Autor Wątek: legenda i informacje systemowe  (Przeczytany 24762 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 10, 2011, 23:28:41 »
No ok jeżeli wcg to lokalny turniej to nasze polskie turnieje od czasów sc3 to nawet nie turnieje tylko lajcikowe zloty z nagrodami xD.

Pytam bo wyniki w turniejach to jedna ze składowych tier list, nie najważniejsza ale jednak, hilde mogła nawet nic nie ugrywać (a ugrywała) u niej akurat wszystko inne przesłania te wyniki turniejowe

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 10, 2011, 23:51:39 »
WCG czy WGC? ;) Bo jeśli chodzi o to drugie (Cannes 2010) to wtedy RTD wygrał z Maxou, ale to był side event. W głównym turnieju był poza top 5. No ale generalnie masz racje, ale to się odnosi też do Volda (wyniki turniejów nie mają tutaj wpływu na jego pozycję w tierach)

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 11, 2011, 18:36:48 »
Voldo może ma lepszy dmg, mniej karalny jest, zbija dobrze sg i te inne staty , ale tak w kwestii overall to ivy jest lepszą postacią od volda, bez dwóch zdań, pozatym tak ja napisał Liberty voldem raczej nikt nic nie wygrał dużego. Jakby Voldo naprawde był takim kozakiem to by nim wszyscy grali tak jak Ivy.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 11, 2011, 19:45:30 »
Przecież dobrych graczy Ivy można policzyć na palcach jednej ręki ;p

No jak Voldo ma prawie wszystko lepsze: SG, damage, uniki, aGI, lowy, super TC, karanie, małe straty na bloku, zgadywanki low/mid, zasieg porównywalny z Ivy, a rzuty nawet lepsze (ogólny lepszy damage i wbudowany unik na verticale w BT no i ten wyskok z rzutem na pół ekranu) to jak może być gorszą postacią?:P Dodajmy jeszcze zbugowany hitbox (wiele ciosów go nie trafia) Jedynie w czym wyraźnie odstaje od Ivy to step, ale to akurat już nie wpływa zbytnio na całość.


Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 11, 2011, 19:48:08 »
Ivy jest fajną postacią, a nie pokemonem = więcej osób nią gra = większe szanse, że ktoś coś ugra = więcej wygrywa.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 11, 2011, 21:26:34 »
Ivy jest fajną postacią, a nie pokemonem

Ivy jest większym pokemonem, niż Voldo :D Czy to jakaś różnica, czy grasz ślepogłuchoniemopsychofacetem z 2x puginałem, czy sadopsychokobietą z energobiczomieczem? to Soul Calibur, tu 5 postaci na krzyż nie ma cech pokemona :D
Moje pięści krwawią śmiercią!

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 11, 2011, 22:29:38 »
Ivy pokemonem O_o Każda postać w BB jest większym pokemonem niż największy pokemon w SC xD

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 12, 2011, 00:41:18 »
Dobra widzę że nie dojedziemy do porozumienia w tej kwestii chyba nigdy, ;] Dla mnie ivy ma tyle ciosów z postaw różnch ze naprawde jest zajebstą postacią na długi, krótki i średni dystans, czy wy tego nie widzice, jak stoje przy was to mi możecie zrobic wszysko dlatego zawsze uciekam do tyłu, wystarczy ze zablokujecie mi jakis cios i od razu leci super szybki mieczyk co rozwala garde na mid! potem follow upy takie że naprawde można zdziczeć, naprawde co tym voldem mam zrobić? Daltego  ostatnio PRZEZ WAS ;P gram na 5 ciosów bo reszty nie mam sensu robić bo po bloku takie mieszanki są że poprstu łatwo o błąd i żadne mnie tam lepsze atrybuty Volda nie przekonają, pozatym na EBO było mnóstwo typa o klase wyżej odemnie i grających różnymi postaciami i padali jak muchy. Dobrze prowadzona Ivy jest postacią nie do zdarcia i tyle! Ivy ma tyle upierdliwych ciosów ja niemoge co wy gadacie, do tego unblocki jakbym nie miał unkiów to nie wiem jak by to wygladało i rzuty za pół energi, i ten cios co sie nie da podejsc bo to jest dystanowe pchniecie na cała plansze i przejsciem na vertykal, zabójczy wakeup game. Może skladowe u volda są lepsze ale postać Ivy jako całość jest wiele lepsza i mnie żadne tabelki nie przekonają do tego że jest inaczej.

ps. dodam jeszcze że Pepe rozwalił yosha furzego 5-0 na ebo, a to jest jeden z lepszych yoshi na świecie, no wiadomo pepe jest dobry ale do najlepszych ivy na swiecie mu brakuje troche.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 00:48:49 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 12, 2011, 04:42:07 »
Ja myślę, że jakbyś dobrze poznał Ivy to byś zmienił zdanie. Ona może wszystko tylko na papierze, w rzeczywistości ma mnóstwo ograniczeń. Trudno się na nią nauczyć grać, bo to jest postać najbardziej rozbudowana ze wszystkich. Jak się nie patrzy na to, w jakiej jest postawie, i nie zna większości ciosów i ich właściwości itp to nic dziwnego, że wydaje się god tierem, który może wszystko:P Dla mnie rozbudowanie Ivy jest jej największą zaletą, nie tylko z tego powodu, że jest wymagającą postacią ale też dlatego, że trudno się na nią ograć. Ale akurat w matchupie Voldo vs Ivy to voldo ma przewagę (większość graczy się zgadza, że jest 6:4 dla Volda).

Nie moge sie zgodzic co do zabójczego wakeup game, ja zawsze myślałem, że ona ma właśnie jeden z najgorszych w grze. Zabójczy to ma Amy, gdzie masz zgadywanke low/mid, a Ivy nie ma żadnego niewidzialnego lowa, który trafia leżących i przewraca, ani wybitki na mid, która trafia leżących. Więc gdzie ten wakeup? Jedyne co ona może to stomp na turlających się na boki (można go uniknąć turlając się do tyłu, a jak się wstanie i nie zablokuje to zabiera 10dmg tylko i Ivy ma stratę na hicie ) a reszta to 2K, albo midy, które zbierają z rolla w jedną stronę tylko.

Na EBO padali jak muchy głównie Niemcy, bo u nich nie ma żadnego bardzo dobrego gracza Ivy. Jedynie Kalas i Adamas nią trochę grają, ale to nie jest ich główna postać więc wiadomo. A co innego Malek, Scud, Cliff, Pantocrator czy Furzy. Z nimi było bardzo trudno, bo każdy z nich ma ogranie na Ivy. Osobiście walki Pepe vs Furzy nie widziałem, ale z Furzym grałem najwięcej i wcale nie było tak łatwo mimo iż Ivy to jeden z najgorszych matchupów Yoshka. Furzy na turnieju grał dobrze, prawie wygrał z Malekiem (ostatecznie przegrał 3:2 w bardzo wyrównanej walce)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2011, 09:41:12 »
wiesz czemu z furzym nie było tak łatwo? bo za mało 22K ; D
Chociaż zrobiłeś na nim jakieś 2-3 razy na początku żeby sprawdzić czy to widzi? bo na walce turniejowej w ogóle tego nie robiłeś ;]

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 13, 2011, 07:19:17 »
Z Furzym zagrałem w sumie jakieś 50 walk na EBO, a ta nagrana walka to już jedna z późniejszych więc już troche się ograł na moją Ivy a ja na jego Yoshka. 22K blokował tak w 50% może. Ogólnie to problem tutaj jest taki, że jak Yoshek to zablokuje to co prawda nie może tego ukarać, ale wtedy ma mixup low/mid (FC 3K/4KB). 3K z FC ma 19 klatek i nie da się tego zablokować praktycznie na reakcje, co innego jak się to robi z neutrala.

Dziwnie mi się z nim grało na początku, bo robił trochę głupot a poza tym jego styl był strasznie defensywny i mało ryzykowny (zupełne przeciwieństwo Heńka, który grał agresywnie i ryzykownie Yoshkiem, ale też bardziej skutecznie imo, przynajmniej przeciwko mnie) a Yosh chyba nie jest stworzony do takiej gry. Jak mu zacząłem zbijać 33B, B+K i blokować część iFC 3K to już nic mi później nie mógł wiele zrobić ale to już pod sam koniec.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 13, 2011, 13:00:22 »
Dobra odpuszczam ta rozmowe, moze faktycznie za malo znam ivy.


Jesteś GRZYBIORZEM.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 13, 2011, 18:55:15 »
Faktycznie wygrałem 5:0 we free=play'ach ale to były pierwsze walki Furzy'ego na EBO i pewnie jedne z pierwszych na w miarę kumatą Ivy (przynajmniej tak ja to zrozumiałem)... Jego defensywna gra była mi bardzo na rękę, bo mogłem spokojnie odpalać swoje ulubione kapy, a nie bawić się w jakieś poke'owanie  (którego nie lubie i w którym nie jestem za dobry) czy paniczną ucieczkę na dystans jak to miewam w walkach z Henkiem (BTW. muszę w końcu się zmusić i się ograć na tą postać) :-) Poza tym koleś był pewnie bardzo zestresowany bo w końcu to pierwsze walki chciał dobrze wypaść jako pro, a tutaj taka lipa xD Zapewne pod koniec EBO byłoby mi już bardzo ciężko coś więcej z nim ugrać co dobitnie pokazała jego walka z Malek'iem...

A tak BTW. Bolgan dałeś ciała na całej linii - była jedyna w swoim rodzaju okazja by pograć offline na Love2 w Soula (i Tekkena jakbyś chciał), ale oczywiście Ty poszedłeś do Tawerny dać się zbić nie wiadomo po co, nawet tam nie zostałeś na finały żeby chociaż ze mną pogadać... 

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 14, 2011, 01:37:55 »
A był jakis turniej? Czy co? Ja na Tawernie nie dałem się zbić aż tak bardzo, jak na mnie szło mi spoko, i powiem że teraz bede grał w tekkena chociarz wole soula, ale tam przynajmniej jest jakas rywalizacja. Tak , i znowu mnie pojechano bezlitośnie lili, ale ugrałem pare walk na turnieju i we free fightach. Ogólnie przysiąde fałdów bo wkurzał mie pewien zarozumiały zawodnik i chyba trzeba bedzie mu pokazać gdzie raki zimują. I tak będzie.


Jesteś GRZYBIORZEM.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: legenda i informacje systemowe
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 26, 2011, 15:00:10 »
Sterowanie:

1 - dół/tył
2 - dół
3 - dół/przód
4 - tył
5 - neutral (puszczamy wszystkie kierunki)
6 - przód
7 - góra/tył
8 - góra
9 - góra/przód
Czy ktoś może mi podać jeden logiczny argument przemawiający za przyjęciem takiej nomenklatury? Przecież to jest w zupełności niedorzeczne, nieczytelne i niepotrzebne. Serio pytam, to się tak przyjęło międzynarodowo i zostało, czy co? Pamiętam, że za SC2 było normalnie ufdb.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.