Autor Wątek: Rozgrywki online w klasyczne części Street Fightera [3S, ST, A3]  (Przeczytany 1824 razy)

Dumian

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Bijatyki online - Honmaru.pl
    • Email
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Dumian


Pewnie większość z Was zna platformy takie jak GGPO czy Supercade, wiecie pewnie też, że pozwalają one na grę w bardzo dobrych warunkach. Grać można też na dowolnym ulubionym emulatorze obsługującym Kaillerę (najlepiej P2P). Od jakiegoś czasu na Honmaru staramy się rozkręcić regularne rozgrywki online w klasyczne części Street Fightera, w związku z tym chciałbym zaprosić zainteresowanych częściami takimi jak 3rd Strike i starsze do wspólnej gry. Aby ułatwić nowym graczom bezproblemowe rozpoczęcie zabawy przygotowaliśmy Street Fighter Arcade Collection - składankę wszystkiego co niezbędne do rozpoczęcia gry od zaraz. Turnieje w jakie głównie gramy to: Street Fighter III: 3rd Strike, Super Street Fighter 2 Turbo, Street Fighter Alpha 3 oraz wszystkie klasyczne części w Street Fighter Historical League.

- Street Fighter Arcade Collection (download)
- Nowy cykl turniejów Street Fighter Impact Area (info i zapisy)
- Street Fighter Historical League (info i zapisy)
 
I na koniec na zachętę wywiad, w którym udział wziął jeden z uczestników - Pychu.

Cytat: Fragment wywiadu odnośnie gry online
Jak oceniasz dostępne platformy do gry online? Czy zapewniają dostateczny komfort gry, aby móc sensownie pograć na wyższym poziomie, czy jednak czujesz się mocno ograniczony z powodu lagów i opóźnień?

    Pychu:
    Istniejące platformy do grania online są niemal idealne, najlepszym przykładem jest GGPO, gdzie lag przy dobrym pingu jest zerowy, co pozwala na bardzo komfortową, rzekłbym "przykonsolową" rozgrywkę. Ciekawą opcją jest też nowa platforma ARC-live, lag też jest zerowy, a pozwala na więcej, zobaczymy jak się rozwinie, bo jest dość świeża w internecie.

Co możesz powiedzieć graczom, którzy wahają się zapisać na tego typu turnieje?

    Pychu:
    Nie wiedzą co tracą, takie eventy to wielka frajda dla mnie, nawet jak nie posiadasz zbyt wielkich umiejętności w tą grę to taki właśnie event pozwala na rozwijanie skilla.


Piszcie w tym temacie jeśli macie jakieś propozycje co do części, w które chcielibyście zagrać lub macie jakieś problemy z grą online w klasyczne odsłony Street Fightera. Mam nadzieję, że kilku miłośników nieśmiertelnej klasyki przyłączy się do tej inicjatywy i wkręci w rozgrywki online.

JuniOr

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Rozgrywki online w klasyczne części Street Fightera [3S, ST, A3]
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 14:46:47 »
A jest jakas odmiana supercade na Maca?

Widzicie tą kicie powyżej? To ja tak urządziłem Azazela :P

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Rozgrywki online w klasyczne części Street Fightera [3S, ST, A3]
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 16:10:07 »
Emulatory są, o emulatorach z netplayem mi nie wiadomo. Zresztą i tak nikt by praktycznie w to nie grał (no chyba że byłaby to wersja pozwalająca łączyć się z GGPO lub Supercade). Pozostaje emulacja Windowsa, wirtualna maszyna lub natywna instalacja Windows.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Dumian

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Bijatyki online - Honmaru.pl
    • Email
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Dumian
Odp: Rozgrywki online w klasyczne części Street Fightera [3S, ST, A3]
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2010, 16:28:58 »
Nie ma odmiany Supercade na Maca, jeśli jednak masz ochotę się w to pobawić to postaram się napisać co i jak (sam tego nie sprawdzę bo nie mam dostępu do Mac OS). W przypadku Supercade przede wszystkim potrzebujesz Microsoft .NET Framework w wersji co najmniej 3.5 (w tym celu sprawdź http://www.mono-project.com), poza tym Supercade odpala się z poziomu przeglądarki, więc musiałbyś w jakiś sposób odpalić przez IE lub przez Firefoxa z dodatkiem Microsoft .NET Framework Assistant (o ile jest na Maca). Pytanie czy nawet gdybyś odpalił Supercade na Macu to czy udałoby się połączyć bez problemu z innymi graczami. Emulatory faktycznie są ale bez Kaillery (bez netplay'a), o innych metodach gry online poza Windows też mi nie wiadomo, można też się pobawić w jakąś emulację Windowsa i spróbować z GGPO (tu z kolei potrzebny jest Adobe AIR) czy ArcLive.