Autor Wątek: Tier lista  (Przeczytany 209193 razy)

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2009, 00:03:09 »
Absolutnie nie postawiłbym go na równi z którymkolwiek Mishimą.

Nie no poważnie, Jack nie jest zły w tej części. Na prawde można nim spokojnie pograć z topami

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2009, 00:04:32 »
Ze wszystkimi typami Cambiona się zgodzę. Co ma takiego Julia? Nie znam się na nowych zagraniach... chociaż Julie są nawet wysoko w turniejach.

HateMe - takie mam odczucia po oglądaniu walk na YT, ale ogólnie na Jacku się nie znam. Mimo wszystko uważam, że arsenał ma dobry.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2009, 00:08:05 »
Wiem że nie jest zły, ale z żadnym mishimą nie może się równać. Mogę wymienić Wam wszystko w czym mishimy są lepsze. ;)

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 23, 2009, 00:11:52 »
Czyżby Eddy wciąż umiał posadzić juggle, których nie może Christie?
Owszem, wciąż jest parę takich juggli, które są wyłączne jedynie dla Edda, ale to jest kwestia 5-10 dmg więcej, zdaje mi się. Poza tym Christie ma z jeden czy dwa komplety lepsze od murzyna, np. po CH 3 z leżenia, ponadto ma gwaranty po swoich podstawowych rzutach. Oprócz tego, dla obojga jest ta sama frame data, ten sam zasięg ciosów, itp. Muszę się zagłębić w temat - jako zawodowy Christie player, wstyd nie wiedzieć takich rzeczy.  :-[

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 23, 2009, 00:21:50 »
... i Baek jest wysoko... trzeba powiedzieć Robsonowi. ^^ Właśnie oglądam sobie walkę Baek vs Paul i skubany nie dość, że doskonale wymija to jeszcze ma dobry tracking.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 23, 2009, 00:23:24 »
Sidestep we Flamingo jest masakryczny. ;)

Krakers

  • TcT
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tej-City Team
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KrakersPL
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 23, 2009, 01:31:52 »
Lee: Minimum A+ - za to jaki on jest mocarny w tej częsci powinienem pisać osobiste podziękowania do Namco.

Yosh w tej częsci nie istnieje, o czym gadałem już z Tenshi - nawet lowkicka mu zabrali.

Miguel - B/C - fajna postac, która zdziała conieco jak wybije, ale widać, że brakuje mu kilku rzeczy.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 23, 2009, 02:44:11 »
A+  Steve, Law, Bob
AAA  Bryan, Paul, Julia, Lars, Lili
AA  Bruce, Baek, King, Jack, Eddy, Feng, Nina
A-  Roger, A.King, Heihachi, Kaz, D.Jin, Christie, Anna, Miguel, Leo, Lee, Alisa
B+  Lei, Dragunov, Marduk, Jin, Asuka, Ganryu,
B  Hwo, Ling, Wang
B-  Yoshimitsu. Raven, Bears
C+ Mokujin. Zafina

Postuję nieco wcześniejszą (bodajże koreańską) Tier Liste z TZ, która wydaje mi się bardziej odpowiednia.
Różnice miedzy np. A i A- wydają się naprawdę niewielkie.

Nie wiem z jakich japońskich forów Kane wziął tą która została zapostowana przez Wacho, ale pozycje wielu postaci wydają mi się dziwaczne (Paul i Asuka na jednej półce z Ganny'm i Kingami :o :o)

A nawiązując trochę do wcześniejszej dyskusji:
King jest IMHO lepszy od Armora, przynajmniej jeśli chodzi o dmg.
Juggle za 81 po uf+4 (uf+4, 4, dash, 1, f+2,2,2 B! iSW)
Tak samo 81 po niekaralnym (chociaż cholernie widocznym) FC df+1 na low.

Jeśli chodzi o Julie to zasługuje na wysokie miejsce...
Rewelacyjne f,f+3 (13f, daje juggle'a) ws2,1 czy uf+4,3 (ponoć hit-confirmable...) Do tego iWR+1 (+7 na bloku)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 02:56:38 wysłana przez DaeDraug »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 23, 2009, 09:18:20 »
Mam tylko taką prośbę:
Jeśli ktoś zaczyna z kimś dyskusję na temat tego, czy postać jest słaba czy dobra, to niech podaje jakieś konkretne argumenty (cios X daje +100 na bloku i gwaranta za 3/4 paska), bo ogólnikami daleko nie zajdziemy :)

Pitrex

  • Gość
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 23, 2009, 13:47:09 »
A+  Steve, Law, Bob
AAA  Bryan, Paul, Julia, Lars, Lili
AA  Bruce, Baek, King, Jack, Eddy, Feng, Nina
A-  Roger, A.King, Heihachi, Kaz, D.Jin, Christie, Anna, Miguel, Leo, Lee, Alisa
B+  Lei, Dragunov, Marduk, Jin, Asuka, Ganryu,
B  Hwo, Ling, Wang
B-  Yoshimitsu. Raven, Bears
C+ Mokujin. Zafina

Postuję nieco wcześniejszą (bodajże koreańską) Tier Liste z TZ, która wydaje mi się bardziej odpowiednia.
Różnice miedzy np. A i A- wydają się naprawdę niewielkie.

Nie wiem z jakich japońskich forów Kane wziął tą która została zapostowana przez Wacho, ale pozycje wielu postaci wydają mi się dziwaczne (Paul i Asuka na jednej półce z Ganny'm i Kingami :o :o)

A nawiązując trochę do wcześniejszej dyskusji:
King jest IMHO lepszy od Armora, przynajmniej jeśli chodzi o dmg.
Juggle za 81 po uf+4 (uf+4, 4, dash, 1, f+2,2,2 B! iSW)
Tak samo 81 po niekaralnym (chociaż cholernie widocznym) FC df+1 na low.

Jeśli chodzi o Julie to zasługuje na wysokie miejsce...
Rewelacyjne f,f+3 (13f, daje juggle'a) ws2,1 czy uf+4,3 (ponoć hit-confirmable...) Do tego iWR+1 (+7 na bloku)

Czemu Bryan tak wysoko o.O ? w AA bym zrozumiał ale Bryan nie jest na poziomie Lilki i Paula o.O , Cyborg nie ma ciosu za połowe zdrowia od tak sobie ;p

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 23, 2009, 14:44:03 »
Bryan ma doskonały poking, bardzo szybki i priorytetowy cios zgarniający ze stepa (mid w dodatku), dobry punishing ... no i nie wypuszcza przeciwnika żywego ze ściany, trzeba "tylko" umieć taunta. Ogólnie Bryan to killer, warto w niego inwestować.

Jin, Asuka powinny być stopień wyżej, to są porządne high-mid tiery z bezpiecznymi, priorytetowymi ciosami.

Yoshi nie ma low puncha ^^. Z nim jest problem taki że zaczęli go zmieniać ale nie skończyli, bo po prostu nie zdążyli, więc teraz gra się niedoróbką z bugami i słabymi ciosami poza tymi, które Namco naprawdę wzięło pod lupę i dostosowało do najnowszego Tekkena. To się wyraźnie odczuwa.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 23, 2009, 15:37:08 »
Z Jinem bym się zastanowił ale nie mogę się zgodzić jeśli chodzi o Asuke.
Jest dość solidnym Midem ale sporo jej brakuje żeby wskoczyć na wyższą półkę.

Najgorsza 10f kara w grze (chyba nie ma innej postaci która nie ma 10 klatkowego naturala...)
Dopiero na -13 może jako, tako pokarać z wallsplatem (2,3 13f NC)
Utrata setupa z unblockiem i 1+4 które nie trafia leżących mocno wpłynęło na jej oki.
Boli też utrata możliwości odpalania FC df+2 z miejsca, trzeba teraz trochę "śmierdzieć" w crouchu (nie wiem czy wszystkie ciosy z FC tak mają...)
Spore problemy sprawia też karanie zablokowanych low'ów (ws3 19f, do tego strasznie karalne w przypadku pomyłki, sprawę nieco ratuje natural ws1,4)
Ma tylko dwa ciosy na przewagę na bloku (f+4, 19f, +3 na bloku i przydatny "rzut" db+1+2 dający +4) co w połączeniu z brakiem dobrej 10ki zmusza do gry defensywnej i asekuracyjnej.

Jej mocną strona są bez wątpienia porządne crushe (db+2, d+3+4, b+3) i komplet bezpiecznych, przydatnych ciosów (zwłaszcza b+4, 1+2 i d+2)
Nie mogę też pominąć f+2 które świetnie kara wiffy.
O reversalu się nie wypowiadam bo to bardzo dyskusyjny temat...

Podsumowując, Asuka jest lepsza niż w DR'e.
Odrobinę poniżej średniej, ale bez kompleksów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 15:40:13 wysłana przez DaeDraug »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 23, 2009, 15:43:27 »
Skoro "nie przeszły" matchupy, to może zrobimy ranking postaci tak jak za czasów DR-a na TZ, czyli na podstawie punktów za takie rzeczy jak karanie, damage z juggle'i, naturale, okizeme, zgadywanki etc?

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2009, 15:45:54 »
Zgadzam się z Pitrexem, Bryan na pewno nie jest silniejszy od bruca ani nie jest na poziomie Paula, lili czy larsa.
Dowód? Obczajcie na kanale youtube maxiego z TZ walki Deja vu z Lili (nie pamiętam nicka). Jest tam calutki set. Dejavu jest zdecydowanie najlepszym koreańskim Bryanem w chwili obecnej i straszliwe dostaje baty od lili. Co do ściany i Bryana to fakt jest topowa, tylko żeby wyciągnąć ten damage potrzebny jest taunt, kolanko i świetne wyczucie aby tauntem trafić. Kolanko po tauncie to JF a sam taunt ma 28 klatek. Uważam, że bryan jest w top 10 ale na bank nie jest na poziomie larsa lili czy paula. Każdy turniej to pokazuje. Pozatym efektywna gra bryanem w stylu taunt  JU/ taunt b4/ pełen juggle po CH4 wymaga mega manuala i sporego wyczucia w prawdziwej walce czego nie można powiedzieć o lili, larsie czy paulu.

edit: Di świetny pomysł i część roboty jest już nawet zrobiona! wystarczy przetłumaczyć!
Pytanie kto to jednak zrobi? Nikt nie ma pojedynczo wystarczająco wiedzy póki co, no ale szablon jest.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 15:49:30 wysłana przez Dadrot »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Tier lista
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 23, 2009, 16:39:24 »
Był gdzieś topic na zaibatsu z rankingiem postaci i dokładnymi ocenami...
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."