Autor Wątek: Tekken 6 - ranking oraz regulamin  (Przeczytany 27345 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2010, 16:46:21 »
Wielu polskich graczy (z resztą na całym świecie jest dokładnie tak samo) zmieniają postać z części na część, dostosowując się do tego kto jest aktualnie Top Tierem. Robi to dokładnie prawie cała polska czołówka włącznie z Mariuszem "Top5 Tundrą" Pudzianowskim, a Ci co postaci nie zmienili wynika raczej z tego że w tej części dana postać dalej jest mocna. Wyjątkiem jest chyba tylko Tokis, Di i Nevan, reszta to "chorągiewki".
Mówisz tak, jakby było w tym coś złego. Wut? ;p

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2010, 17:13:48 »
Wielu polskich graczy (z resztą na całym świecie jest dokładnie tak samo) zmieniają postać z części na część, dostosowując się do tego kto jest aktualnie Top Tierem. Robi to dokładnie prawie cała polska czołówka włącznie z Mariuszem "Top5 Tundrą" Pudzianowskim, a Ci co postaci nie zmienili wynika raczej z tego że w tej części dana postać dalej jest mocna. Wyjątkiem jest chyba tylko Tokis, Di i Nevan, reszta to "chorągiewki".
Mówisz tak, jakby było w tym coś złego. Wut? ;p

No przecież napisałem że nie ma w tym nic złego, co nie zmienia faktu że zawsze lepiej postrzegam ludzi grających turniejowo od początku jedną postacią bez względu na to gdzie się ona znajduje na liście tierów, jak np. Tenshi, Gubu, czy Odyn.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 17:15:32 wysłana przez Cambion »

Pitrex

  • Gość
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:09:25 »
Czy Pitrex ;d;d;d;d

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:11:35 »
a Ci co postaci nie zmienili wynika raczej z tego że w tej części dana postać dalej jest mocna.
No nie bardzo ;]

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:39:58 »
a Ci co postaci nie zmienili wynika raczej z tego że w tej części dana postać dalej jest mocna.
No nie bardzo ;]

Mówie o większości graczy z czołówki których nie chce mi się teraz wymieniać. Naucz się czytać i rozumieć całość wypowiedzi a nie głupio komentować wyrywki

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:42:17 »
a Ci co postaci nie zmienili wynika raczej z tego że w tej części dana postać dalej jest mocna.
No nie bardzo ;]

Mówie o większości graczy z czołówki których nie chce mi się teraz wymieniać. Naucz się czytać i rozumieć całość wypowiedzi a nie głupio komentować wyrywki

Post to post. Ważne żeby numerki koło avatara szły w górę.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:53:46 »
Czy Pitrex ;d;d;d;d

No Bruce, Steve, Lars i Bryan. Same low tiery ;)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:56:40 »
Czy wy naprawdę macie aż takie problemy ze zrozumieniem czegokolwiek? Myślałem że skoro odpowiadam do kogoś ZARAZ POD JEGO POSTEM, to nie musze go cytować...

Odnosiłem się do posta Pitrexa, nie do twojego Cambion, nie komentuję żadnych "wyrywek".

Nevan, ja już jakiś czas temu zauważyłem że masz problem z ludźmi mającymi dużo postów, ale nie wiedziałem że aż tak cię to męczy.

Tundra

  • Gość
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:03:15 »
Zajman podoba mi sie Twoja koncepcja. Co do mnie, malo mnie jakis prestiz obchodzi czy nagrody, gram bo lubie, jak nie lubie to nie gram i tyle. Solo, ja zdaje sobie sprawe ze mozna wymienic czolowke graczy z glowy, ale jesli Devil nie pojawil sie od czasow Leszna na zadnym turze, to ciezko powiedziec czy az tak wymiata... Pomysl z rozstawianiem w grupach jest genialny, ktos nie gra, przyjedzie po roku na turniej jakis, to nie bedzie od razu na 1 miejscu, bo kiedys gral dobrze. Dostanie w grupie takiego Di, czy Gajde czy kogos innego bardzo dobrego i sie okaze czy az taki dobry jest... Nigdy rankingu chyba zadnego nie bylo fachowego, nie chodzi tu o zgarnianie punktow na sile, tak jak to Komandos napisal, ale po jakims czasie ten ranking bedzie w miare wymowny i pokaze nam sile jak i licznosc polskiej sceny. Zauwaz na przykladzie Frizena, ktory nie byl jakims rzeznikiem w DR, a w Tekkena 6 tak przyskillil, ze nawet Gajda musial mu ustapic ostatnio. Polska scena tak sie zmienia, ze ocenianie na oko jest malo wymowne, mysle ze ten pomysl moze wypalic. Nie jestem pewny czy sie w 100% sprawdzi, ale jestem w 100% pewny, ze nikomu nie zaszkodzi.

PS: Cambion, zagralem Ravenem na Twoja prosbe :D Jest to mega low tier, wiec nie pisz ze gram tylko topem :D

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:07:19 »
no ja gram (lamie) od zawsze tylko bryanem i w dodatku mam dużo postów, hate meh! :*
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:16:43 »
Kurde wszyscy starają mi się przypodobać. Gościówa jestem, nie ma co 8)

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:24:02 »
"Solo widzę że dalej tego nie skumałeś. Może nie czytasz moich wcześniejszych postów z innych tematów. Ranking nie faworyzuje ludzi ani turniejów, daje szanse każdemu, nie tylko gościowi który był na 3 najwyżej obstawionych turniejach. Przykład z brzegu : jeżeli np. Mattowi nie będzie się podobało to że jest niżej od Tundry to nikt mu nie broni aby zaczął aktywniej jeździć i zgarniać punkty. Niektórzy na siłę chcą zrobić więcej kryteriów, bo na tym turnieju było xx dobrych graczy a na tym dużo mniej......"
Dobra... czas się odezwać.......Dobra a czy ty skumałęś to że kiedy taki naprzykłąd tundra nabija sobie punkty fejmu na każdym turnieju z budką z hot-dogami to w tym czasie taki naprzykład matt, tokis czy nawet ja i paru innych odpuszcza sobie te "fejmowe turnieje" bo kase zbiera na takie np.BTC czy Turniej w frankfurcie i już myśli o paryżu żeby tam grać .......sorry zajman ale jak będziesz mógł jechać i nabijać sobie punkty na 3 turniejach z dupy albo naprawdę się sprawdzić i zagrać np. z Ninem czy Knee i resztą europy oraz mieć możliwość pogadania z nimi to ciekawe co wybierzesz?.....ta punktacja jesli się nie zmieni stanie się chorym rakiem toczącym się po scenie i tworzącym napinki...
http://w242.wrzuta.pl/obraz/6fJV2EKJDwV/dsc00298
Jak zrobisz taką fotkę to zrozumiesz dlaczego mnie i paru innych nie było na małych eventach....

Nie mówię żeby go nie robić ale ja to widzę tylko tak:

-turnieje MUSZĄ być indywidualnie ocenane co do ilości punktów jakie można zarobić na nich
-trzeba uwzględnać występy zagraniczne naszych ziomali bo taki matt czy nawet taki leszczyk jak ja pewnie wszędzie tam byśmy coś namieszali ale nie jezdziliśmy na małe turnieje tylko ze względów finansowych(choć nie chce mówić za matta) bo zamiast wyadwać to 300zł na turniej z dupy odkładaliśmy je żeby zagrać na turnieju europejskim.....
-punktowanie turniejów bym zrobił na zasadzie mnożników.
-Jaki mnożnik dostanie dany turniej powinno się decydować po nim na podstawie obsady graczy jaka na nim wystąpiła, proponował bym żeby di zrobił bazę graczy i naprzykład ocenił by swoim zdaniem np. 40 najleprzych graczy w jakiejś tam skali tego jak dobrzy są( puzniej kożystalibyśmy już z rankingu własnie tego przy tym)
i po turnieju byśmy sprawdzali np.

z osób dobrych był tylko Tundra i Sepkong czyli tundra 3pkt.(np) Sepkong 4(np) daje 7pk. na 25 osób w turze...czyli mnożnik razy 1 bo od np. 20pk. jest x 2

albo

na turnieju była cała czołówka...gajda 20(np.).,nevan 20(np),di 20(np)................ suma punktów tych gracza dała 255 czyli mnożnik razy 15.....

tylko to wszystko musiał by zrobić ktoś z głową na karku znający scenę....po pewnym czasie nie korzystali byśmy już z punktacji di przy ustalaniu kolejnych mnożników w turniejach ale już z naszego własnego rankingowego
"top ileśtam"

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:02:36 »
Szalenie pracochłonne i mało obiektywne, moim zdaniem. Bo niby dlaczego jedna osoba ma zdecydować czy dany gracz jest dobry czy nie (na czym by się to miało w ogóle opierać? na tym czy ktoś umie robić juggle, albo czy wychodzi z grupy? Taki np. Tundra spełnia oba wymagania, a moim zdaniem raczej nigdy nie nauczy się grać w tą grę).

A kwestia na jakie turnieje ktoś jeździ, no cóż tutaj proponujemy ranking ogólnopolski a nie ogólnoeuropejski. Sam w miarę możliwości staram się być na wszystkich ważniejszych imprezach, czy to w euro czy w Polandzie, ale jak sam zauważyłeś nie zawsze są na to środki albo inne możliwości.

Zobaczysz Velur, że z upływem czasu ranking proponowany przez Zajmana w obecnej formule stanie się bardzo miarodajny i będzie dokładnie oddawać rozkład sił na naszej scenie. Nie obejdzie się bez kontrowersji i napinek (ba! przy każdym zlocie będę wysyłać tego i tego waćpana do sklepu po browary, bo przecież jest niżej w rankingu, hehehe!) ale chodzi przede wszystkim, żeby coś się działo. Dzięki T6 i backdashowi nasza scena się trochę zreaktywowała, trzeba teraz podgrzewać zainteresowanie i po to jest ten ranking.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:30:16 »
Szalenie pracochłonne i mało obiektywne, moim zdaniem. Bo niby dlaczego jedna osoba ma zdecydować czy dany gracz jest dobry czy nie (na czym by się to miało w ogóle opierać? na tym czy ktoś umie robić juggle, albo czy wychodzi z grupy? Taki np. Tundra spełnia oba wymagania, a moim zdaniem raczej nigdy nie nauczy się grać w tą grę).

A kwestia na jakie turnieje ktoś jeździ, no cóż tutaj proponujemy ranking ogólnopolski a nie ogólnoeuropejski. Sam w miarę możliwości staram się być na wszystkich ważniejszych imprezach, czy to w euro czy w Polandzie, ale jak sam zauważyłeś nie zawsze są na to środki albo inne możliwości.

Zobaczysz Velur, że z upływem czasu ranking proponowany przez Zajmana w obecnej formule stanie się bardzo miarodajny i będzie dokładnie oddawać rozkład sił na naszej scenie. Nie obejdzie się bez kontrowersji i napinek (ba! przy każdym zlocie będę wysyłać tego i tego waćpana do sklepu po browary, bo przecież jest niżej w rankingu, hehehe!) ale chodzi przede wszystkim, żeby coś się działo. Dzięki T6 i backdashowi nasza scena się trochę zreaktywowała, trzeba teraz podgrzewać zainteresowanie i po to jest ten ranking.

Alek ale nie zrozumiałeś do końca mojego pomysłu chyba, otóż kiedy by ten ranking już by troche pożył to można by punktować turnieje właśnie na podstawie tego właśnie rankingu i też to wszytko samo by żyło , tylko z początku trzeba by było czy to przez di czy to przez całą scenę stworzyć listę graczy uznanych za dobrych .....można nawet by ich nie punktować:) poprostu po ich ilości nadawać odpowiedni mnożnik turniejowi......

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:25:42 »
Nie, Tomku. Dlaczego? Bo to by wprowadziło subiektywizm.