 »
Zainteresowała mnie jedna kwestia. Oficjalnie nie wolno robić MM w związku z tym, że to hazard. Czy turniej nie jest też formą hazardu? szczególnie, jeśli płaci się wpisowe, które idzie do puli nagród.

Hazard to wszystkie gry pieniężne, w których w mniejszym lub większym stopniu decyduje przypadek. Turnieje tego typu jak te na konsolach, to gry umiejętności.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2011, 09:53:40 »
Mniej, lub bardziej przy okazji, ale wiecie, że to, co ostatnio zrobił Slide, to była nielegalna zbiórka publiczna? No chyba, że miał zgodę burmistrza swojego miasta.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2011, 09:56:08 »
Mniej, lub bardziej przy okazji, ale wiecie, że to, co ostatnio zrobił Slide, to była nielegalna zbiórka publiczna? No chyba, że miał zgodę burmistrza swojego miasta.

Muszę pociągnąć ten temat. Chcesz powiedzieć, że Slide nie ma prawa poprosić nas o wsparcie a my mu tegoż udzielić? :D
Moje pięści krwawią śmiercią!

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2011, 10:01:01 »
Prosić o wsparcie może. Ja chcę powiedzieć, że ani Slide, ani nikt inny nie ma prawa organizować zbiórki publicznej (a tym była jego prośba o wsparcie) bez spełnienia odpowiednich warunków, dosyć jasno określonych przez nasze prawo.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 28, 2011, 10:33:05 »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2011, 14:03:00 »
Oficjalnie nie wolno robić MM w związku z tym, że to hazard. Czy turniej nie jest też formą hazardu? szczególnie, jeśli płaci się wpisowe, które idzie do puli nagród.
No na pewno dotyczy to tekkena 6. <nioch, nioch>

Pr0 rozwiązanie: dopuścić ludzi do stanowisk i pozwolić im grać za darmo, pobierać opłaty tylko za wpisanie i uwzględnienie ich wyników. Nikt nie płaci za granie, problemu nie było. 8)

cieslak

  • Gość
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 01, 2011, 21:51:01 »
Czyli dupa z turnieju w szkole... Spróbuję namówić dziekana, żeby to moja szkoła wysyłała pisma, może to coś da, ale ciężko to widzę... Szkoda.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Prawa autorskie, czyli nielegalne turnieje.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2012, 18:10:20 »
Odświeżam temat. Poprosiłem znajomego z Cenegi o przygotowanie dla mnie oraz dla Tenshi i Zajmana tego typu dokumentu. Oto fragment odpowiedzi, jaką otrzymałem:

Cytuj
wtedy załatwiałem podobne pismo dla gościa który chciał otworzyć bar i nasi prawnicy powiedzieli, że nie możemy udzielać licencji. Z tego co mówił w tym przypadku trzeba by załatwiać licencje indywidualnie u wydawców

Wygląda więc na to, że jeśli będziemy chcieli przeprowadzać wszystko legalnie, będziemy musieli napisać do Namco, Capcom itd.