Autor Wątek: SC4 -> online + offline  (Przeczytany 153204 razy)

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 11, 2010, 01:14:25 »
Dobra rozumiem czym już są. Gram w to nie tak długo, dlatego pewnych rzeczy jeszcze nie rozumiem - np. air control. Jednak przy ciosie talim, gdzie skacze po mnie kilkakrotnie w powietrzu widac ,ze trzymajac ktorys z kierunkow odsuwam sie od niej.
A co do walki Pepe, to dopiero po niej uswiadomilem sobie jak bardzo musze popracowac nad sobą i ze trzeba robic cos wiecej niz spamowac kilka ataków, a ja nie uzywalem bardzo pomocnych atakow(np 2B & 8B).. nie wiem czemu. Posiedzialem dzis z 2h na trainingu i troche online , wiec nastepnym razem mysle ,ze pokaze cos wiecej ;D
A atak A:G:A jest faktycznie przesadzony, bo żeby mi wychodzil dobrze to musze z krzyzyka/galki palca zabrac i trzymac obie na prawej czesci pada.
Feel the Rhythm!

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 11, 2010, 16:34:37 »
Do robienia A:G:A na padzie proponuje robić tak. Robisz slajd z A na G i naciskasz któryś z triggerów pod który masz przypisane coś z A (u mnie jest to R1 pod które mam przypisane A+K)
Trzeba troche poćwiczyć i nie jest tak źle :)
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2010, 23:42:38 »
oj chłopaki, ale ja nie mam headset'a :<
ło, 1szy post Henia tu ;D
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 11, 2010, 23:43:13 »
Dobry Vader i znośny Mitsu - Martkus
Bardzo dobra Sophita i Xian - akrem34

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2010, 00:40:05 »
oj chłopaki, ale ja nie mam headset'a :<
ło, 1szy post Henia tu ;D

Nie martw się, ja też nie mam :D
A pierwszy post to się pamięta :]

Dodałbym od siebie Komisch1 - póki co najlepszy Yosh jakiego spotkałem (nczyt. najmniej grający na pałę)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 00:41:38 wysłana przez Heniek »
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2010, 12:26:02 »
Heniu, a może byś coś w Amy napisał ? :P ja tylko przekleiłam z sc.com, nie sprawdzałam tego nawet bo Ejmowe dżasty mi wychodzą raz na 100 prób :P
No i może się nam uda też pograć coś w końcu, hm? :) Ring już mnie zbił to jeszcze z PePe i z Tobą musze coś posparować ;D
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 12, 2010, 21:23:38 »
Ten JF Amy jest bardzo prosty, choć też na początku miałem z nim problemy. Naciskasz 6~6+B. Cały trick polega tylko na tym, żeby nacisnąć 6+B w tym samym momencie.

W ogóle to Alexowi3d się nudzi: http://www.youtube.com/watch?v=NwDkGTKnrKg

Dzisiaj grałem z le-reillonais, pierwszy raz udało mi sie zrobić RO na bloku Ivy, które zostało "odkryte" w Cannes xD koleś tak się zdziwił, że aż mi później wysłał wiadomość z pytaniem co to było.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 12, 2010, 21:27:03 »
Co za RO na bloku?

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 12, 2010, 21:30:52 »
WP 44[A], SE B+K.

WP 44A daje taką przewage na bloku, że B+K jest gwarantowane. Ale tylko z bliska.

Z daleka WP 44[A]-> SE K/66K tez jest gwarantowane i wrzuca na sciane (ale nie ROuje)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2010, 21:47:30 »
Heh, w końcu po tym co było w sc3 dostała prawdziwe gwarantowane RO na bloku:P.

Kati

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Kobieta
  • (o|o) vs (v)(oVo)(v)
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2010, 22:07:11 »
Naciskasz 6~6+B. Cały trick polega tylko na tym, żeby nacisnąć 6+B w tym samym momencie.
a ja tyle serca wkładałam w to 6:6, aż mnie palec rozbolał :| następnym razem spróbuję zrobić tak jak mówisz :)
forum o figurkach kolekcjonerskich: http://thecollectorsclub.net/forum/index.php

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2010, 22:14:25 »
Kilka szybkich pytań do Ringa :-) W temacie jak walczyć z God-Tier Yoshimitsu Heńka :P

- jak Y. skacze sobie na tym jebanym mieczyku w górę i w dół i na boki przy okazji - jak go trafić?? jak się wtedy zachowywać?? strasznie trudno mi znaleźć na tyle "zamaszysty" cios żeby go trafić nie robiąc ddouble hit'a albo czegoś w tym stylu...Albo Y. zrobi jakiś cios z TC i jest lipa totalna... Ogólnie nie bardzo wiem co robić kiedy Y. robi rozne sztuczki - w stylu chodzenie czy skakanie na mieczu lub unoszenie się w powietrzu na małej wysokości (jak lata wysoko to mniej wiecej umiem się zachować)
- czy to wina laga czy faktycznie on ma natychmiastowe recovery po różnych UB ?? Ile razy udało mi się jakoś wyminąć UB to i tak nie mogłem niczego ukarać bo Y. już zdążył zablokować...
- czy jak leżymy to zawsze możemy uniknąć UB ?? Zdarzyło mi się parę razy turlać na boki a i tak dostać z vertical UB...

Przegrałem 4:10 z Heńkiem dziś ale najbardziej dołujący był fakt poczucia bezsilności - ultra szybkie UB które jak jakimś cudem omine to i tak nie jestem w stanie ukarać, szybkie midy które są starterami do combosów za pół paska, miliony postaw w których nie jestem w stanie za bardzo trafić Y. - a nawet jeśli to bardzo dużo ryzykując (dużo więcej niż mogę zyskać trafiając)... Nie wiem ile z tego to efekt mojego słabego ogrania na tą postać, ile laga, a ile tego że Y. faktcznie jest super tier'em - w każdym razie musiałem kosmicznie wręcz kapić na SW 22K a i tak rezultaty był mizerne, do tego teleporty, szybkie zagrania o dużym zasiegu karzące każdego mojego whiffa :( to jest przegięta postać, przynajmniej online :(

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2010, 22:23:27 »
Nie wiem jak online, ale offline na to niskie latanie (DGF) grasz tak, że... kucasz.
1) low -> zablokujesz
2) mid -> wstaniesz i zablokujesz na refleks
3) high -> kucniesz

Jeśli chodzi o SDGF (wysoki), to wystarczy robić dobrego SS-a i w momencie, gdy schodzi z verticalem (chyba A) zrobić step-G.


Chyba, że coś się zmieniło od SC3 :P

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2010, 22:45:32 »
Pewnie nie, po prostu nawet dobry online w jakimś % wypacza rozgrywkę. Więc tym bardziej robi to słaby online:P.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: SC4 - online
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2010, 22:59:40 »
Ten God-Tier wygrał jedną walke z moja Ivy na około 60 ostatnio jak z nim grałem (zobaczymy jak będzie jutro =P btw Di, miałem sie zapytać czy też byś nie chciał pograć, ale widziałem, że Ty robisz już jakieś granie w Tekkena jutro?) więc nie może być aż tak przegięty. Z Yoshimitsu jest nieco ciężej online wlasnie przez te unblocki. Ale jak sie nauczysz przewidywac kiedy on ich może używac to już nie jest tak wspaniale dla Yoshi playera : P

Jak on skacze na mieczu to staraj się od niego odsunąć jak najbardziej i złapać go np SW 6B8. Jeśli chodzi o UB to musisz uważać szczególnie na jego 8A+B, które przechodzi nad większoscią ciosów i trafia leżących. Zresztą dużo UB Yoshka trafia leżących i trackuje, ale on nie może ich używać w każdym momencie, tylko to jest zależne od licznika czasu (niech Heniek to wytłumaczy lepiej :P) Najgorszy jest chyba taki UB gdzie Yoshi się pojawia za plecami Twojej postaci i spada na nią kręcąc się. Nie wiem czy da sie to jakoś uniknąć... może tylko przerwac BT K itp ale online to niemożliwe.

I praktycznie każdy cios, który uda Ci się wyminąć można ukarać, musisz się tylko pospieszyć. W ogóle spamowanie 22K online żeby wygrać nie ma sensu - przecież to taki jakby cheat, offline nigdy by to nie zadziałało, a tak tylko zniechęci Twojego przeciwnika do grania z Tobą =P Yoshka można ładnie trzymać na dystans i wtedy on dużo zrobić nie może, zresztą on ma dość kiepskie ciosy ściągające ze stepa i tylko jednego dobrego lowa (FC 3K), który ma na bloku -23.