Autor Wątek: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?  (Przeczytany 11073 razy)

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 24, 2009, 22:04:25 »
A ja kiedyś myślałam, że Twój nick wziął się od anime "Vampire Hunter D - Bloodlust"
http://www.youtube.com/watch?v=lLjSX50S_Mg

Di to ten w czarnym kapeluszu ;)

O ile niespecjalnie lubię wampiry, to anime jest super, perfekcyjne animacje (peleryna na wietrze, miodzio), ładne sceny walki, polecam.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 24, 2009, 22:06:15 »
Na prawdę świetny animiec też go polecam.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2009, 01:16:35 »
Z czytadeł poważniejszych: "Chickenhawk" Roberta Masona, polski tytuł "Powiedz że się boisz".

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 25, 2009, 13:53:59 »
A ja kiedyś myślałam, że Twój nick wziął się od anime "Vampire Hunter D - Bloodlust"
http://www.youtube.com/watch?v=lLjSX50S_Mg

Di to ten w czarnym kapeluszu ;)

O ile niespecjalnie lubię wampiry, to anime jest super, perfekcyjne animacje (peleryna na wietrze, miodzio), ładne sceny walki, polecam.

Polecam nowego Hellsinga, zdecydowanie deklasuje całą wampirza konkurencje anime, wczoraj premiera 7 OAV.
Jeżeli chodzi o książki autorowi wątka chodziło chyba o fantasy/fantastyke?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 25, 2009, 15:59:34 »
Nie, nie ^^ chodziło mi ogólnie o dyskusję nt. literatury. A to co jest dane w nazwie, to tylko przykład ^^ może zbyt wchodzący w jeden kanon literatury ale co tam :P

Pitrex

  • Gość
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 25, 2009, 19:31:52 »
Mnie ostatnio zaciekawiła książka Autora S.D Perry a mianowicie Resident Evil The Umbrella Conspiracy,oczywiście wydanie angielskie :D

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 25, 2009, 21:48:25 »
Jeśli ktoś chce, mogę mu na emaila wysłać Eckharta Tolle "Cisza przemawia". Ta książka ma tylko 38 stron i 238 kb jako PDF, ale jest niezwykle wartościowa. Wiem, że tak jest brzydko... ale nie mogę jej dostać na papierze. :/ Są tylko jego dłuższe dzieła.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 25, 2009, 23:48:17 »
Dla fanów Jp. polecam "Bezsenność w Tokio" Bruczkowskiego tak i jak x.00 rano w singapurze :P na prawdę wartościowe i miłe w czytaniu książki ^^ Na wigilię dostałem nową część  wędrowycza o tytule "Homo Bimbrownikus" polecam gorąco :P

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:50:24 »
Jeśli ktoś nie zna trylogii husyckiej sapka to polecam nowy audiobook, który niedawno wyszedł.
Kupiłem z ciekawości naprawdę super, pierwsza taka w Polsce megaprodukcja. Ponad 100 aktorów, muzyka w tle, efekty specjalne - super. Cena też nie powala, ok 60zł.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

genjuro

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: OsaDuude
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2010, 14:31:45 »
Jak ktos jeszcze nie polecal serii o dzielnym inkwizytorze Mordimerze (autorstwa Piekary), to ja to robie z czystego serca ;) Ksiazka jest latwa w odbiorze i czyta sie bardzo szybko i przyjemnie. Polecam
A druga to z uniwersum Warhammera 40k ( moje ulubione uniwersum) trylogia Eisenhorna Danna Abnetta ( Xenos, Malleus, Hereticus). Czysty miodzik

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:46:44 »
Tak ^^ seria o Mordimerze warta jest uwagi i też ją polecam. Przypomniałeś mi Genjuro jeszcze o J.Ćwieku i jego serii poświęconej Lokiemu ^^

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2011, 12:21:01 »
Howard Phillips Lovecraft szczerze polecam tego gościa opowiadania jak i mnóstwo krótkich wierzy historyjek napisał niesamowicie dużo w niesamowitym klimacie i niepowtarzalnym stylu. Jak dla mnie są to thrillery SF z mocnym wytłumaczeniem tych "fantastycznych" wydarzeń faktami
Wielu osobom w ogóle to nie podchodzi, pamiętam jak pierwszy raz się spotkałem z jego książką (jakoś na początku gim)
przez tydzień nie chodziłem do szkoły bo mi się wydało że nie warto :D
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."

ornit

  • Gość
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2011, 13:29:18 »
IMO mitologia Cthulhu Lovecratfa zbyt mocno się zestarzała. Zbyt dużo jest tam tzw. "niewypowiedzianych bluźnierstw" lol, na których autor stara się budować klimat swoich opowiadań. Owszem, posiadają te unikalne cechy dziennika "odnalezionego po wielu latach/pozostawieniu ku przestrodze potomnym" ale nie jest to nic co mogłoby w dzisiejszych czasach trzymać w napięciu. Choć przyznam, że wiedzę i wyobraźnię to on miał, jak na goscia, który nie wychodził z domu :)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2011, 14:03:42 »
IMO mitologia Cthulhu Lovecratfa zbyt mocno się zestarzała. Zbyt dużo jest tam tzw. "niewypowiedzianych bluźnierstw" lol, na których autor stara się budować klimat swoich opowiadań. Owszem, posiadają te unikalne cechy dziennika "odnalezionego po wielu latach/pozostawieniu ku przestrodze potomnym" ale nie jest to nic co mogłoby w dzisiejszych czasach trzymać w napięciu. Choć przyznam, że wiedzę i wyobraźnię to on miał, jak na goscia, który nie wychodził z domu :)

A dla mnie wręcz przeciwnie. Podziwiam do dziś Lovecrafta za to, że nie opisywał rzeczy na siłę. Jeśli czegoś nie dało się opisać, to czytamy wyraźnie "nie do opisania". Dzięki temu powstaje jego charakterystyczny klimat. Może to ja jestem dziwny, ale "Świątynia" trzyma mnie w napięciu nawet, kiedy czytam ją 10 raz ;)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Dobra Książka - co polecacie Prachet, Pilipiuk a może Piekara?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2011, 15:08:06 »
Rozkmina koloru którego nie ma do teraz próbuje się dowiedzieć jaki to jest. Osobiście najbardziej lubię "widmo nad innsmouth" ten pierwszy raz jak to czytałem hehe piękne :D A ja lubie taki klimat właśnie od dziecka bawię się w fantastykę RPG, LARP warhammer (bitewniak)
Wracając do "cieia z providence" może jestem bezkrytyczny trochę ale mam straszny sentyment do jego książek :D
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."