Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 217789 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #720 dnia: Kwiecień 06, 2010, 12:05:40 »
Tia; ] 3,5 za offensa lol ;].


Nie wiem czy kazdy kojarzy BOOTa, czy tez czasami FLY'a, wiec dalem tradycyjna notacje ;p.
No ale właśnie ona nie ma czegoś takiego jak 3+4,2 jak już coś to f+3+4,2.

Cytuj
Co do d/b+1~1 to korzystalem z frame daty na sd i tak bylo +4. Z reszta ten cios ma podobna animacje co BOOT 2 i WR+2. Glowy i tak za to nie dam ;p.
No ja grając pierwszego spara tą postacią zauważyłem że coś jest nie tak skoro przerywają mi najszybsze ciosy po tym. Może na automatach tam było +4 ale teraz jest -4.

Cytuj
Co do desa to faktycznie sa ciosy z przewagami, ale nie wspominalem o nich dlatego ze chyba jakos czesto w DESie sie nie przebywa (przynajmniej ja sie staram).
Też grając na początku rzadko korzystałem i siedziałem w DES'ie ale im dłużej się nią gra tym bardziej się dostrzega możliwości i zalety tej postawy:).

Cytuj
Nie testowalem tego na zywym graczu, ale wydaje mi sie ze po d/b+2,2 czworka jest gwarantowana a poniej siedzi cala akcja na scianie.
Dałem tipa w temacie framedaty żeby sprawdzić to na hit analisys nie dla tego żeby sobie popatrzeć jak się postacie świecą;] ale dlatego żeby nakierować i pokazać że jest tam możliwość ucieczki wciskając "d", no ale nie czytacie;].

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #721 dnia: Kwiecień 06, 2010, 18:59:23 »
No ale właśnie ona nie ma czegoś takiego jak 3+4,2 jak już coś to f+3+4,2.

Wah, blad w notacji, sorki.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #722 dnia: Kwiecień 08, 2010, 00:49:37 »
Sorki za double posta. Wprowadziłem parę poprawek w tekście i ocenach. 1 punkt z karania oddalem ofensywie.
Czy coś wymaga jeszcze poprawki? ;d

Alisa

Z nudów postanowiłem napisać małą ocenę dla Alisy. Od razu ostrzegam że zapewne mam jeszcze za małe doświadczenie w Tekkenie aby pisać takie rzeczy. Mimo to jednak postanowiłem spróbować. Liczę na solidną korektę ze strony osób mających pojęcie w temacie i zrozumienie dla noobka ;D.

Karanie: 3/5


10f: 1,1 - [30 dmg], +9 przewagi na trafieniu.
12f: d/f+4 - [15 dmg], +4 przewagi.
13f: 4 - [28 dmg], KND i wall splat.
14f: f+1+2 - [26 dmg], +7 przewagi, kara na ciosy z pushbackiem.
14f: f+3,2 - [32 dmg], +11 przewagi + piłki.
15f: u/f+4,4 b! - [24 dmg] + juggle.
16f: d/f+2 - [19 dmg] + juggle.
19f: b+3+4, 3+4 B! - [42 dmg] + juggle.

FC_WS:

11f: WS+4 - [18 dmg], okolo +6 przewagi (?).
14f: WS+1,2 - [24 dmg] +6 przewagi.
15f: u/f+4,4 B! - [24 dmg] + juggle.
17f: WS+2,3+4 - [28 dmg] + juggle.

Po krótkiej konsultacji z forumowiczami zmieniłem ocenę na 3. Akcje po u/f+4,4 są troche za słabe i w FC jest gorzej w porownaniu do innych postaci. Niestety moje ulubione jedynki to trochę za mało na 4 w tej kategorii.

Ofensywa: 4/5

Ofensywa Alisy ma kilka użytecznych narzędzi pozwalające na prowadzenie ofensywy. 3 użyteczne ciosy z przewagą (db+1~1, f+3+4,2 i WR+2, wszystkie +4) + 3 ciosy z przewaga z piłkami (DES f+1, DES f+1+2, DUAL 1). Do tego DES u+1+2 z 0 na bloku.. Lepiej sprawa wygląda z poke'ami. Obowiązkowe b+1 (mid, i15, dobry zasięg, -5 na bloku i +8 na trafieniu), d/f+4 (mid i12, -7 na bloku, +4 na hicie), d/b+3 (wspaniałe narzędzie, low z myląca animacja, w niektórych sytuacjach niewidoczny, i17, -11 na bloku, fajne setupy) oraz d/f+1 z kontynuacjami
(d/f+1,1,2 mid high high wymieniane z d/f+1,4 mid mid). Hit confirnowalne b+2,4 (mid high) wymieniane z b+2,1 (2x mid). Zagadki po f+3+4 są dużym atutem (2 to high z przewagą, 3 to low wybijający na CH z -15 straty, 4 to silna midowa wybitka karalna na wybitke. Moim zdaniem warto sie tym troche pobawic). Kilka ciekawych NC. Są jeszcze ciosy z DES-a (2 ciosy z niewielka przewaga, reszta karalna do -12 z dwoma wyjątkami).

Whiff Punishment: 4,5/5

Przede wszystkim b+3+4,3+4!! Nie jestem alfą i omegą tekkena i nie znam każdego ciosu 40 postaci i miliona mokujina, ale jak gram to chyba lepszego Whiff punishera nie widziałem. Wybitka z akcjami w przedziale 70-77 dmg. Można jugglować też po pierwszym hicie, ale tutaj mamy -17 straty. Drugi hit ma -2, lecz wystepuje to kazde koreanskie niemowle z porażeniem mózgowym. Siłą tego ciosu jest przede wszystkim jego kolosalny zasięg. Na wszystkie miśki i marduki wręcz niezastąpiony. Ponad to mamy dla alternatywy f,f+2,3 (2x mid, NC, KND, Wallsplat, lekko hit confirmowalne), WR+2 (po którym siedzi gwarantowany f+1+2) oraz launchery f,f+1+2 oraz 1+2. Na bliższe odległości d/f+2. W każdym bądź razie, w większości przypadków na whiffie wybijamy.

Keep Out / Panic: 4/5

Do dyspozycji mamy bezpieczne, midowe wybitki d/f+2 oraz 1+2 bez tego byloby bardzo srednio u aliski. u/f+3,2_BOOT_DUAL - bardzo fajny, lecz nie do konca bezpieczny low crush. Po wejsciu u/f+3 najlepiej odpalic 2 (NC) która w zależności od zachowania przeciwnika daje wall splata badz floor break'a. W przypadku bloku mozemy wykorzystac boosta z zgadywankami. Ponad to u/f+4,4 (JS) oraz 1+2(tez JS, ale uwaga na punche lapiące postacie w powietrzu). Z high crush'ami jest poprawnie. d/b+3, d/b+4, ewentualnie BOOT+3 jako wybitka.
Do tego wszystkiego mozemy dorzucic rewersala na punche oraz rzuty. b+1 gdy nie wiemy co robic ;d.

Okizeme: 2/3

f,f+2,3 (rowniez backrolle) lub f,f,f+3,4 po rzutach. d/f+1 zgarnia z backrolli. Ogólnie d/b+3, d/b+4, d+3+4. Pod sciana d+3,3,3, mozna tez probowac u/f+4,4 i akcji pod sciana.
Generalizując, jest poprawnie.

Obrażenia: 4/5

Jest solidnie. Z juggli d/f+2 71-73 dmg (ogolnie dziwna wybitka, nie zawsze wybija, sam nie wiem od czego to zalezy), 1+2 ok 77, BOOT4 troche ponad 80dmg. Standardowe akcje przy scianie to ok 70 dmg. Najmocniejsza akcja pod sciana : d/b+2,2, 4 W! b+3,4 3,2 [103dmg] pewnie da sie tu spokojnie wiecej wyciagnac, ale poki co nie bawilem sie alisa w wyciaganiu dmg.Ogolnie wszystkie standardy są dosyć proste co w zestawieniu z dmg daje alisce plusa.

Overall Rating: 22,5

Normalnie wychodziłoby 21,5, ale ja dodaję jeden punkt za najlepszy movement w grze. Backdash Aliski jest znacznie szybszy niż u reszty stawki. SS-y omijaja zaskakujaco wiele ciosow. Nieraz podczas walki zdziwisz sie ze nie wyrwales z pozoru niestepowalnego ciosu. Po stepie d/f+2 i juggle ;3. Podsumowując, pani Boskonovitch mimo troche glupkowatego designu (mnie tam sie z kolei bardzo podoba ;D) wydaje się być solidną postacią, która z powodzeniem może walczyć z wszystkimi topami. Bezpieczne wybitki i dobre karanie whiffow to klucz do sukcesu. Dla lubiacych znecac sie nad noobkami mamy tez zestaw zupelnie zbednych Tauntów (moze poza 2+3+4 ktory ma blok na high i mid!), ktore tylko podkreslaja słitaśny, rodem z anime design tej postaci. Mimo tego że wiele osób wolałoby jej nie widzieć w następnej części to ja jednak licze że namco nie zawiedzie jej fanów ^^.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2010, 15:53:54 wysłana przez Furb »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #723 dnia: Kwiecień 08, 2010, 14:30:59 »
Może wystarczyło edytować pierwszy tekst i dać tutaj o tym info a nie robić bałagan.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #724 dnia: Kwiecień 08, 2010, 14:42:48 »
No xD. Tym bardziej ze w ofensywie dałeś 4 a piszesz że 3,5 to za dużo xD.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #725 dnia: Kwiecień 08, 2010, 15:54:27 »
Ok, poprawione. Juz nie mecze i dzieki za pomoc ;p,

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #726 dnia: Kwiecień 15, 2010, 23:38:01 »

Backdash Aliski jest znacznie szybszy niż u reszty stawki.
zafina ma najlepsz backdash.
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #727 dnia: Kwiecień 16, 2010, 00:09:43 »
No w sumie ma równie dobry. Ale czy lepszy to nie wiem, byłbym bardziej za alisą przez wzgląd na mniejszy model. Poza tym różnice są minimalne i większość zależeć będzie od tego jak robimy bdc.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 22, 2010, 02:45:35 »
Wow, temat umarł, a szkoda bo był fajny. Może po pół roku przerwy warto by go odświeżyć? Mogę wziąć na warsztat Zafinę, 4 fun chociażby, ale jedno co mnie interesuje to ocena naszego "mainowego" milusińskiego, Larsa. Podejmie się ktoś, bądź wspólnymi siłami wyrzeźbimy coś na jego temat? Ja mam kilka sugestii, z chęcią podyskutuję! :P Dawać ludzie, pobudka, GRAMY! :)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 22, 2010, 11:08:46 »
wydawało mi się, że nasz nr1 lars już wyraził opinię, że postać jest co najwyżej midem ;)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 22, 2010, 11:43:56 »
Jego overall to co najwyżej 21, jest mega-w_c**j średni, dlatego prawie nikt nim nie gra

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 22, 2010, 11:57:32 »
Tokis, Zape szturchaliśmy tu:
http://backdash.pl/forum/index.php?topic=64.345
i stronę wcześniej, już nie pamiętasz? ;p 

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 22, 2010, 13:17:03 »
^
Hehe, na śmierć zapomniałem że była Zafina, przejrzałem na wstępie temat "Polska tier lista" a tam nie ma Zafiny uwzględnionej(czemu, Di?)

"mega w ch** średni" - dobre, Łukasz! :D

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 22, 2010, 14:32:08 »
Taki tam chłopek do bicia.

Wygrał kto w ogole nim jakiś turniej;f?

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 22, 2010, 15:04:15 »
Tak na prawdę co kraj to tier lista. Np. japońska sporo różni się od koreańskiej, a kraje te są na raczej równym poziome. W Japonii w Top 3 jest Drag, a to wszystko przez jednego zawodnika o nicku Nobi, który iWR+2 sieka jak pojebany