Autor Wątek: XXVI Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi ( 3-4 październik )  (Przeczytany 27397 razy)

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Serdecznie zapraszamy na największy turniej bijatyk w Polsce !!!

3-4 października 2015 podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się 1 edycja Fighting Games Challenge.
Gry turniejowe w tym roku to:

Tekken Tag Tournament 2 (Playstation 3)
Mortal Kombat X - (Playstation 4)
Guilty Gear Xrd - (Playstation 3)

Wszystko odbywać się będzie na płycie Atlas Areny. Pojedynki będzie można obejrzeć na żywo na hali lub na streamie.

Stream: www.hitbox.tv/FGC-Poland

Zapisy na turnieje przyjmujemy pod adresem: mariusz@mobisoft.pl
Zapisy trwają od 28 lipca do 25 września

Wpisowe: W tym roku gracze muszą kupić 2 dniowy bilet na Festiwal by wziąć udział w turniejach.

Cena biletu: 2 Dniowy bilet kosztuje 20 zł

Tekken Tag Tournament 2 ( max 64 osoby )
Mortal Kombat X ( max 64 osoby )
Guilty Gear Xrd ( max 32 osoby )

Każdy z graczy może przynieść ze sobą swój kontroler.

Nagrody:

Tekken Tag Tournament 2
1. miejsce - ? ? ? plus gadżety od sponsorów
2. miejsce - ? ? ? plus gadżety od sponsorów
3. miejsce - ? ? ? plus gadżety od sponsorów

Mortal Kombat X
1. miejsce - ? ? ? plus gadżety od sponsorów
2. miejsce - ? ? ? plus gadżety od sponsorów
3. miejsce - ? ? ? plus gadżety od sponsorów

Guilty Gear Xrd
1. miejsce 550 zł plus gadżety od sponsorów
2. miejsce 300 zł plus gadżety od sponsorów
3. miejsce 150 zł plus gadżety od sponsorów

Jeśli chcesz wesprzeć nasz event, napisz: mariusz@mobisoft.pl
Kolejne nagrody ogłosimy już niebawem

Promo - https://www.youtube.com/watch?t=6&v=1zpimQP89l4

Jesteście gotowi na rywalizacje ??!! :)



Lista osób zapisanych na turnieje:

Tekken Tag Tournament 2

1. QuerkusJunior
2. Based K
3. Farm 2 Farm Devil
4. Gregorius
5. Nevan
6. Furb
7. Mace
8. Zajcew
9. Kajot
10. nerobianco
11. Młody
12. Kaziu
13. Boyn
14. Caradolph
15. Tiny
16. Farm 2 Farm Matt-JF
17. Frizen
18. Vergil714
19. Bulwiakos
20. Tokis
21. Ferdek
22. Bednarius
23. Pychu
24. AXL
25. kotlaska93
26. Omikron27
27. Tomek Lipiński
28. Byfyj
29. Tundra
30. Hikrush
31. Deluxe
32. Zuum
33. Xiao Noob

Mortal Kombat X

1. {BB} reddo
2. Owiec
3. Taz
4. IND Wacho
5. Amon
6. {BB} Snoop
7. {BB} Thorx
8. {BB} siwus
9. {BB} Borsuk
10. Nevan
11. Zajcew
12. {BB} k1kS
13. nerobianco
14. Kaziu
15. Farm 2 Farm Matt-JF
16. Frizen
17. Vergil714
18. Mateusz Kozak
19. Tokis
20. Maciej Szczepański
21. Cordia
22. br3in
23. Magmon560
24. Uciek aka John Cena
25. Butcherski
26. [ROG] MoonSpell
27. Apollo
28. Kraven
29. Dobry Duszek
30. Agata
31. Young_Boobs
32. Jason
33. Flarnbirt
34. Tomek Lipiński
35.Hikrush
36. Dziki
37. Gordaf
38. Renitares
39. Infern
40. Kamikaze
41. The passive player
42. Crowlay
43. Brzoza
44. Ząbek

Guilty Gear Xrd

1. Slide
2. LockedAndClush
3. Pro8e
4. Mace
5. Tuscan
6. AlphaBlade
7. Kot
8. Backstabba
9. Ryż
10. OverKilL
11. Kamikaze
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 17:27:55 wysłana przez manieq_TLT »

Never give up no matter how bleak your situation is.

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Super news :D

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Zastanawiamy się na dorzuceniem Guilty Geara na ps4. Rozmawiałem z Cieślakiem i wygląda na to że jest szansa aby ten tytuł zagościł na tegorocznej edycji MFKiG.

Never give up no matter how bleak your situation is.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Na ps4? O jak fajnie, to ponad połowa graczy nie bedzie mogla pokazac swoich umiejetnosci : )
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
a na czym wy gracie w guilty geara ?

Never give up no matter how bleak your situation is.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Wersja ps4 jest lepsza technicznie od tej na ps3, więc imo nie ma co tak naprawdę dywagować na temat na jakiej konsoli grać turniej.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Dobra zobaczymy co uda mi się ustalić z ludźmi i wtedy podejmiemy decyzję co do konsoli.

Never give up no matter how bleak your situation is.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
W tym temacie mamy listę graczy wraz z platformami na jakich grają - http://backdash.pl/forum/index.php?topic=2481.0

Choć trzeba wziąć poprawkę na to, że liczba aktywnych graczy jest znacznie mniejsza, a wielu użytkowników ps4 mieszka za granicą, więc nie wiadomo jak z ich frekwencją.

LockedAndClush

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • czego tu szukasz?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: LockedAndClush
  • Skąd: Katowice
Wersja na PS3 Xrd'a jest funkcjonalnie identyczna jak PS4, ale sporo aktywnych graczy posiada kontrolery działające tylko z wersją na PS3. Jeśli możecie zorganizować wersję na PS4 (albo sticki doń), to spoko i w ogóle, ale odpowiednik na PS3 też powinien być dostępny, bez niego wykluczy się zbyt wiele osób.
Dodatkowo trzeba nadmienić, że nie istnieją przewodowe kontrolery do PS4, które nie działają na PS3, więc problemu w zasadzie nie ma.

Jeśli będzie turniej w Xrd z opcją gry na PS3, to służę obecnością i konsolą z grą (i kompletem postaci DLC) oraz, jak dobrze pójdzie, monitorem.
無駄 無駄 無駄!

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
No i znowu się zaczyna  :ejchlopaki: Nie będziemy grali na PS4, bo gracze nie mają kontrolerów. Załatwcie nam Sticki i Pady to może przyjedziemy łaskawie zagrać. No i chcemy też wersję na PS3. Serio sądze że nie będzie problemu z tą wersją, tylko co jeżeli drugi zawodnik będzie wolał grać na PS4 ? Na prawde Manieq znowu chcesz wchodzić w to samo g.. ? Co roku na rysowanki i inne wymysły ma przyjechać 60 graczy, po czym okazuje się że tego swędzą suty, temu śmierdzą nogi i mamy turniej na maks 15 osób  :jester: Zrób turniej w Tekka, Mortal ćwoka i odpuść sobie te rysowanki, inaczej znowu zorganizujesz zaje... sponsoring na rysowanki, na które nikt nie przyjedzie. Lepiej już walnąć turniej w Mario Kart :p

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
@Dante: This.

Moja nieśmiała propozycja, to zostawić organizację kserdów i innych kawaii gierek graczom w te gierki. Hiryu robi to w ramach Bursy bardzo często i chyba nieźle mu to wychodzi, więc może i na komiksach da radę.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
To może zrobić turniej w TTT na xboxie? Ciekawe czy wtedy ktoś nie informowałby organizatora, że to słaby pomysł.
Manieq nie musi znać sceny każdej gry, dlatego ludzie starają się go uświadomić, że jeśli myśli o turnieju Xrda to PS3 jest najlepszym pomysłem.

A co do nudnego mema o 60 graczach w rysowanki - podam (w mojej opinii) optymistyczne liczby ludzi, którzy mogliby się pokazać:
• USF4 - 25 osób
• Xrd - 15 osób
• UMVC3 - 8 osób

To i tak byłyby bardzo dobre wyniki, rzeczywistość pewnie będzie mniej różowa. 60 zawodników nigdy nie będzie, bo nawet gdyby jakimś cudem online warriorzy z całej Polski się zjechali na swój pierwszy w życiu turniej, to nie ma tylu aktywnych graczy w żaden tytuł.

Więc ostatni raz - to nie są żadne muchy w nosie. Wiadomo, że na dany turniej przyjeżdża tylko jakiś wycinek całej sceny, a jeśli scena ma kilkanaście osób to...

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
To może zrobić turniej w TTT na xboxie? Ciekawe czy wtedy ktoś nie informowałby organizatora, że to słaby pomysł.
Stawiam flakon czystej, że działające przejściówki do dyspozycji graczy byłyby zorganizowane na tydzień przed turniejem, choćby scena sama miała je sfinansować. Nerobianco zrobił tak przy okazji organizowanego przez niego turnieju i chyba zadziałało.

Nie chciałem być niemiły. Po prostu wydaje mi się, że gdyby kolorowanki organizował ktoś bezpośrednio i mocno związany ze sceną kolorowanek, to mogłoby to wytworzyć w graczach jakieś, bo ja wiem, poczucie obowiązku. Poza tym to by mocno odciążyło Mańka, który będzie miał dostatecznie dużo roboty z Teczką i Mortalem.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

dante84

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: sorrow_jp
  • Skąd: Łódź- Zgierz
Jeżeli ktoś czuje się urażony wcześniejszym postem, to przepraszam. Nie umniejszam roli 2D.. bardziej boli mnie to że zawsze Manieq stara się zorganizować, jak najlepsze turnieje jeżeli chodzi o wsparcie sponsorów i organizacje, a zawsze trafiają się jakieś dziwne problemy typu: godziny startu, dnia turnieju, sprzętu, regulaminu itp.. Wszystko się ustawia pod daną scenę a na miejscu okazuje się że z zapowiadanych 30 osób jest 11 :P Może macie rację że powinien Hiryu poprowadzić taki turniej, może trzeba grać na ps3, ale może ze strony waszej sceny też jest problem. Nie sądzicie że powinniście rozruszać wasze community? A nie ograniczać siętylko do Bursy. Niech każdy szepnie słówko innemu graczowi 2D ,zbierzcie się do kupy i przyjedźcie w szerokim gronie, dajcie powód żeby organizować turnieje w 2D, a mi zrobić wbrew:)
To może zrobić turniej w TTT na xboxie? Ciekawe czy wtedy ktoś nie informowałby organizatora, że to słaby pomysł.
Manieq nie musi znać sceny każdej gry, dlatego ludzie starają się go uświadomić, że jeśli myśli o turnieju Xrda to PS3 jest najlepszym pomysłem...
Więc ostatni raz - to nie są żadne muchy w nosie. Wiadomo, że na dany turniej przyjeżdża tylko jakiś wycinek całej sceny, a jeśli scena ma kilkanaście osób to...
Turniej na Xa były przy eliminacjach WCG za czasów T6 i nie było gadania, jednie była kwestia przejściówek..  Muchy czy nie muchy, jeżeli ktoś stara się organizować turniej o większej randze niż okręgówka, a dana scena ma to w nosie i przyjeżdz tylko kilka osób to są chyba jakieś muchy :p

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Nie jestem pewny, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Tu nie ma szeptania i zbierania do kupy, bo tych graczy po prostu nie ma, albo są stricte online plejeramii, którzy mają wywalone w turnieje. I z tej garstki graczy nie ma szans, żeby 100% wpadło na jakiś turniej, bo przecież zawsze komuś może coś wypaść.

Przecież to samo jest w przypadku Tekkena. Tylko jeśli graczy w to jest kilka razy więcej, to i zapisy na turniejach będą liczniejsze. Nie ma tu żadnej filozofii.

Widać, że nie trafiłem z przykładem xboxowym, ale chodzi o sam fakt - po co organizować coś na danej platformie jeśli na drugiej jest lepiej? Jeśli turniej xrda ma być na PS4, albo ma go w ogóle nie być to wiadomo, że lepiej już go zrobić na PS4 (a może nie, żeby uniknać zawódu związanego z ilością?). Niestety, z tego co wiem, kwestia przejściówek dla tej platformy wygląda słabo.

Ja rozumiem, że Maniek się stara, ale co to za zwiększanie rangi? Ranga turnieju wynika z ilości i przede wszystkim jakości graczy biorących w nim udział. Owszem może to być powiązane z nagrodami, które potencjalnie zwiększają zainteresowanie wydarzeniem, ale jeśli graczy nie ma to się nagle nie pojawią.
Pojedynczy turniej nie jest w stanie rozruszać sceny. Dopiero jakieś wielkie wkłady finansowe ze strony producentów gier mogą mieć taka siłę, a i tak nie ma żadnej gwarancji.

Trzeba zrozumieć, że stan sceny 2d w Polsce jest bardzo słaby i organizować turnieje z tą świadomością.
Nie wydaje mi się, żeby ludzie wymagali jakichś cudów i nagród. Po prostu chcą sobie rozegrać turniej w ulubioną gierkę i spotkać się ze znajomymi poza Bursą.