Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 5686 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Dyskusja ogólna
« dnia: Kwiecień 27, 2010, 06:56:29 »
Temat do dyskusji o tej postaci. Materiały tu zgromadzone będę starał się umieszczać w dziale SSF4 na stronie.

Jeśli będzie taka potrzeba, to wszystkie postaci dostaną osobne działy.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 23:35:02 wysłana przez cieslak »

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Guy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2010, 08:38:33 »
Widzieliście >te< szalone resety?  ???
Wygląda na to, że Guy to taka męska Sakura.

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: Guy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2010, 13:17:53 »
Dobra zabieramy się do roboty tutaj będę umieszczał co jakiś czas smaczki dotyczące Guya. Na początek nie będę się rozpisywał co ma dobrego co słabego bo trzeba to dokładnie sprawdzić podczas prowadzenia postaci ale zamieszczę przykładowe kombinacje target combos na filmikach oraz inne przydatne rzeczy.

Guy Basic Combos http://www.youtube.com/watch?v=qUUr_09OzQQ&feature=player_embedded

Combo Video 1 http://www.youtube.com/watch?v=6ntri8LIas4
Combo Video 2 http://www.youtube.com/watch?v=1ar-PWGTWsA

Umehara vs Mike http://www.youtube.com/watch?v=tzmgYExZqhA

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2010, 13:26:40 »
spoko, nie mogę się doczekać supera bo o ile w sf4 nie miałem postaci drugiej tak w superze będzie guy którego bardzo lubię i chę adoptować na "poważną" drugą postać. hamtaro, jakie masz wrażenia dotyczące tej postaci w tej odsłonie? Gra się inaczej niż w alfach? Napisz coś o nim jak już masz grę.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: Guy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2010, 00:02:32 »
No właśnie czekam na swoją kopie gry i nie sprawdzałem jeszcze ale widząc po opiniach to drzemie w nim potencjał tylko trzeba grać z głową tak jak u Fei Longa. Od razu powiem że gdyby nie target combo to by w ogóle było słabo na maxa. Na pewno w Alfie się gra inaczej niż tutaj. Chcę na poważnie nad nim przysiąść tak jak przy Fei Longu którym już grałem trochę w SF4. Ale dobrze ze tez chcesz nim pograć w końcu będzie można wymieniać się informacjami i spostrzeżeniami. Przypuszczam że będziesz miał swoją kopie prędzej ode mnie więc zdążysz szybciej obadać smaczki.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2010, 00:07:42 »
Obejrzałem sporo materiałów i troszku poczytałem, lud narzeka na flołti dżamp i fakt, że ciężko posadzić łokietka, no i cały damage to corner games, no ale zobaczymy. EX bara będzie potrafiła zaskoczyć no i ma mega dobry air throw. Generalnie podoba mi się strasznie flow tej postaci ale faktycznie będzie wymagać przemyślanej gry, nie jak ryj gief czy sim. Cieszę się że doszła postać która mi się podoba na tyle abym chciał po dyktatorze kimś grać na drugiego maina :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snow

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 270
  • Mx4Life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Snow_B
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2010, 01:07:55 »
Imo to jes zajebista postac. Wiadomo gralem dzisiaj kilka godzin pierwszy raz w supera, ale tak jak wczesniej wogole nie planowalem nim grac tak teraz sie powaznie zastanawiam czy nie obrac sobie za pierwsza postac. Zajebiste sa te rozne opcje i daje fajne mozliwosci poruszanie sie po ekranie, jest wall jump, ala demon flip, run, łokiec. Jump throw ma taki priorytet ze koniec i robi zajebisty dmg :)
I love my daughters, they are so pretty!

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: Guy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2010, 09:32:30 »
heh właśnie jump throw i w ogóle ten śmieszny jump niby fajna akcja ale co z tego skoro jest karalny na ciosy typu srk u shotosów a założę się że na zwykłe anty airy także np HK dyktatora z ziemi nie wspominając o HK Feia. Dobrym pomysłem wydaje się run bo ma wiele możliwości można grać na zdezorientowanie przeciwnika jest i zatrzymanie i wślizg i kick flip. Trzeba wykorzystać to że jest mobilny a klepanie tych samych akcji i starej wioski szybko się zemści.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2010, 11:31:17 »
Dobra grałem sobie wczoraj troszkę guyem (głównie nim), zrobiłem sobie triale i pomąciłem w practice. Postać mi się generalnie podoba i widzę, że ma spory potencjał i jest przy tym wymagająca, trzeba mieć dobrze ułożoną grę. Kilka obserwacji:

- chyba powinno się grać na pressure i spychanie w róg planszy, tam gaj niszczy. Mixupy ze skoków, biegu oraz target combo (wersja z rzutem ładnie pozycjonuje).

- ultra1 ładnie kombowalna w rogu wchodzi nawet bez paska, można posadzić z paskiem prawie z połowy planszy. Na ultre 2 nie znalazłem żadnego zastosowania, to rzut ale ile to ma startupa? Wydaje mi się że można bardzo łatwo ucieć nawet po time freeze?

- floaty jump bardzo boli, praktycznie ktoś z syndromem downa jest w stanie zareagować zanim do niego dolecimy, sprawa wygląda lepiej przy tym skoku bushin czy jak to się zwie, ale łokieć z tego nie daje możliwości combowania więc troszkę biednie tutaj, zostaje rzut.. kroi ładnie przynajmniej.

- damage jest naprawdę niezły imo

- chyba tatsu to jedyny reversal? i chyba tylko na ex?

- Nie ma szybszego normala niż 4 klatki chyba? Czego używacie jako aa? s.Hk? Czym pokować?

if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: Guy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2010, 11:41:53 »
Tutorial (może nie jest to profeska ale zawsze coś) http://www.youtube.com/watch?v=REfea2NUWgw

Snow

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 270
  • Mx4Life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Snow_B
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2010, 15:42:03 »
Nie wiem ja probuje nim grac ale cos nic nie moge ugrac. Pomijajac ze jestem totalnym antytalenciem SFowym jakich mało :D Glowny moj problem to maly zasieg jego mp i lp i trudno mi cokolwiek ukarać target combosem :(
I love my daughters, they are so pretty!

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2010, 15:52:16 »
to zdecydowanie ciężka postać w prowadzeniu, nawet daigo zbytnio nie wiedział jak nim grać lol
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Guy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2010, 16:02:56 »
Ryan Hart zaczął grać Guy'em: http://www.ustream.tv/recorded/6535833

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Guy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2010, 16:17:53 »
właśnie obejrzałem, widać że nie czuje jeszcze tej postaci ale znacznie lepiej mu idzie niż daigowi :)
coś czuję że długo zajmie mi poukładanie sobie gry gajem :/
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: Guy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2010, 00:06:03 »
Też tak miałem kiedy szlifowałem Fei Longa dlatego Guy dla mnie to postać którą trzeba obczaić bo lubię takie nad którymi trzeba posiedzieć dłużej i pogłówkować strategie bo grając przeciwko różnym postacią w grze trzeba dostosować różny styl gry i to jest fajne. Zdecydowanie nie są to postacie dla idiotów.