Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - Kot

Strony: [1]
1
Targowisko / [KUPIĘ] Slot GG Xrd
« dnia: Styczeń 22, 2015, 01:22:21  »
Tylko poważne oferty.

2
Targowisko / Zakupy z ArcadeShop
« dnia: Listopad 10, 2013, 12:26:37  »
Planuję zakupy z ArcadeShop, jak ktoś chce zamówić jakieś części i podzielić się kosztami wysyłki, to dajcie znać.

3
Targowisko / [Kupię] Gamecube, kable, Smash Bros. Melee, karta i kontrolery
« dnia: Październik 26, 2013, 21:50:41  »
Kontrolery w dobrym stanie. Jeśli ktoś jest mi w stanie polecić miejsce z którego warto kupić (tak, monitoruję ebaya i allegro) to będę wdzięczny :)

4
Targowisko / Zakupy z Brokentiera
« dnia: Październik 25, 2013, 09:52:14  »
Zamawiamy koszulki z Brokentiera razem, żeby wyszło taniej. Zniżka 15%. $20 za przesyłkę do podziału. Zamówię do Warszawy i porozsyłam pocztą.

http://www.brokentier.com/ Nawet jak ktoś już raz decydował co chce kupić, to polecam jeszcze raz spojrzeć, trochę się pozmieniało.

5
Turnieje, zloty, spotkania / Turnieje na PGA2013
« dnia: Wrzesień 11, 2013, 19:04:37  »
Cześć koleżanki i koledzy! Tak jak Wy, bardzo lubię jedzić na Poznań Game Arena. Niestety, nie bardzo lubię grać w Tekken Tag Tournament 2. Bardzo bym chciał zagrać w turnieju w jakąś inną grę komputerową, taką jak Street Fighter 4, Marvel vs Capcom 3, Mortal Kombat, Injustice albo Guilty Gear. Niestety, nie wiem ilu jest takich jak ja. Zbierzmy się wszyscy razem i pokażmy organizatorom jaka jest w nas siła!

Na razie traktujcie ten temat tylko jak rozeznanie - nie wiem czy ja to będę organizował (nie widzę przeciwskazań, ale są w tym temacie bardziej doświadczeni ode mnie), nie wiem czy zrobimy wpisowe, ile monitorów dostaniemy, właściwie nic nie wiem. Najbardziej chciałbym wiedzieć, czy jest w ogóle zainteresowanie. Jeśli koniecznie musicie wkalkulować nagrody w wyjazd to załóżcie, że to będą jakieś gadżety od sponsorów (koszulka, plakat, może jakaś gra z dolnej półki).

6
W nadmorskiej stolicy Estonii któryś rok z rzędu odbędzie się Evo Party. W planach oglądanie strima na "ekranie kinowym", imprezowanie, granie na automatach i konsolach, turnieje (SF, Marvel, Tekken, GG, Puzzle Fighter, Papier Kamień Nożyce). Dostałem plotę, że co roku pojawiają się gracze z krajów nordyckich, więc wygląda całkiem fajnie.

Turniej: http://evoparty.tumblr.com/
Miejscówka: https://www.facebook.com/Astrolaboratory

-------------

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wielki wyjazd na Estonię się raczej nie szykuje z raczej oczywistych powodów. Ale kto wie, może ktoś będzie akurat w okolicy albo będzie chciał zwiedzieć :)

7
http://www.eufighters.com/showthread.php?182-VXG-QUALIFIER-Razer-Fighting-Championships-25-26-May-MCM-Expo-London&p=1460&viewfull=1#post1460

Cytat: WGE
European Gaming League (EGL) and MCM London Comic Con are proud to announce that they are teaming up with Razer, the world leader in high-performance gaming hardware, software and systems, to host the largest UK fighting tournament of the year.
The Razer Fighting Championships will take place at MCM London Comic Con on 25th and 26th of May, and will feature Street Fighter IV and Ultimate Marvel VS Capcom 3.
EGL will be working in partnership with Armshouse to give MCM London Comic Con attendees the chance to win over £2,000 in prize money across the two tournaments. The winner of each tournament will also walk away with an all-expenses paid trip to the Video X Games in Saint Maarten in the Caribbean to compete for a piece of the $28,000 prize pot.
MCM London Comic Con takes place at ExCeL London on 24-26 May. Entry to both tournaments is included with a valid London Comic Con ticket.


Razer Fighting Championships
Saturday, 25 May - Super Street Fighter IV
Sunday, 26 May - Ultimate Marvel VS Capcom 3

TOURNAMENT RULES
Format: Double Elimination bracket.
Max players: 64.
Match rules: SSFIV: Best 2 out of 3 games until the finals. UMVC3 will be best 3 out of 5 games.
Controllers: Pads, Sticks, Hitbox controllers are permitted. Razer will be providing controllers and fighsticks, but you can use your own if you wish.

PRIZES PER TOURNAMENT
1st Place: £500 + flight & hotel to St Maarten for the Video X Games
2nd Place: £200
3rd Place: £150
4th & 5th Place: £75

The prize money is open to all competitors. The hotels & flights to St Maarten are eligible for European or Israeli passport holders only.

REGISTRATION/TIMING
Saturday: SSFIV tournament
Sunday: UMVC3 tournament
Tournament entry is FREE.

Saturday registration closes at 10am. Tournament begins 10:20.
Sunday registration closes at 10:30am. Tournament begins at 10:50.

Wylot w sobotę rano z Warszawy i powrót we wtorek rano łącznie 300 zł, gorzej że do tego drogie bilety na ComicCon (10 funtów za jeden dzień ze staniem w kolejce, 16.50 bez, 30 za dwa dni). Z jednej strony info w ostatniej chwili (zapostowane wczoraj) i dopiero co byliśmy w Czechach, z drugiej fajnie by było w końcu pograć z UK sceną w Marvela i zobaczyć ten słynny ComicCon, no i Londyn. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to chyba polecę.

8
Taskmaster / SHOW ME YOUR MOVES (poradnik)
« dnia: Kwiecień 28, 2012, 19:07:15  »
Taskmaster jest postacią defensywną - średnio u niego z mixupami, ale ma niezłe futsis, dobry zoning i option selecty z rzutem albo przebijającym większość ciosów Shield Dashem (b+H). Najlepiej nim grać kiedy życie jest wyrównane, albo mamy jego przewagę - możemy wtedy zasypywać przeciwnika strzałami i karać próby podejścia

Normale

Trzeba mieć na uwadze, że ma dość wolnego poke'a, więc nie ukaramy nim wszystkiego co ukaralibyśmy Wolworyniem czy Weskerem. Poza combosami najczęściej będziecie używać cr.M (cr.MK Ryu), s.M i s.H. Dobry zasięg i dobre hitboxy (s.M i s.H to ciosy mieczem, więc mają dużo dłuższy hitbox aktywny od pasywnego). Najważniejsze są dwa cmd normale Taska - Shield Dash (b+H) i Spidey Swing (f+H).

Shield Dash ma bardzo dobry hitbox, przebija się przez projectile i dzięki temu spełnia zarówno rolę dobrego AA, jak i panic buttona. Zwłaszcza że jeśli stoimy blisko przeciwnika to jeśli on wciśnie przycisk, to się przebijemy, a jak nie wciśnie, to wyjdzie nam rzut. Jedyną wadą jest to, że cios jest mega karalny na bloku - ale jest cancelowalny w speciale, więc jak przeciwnik zrobi pushblocka, to cancelujemy w strzały (od 1 do 3 zależnie od odległości i tego ile zostało blockstuna), a jak nie zrobi, to w Sharp Stinga (qcf+S).
Spidey Swing jest przede wszystkim bardzo dobrym air-to-airem, do tego możemy go cancelować w strzały i umieszcza nas w powietrzu jeśli zrobimy go z ziemi, więc ma zastosowania w combosach czy przemieszczaniu się po ekranie (dash, SS, szybki cancel w strzałę, wypuszczasz i spadasz na ziemię). Jeśli ktoś w powietrzu dostanie SS, to robimy M, H (robiąc chwilę przerwy między ciosami) i powinniśmy opaść na ziemię, a wtedy kontynuujemy combo Shield Dashem.

Generalnie jeśli już wyrzucimy tego cr.M czy s.H to w większości wypadków warto scancelować w Shield Dasha i potem wysafe'ować strzałami lub Sharp Stingiem. Po rzutach za bardzo nie ma combosów (jest filmik na których koleś z odpowiednimi asystami je robi, ale dla mnie są za trudne), natomiast łatwo możemy podskoczyć i walnąć hypera. W powietrzu zależnie od wysokości walimy 1-3 strzały i również cancelujemy hypera.

Specjale

Aim Master (qcf+ATK) - taskmasterowe strzały. L strzela przed siebie, M pod kątem (na wysokość skoku z ziemi i ~45 stopni z powietrza), H w górę z podłoża lub w glebę z powietrza. Strzały wystrzelone pionowo w górę upadają po chwili w pewnej odległości od siebie przed Taskiem. W połączeniu z różnymi asystami można znacznie ograniczyć pole manewru niemal każdej postaci.
Sting Master (qcf+S) - cios użyteczny właściwie tylko w combosach. Blokowalny command grab, po trafieniu zadaje niewielki damage i zostawia przeciwnika w hard knockdownie.
Sword Master (dp+ATK) - praktycznie nieużywany cios. Przy trafieniu zadaje niewielkie obrażenia po których przeciwnik upada na ziemię z soft knockdownem zanim zdążymy cokolwiek zrobić. Natomiast po bloku możemy wyprowadzić nieblokowalne ciosy (dosłownie), po których możemy zlinkować normalnego chaina i normalne combo. Więc z niektórymi asystami można zrobić setup do unblocka, ale rzadko się to widzi na turniejach, osobiście nie zrobiłem tego chyba ani razu w walce.
Guard Master (qcb+ATK) - counter, L łapie ataki na mid i high, M lowy, a H odbija projectile (bądź kasuje beamy). Po złapaniu Task wykonuje podobną animację co przy Sharp Stingu i mamy podobne możliwości kontyunacji. W większości sytuacji lepiej po prostu użyć Shield Dasha.

Hypery

Legion Arrow (qcf+2xATK) - kierunki działają tak jak ze zwykłymi strzałami, tyle że strzał przed siebie to L+M, pod kątem to L+H, a pionowo M+H. Dużo dmg, przebija sporo rzeczy. Strzały pionowe i skośne (ale te ostatnie tylko z powietrza) zgarniają z ziemi.
Aegis Counter (qcb+2xATK) - kontruje każdy cios fizyczny, po animacji możemy podskoczyć i doładować z powietrza Legion Arrow.

Combosy

Task ma dwa BnB zależnie od tego jakim ciosem złapiemy przeciwnika. Pierwsze ładuje trochę więcej dmgu, drugie minimalnie więcej paska, ale tylko drugim zbijemy dwie postaci na raz. Zaczynamy czymkolwiek, air-to-air, LMH, nieważne.
1) b+H~S, M~f+H, delay, H, land, b+H, delay, S i dalej standardowy ender
2) f+H, MS, land, s.MH~f+H, MS, land, s.MH~b+H, delay, S i dalej standardowy ender
Ender: (w powietrzu) MMH~f+H, MHS, podskakujemy i blisko ziemi wypuszczamy trzy strzały i jak przeciwnika trafią wszystkie, to cancelujemy w Legion Arrow - najlepiej L+H bo mamy z tego najwięcej możliwości do DLC i przy dobrym timingu nawet jeszcze jednego hypera, ale jak widzicie, że przeciwnik jest nisko, to robicie M+H i tyle.
Z różnymi asystami możemy przedłużać kombo przed zrobieniem pierwszego hypera. Np. z Akumą robimy tak że podskakujemy, wołamy asystę, zgarniamy przeciwnika strzałami, kiedy jego bije Akuma to wsadzamy b+H~qcf+S. Z Weskerem po prostu asysta, b+H~qcf+S. Jak skończą nam się asysty to podskakujemy i robimy to samo co na koniec standardowego endera.

Taskmastera bardzo boli hitstun detoriation, więc niestety nie mamy zbyt dużej dowolności w robieniu combosów. Jeśli mamy dwie postaci, albo zaczęliśmy jakoś dziwnie, to dla bezpieczeństwa możemy zrobić f+H, MM~f+H, MMH, land, b+H i standardowy ender.

________________________________
Zainspirowany przez rozmowę z Hiryu i Qjonem na SB postanowiłem dorzucić swoją cegiełkę do uczynienia Backdasha legit źródłem wiedzy o bijatykach. W związku z tym będę pisał takie krótkie poradniki na wzór Ermaklopedii do postaci, którymi gram. Oczywiście nie jestem wyrocznią w tym temacie, więc jeśli się z czymś nie zgadzacie to piszcie i poprawię co będzie trzeba.

9
Turnieje, zloty, spotkania / Turniejowo-zlotowa lista
« dnia: Luty 15, 2012, 16:57:13  »
Listopad
Dreamhack Winter (30.XI, Jonkoping, Szwecja)

Zima
DokuSaru Arcsys Tournament (Grudzień, Bruksela, Belgia)

'Murrica

10
Offtopic / Netbooki
« dnia: Grudzień 29, 2011, 13:49:13  »
Korzystając z przyrostu gotówki na 18 urodziny postanowiłem oprócz komputera stacjonarnego kupić jeszcze jakiegoś taniego laptopa, żeby w domu matka miała na czym obsługiwać Office'a, przeglądać Internet i rozmawiać przez Skajpa, a ja bym go mógł raz na 100 lat wziąć z domu jakbym musiał nagrać głos, obejrzeć coś, napisać itp. Postanowiłem przeznaczyć na to ~1000 zł no i rzecz w tym że nie jestem przekonany do netbooków. Rodzą się więc pytania:
- Czy na 10" czy 12" da się komfortowo pracować?
- Czy sprzęt za ~1000 zł nie będzie się dusił przy, nie wiem, oglądaniu czegoś na YT w 720p?
- Czy na moje potrzeby netbook to w ogóle jest dobry pomysł?
- Jakiś pomysł co dokładnie brać?

Strony: [1]