Autor Wątek: Zbiórka na BD  (Przeczytany 30076 razy)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2011, 12:08:47 »
proponuje przy wpisach na kolejne turnieje zrobić akcje "dorzuć dyche na sprzęt"
Dobry pomysł. Jestem za!

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2011, 12:39:14 »
zacznijmy od Tawerny

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2011, 13:11:33 »
Jeśli chcecie płacić 30zł wpisowego to nie widzę problemu.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2011, 14:29:19 »
Pomysł idealny. Już od dawna taka powinna być. Jestem za !

do nagrywania walk to bym proponował

http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-lg-z-dyskiem-320-gb-usb-divx-6-0-i1435962919.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 14:42:18 wysłana przez Di »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2011, 14:42:58 »
Nagrywarka to zły pomysł. Szukamy kamery z możliwością podłączenia do PC i z możliwością zewnętrznego zasilania. Do tego zapis filmów na dysku lub na karcie SD.

Avi

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Avi_PL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2011, 21:58:43 »
bardzo dobry pomysł, nie musi byc aż taka profesjonalna, taka za 6 stów by wystarczyła na pewno plus statyw ale to grosze:) i ważne zeby dzwięk był dobry przy odtwarzaniu, bo chyba każdy chce słyszec komentarze Tundry i Zajmana ;}
Dokładam sie.
Di,Ty geniuszu ;)!

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:49:19 »
Co do kamery, ja posiadam jakiś model JVC everio (coś ala to http://allegro.pl/nowy-jvc-gz-hm310be-everio-katowice-promocja-i1427618253.html)
i mogę nagrywać gdy kamera jest podłączona do zasilania. ma jakość HD, 8 gb własnej pamięci i slot na karty SD.
Jak Di bedziesz chcial, wezmę ją kiedyś i ją sobie obejrzysz. Kupiłem ją w RTV euro za trochę ponad 600 zł.

BTW: Avi twój avatar przekracza dozwoloną ilość kalorii, tak ostrzegam ;p

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:51:27 »
A czy możesz streamować obraz bezpośrednio do komputera, tak jak przy użyciu kamery internetowej?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2011, 16:33:39 »
W pierwszym poście podałem dane do przelewu. Jeśli nie zbierze się dostateczna liczba pieniędzy, to albo będę je zwracał, albo pójdą np. na modernizację strony lub inne opłaty z nią związane.

W tytule przelewu możecie również podawać swój nick - będę informował o tym, kto ile wpłacił (chyba, że ktoś sobie tego nie życzy).

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2011, 16:48:37 »
yyy... nie xD
tak się skupiłem na zewnętrznym zasilaniu, że zapomniałem o tej najważniejszej funkcji kamerki do streamów xD
ale ogólnie z tym będzie problem. Chyba jedyne co można zrobić to kupić specjalną kartę PCI do nagrywania i wtedy podłączać kamerkę do niej przez hdmi np. http://www.thehdstandard.com/tutorials/how-to-connect-a-canon-vixia-hf-10-for-hd-video-streaming/
do laptopów też są takie karty.
do streamów pozostają chyba tylko kamerki internetowe.
Co do zasilania, wydaje mi się, że do większość kamer będzie działać przy podłączonym zasilaniu.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2011, 16:58:23 »
póki co spłukany jestem, jak coś z chęcią w przyszłości się dorzucę, ew mogę jak chcesz postarać się zorganizować zakup z USA etc
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2011, 16:24:38 »
Di. Jesli wybierzesz konkretny model tej kamery tj. będzie wiadomo na co dokładnie zbieramy to może uda mi się jakiegos sponsora zdobyc na nią. Może wyłoży całosć, może się dorzuci. Tylko niech będzie wiadome co dokładnie. Po dalsze info uderzaj na PW.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 16:27:18 wysłana przez JuniOr »

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2011, 16:30:57 »
To chyba Ty powinieneś o tym mi napisać ;]

Aktualizacja w pierwszym poście - mamy już 60 zł :) Jeśli ktoś chce pozostać anonimowy, proszę o stosowną informację na PM.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:29:21 »
Mam handycama marki nołnejm, którego kupiłem za dwie stówki "u chłopa". Nie jest to co prawda szczyt możliwości audiowizualnych, ale ma zalety. Za dwie stówki dostałem kamerę, która nagrywa w rozdzielczościach 1028p, 720p i mniejszych, co daje całkiem niezłą jakość obrazu pod warunkiem, że się nie robi ogromnego zoomu i jest dobre oświetlenie, najlepiej nie jarzeniowe. Ma hooyowy obiektyw, ale wystarczająco dobry do nagrywania telewizora/monitora/świata przedstawionego.

Tutaj macie przykład nagrania przy świetle dziennym. Świetnie widać różnice między makro, a normalnym trybem oraz między zbliżeniami, a nagrywaniem bez zbliżenia:

http://www.youtube.com/watch?v=c70wDho0Z9o

YT dopuścił mi tu rozdziałkę D1, czyli 720p, ale i tak całkiem przyjemnie to wygląda (jeżeli nie ma zbliżenia, ofkoz).

Natomiast tutaj macie przykład ze światłem sztucznym i większym zbliżeniem (chyba nawet maksymalny zoom optyczny to jest):

http://www.youtube.com/watch?v=Pd49_AfofiI

Jak widać, jest o wiele gorzej, ale to też wina tego, że kręciłem w mniejszej rozdziałce.

Z samym obrazem nie jest źle - jakość przy trybie D1, lub HD z naturalnym oświetleniem i bez dużych zoomów jest całkiem przyjemna. Tryb makro daje rady, zwykły na sporych odległościach też, a na suwaku zmiany trybu można ustawić coś pomiędzy, co sprawdza się przy odległościach 80cm - 2/3m.

Kąt "widzenia" obiektyw ma niewielki, ale czego wymagać za dwie stówy.

W każdym razie generalnie obraz oceniam na plus. Nie ma cudów, ale do nagrywania obrazu z telewizora (szczególnie, jeżeli jest to jakiś flat z opcją puszczania obrazu przez HDMI) nadaje się świetnie.
Dodatkowo na plus liczę to, że kamera zapisuje filmy w formacie AVI na kartach SD, które łyka do 8GB. W D1 1GB=1h, w HD 1GB=30min.

Teraz największy wał, czyli wychwytywanie dźwięku. Na tym polu sprzęt ssie po same kule. Ma mikrofon umieszczony z góry, pod kratką włącznika i tak właśnie trzeba do tej kamery gadać, jeżeli się chce, żeby coś złapała. Jak jest głośno i wrzawa, a źródło dźwięku znajduje się dalej, niż dwa metry, to można zapomnieć o słyszeniu czegoś wyraźnie. Na filmiku, na którym wąż zjada mysz jakieś pół metra pod kamerą miałem telewizor, na którym dosyć głośno leciały bajki - na nagraniu ledwie to słychać. Natomiast już lepiej słychać dźwięku Tekkena 3, który leciał na laptopie za mną.
Ból bolca, bo mikrofonu też nie da się podłączyć, więc w kwestii dźwięku lipa na całej linii.

Sprzęt zasilany jest baterią litowo - jonową. Czas pracy na pełnej baterii jest mi nieznany, bo zwyczajnie nie sprawdzałem. Wiem natomiast, że - jak to z litjonami bywa - żywotność baterii potrafi drastycznie spaść w zależności od miliona czynników, od temperatury począwszy na jakości, w której akurat nagrywamy skończywszy. Jednak plus jest taki, że można podłączyć ją do cumla, który jest zwykłą ładowarką na ten mały wtyk, który zwykle znajduje się po drugiej stronie kabla USB, którym podłączamy do kompa aparaty, kamery i inne ustrojstwa, więc w razie battery low wtykamy kabelek i optimus prime uratowany.

W sumie tyle z tego, co by Was interesowało. Nie wiem, czego oczekujecie od kamery. Jeżeli ma ona służyć do nagrywania tylko walk, to taki nołnejm z allegro za dwie stówy może okazać się niezłym wyjściem, przynajmniej na początek. Jeżeli chcecie poza walkami nagrywać wywiady, relacje z imprez, czy temu podobne, to już takim sprzętem nie poszalejecie, ale uwaga - jeżeli chcecie robić takie właśnie rzeczy, to zastanówcie się, czy sprzęt za 600zł na pewno da rady, bo z tego, co się orientuję większość handycamów nie daje możliwości podłączania mikrofonu i ma obiektyw pokroju webcamów w laptopach.

Tutaj: http://www.xsonic.pl/kamera-cyfrowa-odys-mchd-800-p-1197.html macie mój sprzęt. W tym sklepie za pięć stów, ale podejrzewam, że jak się zakręcicie na allegro, albo macie znajomego w mediamarkcie, czy innym saturnie, to na pewno uda się Wam kupić taniej.

Jestem spłukany jak Jezus po spotkaniu z Chrzcicielem, więc pieniężnie nie wesprę, ale może chociaż w ten sposób będę mógł pomóc :)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Zbiórka na backdashową kamerę?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2011, 18:53:23 »
Wah! Myslalem ze jak rzuce 35 zl to bedzie skromny wklad w zalewie dotacji, a wychodzi na to ze jestem burzujem xDD. Wplaccie cos ;x.